Skoči na vsebino

Kriptovalute


Priporočene objave

Nateg je to isto kot euro...in nič drugače. Zakaj bi bil kupček vijoličnega papirja vreden vsega dela in material v tvojem motorju?

Drugače pa so naši trgovčki še čisto v kameni dobi. Zakaj ne bi recimo prišel v trgovino in kupil motor za 15000 eur in plačal recimo s trx. Trgovec bi mi dal qr kodo računa...jo poskeniram s telefonom in v delčku sekunde ima trx v prodajni vrednosti na računu. Mi da ključe in papirje in zbogom. Trx opravi recimo 10000 transakcij v eni sekundi....za nepomembno provizijo. 

Ne mi kekci moramo zdaj na banko...dvignit tisti fiktivni papir ali pa opravit transakcijo  preko banke kar si debelo zaračunajo, denar pa potuje celi dan okoli vogala...

Kaj je zdaj nateg?

Zato se banke otepajo kripta....premalo nas nategnejo...poleg tega si čez noč izmislijo obresti, razne pogoje da prideš do svojega denarja, za večji dvig se moraš najavit v naprej itd itd....vse to pri kriptu odpade. 

Ampak ljudje so radi nategovani...zato zadeva (za zdaj) pač deluje...

Sicer pa...jebe se meni...kot pravi Skalar....od zdaj naprej je nasvet 1000 trx....:)

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer z nečem se mora kupit. Lahk tudi s kakšno drugo dobrino. Recimo s tvojimi nasveti, ali delom, ali materialom...

BIF saaj ne potuje denar, potujejo številke iz klika na račun. Večinoma. 

Popravljeno . Popravil sergini
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BIF jst sem mel cel zajeb, ko sem takrat prodal BTC za večji nakup. Obvestil sem davčno, so rekli OK, cel halo je naredila banka. In to samo zato, ker sem v dnevu, ko sem dobil denar, prenakazal na prodajalčev račun. Vmes sem pa enkrat dvignil par 10k čist tko za poizkus, da vidim reakcije raznih služb in sem imel edino z banko problem....in to zaradi lastnega denarja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, skalar36 pravi:

Ni res. Ti gledaš to iz napačne strani. Če se midva med sabo dogovoriva da klobasa stane 1 btc, bo vedno tok. Ti se pa potem naprej dogovoris z nekom da tvoja ura stane 0.5 btc bo vedno tok. Ne smes potem vmes mešat fiata. Pa primerjat. Pocas na tak nacin zjebes vmesna dva igralca, banko in drzavo, ki ju ne rabis, imata pa najvec koristi od naju ki sva vse ustvarla in se dogovorila. Pocasi se na tak nacin lahko zamenja sistem ki je trenutno zeloooo slab. Mors pa vsem projektom dat cas pa nadgradnjo. Sej motorji izpred 50 let, al pa danasnji...

 

problem je ker se trguje z "valuto", ne pa z dobrinami

vrednost valute bi se morala odražati zaradi trgovanja z dobrinami

tu pa vidimo, da je valuta=ki je sicer zgolj zamenjava, sama po sebi dobrina, s katero se trguje

zato, ker je te dobrine omejeno na trgu in je povpraševanje veliko, raste cena BTC in obratno

če pa hočemo skinit državni FIAT pa ta način ni v redu, ker potrebujemo valuto za nakup dobrin

to je isto kot da bi motor šraufal mehanika in ne obratno :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem sicer tukaj dosti dosti manjša ribica, en gupi, ampak za znanje sem pa vedno spužva. Ta je že skoraj za globoke misli :D Vi kr, je zanimivo branje ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj davčna s tem nima teżav. Davčni je vseeno od kod...plačaš davek in konec.

Banke...to je rak rana celotne finančne svetovne politike...ampak jim je że jasno da gre zadeva v maloro. Mi jih ni nič żal. Saj niso bili nič drugačni kot branjevke na trgu. One prodajajo krompir bankirji pa denar. Razlike je samo v tem da je branjevka za krompir delala...zato z njimi nikoli ampak res nikoli ne barantam. Z bankirskimi japiji pa vedno.

