Skoči na vsebino

Nasveti za načrtovanje daljše poti (več kot en dan, več kot 100km, vse je ista pašta na koncu)


Priporočene objave

protector pa naj prevede

 

Citiraj

Did you plan your long motorcycle trip? Are you sure that you took the right decisions? In this video I will talks about the top 5 common mistakes most of the riders make. I will also tell you few easy tips to avoid it. So guys, it doesn’t matter how good rider you are, how many km you have, if you never been on the long trip you will make some of these mistakes. 

1. Mistake N: 1 – Wrong motorcycle.It is very important to have the right bike. What that’s mean? How to choose the one for you? I will try to explain: - Don’t lessen what the people will said. Don’t trust anyone about the type of the motorcycle you should have on the long trip. If you ask ten people, you will probably receive ten different opinions and what is the funny is that they all will be right. Is that possible? Of course it is.- Only you know, how fast you ride, how many km per day you will have and where exactly you will go. So, if we follow this logic, only you can choose the right bike. What you have to do is to learn something about the area you are going. Find all possible information. Terrains, roads, elevations, weather conditions and many more. I told you this many times, but I will tell you again – the preparation is the key of success. Make your homework and you will be happy after that. - To go on long trip in Siberia “road of bones” for example with GS 1200 is not the right decision. The last thing you going to need on such a trip is a heavy bike. - On the other hand to ride on the iron boot competition (1,000miles per day on the highway) with Suzuki DR 400 will be really enthusiastic adventure. - In both cases you will make a terrible mistake.

2. Mistake N: 2 - Wrong gear choice.I have seen many riders keep making the same mistakes. To go on the long trip, with leather suit is not going to be the right choice. It will work, but not every day, not in all conditions. 

3. Mistake N: 3 - Too much weight.Most of you guys take way too much. To have already have bike 200-250 kg and to load more 50 on the top it’s not something I will ever do. The weight is always matter. Specially if you have plans to ride off road. 

4. Mistake N: 4 - Planed too many or to little km per day.In the first scenario you have to ride too long and you can’t really enjoy the trip. In the second you will travel too slow and will need more time. In both case the result is not going to be what you expect.The best way to learn about your possibilities is to practice. Start with simple day or two trips, they will show how to do it in the future. Once you know your riding stile will be time to open the map and do it properly. Always plan a little less then you can actually ride. 

5. Mistake N: 5 - To try to ride and work at the same time.The idea is to ride all day and later in the evening to try to work on the computer or the telephone and keep the business in good order. I have tried this couple of times. Every night when we stopped my friend was relaxing, drinking beers looking around, but I have to stay online, trying to solve all existing problems, to answer all e-mails and so on. The result was a big mess, which one was very difficult to fix later. Do not even try, it is not working! If you can’t leave the business alone, don’t go on the trip or find somebody to replace you. Only then you can really enjoy the journey.

Bo kar držalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim da vsi, ki greste nekam v rusijo, afriko, ..... sabo vlacite se en par gum in za pol hise ostale krame. Je vse to res potrebno? Ja veselje vozit tok obtezen motor? Kaj tam res nimajo gum, recimo? Resno vprasanje in prosim resen odgovor. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BIF pravi:

Resen odgovor...NE...ni treba vlačit s seboj rezervnih gum in ne vem kakšne krame. Vse se da dobit tudi tam...kjerkoli že. Evropejci nasploh živimo v miselnosti, da imamo samo mi vse....ostali pa spijo v votlinah in čakajo na strelo, da zaneti ogenj.

Zato se tako tudi obnašamo...

Ne dolgo nazaj sem priheftal en video o dveh angležih (ti so še posebaj polni sebe), ki sta šla na življensko avanturo....na Balkan...WTF????

Zraven pa sta tovorila od gum do pizde materine....torej kamor mi hodimo na vikend izlete, sta ona dva šla z miselnostjo, da je Balkan v bronasti dobi in temu primerno tudi opremljena. Enako se mi obnašamo, ko gremo proti vzhodu....kar je milo rečeno zelo podcenjujoče, do ljudi in držav v tej smeri. Se pa pri njih najde veliko več in veliko boljšega kot pri nas, pa tudi slabšega predvsem pa drugačnega....ampak ravno to vleče...mar ne?

Vlačenje gum in ostale krame je nepotrebno napihovanje balona in dramatiziranje.

Če si iz pravega testa greš za 10dni po Sloveniji in enako po Balkanu, ali v Rusijo...no kakšne gate več vzameš mogoče zraven...pa rezervni ključ....verjamem, da bo @Kmet2 to potrdil....:yea1:

mislim WTF, je res potrebno vsako temo zapackat z razno,raznimi pametnimi izjavami... Si mogoče že bil tam ?

compaq odgovorim kasneje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil, pa tudi jaz ne vidim vzroka zakaj bi vlačil s sabo rezervne gume. Heidenau K60 so cisto lepo zdržale do tja, pa se nazaj. Ampak ce vama je tako pasalo, zakaj pa ne :P Jaz sem mel druge gumice v rezervi, pa jih tud nisem rabil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se avtor strinja bi poprosil admin-a, da poste, ki "smetijo" osnovno temo Kirgizistan-Slovenija

prestavi sem.... 

