Skoči na vsebino

Kriptovalute


Priporočene objave

2 minutes ago, Frenk 67 said:

Pa saj v tem je štos,  čelada je drug dan še vedno 175€ sam tisti kojni, ki si jih prejšnji dan dal zanjo so danes vredni že 300€.

Matr ne maram štosov razlagat, pa sej nisi bjonda. :D

Nism, se pa trenutno ti obnašaš kot ena :D 

Dej povej kater kojn kupim, da bo vsak drugi dan podvajal vrednost ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, lucif3rka pravi:

Nism, se pa trenutno ti obnašaš kot ena :D 

Dej povej kater kojn kupim, da bo vsak drugi dan podvajal vrednost ;) 


A si slišala za izraz "karikirano  povedano"?  Pa ni se vrednost podvojila, povečala se je za 71,43%. :D

 

 

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je že panika, k dons je bil kojn že na 16k$ zdele je pa sam še 14,4k$?  :eek:

 

Popravljeno . Popravil Frenk 67
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Frenk 67 pravi:

A je že panika, k dons je bil kojn že na 16k$ zdele je pa sam še 14,4k$?  :eek:

 

mogoče bodo pa objavili kakšen članek znane osebnosti, ki plačuje z BTC pa bo spet skoknilo, vsaj do večernih novic z novimi vdori :)

sicer pa je zadeva res fenomen, kako se obnaša na "trgu"

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a BTC imajo kakšno manjšo enoto al samo BTC ... nč centov, par, lip al kako ... če hočš neki kupt za 200 € moraš ceu BTC prodat :huh:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje laično mišlenje je, da so kriptovalute prav tako kot ostalo, dogovorjeno menjalno sredstvo. S tem, da naj ne bi bile pod nadzorom bank in njihovega denarja, kar mogočnike jezi. Ampak, če se ozrem, kako se svet digitalizira imajo prihodnost. Ne rečem, morda so danes dosegle vrh (čeprav dvomim), sem pa prepričan, da bodo ostale.

Pa še eno vprašanje, tem, ki to poznajo:

kraja cca 60 milonov ki se je zgodila pri nas, baje so spraznili kup nekih "virtualnih denarnic", a to večim lastnikom ali samo enemu, in če so večim, ali kdo za to odgovarja?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, VS800 pravi:

Moje laično uprašanje pa je, kako da ste šele zdej začel se o tem spraševat pa pisat??

ker se zadeva širi in je bum.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, VS800 pravi:

Moje laično uprašanje pa je, kako da ste šele zdej začel se o tem spraševat pa pisat??

za ns mlade je to pomembn ... štekaš :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

ker se zadeva širi in je bum.

Ne tko prašam, ker pr nas na šihtu je biu ta bum par mesceu nazaj...no še več marec, april.........sem meu useh že pouhn ku.ac, k se je sam o tem govoril....

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, VS800 pravi:

Ne tko prašam, ker pr nas na šihtu je biu ta bum par mesceu nazaj...no še več marec, april.........sem meu useh že pouhn ku.ac, k se je sam o tem govoril....

 

zdj so vsi miljonarski miljonarji, ti si pa revež .. ampak te pomoje vsi fehtajo za kufe, ker so vložili in majo miljone, za kufe pa zmankalo :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

zdj so vsi miljonarski miljonarji, ti si pa revež .. ampak te pomoje vsi fehtajo za kufe, ker so vložili in majo miljone, za kufe pa zmankalo :P 

Bravo...pr nas se jih ene par hvali z miljoni....enga od teh vozim na šiht, drugim se pa nč materjalno ne pozna razn ene par gubic več na čelu..................tko je..mam kr ene par stručkotou glede tega tuki ukol sebe k so v tem žepar let....ampak mene ni noben prepriču...ubistvu so rekl ulož tist k loh pogrešaš....sam jest še nkol nism meu dnarja k bi ga loh pogrešu...:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, maus pravi:

zdj so vsi miljonarski miljonarji, ti si pa revež .. ampak te pomoje vsi fehtajo za kufe, ker so vložili in majo miljone, za kufe pa zmankalo :P 

eko, to me pa res zanima, zato sem pa tule vprašal, ker vem, da je velik miljonarjev, a je gdo že potegnil "gotove pare" vn iz tega al ne? Ker govorit imam tolk in tolk u kojnih je isto kot je mel moj mulc 3jurje na pokru, potem je pa lastnik zbrisal :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, lucif3rka pravi:

...Dej povej kater kojn kupim, da bo vsak drugi dan podvajal vrednost ;) 

Pa ti res verjameš, da se nekaj (konkretnega) lahko kar podvaja, tako, iz lufta, brez da bi se neka energija dovajala... Še atome morajo obstreljevat, če jih hočejo cepit...

