Skoči na vsebino

Kriptovalute


Priporočene objave

Kako smo občutljivi.

Logično, da ima še nekaj denarja v kriptu, procentualno je pa tega malo. Se mi zdi, da on o tem ve več, kot vsi mi tukaj skupaj. In če on sam vidi pametno naložbo drugje oz. razpršeno in ne v kriptu, meni to nekaj pove.

In BIF, žalostno, da nisi sposoben normalne komunikacije, ampak povsod vidiš sovražnike. A si mogoče v SDS?

Je pa tudi res, da eni tukaj bi radi prišli na lahek način do denarja, kar vam kripto z malo sreče omogoča. Jaz bi pa rad pošteno zaslužen denar samo ohranjal. In trenutno kripto temu ne ustreza (kot še marsikaj drugega, da mi ne boste spet podtikali....) Nihče pa ne govori o koncu kripta. Govorimo samo o nihanjih, ki jih eni nočemo, drugi jih pa hočete, ker vam prinašajo denar. Samo o tem smo si različni. Druga pričakovanja. A je to tako težko razumeti?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer to nima veze tolko z Coini ali pa samo z koini, ampak bolj blokčejnom:

https://www.ccn.com/bundesbank-ridicules-blockchain-technology

 

To sem se že jaz čudil ko sem gledal dokumentarec o koinih, in mannanju, sicer za ene stvari so lahko blokčeni res dobri, ampak če bi ratale te valute res valute, to je dnevno milljoni $$ samo v elektriki miljarde rešenih algoritmov dnevno ki so verjento bolj komplesni od trenutnih. Samo to, jaz bom pač čakal da postanejo valute če bojo kdaj nimam pač živcev in viška denarja da bi se šel sedaj ingre gor pa dol.

Srečno vsem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, smasher pravi:

Sicer to nima veze tolko z Coini ali pa samo z koini, ampak bolj blokčejnom:

https://www.ccn.com/bundesbank-ridicules-blockchain-technology

 

To sem se že jaz čudil ko sem gledal dokumentarec o koinih, in mannanju, sicer za ene stvari so lahko blokčeni res dobri, ampak če bi ratale te valute res valute, to je dnevno milljoni $$ samo v elektriki miljarde rešenih algoritmov dnevno ki so verjento bolj komplesni od trenutnih. Samo to, jaz bom pač čakal da postanejo valute če bojo kdaj nimam pač živcev in viška denarja da bi se šel sedaj ingre gor pa dol.

Srečno vsem.

poanta je, da se troši elektrika in računska moč uporabnikov-rudarjev, ki za to prejmejo plačilo

tu bi morali spremenit, da je vsak rudar, da celo omrežje kolektivno računa

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jaz se milil bol na to:

bitcoin-energy.png

sicer že stari podatki, članek:

https://cleantechnica.com/2018/12/08/the-dark-side-of-blockchain-electricity-consumption-blockchain-report-excerpt/

Ker ima vsaka tranzakcija "redundancy", tako da je vsaka informacija na preveč lokacijah in je pol uprašljiva ekonomičnost.

Drugače pa upam da se ustvari kakšna stabilna valuta ki bo res valuta in se izognemo židovskim bankam, čeprav bojo verjento spet židi vse nadzorovali. Samo teži mi dokler so dejansko koini kot delnice in je dosti špekulacije in upanja, da ne bo joka in stoka če kaj kupiš kot tisti ki so kupli večerjo z bitkojnom ko bi zdej lahko avto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah....vsaka novost potrebuje svoj čas. Trenutno je kripto v fazi pozicioniranja gledano globalno na finančnem trgu. Seveda bodo potrebni popravki v vseh oblikah, preden bo dosežena neka vsaj približna optimalna učinkovitost. Ampak tako pač je. Potrpežljivi bodo nagrajeni. Spomnimo se prvega interneta....dva dni je trajalo da je mail prispel...vsi so ga odpisovali...danes je kar je,...mobilni telefoni, nenazadnje tudi motorji z notranjim izgorevanjem itd itd. Edina razlika je edino v tem, da se zadeve danes pač veliko hitreje spreminjajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi bila podobna primerjava z električnimi avtomobili. Vse gre nekako v to smer, samo realno gledano, je pa to zelo velika obremenitev za el.omrežje, tudi pridobivanje elementov za izdelavo baterij je kar postopek... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo no.....čeprav gre dejansko za dve poplnoma rzlični zadevi...tehnološko gledano. Vsekakor pa je pri obeh stvareh dejstvo...staro se bo prej kot slej moralo umakniti novemu. Fosilna goriva in fiat sodita v isto kategorijo....fosilno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

V treh mesecih 160% dobička.....kripto je slaba naložba?.......še vedno?...

