Skoči na vsebino

Kriptovalute


Priporočene objave

Jest pišem tle zgolj zarad tega, ker rad pomagam. Če koga zanima lohk prebere, pa dobi neke osnovne informacije. Za več znanja je pa treba sam zalaufat možgančke pa se učit. Drugač pomoje ne gre.

Kot sem pa že napisal, rad pomagam, če koga zanima. Sam mislim, da smo še fajn na začetku, pa da dolgoročno stvari zgledajo pozitivno, zato pa "rahlo promoviram". Noter sem spravil kar nekaj ljudi, pa jim svetoval, pa odpiral menjalnice čist probono, ker mi je fajn da majo še drugi kej od tega.Pa vsi so zadovoljni. Maš na YT ljudi ki svoje znanje prodajajo po prenapihnjenih cenah, pa ko jih spremljam, je vse še zgolj ugibanje. Zato pa dajem "brezplačne nasvete", ker vem, da ni nujno da se uresničijo.

Tko kt pomagam če komu na cesti guma poč, al pa hiša zgori, rabi denar za operacijo... za take stvari sem zmeraj takoj za. Za neko skupno dobro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo ETHOS je projek univerzalne denarnice, kjer se bo lahko shranilo vse krypto valute na eni denarnici. Kasneje tudi hočejo naredit, fiar vrata, kar pomeni, da ne bo več potrebno uporabljati krakena, bitstampa za nakazilo € na bančni račun. Tudi na Binancah bodo nardili isto, samo, da je binance, bitstamp, kraken  menjalnice. ETHOS pa denarnica.

Pri ethosu pravijo, da za pri-regestred uporabnike pripravljajo zastonske kovance, ki bodo v denarnici za prve uporabnike. ki se bodo prvi registrirali. Denarnica še ni zunaj, bo pa kmalu. Vsaj tako pravijo. Kdor hoče, naj pogleda. Tukaj pa res nimaš kaj zgubit. Razen ene 30 min časa, če ne bo tko kot pravijo. Preberte si.

ethos.io/universal-wallet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, al pa jima kar nakažemo denar.

Od vsega kar pridelata je 30procentov njunih. Ampak če zgubo, potem krijeta 30posto. :D

o procentih je možen še dogovor :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se meni ne ljubi vsega učit in nimam časa, bi rabil enega poznavalca, da bi se zmenila za delitev dobička. Npr., namesto 200% doprinosa, bi bil zadovoljen z 100% doprinosom, ostalo bi pokasiral poznavalec. Samo dobiček mora biti garantiran...je kaj takšnega možno? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa da dam eno pametno informacijo.
Osebno se grem zadnji mesec in pol day trading na podlagi teorij in razlag Quickfinger Luc-a. Ima youtube kanal, ki je dobro izhodišče za razmislek o tej metodi:  https://www.youtube.com/channel/UCbcxHiowf0TSNKn3xVpGTiQ

Valda sem na začetku naredil kar nekaj napačnih presoj in izgubil skoraj polovico vložka. Sedaj po mesecu in pol
pa se zadeve obračajo na bolje. Kakšen teden še pa bom na pozitivni nuli :-), oz. bom nazaj "priigral" izgubljeno.

Prvo pravilo naj bo, da za začetek vložite toliko denarja kolikor ga lahko v danem trenutku pogrešate!!!!!
Drugo pravilo pa je izklop čustev pri trgovanju. Zato se držite prvega pravila in vložite zgolj toliko kot lahko
takoj izgubite/pogrešate. Se res ni enostavno prvadit čustveno, ko kupiš nekaj kar si mislil, da bo šlo gor, pa
realtime, gledaš tečaj kako pada iz minute v minuto, procent za procentom in izgubljaš vloženi denar. 

Praviloma zjutraj recimo kupim in pozno popoldan/zvečer prodam z 2-5% donosom.

