Skoči na vsebino

Kriptovalute


Priporočene objave

pred 5 urami, skalar36 pravi:

Fajn je da v osnovi ves kaj pomeni rudarjenje. Pol tud veš kdo je lastnik kriptovalute.

Kar si zgoraj napisala predvsem velja za XRP. Ljudje so pa zaljubljeni vanj, ravno zato ker ne naredijo domače naloge.

A ti čisto po pravici povem, da me sploh ne zanima. :rolleyes: Bom ostala kr pri romantični predstavi rudarja s krampom...... :P .

 

Mogoče bi samo to rekla, mogoče se smešim (kot je nekdo omenjal) a jaz še vedno mislim , da je to Ponzijeva shema in ni nobena konkurenca obstoječim valutam. Nekdo je omenil centralno banko, no po mojem skromnem ekonomskem znanju, so centralne banke neodvisne od držav, vsaj FED in Bank of England (ki sta, glej ga zlomka v privat lasti) in kdor se zoperstavi tema dvema ga je nasrkal. Vidimo primere : Irak, Libija, Egipt, Sirija, Iran...... .

Torej, dragi moji vi veselo "rudarite", kupujte kriptovalute in se veselite prisluženega denarja in uživajte v teh sadovih svojega trdega dela. Vam nisem nič nevoščljiva. A če se izkaže, da smo "ta kmečki" imeli prav pa upam, da boste imeli toliko dostojanstva, da si boste priznali, da so vas ostrigli kot ovčko in da ne bo potem kot s kreditojemalci v CHF.  

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, dr.looney pravi:

A ti čisto po pravici povem, da me sploh ne zanima. :rolleyes: Bom ostala kr pri romantični predstavi rudarja s krampom...... :P .

 

Mogoče bi samo to rekla, mogoče se smešim (kot je nekdo omenjal) a jaz še vedno mislim , da je to Ponzijeva shema in ni nobena konkurenca obstoječim valutam. Nekdo je omenil centralno banko, no po mojem skromnem ekonomskem znanju, so centralne banke neodvisne od držav, vsaj FED in Bank of England (ki sta, glej ga zlomka v privat lasti) in kdor se zoperstavi tema dvema ga je nasrkal. Vidimo primere : Irak, Libija, Egipt, Sirija, Iran...... .

Torej, dragi moji vi veselo "rudarite", kupujte kriptovalute in se veselite prisluženega denarja in uživajte v teh sadovih svojega trdega dela. Vam nisem nič nevoščljiva. A če se izkaže, da smo "ta kmečki" imeli prav pa upam, da boste imeli toliko dostojanstva, da si boste priznali, da so vas ostrigli kot ovčko in da ne bo potem kot s kreditojemalci v CHF.  

 

 

nimaš prav!

Sampovem, je res da je vmes veliko sleparije, ponzijevih shem, nategov itd....ampak digitalni denar bo obstal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

nimaš prav!

Sampovem, je res da je vmes veliko sleparije, ponzijevih shem, nategov itd....ampak digitalni denar bo obstal.

No pa mi razloži, meni neuki kmečki deklini. Tako, da bom razumela in ti celo verjela. 

Pa ne s copypastom, ker to si pa znam sama poiskat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej..iz prve roke povem, da tisti, ki so se najkasnej lani nekje marca odločil, da zabrišejo neki odveč denarja v recimo ETH in pustijo pr mer, letos izplačevali do 40 kratne zneske....tut meni so govorili, da naj , ampak nimam nikol nič odveč, oziroma denarca ki bi ga lahko pogrešou....................drugač se pa pri nas v službi celo skladišče ogreva samo z rigi za mining, ampak me ne gane in tut ne sprašujem kako pa zakaj je z tem rudarjenjem....  jest zase mislm, da bom mogu še jutr pa do smrt mal devat, da lahko živim iz mesca v mesec, ampak, če si zadovoljen z par hobiji in preprostm žiulejnem se tut to da :P...... na konc bomo usi mal švoh u kulenih, ampak zgleda, da bomo eni na navadnih berglah eni pa na zlatih    :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, VS800 pravi:

Lej..iz prve roke povem, da tisti, ki so se najkasnej lani nekje marca odločil, da zabrišejo neki odveč denarja v recimo ETH in pustijo pr mer, letos izplačevali do 40 kratne zneske....tut meni so govorili, da naj , ampak nimam nikol nič odveč, oziroma denarca ki bi ga lahko pogrešou....................drugač se pa pri nas v službi celo skladišče ogreva samo z rigi za mining, ampak me ne gane in tut ne sprašujem kako pa zakaj je z tem rudarjenjem....  jest zase mislm, da bom mogu še jutr pa do smrt mal devat, da lahko živim iz mesca v mesec, ampak, če si zadovoljen z par hobiji in preprostm žiulejnem se tut to da :P...... na konc bomo usi mal švoh u kulenih, ampak zgleda, da bomo eni na navadnih berglah eni pa na zlatih    :lol1:

... in da nadaljujem, za pogrebnim vozom ni prikolice...... :lol1:

 

Pa iz te prve roke so si izplačali evreke al bitkojne?  :rolleyes:

 

 

Popravljeno . Popravil dr.looney
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, dr.looney pravi:

 

 

Pa iz te prve reko so si izplačali evreke al bitkojne?  :rolleyes:

 

 

 

Sem tut sam brezveznik v tem...ampak moj sodelouc k tut nima pojma o tem se je lani februarja pustil prepričati, da mu je drug sodelouc k je v tem že vrsto let kupil 100 ETH po 20 eurou,  pri nas je kupil trezor za 100 eur in jih gor spravil....prejšni teden si je izplačal na račun za goldwingo......motor sem videl in vem, da prej ni mel denarja zanj :)             pol se pa pejt................   

jest sem meu krasne možnosti, če je vse to tko kot pravijo tele moji strokovnjaki, ampak še vedno nimam nekaj odveč, da TVEGAM, kar pa vsi skos svarijo!!

 

mam pa ene dva kull sodelouca, k sta še vsakmu kolegu k me je prosu če grejo skup na kufe , razložila kako pa kaj :)

Popravljeno . Popravil VS800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, dr.looney pravi:

A ti čisto po pravici povem, da me sploh ne zanima. :rolleyes: Bom ostala kr pri romantični predstavi rudarja s krampom...... :P .

 

Mogoče bi samo to rekla, mogoče se smešim (kot je nekdo omenjal) a jaz še vedno mislim , da je to Ponzijeva shema in ni nobena konkurenca obstoječim valutam. Nekdo je omenil centralno banko, no po mojem skromnem ekonomskem znanju, so centralne banke neodvisne od držav, vsaj FED in Bank of England (ki sta, glej ga zlomka v privat lasti) in kdor se zoperstavi tema dvema ga je nasrkal. Vidimo primere : Irak, Libija, Egipt, Sirija, Iran...... .

Torej, dragi moji vi veselo "rudarite", kupujte kriptovalute in se veselite prisluženega denarja in uživajte v teh sadovih svojega trdega dela. Vam nisem nič nevoščljiva. A če se izkaže, da smo "ta kmečki" imeli prav pa upam, da boste imeli toliko dostojanstva, da si boste priznali, da so vas ostrigli kot ovčko in da ne bo potem kot s kreditojemalci v CHF.  

 

 

Le čevlje sodi naj kopitar. 

Mah v tvojih zapisih opažam malo nevoščljivosti, oziroma: Bi pa ne upam, najbolje da pluvam. Pa nisi edina. Lahko pa da se motim. Potem se opravičujem. Mam pa precej takih okrog sebe. Nima veze.

Kr navdite se na blockchain, je isto kot internet. Ljudje so pljuval po njem, MNS, FB, danes pa nobena stvar ne funkcionira brez interneta. Isto bo z kryptovalutami. Na dolgi rok koliko jih bo preživelo je težko napovedat. Moje čist laično mnenje, mogoče 5% teh ki so danes med nami bodo še čez 10 let.

Najboljše pri krypto je, da imaš prosto izbiro, DA ali Ne, kar pri bankah ni mogoče. Kdor ne verjame, škoda da sploh bere in se uči o njih. Kdor pa mal hoče, se pa uči in bere ter posluša. Samo,  ljudje se tresejo za 100 eur. Za marsikoga bi bil konec sveta. če mu investicija 100 eur pade na 60 eur v 2 mesecih. Če pa pogledaš za 2 leti. Hm... A za cigarete, razne mobitele, in nepotrebno kramo se pa vedno najde denar. LAHKO IZGUBIM DENAR, ZNANJA MI NIHČE NE MORE VZETI.

