Skoči na vsebino

Kriptovalute


Priporočene objave

V letu 2019 se bo verjetno začela normalizacija krypto scene, vsaj ponekod v zahodnih državah. Ameriški SEC je letos naredil konkretno hajko na ICO-je in že nekaj časa se marsikomu tresejo gate kolk ga bo to stalo in ali bo pristal v zaporu. Tako da ICO zgodba, ki je eno leto nazaj na polno napihovala crypto balon je zaključena.

Vprašanje je samo v kaki meri bo to zlomilo crypto industrijo. Ko bojo not enkrat veliki igralci se bo pa šla zgodba po istih vižah kot vsak drug reguliran trg... in temu primerni bojo tudi donosi. Sicer bo na začetku še vedno boljše kot klasični trgi... za kolk pa ve kvečjemu kak Vidoviti Milan.

Pomojem bo ostalo ene par coinov na sceni ala BTC. Večina bullshit coinov (oz t.i. alt-coinov) pa že itak danes ni vredna veliko, če sploh kaj. Splošen crypto market crash v 2018 je prehitel obseg t.i. dotcom crasha iz davnega leta 2000 - https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-09-12/crypto-s-crash-just-surpassed-dot-com-levels-as-losses-reach-80 

Tud po tem neslavnem krahu je kar je bilo zdravega v industriji ostalo in zraslo, ostalo je pač preprosto propadlo. Je pa okrevanje scene trajalo nekaj let. Vsekakor je tale crypto dober kokice material.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Snecer pravi:

že mam profit :004

 

ahano.jpg

Škoda da je samo virtual. Do konca leta boš lepo zelen...ampak samo na ekranu.

pred 10 minutami, jskrablin pravi:

V letu 2019 se bo verjetno začela normalizacija krypto scene, vsaj ponekod v zahodnih državah. Ameriški SEC je letos naredil konkretno hajko na ICO-je in že nekaj časa se marsikomu tresejo gate kolk ga bo to stalo in ali bo pristal v zaporu. Tako da ICO zgodba, ki je eno leto nazaj na polno napihovala crypto balon je zaključena.

Vprašanje je samo v kaki meri bo to zlomilo crypto industrijo. Ko bojo not enkrat veliki igralci se bo pa šla zgodba po istih vižah kot vsak drug reguliran trg... in temu primerni bojo tudi donosi. Sicer bo na začetku še vedno boljše kot klasični trgi... za kolk pa ve kvečjemu kak Vidoviti Milan.

Pomojem bo ostalo ene par coinov na sceni ala BTC. Večina bullshit coinov (oz t.i. alt-coinov) pa že itak danes ni vredna veliko, če sploh kaj. Splošen crypto market crash v 2018 je prehitel obseg t.i. dotcom crasha iz davnega leta 2000 - https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-09-12/crypto-s-crash-just-surpassed-dot-com-levels-as-losses-reach-80 

Tud po tem neslavnem krahu je kar je bilo zdravega v industriji ostalo in zraslo, ostalo je pač preprosto propadlo. Je pa okrevanje scene trajalo nekaj let. Vsekakor je tale crypto dober kokice material.

Obstali in razvili se bodo coini, ki razvijajo blockchain platforme. Tisti, ki se šlepajo bodo večinoma končali kot si napisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, ProdriveR pravi:

Čeprav jaz pričakujem še padec, pod 6k , potem pa šele rast. Zdej pa da vidmo, če bo temu res tako :)

Kaj pa drugače držite/kupujete??

Zna bit tako. Ampak je trg tako volatilen in šekulativen, da je to nemogoče napovedat. Bi pa bilo logično preden vstopijo institucionalni investitiorji. Tem je seveda v interesu, da kupujejo čim ceneje...so pa dovolj močni, da trg zanihajo kadarkoli-kamorkoli...

Drugače pa TRX...dolgoročno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Tedybear pravi:

Ne, se ne hecam, spremljam zadeve, mal, res samo mal kopičim.....ampak oba veva, da se je letos zgodilo že en "kup prelomnih dogodkov" na področju kripto trga, izplen (kakor za koga, seveda), je pa tak, kot pač je. Drugače pa...iz tvojih ust v božja ušesa, pa pol na moj TRR.

Letos cena ne gre z novicami, kot lani... Ko so bile novice negativne, pa je šla cena lih kontra. 

Ljudje premalo vedo kaj sr pripravlja. Tisti ki vedo so pripravljeni... Ostali pa bodo spet kupovali po premium cenah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, VS800 pravi:

Pismo ksreč sam enkrat žvimo                                               :naughty:

Si ziher? Jest nism...

