Skoči na vsebino

Nasveti za načrtovanje daljše poti (več kot en dan, več kot 100km, vse je ista pašta na koncu)


Priporočene objave

Camel back imam, z 3 l mehom. Ta itak gre zraven. Gume pa tudi ze imam, bodo ze vzdrzale teh 5000 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 4 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

@IZTOK 

Definitivno bi natknil čisto nove gume gor za tvoj Maroko. Lani dva dni pred odhodom nataknil nove E07 gor in še sedaj jih imam gor po 17k kilometrih.

Kar se tiče sipin oziroma puščave se pa lahko stvari zakomplicirajo. 4 krat sem bil v puščavi in vsakič te preseneti kaj drugega ... če prideš do sipin ... peš preveri koliko daleč segajo ... ne hodi, če si sam ... najmanj še en motor mora bit zraven ... če obtičiš ... nazaj po svoji sledi ... veš tud če je majhen del sipin, je narava zelo kruta ... sploh, če nisi vajen take okolice ... tudi jaz je nisem ...

Zdravstvo v maroku je totalno na psu ... lani sem skoraj reskiral ... nepremišljeno ... pa skupino sem vodil ... nespametno ampak po Sahari sem vozil s svojim motorjem ... se dvakrat skockal ... pa sem potem raje odnehal ...

Moje osebno mnenje glede vsega skupaj ...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
pred 7 minutami, Kmet2 pravi:

 

Jaz ne znam nobenega jezika azije itd pa sem se povsod vse zmenil,popravil 

In kuk bral tvoje potopise se v enem izletu nabere popravil več kot pri 10 drugih skupaj(če se jih ne pač sam poskrbiš,da se...)

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, sesir pravi:

Un kuk bral tvoje potopise se v enem izletu nabere popravil več kot pri 10 drugih skupaj

 

pred 1 minuto, sesir pravi:

Un kuk bral tvoje potopise se v enem izletu nabere popravil več kot pri 10 drugih skupaj.....         :) Od rid do Ljubljane težko kaj crkne :lol1:.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, Kmet2 said:

Kaj se ne znajo zavarovati?

Jaz ne znam nobenega jezika azije itd pa sem se povsod vse zmenil,popravil in dobil tudi zdravnika,če sem ga potreboval. 

Zvoneta potrebujejo bolj turistični oziroma priložnostni motoristi. 

Tista Azija je bivša Sovjetska zveza, potrebuješ samo Ruščino. Z Rusi se brez težav razumeš, če malo po južnjaško klatiš.

Kaj nisi na obe poti šel z vodičem? 

26 minutes ago, xtzs said:

Če si živ in zdrav poskrbiš sam zase, če ne pa poskrbijo drugi zate, saj imajo tudi tam bolnice, policijo...., saj ni to divjina brez žive duše. Kjer so ljudje, je vedno tudi pomoč. Če si pa sam ne upaš prav nič, se je boljše držati doma. Simpl.

Prav vsega ne moreš imeti vedno pod nadzorom, pa če se še bolj trudiš.  Ko se zgodi rešuješ, ni druge! Tudi Šeruga vabi le SAMOSTOJNE ljudi, ne misli biti nikomur oče na poti. Lahko kaj pomaga, počaka..., naprej se pa znajdi sam. Tukaj ne zavaja in ima prednost potovanje skupine pred reševanjem vsakega "napetega trebuščka, ki more malo prdnit".

Kolikor sem bral ima prednost pred vsem njegov libido in alkoholizem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, motolover pravi:

Tista Azija je bivša Sovjetska zveza, potrebuješ samo Ruščino. Z Rusi se brez težav razumeš, če malo po južnjaško klatiš.

Kaj nisi na obe poti šel z vodičem? 

Ne ,  edino če prijatelja imenuješ vodič . 

Koliko si se pa ti prevozil po teh koncih ? Ali so ti vodiči in internet povedali ?

S kom se brez težav razumeš izveš šele , ko si tam in ne s prstom po zemljevidu . 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Kmet2 pravi:

Sm se brez težav razumeš izveš šele , ko si tam in ne s prstom po zemljevidu . 

 

To se strinjam...je pa res,da južnjaščina reši marsikaj tam gori...ko sem jz bluzil nismo imeli navigacije,niti interneta le list papirja in napisan vrstni red krajev...bluzli z avti...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Kmet2 said:

Ne ,  edino če prijatelja imenuješ vodič . 

Koliko si se pa ti prevozil po teh koncih ? Ali so ti vodiči in internet povedali ?

S kom se brez težav razumeš izveš šele , ko si tam in ne s prstom po zemljevidu . 

 

Prijatelj, ki je bil že velikokrat tam, je isto kot vodič. Kolikor vidim, se vedno prilepiš nekomu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, motolover pravi:

Prijatelj, ki je bil že velikokrat tam, je isto kot vodič. Kolikor vidim, se vedno prilepiš nekomu. 

Nekako sem drugačen kot ti ja ......ko te vidijo se skrivajo samo ,da ne poslušajo tvojega nakladanja ......to je bilo resnično :lol1:

V Iran gre poleg žena  ,sem se ji prilimal  . Če ti prevedem .....je rada z mano . 

