Skoči na vsebino

Kazen iz Madžarske


flight69

Priporočene objave

Grem danes dvignit priporočeno pošiljko in glej ga hudiča, kazen za prehitro voznjo v nekem Lentibenu, cca 200 eur :slap: Slike ni, samo moji podatki(reg.)...in prijazna poloznica z navodili za placilo...

Delno v slovenščini, tudi obrazec za pritožbo, vendar samo v stilu, da jaz nisem bil voznik...

 

 

Nazadnje sem bil v tej drzavi 15 let nazaj, na doticni datum sem bil eno uro po kao storjenem prekrsku vec kot 200 km stran v sluzbi pod kamero, moped pa ze cel dan parkiran v skupni garazi...

Klical na slo ambasado, so rekli naj jim posljem obvestlo, da bodo jutri preverili...

Je kdo že dobil kaj podobnega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej, da ne zamudiš roka za odgovor pošiljatelju (pravniške fore). Tvoj odgovor naj bo SLOVENSKI, kratek in jedrnat (lahko copy-paste tega, ki si ga napisal tukajle). Ne da se mi pisat (ker je prevroče :blush:) ampak podobne štale so bile s Hrvaško, ko nekdo ni bil sploh lastnik vozila na dan prekrška in je nekakšno hrvaško pisanje o napačnem parkiranju zabrisal v smeti saj je bilo zanj brezpredmetno... No, potem mu je pa mama Slovenija rubila denar in ga poslala bratom Hrvatom... Jebemtimater in glupo pravo :angryrant2:... A o tem kdaj drugič, ob kafetu v senci nekje :beer2:.

Ajd!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a lahko kak sken dokumenta?

Mogoče je pa kak nateg. Prazaprav sem razmišljal, če bi odpru en račun nekje na Mađarskem al pa v Avstriji, pa mal pošto pošiljal okrog..zihr bi se našel kdo, ki bi plačal :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oi, tks za odgovore, GoBobi, ce sem prav, videl je 15 dnevni rok za pritozbo, se bom držal...

Prilepim pozneje doma scan...videti je pa precej "taprav" dokument(link do policije, st. radarja, žig...) , je pa res, da se danes marsikaj da fajn ponarediti...

NinaBina, hvala, ti javim, samo, da vidim kaj bodo jutri z ambasade odgovorili...

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

a lahko kak sken dokumenta?

Mogoče je pa kak nateg. Prazaprav sem razmišljal, če bi odpru en račun nekje na Mađarskem al pa v Avstriji, pa mal pošto pošiljal okrog..zihr bi se našel kdo, ki bi plačal :D

 

ja, to zelo diši po nategu :) jaz bi tudi rad videl sken

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, flight69 pravi:

Grem danes dvignit priporočeno pošiljko in glej ga hudiča, kazen za prehitro voznjo v nekem Lentibenu, cca 200 eur :slap: Slike ni, samo moji podatki(reg.)...in prijazna poloznica z navodili za placilo...

Delno v slovenščini, tudi obrazec za pritožbo, vendar samo v stilu, da jaz nisem bil voznik...

 

 

Nazadnje sem bil v tej drzavi 15 let nazaj, na doticni datum sem bil eno uro po kao storjenem prekrsku vec kot 200 km stran v sluzbi pod kamero, moped pa ze cel dan parkiran v skupni garazi...

Klical na slo ambasado, so rekli naj jim posljem obvestlo, da bodo jutri preverili...

Je kdo že dobil kaj podobnega?

Verjetno gre za pomoto pri registrski tablici. Je že bil primer, ko so avstrijci poslali kazen mrtvemu lastniku vozila. Ampak je bila poleg slika iz radarja. Ugotovili smo, da so zgrešili državo registracije in kazen poslali na napačen naslov. Sliko radarja moraš dobiti poleg. Nujno. Šele takrat boš videl, kje so se zmotili in, kako jim lahko odgovoriš.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borutt, jaz tudi upam, da je to to in bo slika pojasnila vse - sem že danes, ko sem klical ambasado prosil. če lahko najprej sliko zahtevajo... Imam pa MS reg. še od prejšnjega lastnika, takih se pa tam naokoli precej vozi...