 

pred 4 minutami, lucif3rka pravi:

Jaz sem sicer tukaj dosti dosti manjša ribica, en gupi, ampak za znanje sem pa vedno spužva. Ta je že skoraj za globoke misli :D Vi kr, je zanimivo branje ;)

 

Pridi kdaj na štajersko furo, pa bova rekla še kakšno o kriptu...da ne bo kdo rekel, da te vabim ker si punca....:blush:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer, če bi mene delodajalec plačal v kripto ni fiata vmes... ČE bi tebe, tudi ne. Če bi ti mehaniku plačal tudi ne in tako naprej. Zato se je zgodil mining pri BTCju. S tem, ko potekajo transakcije se delajo novi kovanci in noben ni oškodovan in ni inflacije. Ampak, ker je folk zagledal priložnost v tem (seveda da, ker se vedno najde nekdo, ki ubije prvotno idejo), smo tam kjer smo. En kup enih dnevnih trejdarjev in tisoč novih valut od tega jih je max 10 res namenjenih nam navadnim

BIF meni je davčna rekla, da ni obdavčeno, ker je BTC valuta!

Popravljeno . Popravil sergini
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Snecer pravi:

problem je ker se trguje z "valuto", ne pa z dobrinami

vrednost valute bi se morala odražati zaradi trgovanja z dobrinami

tu pa vidimo, da je valuta=ki je sicer zgolj zamenjava, sama po sebi dobrina, s katero se trguje

zato, ker je te dobrine omejeno na trgu in je povpraševanje veliko, raste cena BTC in obratno

če pa hočemo skinit državni FIAT pa ta način ni v redu, ker potrebujemo valuto za nakup dobrin

to je isto kot da bi motor šraufal mehanika in ne obratno :) 

Enako kot recimo diamant. Pač kar nekaj...ker je en żid rekel da je dosti vreden, ker je lep....in ima vrednost. To je sprejemljivo....kripto pa ne...

In ker je diamantov malo so pač več vredni...beli malo manj, vijolični pač več....zakaj że...v čem je njegova vrednost?

Vse je v glavah....ko bo ljudstvo to uspelo popredalčkat bo tudi kripto čisto ok.

pred 4 minutami, sergini pravi:

Snecer, če bi mene delodajalec plačal v kripto ni fiata vmes... ČE bi tebe, tudi ne. Če bi ti mehaniku plačal tudi ne in tako naprej. Zato se je zgodil mining pri BTCju. S tem, ko potekajo transakcije se delajo novi kovanci in noben ni oškodovan in ni inflacije. Ampak, ker je folk zagledal priložnost v tem (seveda da, ker se vedno najde nekdo, ki ubije prvotno idejo), smo tam kjer smo. En kup enih dnevnih trejdarjev in tisoč novih valut od tega jih je max 10 res namenjenih nam navadnim

BIF meni je davčna rekla, da ni obdavčeno, ker je BTC valuta!

Ja jasno. Za davčno je BTC valuta...za nekatere pa pač ne...ker ga ne moreš stlačit v ritni żep v hlačah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ga lahko. Paper wallet nosiš s seboj, pa pol ga pijan poliješ kot un butasti anglež in ti gre par k v k.... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj o miningu...mining je v bistvu opravljanje transakcij kripto valut. Za to delo ( in investicijo) si na nek način nagrajen. Povprečna transakcija mora biti vsaj 10x potrjena na mining mašinah da je izvedena....in je za vedno in nepreklicno shranjena. Je ne moreš potvorit, skrit, seżgat izgubit itd kot se dogaja v bankah....tudi zato banke ne marajo kripta.

pred 2 minutami, sergini pravi:

Saj ga lahko. Paper wallet nosiš s seboj, pa pol ga pijan poliješ kot un butasti anglež in ti gre par k v k.... :lol1:

Ta je še tak dober. Boljši je tisti, ki je hard disk z ne vem koliko btc ji fuknil na odpad....ko je btc dobil na vrednosti pa se je dedec spomnil....pol pa hajdi na gajke pa išči....cigoti so to że davno reciklirali....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vitezi templarji so ustanovili prvo banko. Sistem je bil tak, da ce si potoval iz enega mesta v drugo, si mel dost moznosti da te obere kak robin hud, ki je jemal revnim pa dajal bogatim, pa še godcem je lohk placal, da so pesnili ravno obratno. Templarji so se pa spomnili, da bi lahko v vsakem mestu meli svoj klub. V enem klubu si pustil svoje zlato in so ti napisali listek, ko si prisel v drugo mesto, si tam pokazal in so ti dali toliko kot je na listku pisalo, seveda so si okrogli vitezi okoli kvadratne mize vzeli svojo provizijo. Listek je bilo lažje skriti kot kovino. 

Precej star sistem imamo.

Dobr jih je pol cerkev zjebala, da so jim pobral, listke pa sistem. Sam to ni vec krypto...

Pravijo starejši o nekih lepih časih, da si včasih dobil plačo direkt v roke. Odkar jest delam gre na banko, kjer mi skoz neki trgajo, ene provizije za vodenje računa, za skrb za številke, blablabla. 

