Skoči na vsebino

Rusija 2017 (Kmet edition)


Kmet2

Priporočene objave

pred 2 urami, Snecer pravi:

So ti Mitaske gor dali?

Ja,edino to imajo tu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7/16/2017 at 4:18 PM, MiNa said:

 

Ni samo "navaden" magnet je malo bolj zapletena zadeva...

@Kmet2 Si pravi MacGyver, zajebeš pa tudi "popraviš".

Srečno vam želim še naprej!

Ta novi je to tko moj GS 2005 pa je samo magnet, tudi baterije ni v ključu.

Sem pri IBIZ enkrat v Izoli zgubu magnet, pa Jereb pravi, a maš tisti košček sabo si ga pobral, jaz pa v žep, seveda sem ga pobral, je bil tako lep kvadraten, da se mi je takoj zdelo sumljivo, ja to je pa že 20 let nazaj. Ja eno in isto, se dogaja skozi ta leta, samo da vsakič težje rešuješ.

Tehnika ima svoje + in pa tudi -.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, KyoKon said:

Ta novi je to tko moj GS 2005 pa je samo magnet, tudi baterije ni v ključu.

Sem pri IBIZ enkrat v Izoli zgubu magnet, pa Jereb pravi, a maš tisti košček sabo si ga pobral, jaz pa v žep, seveda sem ga pobral, je bil tako lep kvadraten, da se mi je takoj zdelo sumljivo, ja to je pa že 20 let nazaj. Ja eno in isto, se dogaja skozi ta leta, samo da vsakič težje rešuješ.

Tehnika ima svoje + in pa tudi -.

Ni magnet, gre za tuljavo in integrirano vezje - transponder. Baterije ne potrebuje, ker energijo za delovanje inducira v tuljavi, ki je obenem tudi oddajna antena. Citalec odda impulz, ki se v tuljavi transponderja inducira nazaj v elektricno energijo, ki zadostuje za to, da integrirano vezje po isti tuljavi preko radijskih valov odda nek podatek - po navadi je to neka koda, serijska stevilka, katero citalec sprejme in primerja s tistimi, ki jih ima v spominu. Ce je stevilka ustrezna, bo dovolil zagon motorja, ce ni, pa ne. Zato pa ima Kmet2 taksno skrb s tem transponderjem - ce ga izgubi, je voznje konec. Drug kljuc, cetudi fizicno enak, ne bo pomagal, ker ni vprogramiran v ECU.

Eh, sorry za off topic.

@Kmet2, sam to bom reku - car si! Z veseljem prebiram tvoja porocila!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Beremo ,beremo ,ti kar piši:OK:, pa ne se dat motit samo po gasu in dalje :yea2:.

Ima eden od tukajšnjih motosvetovcev dober podpis, ki še vedno deluje; Ko se podrejo načrti se začenjajo avanture:whistle::D.

Veliko sreče in dobre volje želim, ostalo bo že.

Lep pozdrav Sibirijo:) Anton

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmet, jebenti ... dobr si, ni kej rečt! Pa kdaj maš cajt pisat?? Sej ne morm vrjet ... a si iz železa al kaj? Aja ... titan omenjaš :)

Prou usi (se mi zdi) navijamo, da varno pridete nazaj.

Gaaass! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18. 7. 2017 ob 20:12, Rey pravi:

Tako malo za predstavo kje se @Kmet2 potepa :OK: 

To je tako na približno glede na potopis. Bo že on na koncu dal kompleten zemljevid....če se vrne :hmm:

 

Untitled-1.jpg

Untitled-2.jpg

Fak no Rey kako če se vrne VRNIL SE BO zdaj če bo pa KTM preživel to pa je pitanje :)

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmet2. Tile tvoji potopisi so pa nekaj najboljšega, kar sem do danes prebral na MS. Kljub vsem težavam, ki jih imaš, ohraniš dobro voljo, ter rešiš vse težave! Zame si CAR!!! Želim ti, da srečno prevoziš vse in se srečno vrneš v domovino.

 

Sam, kdo te je pa tok napizdil, da zdej opravičuješ KTM? To....bom pa raje se ugriznil v jezik, pa bova predebatirala v živo...

PS: Sem se kuj spomnil, ko je bil en test Ducatija Scramblerja, potem pa v testu Multistrade, takoj opravičevanje, ker jih je nekdo slišal od AS....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, skalar36 pravi:

Sam, kdo te je pa tok napizdil, da zdej opravičuješ KTM? To....bom pa raje se ugriznil v jezik, pa bova predebatirala v živo...

 

Se strinjam, če kaj ni ok pač poveš, zakaj bi skrivali. Drugače pa je fajn prebrat potopis ja, edino kaj mi ni jasno, da od Yamahe gume zdržijo te luknje, glede na vrsto motorja ipd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Kmet2 pravi:

Dodajam k prejšnjemu postu.....KTM 1190ADV ,je do zdaj motor ,ki mi je najbolj pisan na kožo ,fantastičen agregat in vzmetenje. Za večino teżav ni kriv motor (pnevmatika,veriga,ključ itd) ima popadke kot, vsak motor ,pa se mu zmeša računalnik itd a v bitu ga ne zamenjam za nič na svetu ,do zdaj ,pa sem im že preko 20 različnih motorjev ,ga ne prekosi noben ,sploh od velikih potovalnih endur po terenu ,pa sem Imel tudi famozni GSA. Tu niso normalne razmere za tehniko,spoloh v Kazahstanu ali še kje v veliko hujšem . Na ms je tip Dr-Speed ,ki je BAM odbil se mi zdi z staro AT ,pa so fantje zdaj na poti v Mongolijo itd jaz sem pokovc za te strice , hočem vam povedat,da če bi vozil 30kmh in pazil na vsako luknjo ,bi lahko bil na poti 4mesece pa še ne bi videl nič. Čez luknje ga prtegnem ,manj trpim jaz več tehnika,no šipa vseno ne bi smela počit ,pa še je par stvari ,samo v biti in point tega posta je,da me v 4 letih ,kolikor je star ni pustil nikjer na cedilu,nikoli nisem rabil asistence ali vleke ,kljub kakšnim težavam ,sem vedno sam prišel od točke A do točke B in za to je odgovoren tudi najboljši serviser teh karjol Miha Jamnik!!!
Naj vas ne odvrne od KTM ,če si ga želite imeti,super stroj in še ga bom vozil.
Kdor se pa želi z njim mal popeljat,me pa naj kontaktira,pride s svojim motorjem ,zamenjamo in naredimo krogec ,seveda je v njegovi domeni ,da mi plača kosilo in pir 

Ne ,po EU bo po večini hitri tranzit domov ,edino v Litvi se ustavimo za ogled nekih vrtov .


Evo tak ,zdej se grem pa pakirat in proti St. Petersburgu,se oglasim ,če je pnevmatika zdržala 

Kmet, ta ducktape in rezervar gledam. Na misel mi je prislo, da bi pokrovcek zaklenil, na steli pa ga odsraufal. Da bi odvil imbus vijake, nalil, in privil nazaj. 

Kurc je met odprt rezervar. Majhen prekuc, blesav zdrsek, tri iskre pa je zadeva v ognju....

 

srecmo do doma. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IMG_20170719_161616.thumb.jpg.5525c66b9180e9dbfc106d4d3af2af13.jpg.cd025be3a908b6b31033d5556ca3bfd9.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

sveža?

ne včerajšna, a tut ti čakaš, kdaj bo Kmet kaj objavil?

Jaz sem pravkar moji razlagal, da ponavadi v tem času Kmet že objavi...tako da čakam, nestrpno!!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!