Za trgovanje uporabljam Coinigy, trenutno trgujem na Bittrexu, ker ima dober volumen in iščem ter
preverjam baze na cryptobasescanner-ju.




 

 

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se nasvetov tiče še ena moja zgodba :) Ko sem vstopal v kripto, sem pobiral mnenja od parih, ki so že bili pred mano v tem svetu in tudi kupoval po njihovih nasvetih. Isto sem potem svetoval tudi sodelovcem/kolegom. Samo smola je bila potem v tem, da smo prve nakupe opravili v januarja. Nato se se trend obrnil in stvari so šle globoko v rdeče stevilke (tukaj govorim o 70-80% izgubah) in potem se kar malo slabo počutiš, da si še sodelovce/kolege spravil v to. Sicer sedaj se je stanje popravilo in so stvari bolj optimistične, ampak takrat je bilo pa kar žalostno.

Je pa res,da nimaš minusa dokler zadeve ne prodaš :)  

 

Kar se pa day tradinga tiče, morš bit pa kr dost dosleden. Pa bdeti pozno v noč, ker ponavadi ravno azijci prinašajo največ sprememb...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To poznam. Enako sem pomagal sodelavcu. V enakem nerodnem obdobju. Potem sva minus pokrila in sem mu svetoval kaj naj kupi in drżi. Med tem je postal pameten...zamenjal valuto...njegova je padla za 80% in slabo każe...moja predlagana pa je zrasla za vč kot 100%....seveda je bil jok in stok in prošnje...ampak me take stvari razpizdijo, ker sem mu res dal vse najboljše kar sem znal in vedel....on pa je bil tipični nestrpni weak hand ki je mislil, da bo čez noč obogatel. Seveda nisem o ničemer żelel več nič slišati. Zdaj moli bogeca, da bo do konca leta zlezel vsaj na nulo.

jebi ga....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, ProdriveR said:

70-80% izgubah

Zakaj že?... Ker ste slepo verjeli v Hodl... Ko skupna vrednost pade pod začetni vložek je hodl največja neumnost. Prodaš in kupiš nižje! Izgubo narediš šele ko kupiš po višji ceni. Tipična napaka novinca,.. vsi tulijo HODL, HODL... a sami so že zdavnaj prodali ali pa kupili tako nizko, da jim padec vrednosti ne ogroža začetnega vložka. 

 

13 minutes ago, ProdriveR said:

Je pa res,da nimaš minusa dokler zadeve ne prodaš :)  

Velja samo ob predpostavki, da bo vrednost kriptovalut dolgoročno rastla. Kdo ti garantira to? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 28 minutami, XTR pravi:

Zakaj že?... Ker ste slepo verjeli v Hodl... Ko skupna vrednost pade pod začetni vložek je hodl največja neumnost. Prodaš in kupiš nižje! Izgubo narediš šele ko kupiš po višji ceni. Tipična napaka novinca,.. vsi tulijo HODL, HODL... a sami so že zdavnaj prodali ali pa kupili tako nizko, da jim padec vrednosti ne ogroža začetnega vložka. 

 

Velja samo ob predpostavki, da bo vrednost kriptovalut dolgoročno rastla. Kdo ti garantira to? 

Ja,sedaj to vem. Takrat pa nisem imel nobenega ki bi mi to povedal/svetoval. Zato bi pa rad, da je nekje en forum kjer se lahko normalno o teh stvareh pogovarjaš, da podaš svoje mnenje/iskušnje, svetuješ kar se ti zdi prav....

 

Kar se pa garancije na dolgoročnost tiče, kdo ti lahko za karkol dolgoročno kaj garantira??

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Januar in februar je bil kar streznitev, za marsikoga. Sam v resnic je bilo to za pričakovati. Enako se dogaja dnevno. Valuta ki spikne, zraste v nekaj urah za 10-30% bo v naslednjih nekaj urah padla vsaj za 10% posto, nato 3 do 4 zanihala in padla nazaj v bližino prejšnjega supporta. 

