Skoči na vsebino

Kriptovalute


Priporočene objave

Kripto valute so med nami, in ne mislijo odidi še neki časa. Sicer jih je cca 90% procentov "kar neki". Je pa nekaj izredno dobrih projektov, za katere se splača nekaj vložit. Sam sem nekaj vložil letos. Z dobičkom lahko trenutno kupim en lep rabljen motor. Nobena banka na tem svetu mi nebi dala takih obresti v roku 3 let, kot sem jih dobi v 3 mesecih na tem "balončku".

Najslabše, kar se mi lahko zgodi je, da vse zgubim pa do smrti hodim v službo(kar bi tko al tko). Najboljše, kar se mi pa lahko zgodi pa je...use your imagination. Kdor se kolikor toliko spozna naj pogleda, kaj je nardila IOTA v zadnjem tednu.

Vedno se splača stavt na neki novga, neki revulicionarnega, pa tud če nima smisla. More pa vsak sam nardit domačo nalogo. 

Pa še neki se je do sedaj vedno izkazalo za resnično. Manjšina ma vedno prav.

Revni vlagajo v otroke. Srednji sloj v avte. Pametni pa v znanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, skalar36 said:

Kripto valute so med nami, in ne mislijo odidi še neki časa. Sicer jih je cca 90% procentov "kar neki". Je pa nekaj izredno dobrih projektov, za katere se splača nekaj vložit. Sam sem nekaj vložil letos. Z dobičkom lahko trenutno kupim en lep rabljen motor. Nobena banka na tem svetu mi nebi dala takih obresti v roku 3 let, kot sem jih dobi v 3 mesecih na tem "balončku".

Najslabše, kar se mi lahko zgodi je, da vse zgubim pa do smrti hodim v službo(kar bi tko al tko). Najboljše, kar se mi pa lahko zgodi pa je...use your imagination. Kdor se kolikor toliko spozna naj pogleda, kaj je nardila IOTA v zadnjem tednu.

Vedno se splača stavt na neki novga, neki revulicionarnega, pa tud če nima smisla. More pa vsak sam nardit domačo nalogo. 

Pa še neki se je do sedaj vedno izkazalo za resnično. Manjšina ma vedno prav.

Revni vlagajo v otroke. Srednji sloj v avte. Pametni pa v znanje.

Sploh nimam kaj dodat. 

Za IOTA pa berem, da so težave z njihovim walletom? Kaj pa vem, nekaj me je zmotlo pri raziskovanju, hype-a je pa itak ful.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Trenutno ima ETH tudi težavo z denarnico. To ni tako redek pojav. Vse je še v povojih.

Smo še vedno zeloo na začetku te zgodbe. Kako bo šla ne more nihče napovedat. Je pa trg še tako majhen, da je priložnosti za zaslužek kar nekaj. Pomoje imamo samo Slovenci skupaj več denarja , kot je velik trg kriptovalut.- ki je miniaturen proti fiat, ali zlatu.

IOTA je odmik od "starega" blokchain sistema. Zanimiva zadeva. Potem je ADA-carano. Stellar lumens, ki že ima pogodbo u IBM. Powerl edger-dejansko podjetje...

Začetki Apple. Kdo je takrat verjel v Steve Jobs!?. Kdo je verjel v FB? 

Jest bom vedno za take "neumnosti". Raje kot pa za tobak in avte na lizing!

 

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, skalar36 said:

 Trenutno ima ETH tudi težavo z denarnico. To ni tako redek pojav. Vse je že v povojih.

Smo še vedno zeloo na začetku te zgodbe. Kako bo šla ne more nihče napovedat. Je pa trg še tako majhen, da je priložnosti za zaslužek kar nekaj. Pomoje imamo samo Slovenci skupaj več denarja , kot je velik trg kriptovalut.- ki je miniaturen proti fiat, ali zlatu.

IOTA je odmik od "starega" blokchain sistema. Zanimiva zadeva. Potem je ADA-carano. Stellar lumens, ki že ima pogodbo u IBM. Powerl edger-dejansko podjetje...

Začetki Apple. Kdo je takrat verjel v Steve Jobs!?. Kdo je verjel v FB? 

Jest bom vedno za take "neumnosti". Raje kot pa za tobak in avte na lizing!