...zdi se mi pač fer, da potopis ostane čist...."dodatke" in mnenja pa lahko delimo v temi o načrtovanju daljše poti, ki je že odprta in lahko v miru izmenjamo izkušnje, nasvete, mnenja, ker je tematika kar obsežna in zna prit marsi komu kaj prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, compaq pravi:

sabo vlacite se en par gum

Je vse to res potrebno?

 

pred 5 urami, BIF pravi:

Resen odgovor...NE...ni treba vlačit s seboj rezervnih gum

"Le čevlje sodi naj kopitar." ...vi to vulkanizerju :huh: Valda fanta vesta katere trase imata v načrtu in kaj lahko tam pričakujeta. Raje par kil več brez potrebe kot pa da ti odpade čas brez potrebe.

Pardon za OT :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

52 minutes ago, dopolavoro said:

V Rusijo in Maroko jih nisem vzel.Sem sem jih vzel ,ker sem jih imel namen menjat ko bi prišel iz pamirja. Na koncu jih nisem in sem prišel z tkc80 do doma. Verjamem,da bi kdo pomagal ko bi jo prerezal na 4200m  med mejama Kirgizistan-Tađikistan ob 8 zvečer po temi. Blizu nule in rahlo naletava. Zato sem imel ta balast seboj. Ali pa v Turkmenistanu v puščavi na 48+... Fajn je bit siguren. DHL tudi pride v poštev, ma to traja pa vprašanje če pride v tiste konce.

Sicer sem pa že veliki prepotoval z motorjem in vedno , ko pridem domov ugotovim, da sem vzel pol stvari preveč.  Konec koncu tudi gat ne rabiš vzet seboj saj jih prodajajo na vsakem vogalu...

 

Če bi človek upošteval vse tisto, kar gre lahko narobe, bi si moral s seboj voziti prikolico rezervnih delov ter vsega ostalega, kar bi mu mogoče prav prišlo na poti :) 
Pa daleč od tega, da sama s seboj nikoli nisem imela neumnih ter nepotrebih stvari :D 

Da ravno predreš gumo, so možnosti precej majhne. Še fantom, ki vozijo resen off road se to ne dogaja ravno vsak dan.
Če pa že, snameš gumo, jo z notranje strani spucaš ter obložiš s kosom stare gume (to je s seboj precej lažje voziti, kakor set novih gum), ga zalimaš z duck tape-om, vstaviš notranjo zračnico in je stvar za silo rešena do prvega kraja, kjer lahko gumo zamenjaš.

Se pa strinjam, da se 'smetenje' prestavi ;)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, 3nity pravi:

 

"Le čevlje sodi naj kopitar." ...vi to vulkanizerju :huh: Valda fanta vesta katere trase imata v načrtu in kaj lahko tam pričakujeta. Raje par kil več brez potrebe kot pa da ti odpade čas brez potrebe.

Pardon za OT :ninja:

...pa si res to moral napisat?

Se pravi, ker sem pač kirurg in imam rano na želodcu, bom v Kirgizistan vzel še set za urgentno laparaskopijo, ker se mi zdi, da so tam slabe razmere v zdravstvu....tak čisto za ziher, če mi ranital in dicynone ne primeta več....pač raje par kil več, kot da me tam s kuhinjskim nožem odprejo...

Bolano...res...

Na potovanja valjda ne jemješ stvari glede na izobrazbo ali delo, ki ga opravljaš....temveč glede na to, kaj v resnici potrebuješ....menda no...

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Ivana pravi:

Če bi človek upošteval vse tisto, kar gre lahko narobe, bi si moral s seboj voziti prikolico rezervnih delov ter vsega ostalega, kar bi mu mogoče prav prišlo na poti :) 
Pa daleč od tega, da sama s seboj nikoli nisem imela neumnih ter nepotrebih stvari :D 

Da ravno predreš gumo, so možnosti precej majhne. Še fantom, ki vozijo resen off road se to ne dogaja ravno vsak dan.
Če pa že, snameš gumo, jo z notranje strani spucaš ter obložiš s kosom stare gume (to je s seboj precej lažje voziti, kakor set novih gum), ga zalimaš z duck tape-om, vstaviš notranjo zračnico in je stvar za silo rešena do prvega kraja, kjer lahko gumo zamenjaš.