Še to, povprečno nihanje altcoin-ov na 24 urni ravni je 4-8%.
Kar pomeni, da lahko v 24 urah zaslužiš 4-8%, če veš kaj in kdaj kupiti/prodati. In to vsak dan/365 dni v letu.
Pa si izračunaj letni donos, če ti vsak dan uspe vsaj 1-2% donos.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, vandrovec said:

Ker se meni ne ljubi vsega učit in nimam časa, bi rabil enega poznavalca, da bi se zmenila za delitev dobička. Npr., namesto 200% doprinosa, bi bil zadovoljen z 100% doprinosom, ostalo bi pokasiral poznavalec. Samo dobiček mora biti garantiran...je kaj takšnega možno? :hmm:

To se je dogajalo v Forex svetu in na koncu je bila večinoma težka pušiona. Če ponuja kdo trgovanje za garantirano provizijo pri kriptovalutah ne bi vedel, se mi pa zdi, da bolj ne, kot ja. Kriptovalute imajo nekoliko drugačno filozofijo, t.j. investicija v valuto, ki se je potem nekaj časa ne dotikaš, to, kar sprašuješ pa ti, je dnevno trgovanje. Verjetno se kdo ukvarja s tem, ampak težko je pričakovati donose oz. še manj jih garantirati, ker je to zelo tvegan trg, kjer ni nobenih zagotovil. Bolje, da se naučiš osnov sam in potem nekaj "naumiš" v tej smeri. Saj lahko samo kupiš, pa potem čakaš, kaj bo. Ni ti treba trgovati, ker tam potrebuješ že precej znanja, ogromno časa in živcev. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 minutes ago, sergini said:

Sem reku, da se bom umaknu iz te debate, ampak.... Res poklon spoštovani BIF!!! Toliko pametnih, uporabnih in lepo napisanih nasvetov in navodil še nisem videl na forumih na debato o kripto. Sam sem obupal nad lovljenjem dnevnih nihanj, ker je bilo preveč časa porabljenega za prebiranje forumov, da vsaj približno izluščiš seme od plevela. Sploh nisem bil več fokusiran na drugo kot non stop telefon v roki in listaš iz enga konca na drugega... Mislim, da sta dve varianti. Ali investiraš, torej kupiš in si rečeš, da tri leta ne boš tikal ne glede na ćustwa (kot bi rekel Maus), ali pa vložiš in dnevno loviš vzpone in padce, dokler ne dobiš kvadratne glave in se ti kaj kmalu lahko tudi sfuka zaradi čustev ob črnem scenariju. Kar je pa vandrovec predlagal, je pa najbolj nehvaležno delo. 

Mislim, da bi mogu met BIF zaradi par njegovih zadnjih postov vsaj polovico kav plačanih, kot jih ima Maus na znanih moto točkah ;)

Izbral si napačen časovni okvir za svoje delo. V bistvu tudi @BIF trguje, le da na veliko daljšem časovnem okvirju. V glavnem poznamo tri časovne okvirje:

- dolgoročnega oz. Long-Term
- kratkoročnega ali swing oz. Short Term in 
- intraday ali dnevno trgovanje. 

Pri dolgoročnem uporabljaš dnevne, tedenske in mesečne grafe. Z njimi se običajno trguje od nekaj tednov do več mesecev. Pri tem načinu trgovanja ti ni treba ves čas viseti za compom in spremljati grafov, manj je transakcij in manj provizij, res pa je, da tudi potencialno manj zaslužka. Potrebna je potrpežljivost. Na tem grafu trguje recimo Warren Buffet. 

 Short Term spremljaš na urnih do štiriurnih grafih, pri čemer ostajaš v poziciji od nekaj ur do celega tedna. Je že več priložnosti za trgovanje, vendar so večje tudi provizije. 