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res. Je pa tudi res, da vse novice, ki jih navede, še niso potrjene. Nekaj men njimi je še "megleno". 

"Bohota" je treba mal z rezervo jemat. Predvsem pobira novice od drugih YT-berjev, ki so znani po tem, da so napihoval projekte za svoj dobiček.

Glede na to, da sem ga osebno spoznal in mi je na vsak način hotel "vturit" OneCoin... pa sm mu reku, da je ponzi... me velik ne more naučit.

dober kanal na YT je angleškogovoreči cryptozombie. Večinoma novice, skor nič "shillanja".

Pa sunny decree.

Vseen je pa vse treba mal skozi "kritične oči" pogledat.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sej nisem neki fan njegov. Samo tale video, se mi je zdel vreden šeranja :)  Drgač pa men je če vedno najbl fajn kanal crypto crew university. Sicer ma tip ful reklame umes za njegove (svinjsko drage) tečaje. Ampak ostalo mi je pa kul, pa tudi dost njegovih napovedi je kar na mestu. Morš pa itak vedit, da si kriv za svojo naivnost ali pohlep čisto sam :) 

 

Pol če te prav razumem, si hodil ti po tečajih? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar sem se naučil od YT "prognostikov" je to: prvi dan napovejo dve opciji...gre gor ali dol...naslednji dan rečejo..."no kot sem že napovedal"...bla bla bla... Ali pa so kot Bohinc..."pa poglejmo, kaj se je zgodilo na trgu kriptovalut v zadnjih 24 urah"....pizda kot, da smo nepismene slepe budale.... Če si vložil nek denar v kripto...pa vsaj 3x na dan nepogledaš kaj se dogaja si malo čuden...in če 3x na dan pogledaš dogajanje...potem ne vem zakaj bi potreboval analizo za zadnjih 24ur. Če pa si investiral par 100 evrčkov...potem res ne rabiš gledat 3x na dan kaj se dogaja...ampak te potem njegove analize itak tudi ne zanimajo....na splošno je namreč znano, da se časa ne da vrnit nazaj.

Še NOBEDEN pa ni in ne zna napovedat ZANESLJIVO...brez podnapisov...."to ni finančni nasvet"....kaj bo jutri ali pojutrišnjem. Torej ne vidim razloga, da bi spremljal te "analize". Po moje drži dejansko samo to, da sam dobro preštudiraš projekt v katerega nameravaš vložit in vložiš natančno toliko, kolikor lahko v vsakem trenutku pogrešaš....pa jajca moraš imet za to igro. To ni igra za pičke...da na ravnem naviješ ročko do konca, da te vsi slišijo, kakor rohnijo tvoji rori....potem pa jo pravočasno spustiš, pa greš peš poleg mopeda v ovinek...(prispodoba)

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, ProdriveR pravi:

Ja, sej nisem neki fan njegov. Samo tale video, se mi je zdel vreden šeranja :)  Drgač pa men je če vedno najbl fajn kanal crypto crew university. Sicer ma tip ful reklame umes za njegove (svinjsko drage) tečaje. Ampak ostalo mi je pa kul, pa tudi dost njegovih napovedi je kar na mestu. Morš pa itak vedit, da si kriv za svojo naivnost ali pohlep čisto sam :) 

 

Pol če te prav razumem, si hodil ti po tečajih? 

Tud jaz sem pogledal ta video. Se strinjam, je vreden šeranja. Tko povem... previdno, zelo previdno glede ljudi na YT... večinoma, vsaj ti taveliki, so plačani iz strani ICO projektov, da napihujejo njihove projekte... en zelo poznan je Suppoman...promotor shitcoinov. Čeprav ga krog njegovih ljudi obožuje. Tudi jaz sem mu verjel nekaj časa nazaj.

Nisem hodil po tečajih. Ko sem začel z Krypto, nisem imel pojma... sem pa tak, če me nekaj zanima, zagrabim z vsemi 5. 

Pa sem šel do bohota po "znanje". Tip je tak da bolj kot ne prodaja "meglo". Nič takega, kar se ne moreš naučiti zastonj na internetu. Računa pa... huh. Promoviral je projekte, za katere smo vsi vedeli, da so ponzi. Za ETH je reku, da je max, da bo dosegel 300 eur... Za IOTA , da jo je treba prodat pri 1.5 USD, dosegla je 5.5 USD. Pa še polno enih "cvetk". Se ma za poznavalca. Upam si trdit, da več vem kot on. Pa tiste fibonačije vleče kokr mu paše- lih da ne iz "riti".