Ni videti, da je fake - vsaj IBAN je res tak, kot ga ima njihova policija objavljenega na svoji strani...

Pa še delni scan (SLO verzija dokumenta):

HU stran1 B.png

SLO stran 2b.png

SLO stran1b.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, flight69 pravi:

Borutt, jaz tudi upam, da je to to in bo slika pojasnila vse - sem že danes, ko sem klical ambasado prosil. če lahko najprej sliko zahtevajo... Imam pa MS reg. še od prejšnjega lastnika, takih se pa tam naokoli precej vozi...

Ni videti, da je fake - vsaj IBAN je res tak, kot ga ima njihova policija objavljenega na svoji strani...

Pa še delni scan (SLO verzija dokumenta):

HU stran1 B.png

SLO stran 2b.png

SLO stran1b.png

Moraš videti sliko. V našem primeru je bila država registracije Luksemburg (vsaj mislim). In potem je bil nekdo površen. Je pa bila tablica nekoliko pomanjkljiva oziroma je manjkal znak ali dva. Pa so vseeno poslali. Swašta. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje se jim kar nekaj denarja nateče tudi od takih, kot je GoBobi napisal, ki se ne pritožijo, sploh če gre za manjši znesek...in se jim sploh ne zdi, da se veliko motijo...:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, flight69 pravi:

Grem danes dvignit priporočeno pošiljko in glej ga hudiča, kazen za prehitro voznjo v nekem Lentibenu, cca 200 eur :slap: Slike ni, samo moji podatki(reg.)...in prijazna poloznica z navodili za placilo...

Delno v slovenščini, tudi obrazec za pritožbo, vendar samo v stilu, da jaz nisem bil voznik...

 

 

Nazadnje sem bil v tej drzavi 15 let nazaj, na doticni datum sem bil eno uro po kao storjenem prekrsku vec kot 200 km stran v sluzbi pod kamero, moped pa ze cel dan parkiran v skupni garazi...

Klical na slo ambasado, so rekli naj jim posljem obvestlo, da bodo jutri preverili...

Je kdo že dobil kaj podobnega?

Ti terorist ti :) boš mogu mal na zagovor pridt hahahaha

Jaz ne najdem na dokumentu kakšne registrske napisane, samo tip motorja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj je to malo slovensko, pa še mal angleško: Voznik motornega vozila je dne ... ob ... a speeding offence of 91 km/h instead of ... opis dejanja).

Včeraj sem zasledil tudi na FB (skupina motoristi) enak primer, lahko preveriš še kaj tam pravi folk. (bi dal povezavo pa sem v službi)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, blazzarss pravi:

kaj je to malo slovensko, pa še mal angleško: Voznik motornega vozila je dne ... ob ... a speeding offence of 91 km/h instead of ... opis dejanja).

Včeraj sem zasledil tudi na FB (skupina motoristi) enak primer, lahko preveriš še kaj tam pravi folk. (bi dal povezavo pa sem v službi)

 

matematika je enostavna. če ne greš na Mađarsko naslednjih 5 let jih goni u quratz. Ne sam to, jaz bi si vzel čas, slikal sredinca in jim vse prerekel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, DAMI34 pravi:

matematika je enostavna. če ne greš na Mađarsko naslednjih 5 let jih goni u quratz. Ne sam to, jaz bi si vzel čas, slikal sredinca in jim vse prerekel.

jeba je, če se obesijo z izvršiteljem, tako kot so se hrvati ... itak, da ga ni bilo tam, kot je rekel, zato pritožba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

jeba je, če se obesijo z izvršiteljem, tako kot so se hrvati ... itak, da ga ni bilo tam, kot je rekel, zato pritožba

lahko se obesijo na karkol, če sem jaz bil v službi je dovolj pravn veljavno če imam (v tvojem primeru) štempelj DARs ali pa karice ki jo štemplate in odgovorne osebe.  Še več, ker nimam interesa naslednjih 5 let da grem naMađarsko jim bi napisal "WTF lol"

