Skoči na vsebino

Nasveti za načrtovanje daljše poti (več kot en dan, več kot 100km, vse je ista pašta na koncu)


Priporočene objave

pred 4 minutami, JamesTheMan pravi:

Če bi šel sam bi šel definitivno na blef, vsepovsod se najde za prespat, če ne drugega greš do prve kafane in ni hudič, da te ne usmerijo do nekoga, ki ima fraj sobo. 

 

 

Vedno šli tako in le enkrat smo morali iti spat v hotel (100eu/noč) zaradi zahteve po varovanem parkingu..in pozno večernega iskanja sobe....Pač prejšnjič so  nam spraznili avto v Genovi in nismo hoteli da nam še v Savoni....

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Scarabeo 500 pravi:

Glej - Parking privat, v sklopu objekta.

Pa še tu ni ziher na kaj boš naletel :). Nato pojdi pogledati preko google mapsa objekt, če je slučajno posnet. Tako se lahko prepričaš v kakšnem okolju je objekt in če ima objekt ograjo.

 

Če ne gre drugače parkiraj zraven kakšnega BMW-ja. To ti je garant, da tvoj ostane :lol1:.

tako ja pa tudi slike objekta na bookingu včasih pokažejo kakšen plot ipd

pa seveda, ne išči v "centru", ampak izven, ceneje, manj na okah itd

versača ne taknejo nikjer, če je zunaj ga pokrijem s pokrivalom in je mir

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, JamesTheMan pravi:

Če bi šel sam bi šel definitivno na blef, vsepovsod se najde za prespat, če ne drugega greš do prve kafane in ni hudič, da te ne usmerijo do nekoga, ki ima fraj sobo. Samo z ženo it je skor boljše prej malo več planirat, sploh če se pot zavleče in prideš zvečer na trenutni cilj. 

 

 

Nikoli ne rezerviram ,tudi ko sem z ženo.

Sem na destinacijo prispel ob 4h zjutraj v več miljonskem mestu,pa ni bilo problemov.

Zelo ne maram biti vezan na ničesar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Kmet2 said:

Nikoli ne rezerviram ,tudi ko sem z ženo.

Sem na destinacijo prispel ob 4h zjutraj v več miljonskem mestu,pa ni bilo problemov.

Zelo ne maram biti vezan na ničesar.

Ni res :D

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, C eagle pravi:

Ni res :D

Maš res:D

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kmet2 pravi:

Nikoli ne rezerviram ,tudi ko sem z ženo.

Sem na destinacijo prispel ob 4h zjutraj v več miljonskem mestu,pa ni bilo problemov.

Zelo ne maram biti vezan na ničesar.

Mi smo pogledali kje možno spati in pač šli od doma.zdaj itak simpl ko internet...glede na počutje v kraju pa bili tam X dni in šli dalje...določeno bilo le,da več kot 3 dni ne smemo kje biti...smo se raje še vračali...

Seveda bilo neljubih dogodkov...čar takih potovanj?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Buking je fajn ampak tudi sranje, ker včasih slike in lokacija niso to to, je pa komot. Bukiraš vneseš naslov in se parkiraš, komot in lahko delo, sploh če vse štima.

Brez bukinga je malce več iskanja, ampak lahko greš naprej ali se pogajaš itd...no do sedaj smo vedno našli, tudi v največji sezoni ob jadranu.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Morda kdo ve ali je dovolj za Srbijo in Črno Goro le zelena karta?

Morda priporočate kaj za potep po teh krajih mislim predvsem na razna zavarovanja, zdravstvena itd..

Hvala
LP Iztok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

35 minutes ago, NikolaTesla said:

Morda kdo ve ali je dovolj za Srbijo in Črno Goro le zelena karta?

Morda priporočate kaj za potep po teh krajih mislim predvsem na razna zavarovanja, zdravstvena itd..

Hvala
LP Iztok

Zelena karta je kar obvezna, brez nje ne moreš čez mejo. Črnogorci jo redno pregledujejo, Srbi kakor kdaj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, NikolaTesla pravi:

Morda kdo ve ali je dovolj za Srbijo in Črno Goro le zelena karta?

Morda priporočate kaj za potep po teh krajih mislim predvsem na razna zavarovanja, zdravstvena itd..

Hvala
LP Iztok

zelena je dovolj, prav tako osebna, vse ostalo je po želji. EU zdravstveno kartico rabiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da se za motoriste splača imeti celoletno turistično zavarovanje z asistenco, saj velikokrat vozimo izven Slovenije (Avstrija, Italija, Hrvaška, Bosna in Hercegovina, Srbija, Črna Gora, .... Iran...). Vsaka zavarovalnica ima kaj v ponudbi. Jaz jo imam od Save, za cca 40 €, najbolj znan je Coris, so pa še druge. Potrebno je le pogledati, kaj vse vključuje (tudi zobozdravnika) in kaj izključuje (višina, ekstremne športe, dirkanje)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ker velikokrat sprašujemo in iščemo prenočišča, predvsem pa nasvete, bomo zbrali na enem mestu vse in bodo na razpolago MS.