Počasi postajam BTC maximalist. Vse kar delajo ostale kryptovalute, dela tud BTC. Ekipa zadi je noro dobra in močna. Projekt je trden kot skala... me sploh ne skrbi. Kmalu bo 10 let ko drži 1. mesto, in ni ga junaka, ki ga premaga. Je konstanta, ter konstanto..9 let že pridobiva na vrednosti. Pridejo odstopanja, kot je bilo leto 2017, natančneje november-december...ampak se potem vrne v ustaljene tirnice...in lepo napreduje pot navzgor. Kar za ostale projekte ne drži.

Poglejete na coinmarketcapitalization, pod zavihek, "tools"-historical snapshot. Se je zamenjal enih posnemovalcev, za crknt. Tisti ki so bli pred 3-4 leti, jih danes ni nikjer, tko kot teh ne bo, ki so danes, čez 3-4 leta. Eden je stalnica= BTC.

Ne rečem, so projekti, ki so legitimni, pa dobri, pa bodo nekaj naredili, samo jih je malo, ter težko jih je zbrskat izmed poplave dreka.

Popravljeno . Popravil skalar36
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 hours ago, BIF said:

Še NOBEDEN pa ni in ne zna napovedat ZANESLJIVO...brez podnapisov....

Jst si upam napovedat, da bo 2020 BCH kar je danes ta trenutek BTC. No, vsaj toliko. Ekipca za BCHjem dela na polno....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@skalar36 - se strinjam BTC je kr kralj. (kere coine ti držiš, če ni skrivnost)?? Zanimivo mi je gledat kako ETH zgublja svoj zagon.  Zdej a je to sam trenutno, al so mu šteti dnevi no2 po marcetcapu? Okej, najbližji mu je XRP, ki pa tud mislim, da ga ne ogroža (matr sem pameten B) :)

Skratka, jaz še mal počakam potem pa spet vlozim nekaj keša notr. Kukr sem bral kaže ICX -u kar dobro, pa mislim da tud TRX bi znal pridit do 1$ (trenutno je 0,02). Ceprov TRX-a se kr nekak bojim kupovat. Mogoče zato, ker sem z njim doživel enega hujših hladnih tušev, ko sem vstopil v kripto svet :) Mogoče bom še povečal delež v cardanotu. Al bi pa raje malce vložil še v HPB in držim pesti,da naredi 100x :D 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Držim... po vrsti bom napisal po velikosti... BTC, ADA, XLM, XRP,ICX. Potem imam pa še nekaj manjših pozicij... tko za kak kestl benza, k ne bom našteval, k nima smisla... čist špekulativno.

ETH ne gre nikamor, res da pada. Ampak čez par let bo cena drugačna. Propadu ne bo. Je ekipa zadi dobra, močna.

ICX-fajn projekt. Celo korejska vlada mu je dala neke subvencije, da lahko dela naprej. Glede na to, da so korejci najbolj nori na kryptovalute je še dodatni plus.

Tron- zame shitcoin. Vem, da se mnogi ne boste strinjal... sam dejsto je...Piramida. Kaj je Sun delu za denarjem, ki ga je dobu od TRX- podn-upoval druga podjetja, namesto da bi vlagal v razvoj. White paper=plagijat.  Pravi da ima polno partnerstev, ki jih sploh nima. Je reku, da pozna Jack Ma, laže. Hodila sta "kao" na isto šolo, in mu je Jack pač čestital, ko je "maturiral"... kot vsem ostalim  To je pa tud vse, kokr se poznata.

HPB. Dober.. nimam pripomb...razen tega, da je tahih "HPB" posnemovalcev polno. BTC je bil 1. novost v svojem svetu. ETH je bil 2. in je predstavil neko novost. XRP pa... nekaj vmes. Ostali so posnemovalci.

Elvis je bil sam 1. Dons jih je pa Vegas poln, pa niso tok uspešni.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo koliko časa skakljamo na istem. Me zanima, kdaj bo odboj (kamorkol gol ali dol)? 

Drugače pa malce že pogledujem po nakupih, pa malce kolebam ali bi dokupil ICX (trenutno je malce višje kot ob startu, pa še obeti so dost dobri zanj), al bi nabavu ONT. Sicer za 1 ONT dobim 3 ICX-e :)  ampak tudi ontology mislim da ima kar svetlo prihodnjost. Malce me skrbi,da je ICX preveč omejen na korejo?? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj tud Amazon, Google, Apple, Facebook so izgubili cca 15% v zadnjih mesecih. Ko bo panika na običajni borzi se bo del kapitala selil tudi k vam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko kot se jaz danes tepem po glavi zakaj nisem leta 2012, 2013, 2014, 2015 eno plačo rezkiru. Se bo leta 2020, 2021, 2022 nekdo drug.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!