 

No sej, nekako mi je bolj prepričljiva tehnologija ostalih naštetih kot pa IOTA. Itak mi pa nekak bolj diši ziheraška razpršenost kot pa iskanje nove zlate goske z BTC-like gains. Sesuvanje CB, trajanje potrditev, napadi, pa sej je logično, da bo vse skupaj malo počepnilo pri takem vzponu zanimanja generalne publike kot je bil zadnje dni: https://www.cnbc.com/2017/11/27/buy-bitcoin-with-credit-card-is-on-the-rise-on-google-and-sparking-bubble-fears.html 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam se namena ukvarjati s tem. Ampak če prav razumem? Bitcoin je imaginaren "denar" (brez "podlage" ) namenjen "sam sebi" (nekaj konkretnega z njim ravno ne moreš kupiti, čeprav naj bi bil to njegov namen) in ko bo "nekdo" pobral smetano bo ostalo par milijonov "investitorjev" z dolgim nosom.

Nekako tako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zasluzu bo samo tist k si  je to zmislu in zacel ...ful let nazaj...kdor pa zdej vlaga denar ko tulijo ze po tv  kolk se zasluzi bo pa tenko pisku ... pomoje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, franc pravi:

Nimam se namena ukvarjati s tem. Ampak če prav razumem? Bitcoin je imaginaren "denar" (brez "podlage" ) namenjen "sam sebi" (nekaj konkretnega z njim ravno ne moreš kupiti, čeprav naj bi bil to njegov namen) in ko bo "nekdo" pobral smetano bo ostalo par milijonov "investitorjev" z dolgim nosom.

Nekako tako?

Nope. Ves denar je imaginaren. In ima zgolj dogovorjeno vrednost. Je res da je BTC bil mišljen ko decentralizirano in nenadzorovano, težko sledljivo plačilno sredstvo, zdaj pa je predvsem špekulativna valuta.

Nekdo ne more pobrati smetane. BTC ki jih imaš, jih imaš. Ni to piramida 'daj mi 5 jurjev, pa jih jutri prinesem 10'. BTC kupiš in imaš. Vrednost BTC pa niha. Danes imaš 5k, jutri 6, pojutrišnjem 10 al pa 1. Razmišljaj o tem kot o zelo volatilnih delnicah. Btw, tudi vrednost delnic je zgolj konsenz. Zato pa imamo tržne skoke in padce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, jskrablin pravi:

Nope. Ves denar je imaginaren. In ima zgolj dogovorjeno vrednost. Je res da je BTC bil mišljen ko decentralizirano in nenadzorovano, težko sledljivo plačilno sredstvo, zdaj pa je predvsem špekulativna valuta.

Nekdo ne more pobrati smetane. BTC ki jih imaš, jih imaš. Ni to piramida 'daj mi 5 jurjev, pa jih jutri prinesem 10'. BTC kupiš in imaš. Vrednost BTC pa niha. Danes imaš 5k, jutri 6, pojutrišnjem 10 al pa 1. Razmišljaj o tem kot o zelo volatilnih delnicah. Btw, tudi vrednost delnic je zgolj konsenz. Zato pa imamo tržne skoke in padce.

z ozirom, da sem totalni laik na tem področju, lahko potem BTC ali nekaj podobnega kupim preko peypala in čez 14 dni prodam za gotove pare? Pa zanemarimo, ali zaslužim ali izgubim?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, DAMI34 said:

z ozirom, da sem totalni laik na tem področju, lahko potem BTC ali nekaj podobnega kupim preko peypala in čez 14 dni prodam za gotove pare? Pa zanemarimo, ali zaslužim ali izgubim?

 

Namenski "PayPal" sicer, ampak ja. Kupiš s kreditno, nakažeš pač nazaj na račun, če to hočeš. Vse v EUR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, DAMI34 said:

z ozirom, da sem totalni laik na tem področju, lahko potem BTC ali nekaj podobnega kupim preko peypala in čez 14 dni prodam za gotove pare? Pa zanemarimo, ali zaslužim ali izgubim?

 

Ne rabiš PayPal-a. Registriraš se na Bitstamp, narediš bančno nakazilo na njihov račun (odprt pri Gorenjski banki), kupiš Bitcoin. Ko zaslužiš milijone pa enostavno klikneš in ti nakažejo na tvoj bančni račun. Bitcoin lahko prenašaš kamorkoli, če želiš trgovati še z ostalimi kriptovalutami. Simpl zadeva.

Popravljeno . Popravil XTR
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, XTR pravi:

Ne rabiš PayPal-a. Registiraš se na Bitstamp, narediš bančno nakazilo na njihov račun (odprt pri Gorenjski banki), kupiš Bitcoin. Ko zaslužiš milijone pa enostavno klikneš in ti nakažejo na tvoj bančni račun. Bitcoin lahko prenašaš kamorkoli, če želiš trgovati še z ostalimi valutami. Simpl zadeva.

konkretno, danes bi za jurja kupil s peypolom, ker ga imam, nočem se nikjer registrirat, pa čez en mesec bi prodal? bi šlo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, XTR said:

Ne, ker moraš naredit validacijo računa, to pa traja kakšen dan. 