Edini kojn ki vsaj ohranja svojo vrednost je konj v štali. Moj sorodnik jih ima, 12 svojih pa še enkrat toliko gostujočih. Pa jih hrani, neguje, pa šolo jahanja ima, pa na dirke jih vozi...:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že ki delimo vsi laična mnenja, jaz osebno prumerjam hol te kriptovalute z delnicami, če se z njmi trguje rastejo, če se ne padajo, bitxoin je bil ta prvi uspešen? Koliko je tistih valut ki so jih poskusli vršt vn na veliko pa je bilo od njih bolj nič? Sw mi zdi da vsaj vsak mesec poskusi nekdo z neko novo kriptovaluto, koliko jih bo prišlo v uporabi panje vprašanje. Nekatere bojo šle v pozabo in bojo nekateri zgubili velke denarje, če se ti da nonstop s tem ukvarjat lahko zaslužiš, ce se ti ne da in bi rad samoenkrat kupil in enkrat prodal pa upaš na dober tajming je po mojem mnenju malce riziko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, VS800 pravi:

Bravo...pr nas se jih ene par hvali z miljoni....enga od teh vozim na šiht, drugim se pa nč materjalno ne pozna razn ene par gubic več na čelu..................tko je..mam kr ene par stručkotou glede tega tuki ukol sebe k so v tem žepar let....ampak mene ni noben prepriču...ubistvu so rekl ulož tist k loh pogrešaš....sam jest še nkol nism meu dnarja k bi ga loh pogrešu...:P

teoretično lahko vse kar maš na TRR pogrešaš, k je itak mrtu dnar :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

teoretično lahko vse kar maš na TRR pogrešaš, k je itak mrtu dnar :D

 

če T zbrišeš, dobiš RR ... matr sm brihtn k svina :P

TRR se mi zdi vseeno blj praktićn .. grem na banko, bankomat al pa kartico potegnem in ekola ... mam dobrino, ki si jo želim :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

če T zbrišeš, dobiš RR ... matr sm brihtn k svina :P

TRR se mi zdi vseeno blj praktićn .. grem na banko, bankomat al pa kartico potegnem in ekola ... mam dobrino, ki si jo želim :P

 

ampak je slabše kot z bitcoini, ker vsi tisti maljoni na trr počas zgubljajo na vrednosti. Jst bi pa mal tvegu pa kakega jurčka coinov nabavu, pa takoj ob nabavi določil 3 mesečni rok in takrat prodal. Rata al pa ne :D

Če rata, bi zadevo ponovil z glavnico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

ampak je slabše kot z bitcoini, ker vsi tisti maljoni na trr počas zgubljajo na vrednosti. Jst bi pa mal tvegu pa kakega jurčka coinov nabavu, pa takoj ob nabavi določil 3 mesečni rok in takrat prodal. Rata al pa ne :D

Če rata, bi zadevo ponovil z glavnico.

sj ne vem, če lahko kupiš 1/4 BTC-ja :huh:  ... en je okol 15.000 € ... verjetn morš ceuga kupt ... bodo strokovnjaki tukaj povedali

:ninja: 

na mojem tRR-ju ne zgubla vrednost ... sprot kurm :P

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, maus pravi:

a BTC imajo kakšno manjšo enoto al samo BTC ... nč centov, par, lip al kako ... če hočš neki kupt za 200 € moraš ceu BTC prodat :huh:

 

BTC se deli na manjše enote.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, izibajker said:

Pa ti res verjameš, da se nekaj (konkretnega) lahko kar podvaja, tako, iz lufta, brez da bi se neka energija dovajala... Še atome morajo obstreljevat, če jih hočejo cepit...