Če pa tebe, ali pa koga drugega tako skrbi, da moja investicija pade na 0 potem pobiram prostovoljne prispevke, ko zberem 1 mill obljubim da na krypto ne bom niti pomislil več. :D

PS: Če me bodo ostrigli, bom pošteno povedal tako kot do sedaj vse, kar sem napisal na MS, ali rekel v živo. Po drugi strani bom pa izgubil svoj denar, za katerega tebe nič ne briga. Tebi ne bom "polagal" računov, kot jih ti meni ne. Ljudje v svojem življenju sprejmemo ogromno napačnih odločitev. Eni se iz njih kaj naučimo in gremo naprej. Drugi pa obstanejo na točli 1. Življenje je fibonačijevo pravilo z vzponi in padci.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, dr.looney pravi:

No pa mi razloži, meni neuki kmečki deklini. Tako, da bom razumela in ti celo verjela. 

Pa ne s copypastom, ker to si pa znam sama poiskat.

So vse povedali, sicer pa sem trdil samo eno:

Cryptodenar bo ostal.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ostal bo, ker se mnogim tako splača. Ni pa garantirano da bodo vsi imeli velike dobičke. Kateri so "pri koritu" bodo verjetno skubili večino. Lahko se vključimo ter jim podarimo "solidarnostni" prispevek:P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, twom pravi:

Si hotel reči blockchain...

vse skupaj, tut rudarji :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, skalar36 pravi:

Le čevlje sodi naj kopitar. 

Mah v tvojih zapisih opažam malo nevoščljivosti, oziroma: Bi pa ne upam, najbolje da pluvam. Pa nisi edina. Lahko pa da se motim. Potem se opravičujem. Mam pa precej takih okrog sebe. Nima veze.

 

Bodi brez skrbi, da nisem:winkiss:  imam drugačne prioritete v življenju . Sama sem napisala samo, kaj si jaz o tem mislim in tudi ne trdim , da imam prav.  

Sem pa skeptik in bom to ostala z ali brez kriptovalute. :winkiss:

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem marsikaj, nisem pa zavisten in privoščljiv. Vsem privoščim uspeh (samo sem videl preveč razočaranih/nategnjenih) .

In kar jaz pričakujem od "valute" je stabilnost in splošna uporabnost (sem še iz časov, ko se je vse preračunavalo v DEM in me nekaj kar ima vsak dan drugačno vrednost ne pritegne) .

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, samo zadnje čase ji uporabnost peša (to pa je eden od "mojih" kriterijev) .

lp

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

I don't care at all :P

Nej Eurčki šuškajo u žepu, pa sem čist zadovoljen :blush:

Crypto my ass :slap:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo ena pripomba, kryptovalute že nekaj časa niso easy money. Ta vlak smo žal zamudili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, JamesTheMan said:

Takšno mišljenje je nevarno in te zna hitro pripeljati v pogubo. Zato vsakemu svetujem, s trezno glavo naprej. Zavedajte se, da ste navsezadnje na koncu "verige", usodo bodo vedno krojili drugi. Easy money se je že ničkolikokrat izkazal, da le ni tako easy. Ker potem bi vsi čez noč postali milijonarji, delal pa ne bi nihče. 

Se popolnoma strinjam s teboj James. Osebno sem kupil BTC 2011 in sem si zadal dolgoročni cilj. Potrpežljivost je božja mast pravijo. Čakal sem 6let in zelo zelo prekmalu (glede na noro porast, ki se je zgodila kasneje), skoraj vse prodal (vrednost 1.600eur), ampak sem dosegel svoj cilj. Prijateljem in znancem sem leta do velikega vzpona razlagal, ne toliko o crypto, ampak o blockchain in P2P sistemu. Ampak so se smejali in se precej zabavali. Da skrajšam... Dnevnih prodaj in nakupov se sam izogibam, ker precej lahko bolijo. Zame je še vedno 50eur izgube veliko, glede na mojo mesečno plačo, da bi se igral z njimi. Izogibajte se raznoraznih nategunskih tokenov, ker se boste opekli. Ali bi danes kupil crypto? Zelo težko, ampak bi. Kupil bi za toliko, kolikor lahko pozabim in jih spet pustil "počivat" vsaj 5let. Zakaj? Ker bo to čez nekaj let del vsakdana. Mogoče ne zame, najbrž pa za moja otroka.