Rajš vidm, da mi nekdo nakaze plačo direkt na telefon, jest jo pa zapravim v btcju.

Ti BIF, ti. Ti pa nehi tok hvalt TRC, k me že mal FOMO.:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehehe....trx je samo za predstavo. Vseeno kako se kaj imenuje. Ti samo delaj naprej. Do komca leta nihče ne bo izgubil....samo HODL...

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, BIF pravi:

Hehehe....trx je samo za predstavo. Vseeno kako se kaj imenuje. Ti samo delaj naprej. Do komca leta nihče ne bo izgubil....samo HODL...

Hehe. Za vsak slucaj ga mam malo. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja...za kako felno, ali pa kufre...nek se nadje....:panic:

...pridem en krat z motorjem do tebe....bova rekla kakšno na bolj razumljivi platformi...se prej najavim...

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, BIF pravi:

Ma ja...za kako felno, ali pa kufre...nek se nadje....:panic:

Hehe, ce bo res tok kt si reku, bom magnezijeve kupu. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj je bilo res fenomenalno z Bytecoinom....poglej kak suply ima...večji kot trx...pa je kurba skočil za 1500% v nekaj urah...torej je vse mogoče, kljub velikemu suply. Trenutno se obilno tanka....bo kar pestro do konca meseca...ali pa ne...kripto pač.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja. Sam je bil kr nateg z byte. Dost je tle še lumparije. Walete na menjalnicah so zaklenil, zato da je cena rasla, folk pa ni mogi prenakazat drugam, da bi pa v btc vrgu pa jim tud ni kapnil kuj. To sm že veckrt vidu. Enkrat so to clo nardil z mojmu NEO-tam na bittrexu. Ob takih prilikah je trwba bit full prviden. 

 

Men je bolj všeč ZIL in njena rast. Lepo počasi navzgor konstanto. Je že nardila 5x. 

Mi je pa verge lepo naredu lani. Cist za foro sem dal 40 usd na njega, k mi je od nekje ostal, ven sem dal 1400usd. To je krypto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja....Byte je bil čisti pumd and dump. Jaz sem uletel čisto slučajno....pa tega tes ne počnem. Ampak sem imel velikoooo sreče. Mi je zdaj tudi jasno kam je izginjal moj denar ko sem jaz začel z kripto....tako pač je. Ampak če res vlożiš kolikor lahko pogrešaš potem se lahko kdaj tudi poigraš. Ni pa to za vsakogar. V trenutku lahko ostaneš brez gat...ali pa s polnimi gatami, če imaš bolj nervozno črevo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

berem debato o tem in primerjavo z elektronskimi valutami in navadnim papirjem. Če kdo ne ve, kako je prišlo do vrednostnega papirja in kje je imel podlago, vam lahko ob priliki razložim.

Saj v tem vidim problem ... kdo garantira vrednost kriptovalute 

mešanje plačevanja s karticami, ki ima podlago v državnem denarju za katero garantira banka in s tem posledično država in kriptovalutami, je malo smešna.

toliko razglabljanja z moje strani tok zgodi zjutraj :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, sergini pravi:

Snecer, če bi mene delodajalec plačal v kripto ni fiata vmes... ČE bi tebe, tudi ne. Če bi ti mehaniku plačal tudi ne in tako naprej. Zato se je zgodil mining pri BTCju. S tem, ko potekajo transakcije se delajo novi kovanci in noben ni oškodovan in ni inflacije. Ampak, ker je folk zagledal priložnost v tem (seveda da, ker se vedno najde nekdo, ki ubije prvotno idejo), smo tam kjer smo. En kup enih dnevnih trejdarjev in tisoč novih valut od tega jih je max 10 res namenjenih nam navadnim

BIF meni je davčna rekla, da ni obdavčeno, ker je BTC valuta!

samo delodajalec bo moral ovrednotiti tvoje delo, to pa še vedno počne na podlagi fiat valute in brez fiata tega špila preprosto ni

al kolko ti naj da plače v kriptovaluti? :) 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maus nisem iz tega področja, sem se pa malo pozanimal takrat, ko je vse skupaj prišlo na plan. In prvotni namen je bil malo drugačen. Tudi plan, ki je bil začrtan z BTC je čisto podivjal. Na srečo je blockchain in P2P sistem potegnil še dosti drugih zadev za seboj o katerih se še ne govori. Kartice pa po moje nimajo več nobene podlage, saj drugače ne bi bilo bančnih lukenj in podobnega sranja. Mislim, da če bi se samo mi v sloveniji odločili na 1.8. dvigniti ves svoj denar v papirju, bi bil problem, ker fizično denarja toliko kot je številk na računu po mojem mnenju naša banka nima. Tako kot državne rezerve nimajo več zlata kot je naprintanega papirja.