Edini kojn ki vsaj ohranja svojo vrednost je konj v štali. Moj sorodnik jih ima, 12 svojih pa še enkrat toliko gostujočih. Pa jih hrani, neguje, pa šolo jahanja ima, pa na dirke jih vozi...:P

Ne poznam takšne valute, zato pa vprašam, če že delujemo pod predpostavko karikature. Kot skoraj vsaka statistika, kjer so opcije namensko izbrane, da podprejo hipotezo. Ja, ne bi bil fajn občutek, če nekaj kupiš en dan za 175, drugi pa dan kasneje za 100. Verjetno lih ene tolk neprijetno, kot bi blo super oh in sploh fajn, če bi bi prvi dan plačal 175, drugi pa naslednji dan 300 ter se hvalisal, koliko si profitiral.

 

10 minutes ago, maus said:

če T zbrišeš, dobiš RR ... matr sm brihtn k svina :P

TRR se mi zdi vseeno blj praktićn .. grem na banko, bankomat al pa kartico potegnem in ekola ... mam dobrino, ki si jo želim :P

 

In to praktičnost plačuješ s tem, da si praktično v celoti odvisen od glavnih akterjev zaradi centraliziranosti ekonomije, kot je blo že napisano. Kaj pa takšna primerjava: Imaš npr. albanske leke. Sredi Ljubljane. Kje lahko s tem plačam kavo? Ne moreš reč, da nimajo vrednosti, majo pa pač manjšo uporabnost na ozemlju Slovenije kot Albanije. Tako je pač BTC trenutno neprimerljivo bolj uporaben na internetu, kot pa v fizičnem svetu.

Popravljeno . Popravil lucif3rka
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, lucif3rka pravi:

In to praktičnost plačuješ s tem, da si praktično v celoti odvisen od glavnih akterjev zaradi centraliziranosti ekonomije, kot je blo že napisano. Kaj pa takšna primerjava: Imaš npr. albanske leke. Sredi Ljubljane. Kje lahko s tem plačam kavo? Ne moreš reč, da nimajo vrednosti, majo pa pač manjšo uporabnost na ozemlju Slovenije kot Albanije. Tako je pač BTC trenutno neprimerljivo bolj uporaben na internetu, kot pa v fizičnem svetu.

Leke lahko uporabm pri Albanskih ponudnikih prehrambene dejavnosti :P

dokler ne bodo jamčili za izgubo-krajo potem imam raje na TRR bilokakšno vrednost ... men banke garantirajo, tudi če popadejo vsaj 100.000 € ... če se tak strežnik ugasne, si lahko samo solzico obrišeš in greš dalje ...

da ne bo pomote ... kdor želi naj izvoli, ampak mene še ni prepričalo ;)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, izibajker pravi:

Pa ti res verjameš, da se nekaj (konkretnega) lahko kar podvaja, tako, iz lufta, brez da bi se neka energija dovajala... Še atome morajo obstreljevat, če jih hočejo cepit...

Edini kojn ki vsaj ohranja svojo vrednost je konj v štali. Moj sorodnik jih ima, 12 svojih pa še enkrat toliko gostujočih. Pa jih hrani, neguje, pa šolo jahanja ima, pa na dirke jih vozi...:P

Večina živih konjev, ki so se pri nas prodajali po astronomskih cenah ( ne bom poimensko, so pa znana imena nakaterih kvazi kapitalistov, ki so redili in preprodajali tekmovalne konje)so bili odlična valuta za pranje denarja, poznam in preverjeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sam še to dodam pa neham, k sem se tega naposlušou letos na šiht da glava boli....kle se mi hvaljo z miljoni....sam prašam usazga...pa dafak kaj pr 45 letih z miljonam u žepu delaš kle na tem šihtu za jurja pa na sploh u slo???

No noben mi nato še ni nč pamtnga odgovoru......

 

pa tut če je use res......ja a si boš zlate bergle pr 70ih kupu al kaj????

Popravljeno . Popravil VS800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, VS800 said:

Pa sam še to dodam pa neham, k sem se tega naposlušou letos na šiht da glava boli....kle se mi hvaljo z miljoni....sam prašam usazga...pa dafak kaj pr 45 letih z miljonam u žepu delaš kle na tem šihtu za jurja pa na sploh u slo???

No noben mi nato še ni nč pamtnga odgovoru......

Nekaj je met finančne zmožnosti, da kam greš, drugo je pa dejansko spakirat, sploh pri 40+, s familijo, šoloobveznimi otroki itd. in it.

Je pa tudi druga plat, kupiš no-name pump-and-dump zadevo po 0.02€ npr., zraste na 0.20€, vsem nakladaš kolk maš profita, pol se pa zadeva sesuje sama vase, ker nisi naredu domače naloge.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!