Skoči na vsebino

Kazen iz Madžarske


flight69

Priporočene objave

9 minutes ago, DAMI34 said:

avtorju teme sem povedal, kaj bi jaz naredil, v primeru da ne grem na Mađarsko jih ne jebem 5%, ker na njih je da dokažejo, da sem jaz kriv, ne pa na meni da nisem.

A lahko nehaš?

Na žalost je tako, da mora sedaj on dokazovat da ni kriv.

Še enkrat..., popolnoma nepomembno je kaj si ti misliš o čemer koli, koliko sredincev imaš, in kolikokrat boš šel na Madžarsko, ali pa na Palmo de Koko.

In naprej..., Madžari so sprožili postopek, upravičeno ali ne, pravilno ali ne. S tem so ga potegnili v kolesje pravosodnega in izvršilnega sistema. In ne bojo izterjal Madžari, temveč naši dacarji.

Sem osebno potegnjen v eno tako jebo, in ni nič luštno, je pa drago, gre veliko časa in živcev, in morda tudi zdravja. In ne, nisem ničesar kriv, me pa sistem zlorablja s popolnoma vseh strani.

In zato se je treba, na svoje stroške in v svoj čas na to pritožiti. In kot pravni laik, brez pravne prakse, lahko potegneš zelo ta kratko. Če pa vzameš odvetnika, si pa takoj plačal več kot je kazen.

So ti tudi drugi na primerih povedali kako to gre, 12EUR kazni je na koncu 300EUR plačanih.

OPju z moje strani..., veliko sreče s pritožbo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, twom pravi:

A lahko nehaš?

Na žalost je tako, da mora sedaj on dokazovat da ni kriv.

Še enkrat..., popolnoma nepomembno je kaj si ti misliš o čemer koli, koliko sredincev imaš, in kolikokrat boš šel na Madžarsko, ali pa na Palmo de Koko.

In naprej..., Madžari so sprožili postopek, upravičeno ali ne, pravilno ali ne. S tem so ga potegnili v kolesje pravosodnega in izvršilnega sistema. In ne bojo izterjal Madžari, temveč naši dacarji.

Sem osebno potegnjen v eno tako jebo, in ni nič luštno, je pa drago, gre veliko časa in živcev, in morda tudi zdravja. In ne, nisem ničesar kriv, me pa sistem zlorablja s popolnoma vseh strani.

In zato se je treba, na svoje stroške in v svoj čas na to pritožiti. In kot pravni laik, brez pravne prakse, lahko potegneš zelo ta kratko. Če pa vzameš odvetnika, si pa takoj plačal več kot je kazen.

So ti tudi drugi na primerih povedali kako to gre, 12EUR kazni je na koncu 300EUR plačanih.

OPju z moje strani..., veliko sreče s pritožbo...

ne, ker ti ne odločaš o tem a bom nehal. Ampak važno, da si ti sedaj pojokal, da imaš problem. Torej ni vse problem ,kot si ti misliš, tudi mi imamo pravice in ne morejo nas kar tako terjati za denar. Enostavno se pokliče odvetnika, ki bo stvar pravilno izvedel. Enega mam tule, @Snecerkaj praviš?

ps. jokice 12 € se plača takoj, ne pa čaka da naraste na 300€ :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvetniki so od 400 naprej, on ima 200 kazni. Se pravi naj plača in ne jokca naprej.

Opažam pa, da o vsem vse veš, in vse veš bolj prav kot drugi. In si trmast da se bo prej gora premaknila kot ti...

Glavno, s svojimi prispevki te teme nisi obogatil, prav tako z njimi nisi nič pomagal OPju.

Kar se pa mojih težav tiče, se pa lahko dobiva na kofetku, ali pa piru, kozarcu vode, ti na hitro razložim glede česa in kako me sistem zlorablja, pa sem prepričan da ti bo zaprlo usta, soditi o meni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, twom pravi:

Odvetniki so od 400 naprej, on ima 200 kazni. Se pravi naj plača in ne jokca naprej.