Pri dnevnem trgovanju imaš največ priložnosti, vendar je najbolj stresno trgovanje in tudi najbolj rizično, če nisi dober v trgovanju. Jaz sem se šel na Forexu dnevno trgovanje in je bilo natanko tako, kot opisuješ: kvadratna glava, napetost, s tem pa so prišle tudi napake in izgube.  

Sedaj se sedaj lotevam short term trgovanja do enega tedna in spremljanje trendov na tem časovnem grafu, torej spremljam štiriurne in dnevne grafe, za boljše določanje trenda pa še urni graf. Če pa bom videl, da me to še vedno mori, bom prešaltal na long term trgovanje in po več tednov pustil zadevo stati, potem pa primerno odreagiral. 

Gre za to, da lahko trguješ na način, da samo čakaš na bullish trend, torej, da bo tvoja valuta dobila na vrednosti, lahko pa zasleduješ trende in loviš tudi padce. Je več dela in potrebnega znanja, vendar pa je bolj donosno, sploh sedaj, ko so se glavne valute že toliko stabilizirale, da nekih drastičnih skokov ni pričakovati, vsaj ne srednjeročno, torej na mesečni ravni, bolj morda na letni in seveda tedenski oz. dnevni. 

Kar pa se tiče novih valut je potrebno biti skrajno previden. Ogledal sem si en video iz 2016, kjer je nek Slovenec (Andrej Bohinc) na YT kot nor prepričeval o OneCoin, ki ga je ustanovila bolgarska "kriptokraljica", na koncu pa se je vse sesulo in opeharjenih je bilo okoli 3 mio, saj je šlo z navadno finančno mrežo, ki se je šlepala na BitCoinov uspeh. Več o tem na https://siol.net/digisvet/novice/se-je-prevarantski-imperij-kriptokraljice-koncno-sesul-458207

Fino je spremljati nasvete, vendar KRITIČNO, ker ni vse zlato, kar se sveti po netu na temo trgovanja s kriptovalutami. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo dober člančič za začetnike. Sem ga z veseljem prebral in je zelo uporaben. Pravi ABC trgovanja s kriptovalutami. Marsikaj pojasni, zato priporočam branje. 

https://www.studentarija.net/kriptovalute-za-zacetnike-kako-trgovati-s-kriptovalutami/

Popravljeno . Popravil Kawalir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če smem mal pljunt na kanal od Andreja Bohinjca... Hm ogromnokrat se je zmotil in potem v naslednjih videih čist pozabil svojo zmoto. Sem bil osebno pri njem, ni vredno evra njegovo znanje. V osnovi predlaga kovance, ki imajo nek dolgorocnin potencial. Kar se pa tiče njegovega trejdanja. Obup. Samo dve cvetki bom povedal. Lani je rekel, da bo IOTA zrastla na 1.5 dolarja. In jo je treba potem prodat. Zrastla je na 5.5. za btc je rekel lani pri 5.8k da bo doživel večji popravek pa je lepo zrastu do 19k. Še februarja je govoril da bo btc 2.3 k  eurov. Njega samo rešuje, ker nastavi stoploss, da ni v izgubi. Pa onecoin je mene prepriceval, da naj nakazem 7k evrov. Sem bil full skepticen, pa nisem , on je pa hvalil , še pa još ,da bo to najboljsi kovanec vsega kryptotrga. Niti besedice ni omenil nikoli kasneje o tem.

Za ETH je večkrat rekel, da je gorivo za ico in ne bo rastel. To je rekel pri ceni 300 usd. Velikokrar rece da je prepozno it v trejd, potep pa cez dan ali dva rece, ce ste kupili po mojem priporicilu se dobro naredili. Halo. 

Bodite vednonskepticni do vsega kar drugi recejo, tud jest ali BIF pa naredite svojo raziskavo in bo najvec vredno.

Kdorkoli reče da ve kam se bo tečaj obrnil laže in nima pojma. Samo ugiba. Nihce ne ve. Edin nekdo ki ima ogromno kolicino BTC in lahko manipulira. Takim se rece whale-kit. 