Predlagam, da si preberete prvo stran tele teme, pa dodate vaše predloge.

Hvala vsem

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
  • 8 mesecev pozneje...

Lep pozdra vsem.

Septembra - čez leto dni - se odpravljam na verjetno enkratno potovanje, ki bo dolgo cca 15.000km. Pot še ni splanirana, mika me več koncev sveta, trenutno se najbolj nagibam proti španiji in portugalski. To je zame prvič, da lahko grem za toliko časa na motor in predvsem prvič, da grem sam na pot za več kot 2 dni :)

Ker sem neizkušen na tako dolgih potovanjih, bi prosil Vas, bolj izkušene, za kakšen nasvet, da se lahko izognem kakšnim neušečnostim za lepšo pot.

Kar sem sam razmislil je verjetno: udobnost na motorju, verjetno kej okoli servisov in menjavo gum, varnost motorja, booking za prenočišča, kej od opreme... pa tako, če imate karkoli za povedat okoli tega, da se lahko v letu dni pripravim in se ne ustavim že v Genovi :P

Motor: Kawasaky Versys 2018 - 14000km po števcu trenutno.

Hvala vsem, pa upam da se topic razvije v konstruktivno debato :)

Cheers

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Greencaj pravi:

Lep pozdra vsem.

Septembra - čez leto dni - se odpravljam na verjetno enkratno potovanje, ki bo dolgo cca 15.000km. Pot še ni splanirana, mika me več koncev sveta, trenutno se najbolj nagibam proti španiji in portugalski. To je zame prvič, da lahko grem za toliko časa na motor in predvsem prvič, da grem sam na pot za več kot 2 dni :)

Ker sem neizkušen na tako dolgih potovanjih, bi prosil Vas, bolj izkušene, za kakšen nasvet, da se lahko izognem kakšnim neušečnostim za lepšo pot.

Kar sem sam razmislil je verjetno: udobnost na motorju, verjetno kej okoli servisov in menjavo gum, varnost motorja, booking za prenočišča, kej od opreme... pa tako, če imate karkoli za povedat okoli tega, da se lahko v letu dni pripravim in se ne ustavim že v Genovi :P

Motor: Kawasaky Versys 2018 - 14000km po števcu trenutno.

Hvala vsem, pa upam da se topic razvije v konstruktivno debato :)

Cheers

 

tule je veliko napisanega, verjetno tut kaka globoka misel :D (temi bom kar združil)

V glavnem srečno in varno, pa naj ti uspe vse dobro splanirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja glede servisa, nardiš pred odhodom (olje filtre, preventivno še sveče), pa 15 jurjev komot zdrži. Kar vem imaš menjavo olja predvideno na 12 jurjev, torej do tistih 15 ni neke drame.

O gumah: pišeš, da greš potovat po EU, torej gum ni problem nabaviti kjerkoli, pa še dimenzije maš nekje standardne, verjetno pa s kako ST pnevmatiko (RS3) narediš celo cel trip.

Bolj je važno da imaš čimboljšo asistenco, če kje fentaš gumo, da pridejo zaflikajo al pa te zategnejo do servisa.

Dejansko (po mojem mnenju) 3,5 al 10 al 15 jurjev po EU je podobno sranje kar se tiče priprave motorja in varnosti/nevarnosti potovanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, DAMI34 pravi:

Aja glede servisa, nardiš pred odhodom (olje filtre, preventivno še sveče), pa 15 jurjev komot zdrži. Kar vem imaš menjavo olja predvideno na 12 jurjev, torej do tistih 15 ni neke drame.

O gumah: pišeš, da greš potovat po EU, torej gum ni problem nabaviti kjerkoli, pa še dimenzije maš nekje standardne, verjetno pa s kako ST pnevmatiko (RS3) narediš celo cel trip.

Bolj je važno da imaš čimboljšo asistenco, če kje fentaš gumo, da pridejo zaflikajo al pa te zategnejo do servisa.

Dejansko (po mojem mnenju) 3,5 al 10 al 15 jurjev po EU je podobno sranje kar se tiče priprave motorja in varnosti/nevarnosti potovanja.

Evo isto bi jaz napisal. Za servis se ne sekiraj, narediš pred odhodom in po odhodu. 

Če boš po EU pomeni, da v vsakem večjem mestu najdeš vulkanizerja, ki bo imel kakšno primerno gumo na zalogi, če ne pa 2-3dni vnaprej predvidiš kje boš in na netu najdeš vulkanizerja v tistem kraju. 

Za nočitve Bookin. V septembru ne bo težav z last minute prenočišči. 

In kot je rekel @DAMI34 ena dobra asistenca in si miren. Magari za tisto leto vzameš kakšen boljši paket. Čeprav za EU načeloma že osnovni zadošča - vseeno preveri pri svojem agentu Oz.na zavarovalnici, ker so razlike od zavarovalnice do zavarovalnice. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, Greencaj pravi:

Lep pozdra vsem.