 

Kje si bila , ko sem se ženil?....:OK:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nasvet okoli gum bo zihr znal @Kmet2napisat 

trenutno pa samo izvleček iz njegovega potopisa:

Nasvet, v odročne kraje , obvezno izolir trak in dak tejp, če bi najdel štople od gume bi jih kar z dak tejpom zalimal nazaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, BIF pravi:

Smo prebrali....pa vseeno vem, kaj bo povedal okrog tega, da bi gume zraven vlačil...pa ti tudi veš....;)

ej, tule sem prebral...vsak ma svoj sistem, ampak če je @gtgszmogel v dvoje z gumo, potem ne vidim problema zakaj ne bi. Pa še če moped zložiš po tleh pade na mehko :D

komaj čakam njihov potopis Mongolija :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ni problem v tem, če se jih da peljati zraven...ja se jih da...pa še marsikaj nepotrebnega.

Vprašanje ki ha je postavil @compaq je ali je to res potrebno. In moj odgovor je NE...ni potrebno. Lahko pa če želiš.

Na stotine potopisov bi lahko priheftal tistih, ki niso vlačili gum s seboj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, BIF pravi:

Sploh ni problem v tem, če se jih da peljati zraven...ja se jih da...pa še marsikaj nepotrebnega.

Vprašanje ki ha je postavil @compaq je ali je to res potrebno. In moj odgovor je NE...ni potrebno. Lahko pa če želiš.

Na stotine potopisov bi lahko priheftal tistih, ki niso vlačili gum s seboj.

pa sej to pravim, lahko jih, ni pa nujno, nujno ni niti z motorjem iti okol sveta :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu ni kaj dodati. Btw...v enem od postov si omenila Iran prihodnje leto. Nič ni fiksirano...še....ampak če daš kak namig o okvirnem datumu...čudna so pota gospodova. Ne ponujam se kot privesek...ampak že občutek, da je v bližini nekdo...recimo domač...ni odveč.

Pa za sveto obljubim, da ne bom teglil rezervnih gum zraven....:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega fenomena z gumami jaz tudi ne razumem :) prej vzameš dober set za krpanje poleg.

Po drugi strani pa je potrebno malo tudi paziti z materialom, na takih potovanjih ne moreš vozit gas, bremza in na par jurjev menjavat gume, ketne ipd...

@kmet2 Scotoiler se za take primere montira na sprednji verižnik, bilo že večkrat povedano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, dopolavoro pravi:

Kaka štala zaradi 2 rezervnih gum. Vsak potuje zase, po svojih časovnih in finančnih zmožnostih...

Ja vzel sem jih in vozil do doma. Pa koga to briga! Jih je imel kdo na hrbtu? Je bil kdo oškodovan ?.....

Namen sem imel napisat potopis in videnje na svet iz mojih oči. Za marsikoga nedosegliv .....

 

lej, piši, nekateri bomo z zanimanjem brali, drugi ti bodo pa z veseljem delil nasvete o poti, ki si jo prevozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, dopolavoro pravi:

Namen sem imel napisat potopis in videnje na svet iz mojih oči. Za marsikoga nedosegliv .....

 

In prišel do spoznanja, da je bolje vse skupaj zadržat za sebe, kot pa to delit z nikdar zadovoljnimi in vse znalimi "motoristi" za računalniško tipkovnico....

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, dopolavoro pravi:

Kaka štala zaradi 2 rezervnih gum. Vsak potuje zase, po svojih časovnih in finančnih zmožnostih...

Ja vzel sem jih in vozil do doma. Pa koga to briga! Jih je imel kdo na hrbtu? Je bil kdo oškodovan ?.....

Namen sem imel napisat potopis in videnje na svet iz mojih oči. Za marsikoga nedosegliv .....

Brezveze voziš balast poleg, isto kot da bi si na jadranko en par peljal poleg.

Lej, fotr je bil po Rusiji s starodobnikom, za katerega je že itak težko dobit gume, no pa je ena šla po gobe...v Rusiji&co se vse najde. Počila mu je tudi šipa na vozilo, naredili so mu novo, z montažo vred 30 EUR nekje v Ukrajini.

Glede gume in obrabe. Ja, saj pa menda ja vidiš sproti kolko bo držalo in je še vedno lufta do civilizacije, da najdeš novo, v radiju 500-1000km je ziher kakšno mesto, vulkanizer...

Potopisi pa sodijo v druge teme.

pred 17 urami, raza pravi:

In prišel do spoznanja, da je bolje vse skupaj zadržat za sebe, kot pa to delit z nikdar zadovoljnimi in vse znalimi "motoristi" za računalniško tipkovnico....

vidiš, to je tisto, ko jaz omenjam, da pri potopisih pogrešam koristne informacije in da me fotke dejansko ne zanimajo, ker bom to videl na lastne oči...

večina obdrži zase, ali pa to trži in se pusti prositi, takšno grebatorstvo je tipično v Slo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!