Opažam pa, da o vsem vse veš, in vse veš bolj prav kot drugi. In si trmast da se bo prej gora premaknila kot ti...

Glavno, s svojimi prispevki te teme nisi obogatil, prav tako z njimi nisi nič pomagal OPju.

Kar se pa mojih težav tiče, se pa lahko dobiva na kofetku, ali pa piru, kozarcu vode, ti na hitro razložim glede česa in kako me sistem zlorablja, pa sem prepričan da ti bo zaprlo usta, soditi o meni.

Drage odvetnike imaš...prosim ne zavajaj. So ljudje tudi tule na forumu, ki obvladajo zadeve in dajo gratis nasvet.

OPju nihče ne bo pomagal, pomagal si bo sam. Ampak on je po krivem obsojen in v kolikor ima dokaz kje je bil, mu živ bog ne more nič. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, DAMI34 pravi:

ps. jokice 12 € se plača takoj, ne pa čaka da naraste na 300€ :D

Tisto: iz 12 na 300 je letel na primer, ki sem ga jaz napisal in je bil bebav, ker možak ni bil kriv, je pa zmotno mislil, da, če oni nimajo pravih podatkov in on to lahko dokaže (če bi bilo treba), lahko vrže papir z obvestilom za plačat cca 72 ojrov v smeti. No, potem se je pa zgodilo tistih 300 ojrov in je bilo prepozno za dokazovat, da on avtomobila takrat sploh ni imel in da je to jasno zapisano v "državnih evidencah". Pač bi moral reagirat vsaj z ugovorom, ki bi se lahko glasil tudi takole: "Fakju bebci, jaz takrat nisem bil lastnik tega avtomobila. Tlele mate fotokopijo prometne pa si skupaj z vašimi odvetniki jebite mater, Hrčki požrtni."

Tko je šlo pa vse v kurac, ker jim ni odgovoril in to je bistvo mojega odgovora @flight69-u. @flight69 je to razumel in bo postopal tako, da se ne bo zajebal. Itak bo pa z lahkoto dokazal, da njega oz. njegovega motocikla tam ni bilo in načeloma stvar s tem tudi zaključil.

Ajd!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, GoBobi pravi:

Tisto: iz 12 na 300 je letel na primer, ki sem ga jaz napisal in je bil bebav, ker možak ni bil kriv, je pa zmotno mislil, da, če oni nimajo pravih podatkov in on to lahko dokaže (če bi bilo treba), lahko vrže papir z obvestilom za plačat cca 72 ojrov v smeti. No, potem se je pa zgodilo tistih 300 ojrov in je bilo prepozno za dokazovat, da on avtomobila takrat sploh ni imel in da je to jasno zapisano v "državnih evidencah". Pač bi moral reagirat vsaj z ugovorom, ki bi se lahko glasil tudi takole: "Fakju bebci, jaz takrat nisem bil lastnik tega avtomobila. Tlele mate fotokopijo prometne pa si skupaj z vašimi odvetniki jebite mater, Hrčki požrtni."

Tko je šlo pa vse v kurac, ker jim ni odgovoril in to je bistvo mojega odgovora @flight69-u. @flight69 je to razumel in bo postopal tako, da se ne bo zajebal. Itak bo pa z lahkoto dokazal, da njega oz. njegovega motocikla tam ni bilo in načeloma stvar s tem tudi zaključil.

Ajd!

saj veš ne, kazen mora biti popolna, v pravi slovenščini z vsemi podatki....tako začneš, zavrneš kazen...matr saj smo pisali teh pravljic že 100 in 1x.