Želim si, da bo blockchain in P2P sistem še bolj napredoval in pomagal pri vsakdanu. Slovenci smo zelo močni na tem področju, ampak na žalost zopet ne doma, ampak je vsa tehnologija in razni sistemi spet v tujini, kjer se bolj zavedajo te prihodnosti. Mi bomo pa raje naprej lepo kredite jemali, jamrali po gostilnah in ga pili po veselicah. Tudi sam grem vsako jutro pognest veliko joškic, da tisti, ki nimajo časa kuhati niso lačni.  Ampak zdaj grem precej lažje na šiht....ker sem čakal in dočakal. 

Srečno v kriptosvetu, še bolj pa srečno na cesti in v vsakdanu! Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ni morda veliki vzpon zgodil zato, da so lahko glavni akterji pokasirali velike dobičke, ker valuta še ni bila dovolj regulirana. Ko se bodo države vključile v ta sistem bo verjetno to bolj stabilna valuta in ne bo več razlike, ali boš imel krypot ali fiat denar. Kdor je dovolj zgodaj investiral v nakup teh valut, ko so bile praktično še brez vrednosti, je gotovo vesel, sedaj imajo pa že morda prenapihnjeno vrednost. No ja, pametni govorijo, kolikor lahko pozabiš in potem, če imaš nekoč srečo, se lahko zgodi "čudež" :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 3. 2018 ob 23:07, sergini pravi:

Se popolnoma strinjam s teboj James. Osebno sem kupil BTC 2011 in sem si zadal dolgoročni cilj. Potrpežljivost je božja mast pravijo. Čakal sem 6let in zelo zelo prekmalu (glede na noro porast, ki se je zgodila kasneje), skoraj vse prodal (vrednost 1.600eur), ampak sem dosegel svoj cilj. Prijateljem in znancem sem leta do velikega vzpona razlagal, ne toliko o crypto, ampak o blockchain in P2P sistemu. Ampak so se smejali in se precej zabavali. Da skrajšam... Dnevnih prodaj in nakupov se sam izogibam, ker precej lahko bolijo. Zame je še vedno 50eur izgube veliko, glede na mojo mesečno plačo, da bi se igral z njimi. Izogibajte se raznoraznih nategunskih tokenov, ker se boste opekli. Ali bi danes kupil crypto? Zelo težko, ampak bi. Kupil bi za toliko, kolikor lahko pozabim in jih spet pustil "počivat" vsaj 5let. Zakaj? Ker bo to čez nekaj let del vsakdana. Mogoče ne zame, najbrž pa za moja otroka.

Želim si, da bo blockchain in P2P sistem še bolj napredoval in pomagal pri vsakdanu. Slovenci smo zelo močni na tem področju, ampak na žalost zopet ne doma, ampak je vsa tehnologija in razni sistemi spet v tujini, kjer se bolj zavedajo te prihodnosti. Mi bomo pa raje naprej lepo kredite jemali, jamrali po gostilnah in ga pili po veselicah. Tudi sam grem vsako jutro pognest veliko joškic, da tisti, ki nimajo časa kuhati niso lačni.  Ampak zdaj grem precej lažje na šiht....ker sem čakal in dočakal. 

Srečno v kriptosvetu, še bolj pa srečno na cesti in v vsakdanu! Lp

hehe, ravno nate sem pomislil k se je cryptomania začela...če se morda že furaš s kako novo Alfo Giulia qv... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎5‎. ‎03‎. ‎2018 ob 22:21, Rogerg pravi:

? kaj

nic se vec ne javi

ce bi zdaj hotel kaj vlozit, v kaj bi bilov redu ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Faking me jezi, k niso včer banke delale. Dons sm pa že prepozn. Hjaoo. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!