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

lahko se obesijo na karkol, če sem jaz bil v službi je dovolj pravn veljavno če imam (v tvojem primeru) štempelj DARs ali pa karice ki jo štemplate in odgovorne osebe.  Še več, ker nimam interesa naslednjih 5 let da grem naMađarsko jim bi napisal "WTF lol"

 

brez pritožbe, je vseeno ali greš tja ali ne, ti pošljejo izvršitelja ... torej pritožba, da imaš dokaz, pol pa naj odločajo kokr čjo in pol jim lahko rečeš, jebte se ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

brez pritožbe, je vseeno ali greš tja ali ne, ti pošljejo izvršitelja ... torej pritožba, da imaš dokaz, pol pa naj odločajo kokr čjo in pol jim lahko rečeš, jebte se ;) 

brez pravnomočnosti jaz izvršitelju dam eno na.......(vstavi sam)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

brez pravnomočnosti jaz izvršitelju dam eno na.......(vstavi sam)

grobijan :eek:

jaz sem povedal, kaj bi jaz storil ... :P

ti bi pa svoje ćlenke razbiju na bledem obrazku :huh: 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No @DAMI34, o tem sem pisal v prvem postu te teme. To, kar bi ti naredil (in je po normalni logiki dovolj) je rezultiralo v: kazen za parkiranje, posredovanje podatkov slovenske odvetniške družbe in stroški prvega pošiljanja, pridobitev odredbe za izvršbo, pošiljanje izvršbe na nek organ (ni lulček) v Slovenijo in obvestilo o rubežu, če ne bo sam poravnal. Pozabil sem tarife ampak od oka: 12 ojrov napačno parkiranje, 60 ojrov pridobitev podatkov o lastniku vozila v Sloveniji (od pofukane slovenske odvetniške družbe) in pošiljanje dopisa lastniku vozila od hrvaške odvetniške družbe, ki je specializirana za izterjavo kazni storjenih od tujcev na Hrvaškem, delo na in s sodiščem v Hrvatiji in obveščanje DURS-a (to ugibam) in obvestilo DURS-a o zadnjem opozorilu pred rubežem dobrih 200 ojrov se mi zdi -> GRAND TOTAL skoraj 300 ojrov za prekršek z globo 12 ojrov.

Tisti BOLANI del je pa ta, da je bil možakar, lastnik vozila, dejanski lastnik šele par mesecev, prekršek pa je bil storjen nekaj let preden je bilo vozilo kupljeno od tega novega lastnika. Slovenska odvetniška (z)družba pofukljev je pač Hrvatom ocinkarila Slovenca na dan preverjanja in ne kdo je bil lastnik na dan prekrška (ker za ta podatek verjetno niso imeli dostopa, ali pa se jim pač ni dalo, glede na količino podatkov slovenskih državljanov, ki so jih prodali Hrvatom - govora je bilo o kar nekaj desettisoč podatkih) kar je lahko preverljivo in možakar je naredil zajeb, ker je prvo obvestilo zabrisal v smeti, saj z njim ni imelo nobene zveze. Ta možakar ni isti kot v spodnjem prispevku... Ti gre pa na kozlanje, ko poslušaš ta dva naša kimovčka, ki načeloma sicer razumeta težave Slovencev, ampak kaj čmo, po zakonu je vse o.k.... no, skoraj o.k., ampak ne bomo se zdaj kregal s hrvaškimi sodišči in našimi in hrvaškimi odvetniki, a ne?!?

kaznovanje DOMNEVNO nepravilno parkiranih vozil s slovenskimi registrskimi tablicami

P:S.: da se razumemo, tisti, ki je dobil kazen za nepravilno parkiranje, naj to tudi plača, tudi, če je pred kaznijo "ušel" v Slovenijo, a kazen naj mu izrečejo ob ponovnem vstopu v to državo ali po pošti z zaprosilom Ministrstva za zunanje zadeve Hrvaške Ministrstvu za zunanje zadeve Slovenije, za posredovanje nujnih podatkov za dopis z globo. Tako se to dela načeloma med podpisnicami sporazumov v zvezi posredovanja podatkov za prekrške.