Jaz dobim kazen v Italiji, jo plačam, ker se preveč gibam tam in bom slej ko prej imel pri njih problem. So se pa že zmotili in mi poslali opomin za neplačano kazen. Jim nisem nič pisal samo poklical po telefonu in povedal kdaj je bilo plačano.

pred 1 minuto, twom pravi:

Še Dami naj potrdi da je to lekcijo drugega razumel...

verjemi, da se primer od primera razlikuje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, twom pravi:

A ti kdaj odnehaš, ali imaš vedno tazadnjo besedo, in prav?

ne, tokrat jo izjemoma tebi pustim :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

avtorju teme sem povedal, kaj bi jaz naredil, v primeru da ne grem na Mađarsko jih ne jebem 5%, ker na njih je da dokažejo, da sem jaz kriv, ne pa na meni da nisem.

Mislim, da bi jim nek odvetnik znal dobro parirat ali misliš da ne? :P
Pravica je v končni fazi na strani avtorja teme. Dokaz pa tudi lahko dobi, da je bil takrat v službi.

Če mu moje menje pomaga je kul, če mu ne, je pa tako ali tako brezpredmetno, kar si ti napisal. Ampak si napisal, ker rad pišeš in se obešaš na moje objave :P

 

On potrebuje pravni nasvet in ne nasvet v stilu "jih ne jebem". Zato mu prav nič ne pomagaš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Borutt pravi:

On potrebuje pravni nasvet in ne nasvet v stilu "jih ne jebem". Zato mu prav nič ne pomagaš. 

ti s tvojimi dopisi meni, tudi njemu nič ne pomagaš.

ps. pravnih nasvetov se na MSju ne dobi, le te se dobi na PM ali osebno pri odvetniku/pravniku.

Na MSju se pa dobi miljon in ena ideja, ko izvedeš selekcijo ostane 0,01% kar ti lahko koristi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se šofer ne bo pritožil (torej plačali mora tudi takso) in sicer iz razloga zmotne ugotovitve dejanskega stanja, bo odločba postala pri njih pravnomočna in tudi izvršljiva.

Ker je HU v EU, bodo lahko lažje izterjali globo v Sloveniji (neEU države morajo podati npr. vlogo za priznanje tuje sodne odločbe, ki je dolgotrjane postopek).

Zadeva bo dokaj preprosta za izterjat v Sloveniji, ker gre za državo članico.

V NDH pa je bilo po spominu nekaj drugega. Tam je sklepe o izvršbi izdajal notar in ne sodišče, poleg tega pa niso vročali preko našega sodišča, ampak direktno s pošto. Tu se še "lovijo", kot za mejo...

Fantu priporočam, da napiše pritožbo, plača takso in pove, da gre za zmoto, ki bo takoj razvidna iz fotografije, ker bo mimogede še omenil, da samo on vozi ta motor, da je bil v času prekrška v slo tako on, kot motor itd.

Če si bodo pa Huni najeli odvetnika v Sloveniji za izterjavo in bo ta obračunal po veljavni tarifi (in ne po neki "svoji"), pa bo treba plačati tudi te stroške.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

ti s tvojimi dopisi meni, tudi njemu nič ne pomagaš.

Jaz sem mu že napisal kaj in kako. Samo ti nonstop nekaj nabijaš. In nisem edini, ki ti to dopoveduje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Jaz sem mu že napisal kaj in kako. Samo ti nonstop nekaj nabijaš. In nisem edini, ki ti to dopoveduje. 

lej, si videl pravni nasvet odvetnika in to zastonj, te še kaj žuli?

Tudi neplačana kazen ne pomeni smrti ali zapora, kvečjemu opomin in spet zahtevek za plačilo, potem pa izterjava....bo šlo, al ne...al maš v prostem času tudi pravno svetovalno službo?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, twom pravi:

Odvetniki so od 400 naprej, on ima 200 kazni. Se pravi naj plača in ne jokca naprej.

Opažam pa, da o vsem vse veš, in vse veš bolj prav kot drugi. In si trmast da se bo prej gora premaknila kot ti...