Dober vir info na youtubu je Boxmining, ter cryptozombie onadva dajeta vecinima novice ven, sveže. Ter sunydecre. Sicer je dobrih malo morje.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kawalir, napačno sem se tudi izrazil. Ali investiraš, ali pa trguješ. Sam sem investitor. Kot se reče zdaj moderno sem hodlal in to kar 6 let. Vmes sicer z nekaj napačnimi potezami zaradi neučakanosti in čustev, ampak se je zame vse dobro izteklo. To kar se je zdaj dogajalo in se dogaja sem v tem obdobju videl kar nekajkrat, ampak se drugače vidi, ko letijo cene iz 100 na 55,  drugače je že iz 600 na 175 (kar sva doživela z mojo, ko sva dala all in 5 letno varčevanje), grdo se pa vidi za folk, ko pade iz 17k na 6k, ker so visoke številke to in se tudi zdaj veliko več govori in piše o. tem. Če pa pogledaš izgubo v procentih leta 2014 je bila veliko bolj boleča. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

c/p z RTVSLO, zakaj je šlo te dni dol in kaj lahko pričakujemo do konca leta. S tem da velja omeniti, da če pleta bitcoin grejo (po veliki večini) tudi ostali gor B)

Citiraj

Slabe novice iz Koreje zbile bitcoin
Kriptovalute so zadnji teden padle, bitcoin za okrog 13 odstotkov, ripple za več kot dvajset. Izgube so bile izrazite zlasti v petek, ko so korejske oblasti zaradi suma goljufij izvedle racijo v eni od največjih kriptomenjalnic v državi. Morda bo boljše čase za lastnike kriptovalut prinesla konferenca Blockchain Week, ki se je v petek začela v New Yorku, na njej pa bosta prisotna tudi James Bullard iz Fedove podružnice v St. Louisu in prvi mož Twitterja Jack Dorsey. Robert Sluymer iz finančne družbe Fundstrat Global Advisors je za CNBC povedal, da bitcoin po takšnih dogodkih pridobiva vrednost, prepričan je tudi, da je najhujše v zadnjem popravku (padec z 19.500 na 6.000 dolarjev) mimo. V četrtek je neodvisna raziskovalna skupina Fundstrat napovedala, da bi lahko do konca leta 2019 bitcoin dosegel 64 tisoč dolarjev.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je. Generalno, kar sem że napisal.....če zdaj vlożiš v enega od normalnih kovancev boš imel konec leta dobiček. Razlika v dobičku bo le v tem, koliko je kdo imel srečno roko pri izbiri kovancev. Lahko je 100% dobiček, lahko je tudi preko 1000%....

Od tukaj dalje pa je vsak sam.....

@skalar36  vidim da imaš podobne izkušnje z samooklicanimi kripto guruji.....za Bohonca sem sicer slišal, a nisem imel opravka z njim.....ampak je očitno enak kot ostali.....v glavnem napovejo narobe...kar nekaj pač.

Pri Kriptu je dobrodošel nasvet ko začenjaš....ampak nasvet tehnične narave....kako nakazti fiat, kako kupiti valuto, katera menjalnica in podobno. Potem se moraš zadeve lotit sam....raziskat, prverit se odločit, kupit in si v igri.....

Popravljeno . Popravil BIF
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eto...da bo bolj pestro.

Do konca meseca maja objavljam razpis:

Kdor bo napovedal najbljiżjo ceno za 1 BTC , ki bo obveljala ob polnoči na 31.12.2018 bo dobil iz moje strani nakazilo na njegov racun na menjalnici 1000TRX-ov.

Igra se lahko začne....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, BIF pravi:

Igra se lahko začne....

:P ...meni se ta igra zdi škodljiva za zdravje...odvisnost, stres, :hmm:Kaj ti pomaga denar, če potem zboliš?