Septembra - čez leto dni - se odpravljam na verjetno enkratno potovanje, ki bo dolgo cca 15.000km. Pot še ni splanirana, mika me več koncev sveta, trenutno se najbolj nagibam proti španiji in portugalski. To je zame prvič, da lahko grem za toliko časa na motor in predvsem prvič, da grem sam na pot za več kot 2 dni :)

Ker sem neizkušen na tako dolgih potovanjih, bi prosil Vas, bolj izkušene, za kakšen nasvet, da se lahko izognem kakšnim neušečnostim za lepšo pot.

Kar sem sam razmislil je verjetno: udobnost na motorju, verjetno kej okoli servisov in menjavo gum, varnost motorja, booking za prenočišča, kej od opreme... pa tako, če imate karkoli za povedat okoli tega, da se lahko v letu dni pripravim in se ne ustavim že v Genovi :P

Motor: Kawasaky Versys 2018 - 14000km po števcu trenutno.

Hvala vsem, pa upam da se topic razvije v konstruktivno debato :)

Cheers

 

Ti bom samo prenesel nasvet, ki mi ga je dala Benka Pulko (če ne veš kdo je, malo poguglaj)...."ti se samo spravi na pot....vse ostalo pride samo po sebi".  Seveda sem bil "pametnejši" in na svojo prvo pot šel tako "pripravljen", kot, da se bom vrnil domov še samo umret. 80% stvari, ki sem je vzel zraven je bila čista navlaka.

Predvsem se sprosti in naj ti bo pot užitek....ne pojdi na pot v krču..."kaj pa če?"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh kar se tiče cunj običajno preveč s seboj vlačimo. Bolj pomembna je moto oprema (dober dežjak, rezervne rokavice), pa še to je 2 komada česarkoli skoraj dovolj. Tehnično perilo, nogavice opereš pa je.

Pa odvisno od poti, pričakuj tudi razpon temperatur, od mraza do vročega.

Vse ostalo visa al mastercard reši :D

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za mal čez 9600 km (mal dvomim da ti rata naredit španija in portugalska 15000) :

novi gumi , servis- olje, filter,zavorne tekočine (k je blo glih 3 leta mimo) , prednje ploščice, svečke .. 3dl olja s sabo pa sm ga dolil 1dl.. tud če ga nebi... 

mam srečo da mi zadnje tačke pašejo na prednje k sm ga enkrat položil pa je leva odletela..

obleka - 7 kompletov gate,mikica brez rokavov in štumfe.. opral 9 in 10 dan. moto škornji , supergice in gumi škornji(teh nisem rabil za tistih 120km dežja), dvoje usnjene rokavice, dvoje kratke rokavice - uporabil samo ene od vsakih , gumi rokavice - bi rabil pa se mi jih ni dalo vlečt iz kovčka pa đe usnjene so se posušile po dežju , dežne hlače - uspešne, fluo delavska jakna iz lidl-a (fenomenalna za dež in hladno) , a-pro perforirana jakna , draggin kavbojke (po 10 letih spustile dušo na desnem bedru), dve mikice z dolgimi rokavi in dve s kratkimi - porabljena po ena..

orodje - več kot sem ga potreboval jaz a vseeno dobrodošel..je  teža a tudi rešitev..

rezervna zajla in pritrditve - za sklopko ..nism nucal..

ao plus , dodatno za cca 12e pri motorju pa turistično pri savi - itak pogoj za rusijo (150000e skupno letno)..

kartica , denar + 1000e keša za vsak slučaj..

tist deci olja sm skuril v etapi 1126km v 12h 14min- 5 postankov.. čez dan je blo 3 ure tko vroče da sm dihal na škrge , kožo, ušesa in podplate..

nekaj spanja je blo rezerviranga naprej nekaj sproti.. če finančno nisi omejen na max 35e na noč dobiš povsod..mi smo enkrat spali za 75e za dva ob 3h ponoč v air hotelu na letališču kaunas.. to je blo najdražje..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem naredil podobno furo (Portugalska) . Slabih 9000 km.

September ni ravno idealen čas, ker so dnevi že občutno krajši, junij je boljši.

Odvisno kam greš (kateri del) . Hoteli niso ravno najcenejši (še posebno, če si solo) .

Kampiranje je poceni, rabiš pa dodatno opremo.

Vreme se na poti "spreminja" in zato rabiš tako za mraz kot za vročino (na Portugalskem bo ponoči mraz, v centralni Španiji pa se lahko skuhaš) .

Rabiš dobro opremo za dež (preizkušeno) , ker če "padeš" v dež te lahko pere par dni skupaj (lahko pa ni niti kaplje) .

Glede perila in obleke, pa je odvisno koliko si občutljiv (in iznajdljiv) , pereš/ne pereš in kakšno vreme imaš.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
pred 55 minutami, Greencaj pravi:

Hvala usem, delam spisek ;)

 

sj, če ne bo šlo, je pa tule poenostavljen priročnik :P

 

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z leti potovanj se naučiš kaj ja in kaj ne in česa je preveč.....

Zadnja leta so mi na poti pomembnejša hrana in orodje , kot gate in majice :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!