Glavno, s svojimi prispevki te teme nisi obogatil, prav tako z njimi nisi nič pomagal OPju.

Kar se pa mojih težav tiče, se pa lahko dobiva na kofetku, ali pa piru, kozarcu vode, ti na hitro razložim glede česa in kako me sistem zlorablja, pa sem prepričan da ti bo zaprlo usta, soditi o meni.

Kje si pa to tarifo dobil?

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=TARI184

Sestava ugovora/pritožbe v tem primeru je med 57 eur in 86 EUR + DDV in 2% pavšala (fotokopije, tisk, poštnina) ali pa obračuna po Madžarski tarifi.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

lej, si videl pravni nasvet odvetnika in to zastonj, te še kaj žuli?

Tudi neplačana kazen ne pomeni smrti ali zapora, kvečjemu opomin in spet zahtevek za plačilo, potem pa izterjava....bo šlo, al ne...al maš v prostem času tudi pravno svetovalno službo?

 

ja, zavisi tudi od politike države, mislim, da v Avstriji (spet na pamet) ne gredo v izterjavo za zneske pod 70 EUR, drugo pa je če se potem še ti voziš po Avstriji dok ne zastara, ker če te zalotijo, plačaš

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Snecer pravi:

Če se šofer ne bo pritožil (torej plačali mora tudi takso) in sicer iz razloga zmotne ugotovitve dejanskega stanja, bo odločba postala pri njih pravnomočna in tudi izvršljiva.

 

k sm pa js to predlagu, me pa niste mel za mar ... :dry:

 

pred 22 urami, maus pravi:

jeba je, če se obesijo z izvršiteljem, tako kot so se hrvati ... itak, da ga ni bilo tam, kot je rekel, zato pritožba

dokaz št.1

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Smo bili ne dolgo nazaj na omenjenem območju in pokasirali precej položnic (še niso plačane ampak ne vem če nam bo ostalo kaj drugega). Želel bi samo sporočiti, da imaš v dokumentu napisan internetni naslov kjer s pomočjo št. dokumenta(položnice) in svoje registracije lahko preveriš slike radarja. Jap, mi smo se znašli na njih :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Whiskey pravi:

@DAMI34 - kdo bo pa tebe moderiral :kva2:

en par jih poznam, ki bi me radi....sicer se pa sam velikokrat :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, dottore91 pravi:

Preveriš na tej povezavi:

https://kozigbirsag.police.hu/Fine/Index

Fotke so preverjeno dobre tako da nebi smel imeti problema z dokazovanjem, da ne gre za tvoj motor - razen če si ga ni kdo sposodil ;)

 

zanimivo ... sem se tudi sam prejšnji mesec vozu po Mađarski ... upam, da mi nau treba tega preverjat ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, dottore91 pravi:

Preveriš na tej povezavi:

https://kozigbirsag.police.hu/Fine/Index

Fotke so preverjeno dobre tako da nebi smel imeti problema z dokazovanjem, da ne gre za tvoj motor - razen če si ga ni kdo sposodil ;)

 

Ooooo, dottore91, hvalaaaa :OK: 

Slike so, zmotili so se pri eni črki (upam, da ni ravno tvoja reg.:blush:)

Na konzulatu so potrdili (GoBobi, Snečer...), da naj samo pošljem mail v slovenščini z obrazložitvijo...

V glavnem, hvala vsem še enkrat za nasvete!

LP

''Grešnik'' pa ni bil na Dučetu :

neimenovano.thumb.png.cfc42ab5af772a511d440417185cc66e.png

 

neimenovano2.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Madžari imajo nad cestami polno podobnih kamer, kot so naše pripravljene za elektronsko cestninjenje. Tudi po nekaterih naseljih. Upam, da te ne žvajzne s temi kamerami, ker bo zadnji izlet postal precej drag. :doze:

 

P.S.: A ne zastara kazen po dveh letih?

Portal%20na%20HC%20Selo-Vrtojba.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!