Če se noče nobeden s teboj družit in vozit ni potrebe ,da tu stresaš svoje frustracije.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa povej kam si že šel solo! 

V Iran greš z ženo, ker si solo ne upaš. Si slišal, da zakonce tretirajo drugače, kot solo popotnike pravih let, da bi bili tuji agenti. Prav si slišal in razumem tvoj strah, ki je popolnoma upravičen.

Ostalo bom preskočil, znanec ali prijatelj je razlika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snecer pravi:

Jaz grem letos z motoloverjem v Maroko

Lepo...in lep izlet želim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, motolover pravi:

No, pa povej kam si že šel solo! Povsod ......Tudi od St. Petersburga domov , pa Poljska, Belorusija ,Litva, Latvija,, Nemčija, Avstrija,velik del Balkana Italija itd ........evo sem ti korektno odgovoril , zdej pa še ti nam povej kdaj si se vozil po Rusiji,sibiriji,Kazahstanu, Maroku  , Iranu itd .....ker pameten si kot,  da prebereš v vsaki knjigi dve strani več , kot jih ima  .

V Iran greš z ženo, ker si solo ne upaš. Si slišal, da zakonce tretirajo drugače, kot solo popotnike pravih let, da bi bili tuji agenti. Prav si slišal in razumem tvoj strah, ki je popolnoma upravičen. To slišim prvič , žena gre z menoj , ker sva rada skupaj in šla bi z menoj povsod ,toda ji služba ne dopušča . Ne refleksiraj svojega stanja na mene , če te žena ne prenaša ti nisem jaz kriv .......

Ostalo bom preskočil, znanec ali prijatelj je razlika.  Aha , ti določaš kdo je moj znanec in kdo prijatelj ,bravo !

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Snecer pravi:

Jaz grem letos z motoloverjem v Maroko

@Snecer  A potem boš kupil un BMW od Zvonkota, da vama bo lažje, pa da se bosta imela kaj za pogovarjat.:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

54 minutes ago, Snecer said:

Jaz grem letos z motoloverjem v Maroko

Ne hvala, čeprav vem, da bi se dobro razumela, če se ne bi spoznala na MS.

Soliranje je najboljše, sedeš na motor in greš. Kadarkoli, kamorkoli te piči. Povrhu sam spoznaš največ ljudi na poti, ker se ti ni treba ukvarjati s spremljevalci. Jih lulat, kakat, zmanjkalo cigaret, alkohola ni za dobiti, sami hudi problemi, ki jih jaz nimam. Pest mandljev, vodo in piči cel dan. 

40 minutes ago, Kmet2 said:

 

Torej, tiste solo vožnje so bile le transfer nazaj. Pogumno dejanje! 

 

36 minutes ago, Snecer said:

tisti ni vozen, saj vidiš da ima spominsko ceno

GSi imajo po pravilu ceno glede na letnik: 2010-10.000€, 2011-11.000€,...

Najbrž ga bo prodal s svojimi tržnimi sposobnostmi. Mu bo razložil, da je pol motorja itak novega in je to boljši nakup. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@motolover še mi nisi odgovoril na moje vprašanje  ,bereš selektivno ali je tvoj point samo v podcenjevanju ? 

Se pravi na dolge proge ti vzameš malce vode in pest mandeljnov ........lep in zelo dober nasvet v tej temi , bravo care ......a si se ti sploh že kam zapeljal dlje od Nemčije , z motorjem mislim ........ker , si polen nasvetov o svetu v katerem nimaš najmanjšega pojma . 

 

 

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj me zanima, kadar si rezervirate preko bookinga, kako najdete apartmaje/hotele z varovanim parkiriščem? Ker v iskalniku imaš pri filtru samo opcijo parkirišče, to pa je lahko tudi javno parkirišče v bližini apartmaja. Redko kateri ponudnik ima objavljeno fotografijo parkirišča iz katere bi se dalo oceniti ali je v resnici varovano ali ne. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, JamesTheMan pravi:

Nekaj me zanima, kadar si rezervirate preko bookinga, kako najdete apartmaje/hotele z varovanim parkiriščem? Ker v iskalniku imaš pri filtru samo opcijo parkirišče, to pa je lahko tudi javno parkirišče v bližini apartmaja. Redko kateri ponudnik ima objavljeno fotografijo parkirišča iz katere bi se dalo oceniti ali je v resnici varovano ali ne. 

 

Glej - Parking privat, v sklopu objekta.

Pa še tu ni ziher na kaj boš naletel :). Nato pojdi pogledati preko google mapsa objekt, če je slučajno posnet. Tako se lahko prepričaš v kakšnem okolju je objekt in če ima objekt ograjo.

 

Če ne gre drugače parkiraj zraven kakšnega BMW-ja. To ti je garant, da tvoj ostane :lol1:.

Popravljeno . Popravil Scarabeo 500
  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na uč, če ni ok greš dalje, če slabo wleče wifi greš dalje :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi šel sam bi šel definitivno na blef, vsepovsod se najde za prespat, če ne drugega greš do prve kafane in ni hudič, da te ne usmerijo do nekoga, ki ima fraj sobo. Samo z ženo it je skor boljše prej malo več planirat, sploh če se pot zavleče in prideš zvečer na trenutni cilj. 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!