V trenutni noriji tudi bistveno več k samo kak dan...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Rogerg pravi:

zasluzu bo samo tist k si  je to zmislu in zacel ...ful let nazaj...kdor pa zdej vlaga denar ko tulijo ze po tv  kolk se zasluzi bo pa tenko pisku ... pomoje

fake zadeva, ko bo poknil balon, pa bo scena :)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snecer pravi:

fake zadeva, ko bo poknil balon, pa bo scena :)

 

Ravno tok fake kot $ ali pa €. S čim sta krita?

Itak da bo poču balon, pa se bo spet nazaj napihnu, standardna zgodba, ki se nonstop ponavlja na borzi, v delnicah, v zlatu, v fiat, nepremičninah   itd...

Za BTC je napisanih 150 osmrtnic-tolikokrat je bilo že rečeno, da je z njim konec.

Jaz vsakemu svetujem, kdor ne verjame naj se ne ukvarja s tem. Simpl!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem... pravkar na   planet tv....je  pravil en 'strokovnjak'  da je nakup cisto preprost ... zaplete se pa pri prodaji ker to ne bos kar evre ali dolarje nakazane na trr dobil...  poglej si dami pa bos vidu da ni tok simpl kot eni nabijajo da je

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Snecer pravi:

fake zadeva, ko bo poknil balon, pa bo scena :)

 

itak, ampak nekaj dni bo še norelo, predvsem navzgor :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Rogerg pravi:

nevem... pravkar na   planet tv....je  pravil en 'strokovnjak'  da je nakup cisto preprost ... zaplete se pa pri prodaji ker to ne bos kar evre ali dolarje nakazane na trr dobil...  poglej si dami pa bos vidu da ni tok simpl kot eni nabijajo da je

no sej zato mi ni všeč, drgač pa bo zihr še nekaj časa raslo, zadeva je v expanziji, kot če si pravi čas kupil delnice dobrih podjetij, ko je bilo divje lastninjenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, Rogerg said:

nevem... pravkar na   planet tv....je  pravil en 'strokovnjak'  da je nakup cisto preprost ... zaplete se pa pri prodaji ker to ne bos kar evre ali dolarje nakazane na trr dobil...  poglej si dami pa bos vidu da ni tok simpl kot eni nabijajo da je

Maybe it's just me, ampak televiziji in ostalim medijskim gigantom nekako ne zaupam preveč glede teh informacij...

Popravljeno . Popravil lucif3rka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, DAMI34 pravi:

itak, ampak nekaj dni bo še norelo, predvsem navzgor :D

 

Sedaj bi bil čas za prodajo, ne za nakup, nakupuje se, ko pada...vsaj glede na delnice?

...sedaj zgleda, kot neka vaba za širšo množico in potem večina izgubi.

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, skalar36 pravi:

Ravno tok fake kot $ ali pa €. S čim sta krita?

Itak da bo poču balon, pa se bo spet nazaj napihnu, standardna zgodba, ki se nonstop ponavlja na borzi, v delnicah, v zlatu, v fiat, nepremičninah   itd...

Za BTC je napisanih 150 osmrtnic-tolikokrat je bilo že rečeno, da je z njim konec.

Jaz vsakemu svetujem, kdor ne verjame naj se ne ukvarja s tem. Simpl!

kolikor vem, je vsaj neka "minimalna" državna garancija, 100 jurčkof, če pride do pušione...tu pa ti jih čez noč heker sname :) 

zlato pa nepremičnina ti vsaj ostaneta...

res pa je, da ko je prišlo do pušione, se je tudi glede tega začelo zapletat

pravi trenutek bi moral biti poleg pa nisem bil :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Snecer said:

pravi trenutek bi moral biti poleg pa nisem bil :) 

To je osnovni problem vecine kripto skeptikov  :smoke:

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zanimivo zdi, kam vse ljudje mečejo denar. V brezveznarije, od katerih nič nikoli ne bo.  200-300 eur pa ne premorejo za eno stvar, ki mogoče nekega dne...

Ne prepričujem nobenga. Vsak zase najbolje ve.

Če obstaja samo 0,01% možnosti, da oplemenitim svoj denar, bom vedno zraven.

En moj prijatel mi večkrat pravi zelo pametno misel. "Denar je orodje In ne končni cil!" Fak ma prov!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

učasih sta jamarja menjala mamuta za 4 žene, niti pomislila nista na šop rozik k jih bojo sodobniki uporabljal. kripto je ena veja bodočnosti in se niti ni še prou začela.

velka kurbarija pa je, ko se bo regulator uklopu - in se bo, bo gotovinca s tem postopkom kar sama izrinjena. Seprau bo čista kontrola. To pa nam, ki mamo tista 2 krajcerja v žepu ni ok:)

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!