A ni lepše živeti v miru in namesto stalnega spremljanja borznih tečajev gledat, kako trava raste, ptički letajo....:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, vandrovec said:

:P ...meni se ta igra zdi škodljiva za zdravje...odvisnost, stres, :hmm:Kaj ti pomaga denar, če potem zboliš?

A ni lepše živeti v miru in namesto stalnega spremljanja borznih tečajev gledat, kako trava raste, ptički letajo....:)

Odvisno, kako se lotiš zadeve in koliko se emocionalno vežeš na to. Če želiš biti dober, moraš biti hladen kot špricer, brez čustev, vse morajo biti samo številke, ki gredo v plus ali v minus, mora ti biti čisto vseeno, zato pa je osnovno pravilo, da investiraš denar, ki ga lahko izgubiš. Hebat se ti mora, po domače povedano. Ne smeš biti finančno odvisen od tega. Ne sme ti to biti strategija preživetja, ker potem boš res ves čas na trnih in boš živčen kot pes. 

Glede škodljivosti za zdravje pa velja, da je tudi služba škodljiva za zdravje, pa vseeno hodimo vsi tja. Več ljudi zboli na delovnem mestu zaradi službe in povezanega stresa, kot pa zaradi kripto valut. :) Nasvet: namesto hebanja v službi "gledat, kako trava raste, ptički letajo..." :) Ni tako?

Je pa zadeva zelo pragmatična: vsi imamo 24 ur časa in izračunati si moraš, koliko si plačan na uro. Nekje efektivno lahko daš na dan do 12 ur za delo (običajno 8-10 ur) in tukaj se ustvarja razlika. Eni so na uro plačani 5 EUR, drugi 50 EUR, eni pa 200 EUR ali več. Iz prve roke lahko povem, da ima znan odvetnik urno postavko za svetovanje 200 EUR + DDV. Velja, da lahko na višino svoje urne postavke oz. plače, vplivaš z ZNANJEM oz. izobrazbo. Načeloma bo nekdo s faksom zaslužil več, kot nekdo z OŠ. In tukaj se že prestavimo na trgovanje s kriptovalutami. Ni dovolj le kupiti, pomembno je imeti tudi znanje, če želiš biti profitabilen na dolgi rok. In znanje se plača. Zdaj pa še enkrat retorično vprašanje: moja urna postavka je lahko 5 EUR, lahko pa je 50 EUR. Razlika je očitna, porabil pa si enako količino dnevnega časa. Vsi namreč prodajamo svoj ČAS in izjemno pomembno je, koliko znaša tvoja urna postavka. K sreči se na to da vplivati na milijon načinov. 

Popravljeno . Popravil Kawalir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, XTR pravi:

Zakaj že?... Ker ste slepo verjeli v Hodl... Ko skupna vrednost pade pod začetni vložek je hodl največja neumnost. Prodaš in kupiš nižje! Izgubo narediš šele ko kupiš po višji ceni. Tipična napaka novinca,.. vsi tulijo HODL, HODL... a sami so že zdavnaj prodali ali pa kupili tako nizko, da jim padec vrednosti ne ogroža začetnega vložka. 

 

Velja samo ob predpostavki, da bo vrednost kriptovalut dolgoročno rastla. Kdo ti garantira to? 

Jaz sem misli, da vem več kot ostali. Pa zgleda ne vem. Ob vsem trgovanju sem pridelal večinoma izgubo. 

Največ sem pridelal z HODL strategijo. Če bi obdržal vse kovance, ki sem jih kupil takoj v štartu bi sedajle imel precej več kot imam. 

Prodaš in kupiš nižje se čist lepo vidi za nazaj. Poskusu to delati za naprej. Sedmico napisat za prejšnjo nedeljo je lahko, probi za naslednjo.

Krypto time je tle zlo hiter. Če pa rečeš 1-2 leti, pa bodo vse sigurno pozitivne. Razen tistih, ki že v štartu niso dobre. Razne prevare...itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!