Me pa zanima zakaj je nemčija dvignila iz svojih rezerv skoraj 2/3 zlata, pa se o tem zelo malo govori. In pa najpomembneje...zakaj, ko se je EU odločila da bo čez nekaj let "printala" manj denarja, v istem dnevu podvojila, če ne celo potrojila "naklado". Nekaj se nam obeta, kar je skrito očem javnosti.

Sicer me BK kaj si folk misli, a je to nateg, ponzi, piramida...jst sem svoje naredil kar sem si zadal. Poskrbel sem, da imamo svojo streho nad glavo, vsako leto počitnice do konca živleja, pa še kak sladkorček bo padu, sam da bomo zdravi in lahko to živeli. Žal mi je samo, da vsi znanci (familija, dobri frendi, ali pa samo na živjo), ko sem jim razlagal niso tega izkoristli, ko je bilo prelepo, da bi bilo res. Sem pa tudi sam nekaj prispeval, ko sem zase "porabil podarjeno" in sem tudi malo potalal naokrog, tko čist dobrodelno. Ker takšen je bil tudi prvotni namen. P2P

 

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, Snecer said:

samo delodajalec bo moral ovrednotiti tvoje delo, to pa še vedno počne na podlagi fiat valute in brez fiata tega špila preprosto ni

al kolko ti naj da plače v kriptovaluti? :) 

 

 

Snecer, lahko se tudi zmenim z mojim delodajalcem, da je moja delovna ura kilo krompirja. In če se oba strinjava, da ja je pol najin problem kolko stane krompir, 80centov tastar s cimami ali pa 4,5eur tanov kiflčar. Krompir hočem imet in basta 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, maus pravi:

berem debato o tem in primerjavo z elektronskimi valutami in navadnim papirjem. Če kdo ne ve, kako je prišlo do vrednostnega papirja in kje je imel podlago, vam lahko ob priliki razložim.

Saj v tem vidim problem ... kdo garantira vrednost kriptovalute 

mešanje plačevanja s karticami, ki ima podlago v državnem denarju za katero garantira banka in s tem posledično država in kriptovalutami, je malo smešna.

toliko razglabljanja z moje strani tok zgodi zjutraj :P

 

Banka garantira (mislim, da...bom moral še preveriti) do 100.000€. Če se ji kaj zgodi, vse kar je nad tem zneskom...pa-pa:yea1:  Vidiš, tudi tukaj ni v ozadju vse tako trdno in sigurno. Je pa res, da takšne zneske na računu premorejo največ hmm...2-3 na tem forumu? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da se menimo, kako sistem dejansko deluje, ne pa to, kdo je kaj zaslužil. Itak da eni so veliko, drugi manj, spet eni nič, ker drugače ne gre.

Ista fora kot se je nekoč trgovalo z delnicami, razen da je tam trg bolj reguliran

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, sergini pravi:

Sicer me BK kaj si folk misli, a je to nateg, ponzi, piramida...jst sem svoje naredil kar sem si zadal. Poskrbel sem, da imamo svojo streho nad glavo, vsako leto počitnice do konca živleja, pa še kak sladkorček bo padu, sam da bomo zdravi in lahko to živeli. 

super in resnično sem vesel, da je komu ratalo ... poznam nekaj ljudi, ki so popušili vse v enih piramidah ;)

pred 5 minutami, Rey pravi:

Banka garantira (mislim, da...bom moral še preveriti) do 100.000€. Če se ji kaj zgodi, vse kar je nad tem zneskom...pa-pa:yea1:  Vidiš, tudi tukaj ni v ozadju vse tako trdno in sigurno. Je pa res, da takšne zneske na računu premorejo največ hmm...2-3 na tem forumu? :hmm:

maš lahko na večih bankah in na vsaki ti garantirajo določen znesek ;)

pred 4 minutami, Snecer pravi:

Mislim, da se menimo, kako sistem dejansko deluje, ne pa to, kdo je kaj zaslužil. Itak da eni so veliko, drugi manj, spet eni nič, ker drugače ne gre.

Ista fora kot se je nekoč trgovalo z delnicami, razen da je tam trg bolj reguliran

točno tko .. govorimo o sistemu in regulaciji, ter o zaščiti (vsaj majhni) vlagatelja

 

da pa bo šlo v prihodnjosti v eno tako smer, se pa strinjam ... ampak takrat bom js le lep spomin :P 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!