Ajd!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@GoBobijaz bi počakal, da se zgnijo skoraj do konca, potem jim bi pa @snecer posredoval dokaz. :D

Veš, naše podjetje je imelo črno na belem dolg izterjavo in rubež (do slovenskega podjetja). No pol pa gremo rubit, skupaj z rubežnikom, ko pridemo pred bajto nam pa gladko povedo, da tam tistega človeka ni da je tam samo podnajemnik ter ni lastnik ničesar. Pol je pa rubežnik samo povedal, da se bomo pod nosom obrisali...nauk zgodbe, če znaš lagat, lahko tut kradeš....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

@GoBobijaz bi počakal, da se zgnijo skoraj do konca, potem jim bi pa @snecer posredoval dokaz. :D

Veš, naše podjetje je imelo črno na belem dolg izterjavo in rubež (do slovenskega podjetja). No pol pa gremo rubit, skupaj z rubežnikom, ko pridemo pred bajto nam pa gladko povedo, da tam tistega človeka ni da je tam samo podnajemnik ter ni lastnik ničesar. Pol je pa rubežnik samo povedal, da se bomo pod nosom obrisali...nauk zgodbe, če znaš lagat, lahko tut kradeš....

Avtorju te teme nisi prav nič pomagal s tem svojim pisanjem. Prej nasprotno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Avtorju te teme nisi prav nič pomagal s tem svojim pisanjem. Prej nasprotno. 

avtorju teme sem povedal, kaj bi jaz naredil, v primeru da ne grem na Mađarsko jih ne jebem 5%, ker na njih je da dokažejo, da sem jaz kriv, ne pa na meni da nisem.

Mislim, da bi jim nek odvetnik znal dobro parirat ali misliš da ne? :P
Pravica je v končni fazi na strani avtorja teme. Dokaz pa tudi lahko dobi, da je bil takrat v službi.

Če mu moje menje pomaga je kul, če mu ne, je pa tako ali tako brezpredmetno, kar si ti napisal. Ampak si napisal, ker rad pišeš in se obešaš na moje objave :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, CPU pravi:

Ti terorist ti :) boš mogu mal na zagovor pridt hahahaha

Jaz ne najdem na dokumentu kakšne registrske napisane, samo tip motorja?

Zdaj vsaj veš s kakšnimi delaš... Tebe bom še rabil, če bo treba kakšen uraden "posnetek" kam pošiljati...:P

pred 7 urami, blazzarss pravi:

kaj je to malo slovensko, pa še mal angleško: Voznik motornega vozila je dne ... ob ... a speeding offence of 91 km/h instead of ... opis dejanja).

Včeraj sem zasledil tudi na FB (skupina motoristi) enak primer, lahko preveriš še kaj tam pravi folk. (bi dal povezavo pa sem v službi)

 

Tks, sem na hitro pregledal, pa ne najdem...

Bom videl, kaj bodo na ambasadi spesnili, pol pa dalje... Ugovor pa vsekakor spišem v roku...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

avtorju teme sem povedal, kaj bi jaz naredil, v primeru da ne grem na Mađarsko jih ne jebem 5%, ker na njih je da dokažejo, da sem jaz kriv, ne pa na meni da nisem.

Mislim, da bi jim nek odvetnik znal dobro parirat ali misliš da ne? :P
Pravica je v končni fazi na strani avtorja teme. Dokaz pa tudi lahko dobi, da je bil takrat v službi.

Če mu moje menje pomaga je kul, če mu ne, je pa tako ali tako brezpredmetno, kar si ti napisal. Ampak si napisal, ker rad pišeš in se obešaš na moje objave :P

 

Ej, vidva...:friend2:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!