Zdaj pa v fiat pa naložit v kakšen bančni sklad.....zlata naložba, ali pa pokojninski sklad.....?

F8295D5E-440D-464A-9627-3C054724E349.png

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je bolje če si vse skupaj prekonvertiraš v USD...iz praktičnih razlogov. Lažje spremljaš dogajanje, trende, linije...ker je sicer vse bolj v razmerju BTC/USD...analize mislim. V USD...nekje okrog 11600...bomo videli...to je nova linija po Fibonačiju....Čeprav je rast fina...ampak en popravek tam nekje do 8500 bi dobro del. Iran?....mogoče malo...čeprav dvomim. Kar gledamo je posledica daljših priprav v ozadju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler se ne bo napihnil na eno "normalno" velikost, bo še večkrat počil.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 6. 2019 ob 20:39, Snečer pravi:

poanta je, da se troši elektrika in računska moč uporabnikov-rudarjev, ki za to prejmejo plačilo

tu bi morali spremenit, da je vsak rudar, da celo omrežje kolektivno računa

 

Saj je lahko vsak rudar...brez omejitev. Le strojno opremo je treba imet. Vsi vidite koliko rudarji zaslužimo....nihče ne vpraša koliko je v to vloženo. Vas bi kap ko bi videli cifre....je treba kar nekaj časa minat, da si sploh povrneš investicijo...kje je š profit. Ni kar tako kot si mislite. Ampak pri nas je pomembno, da ne bi kdo kaj zaslužil.... To je enako kot da bi kmetu opprekal, koliko denarja dobi za mleko...a krave, pa fujter pa so zastonj?

Rudarjenje je dejavnost kot vsaka druga...vložek je velik...nagrada pa lahko je...ali pa ne...riziko je velik. Najceneje je kupit valuto in gledat kako raste...če pada pač prodaš....ko pa vložiš v strojno opremo pa lahko ob slabem donosu samo video igrice igraš...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snečer pravi:

nisi razumel, mislil sem na kolektivno omrežje, skupna računska moč uporabnikov

oglej si film kakšen, star trek, Borgi. :)

 

Sej to so delali nekateri....nek virus, trojanc...je lepo vsakemu uporabniku požrl nekaj procesorske moči. Na nekaj (deset) tisoč PCjev se je "nabralo nekaj moči" za rudarjenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Snečer pravi:

nisi razumel, mislil sem na kolektivno omrežje, skupna računska moč uporabnikov

oglej si film kakšen, star trek, Borgi. :)

 

Ja ja...saj moj odgovor ni bil mišljen kot napad. Ampak dejansko ta trenutek je tako. Več kje sem prebral, ko so "poznavalci" udrihali čez rudarje...češ kako pridejo do kripta..."brez da kaj plača"...mhm....

No kakorkoli...rudarjenje je trenutno pač aktualno za kripto...socer pa po moje v prihodnje ne bo šlo tako enostavno...če se bo blockchain želel konkretno razvit bo potrebno procesorskp moč dejansko porazdelit na nek način....nimam pojma kako...me ne zanima. To je problem mlajše generacije...mi smo samo vrgli kost. Drugače pa če imaš ustrezno strojno opremo lahko že sedaj prodajaš procesorsko moč, kar nekateri tudi počnejo....ampak moraš iskat stranke, pa se jebat z razlagami...pa handalt za ceno ....pol se pač raje na en pool priheftaš pa se fukneš v mrežo, in je to to...

Nikakor pa to ni poceni hec...še do nedavnega ni bil več rentabilen...zdaj je spet rentabilen...nekega dobička pretiranega pa ni...še...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo kdo med poletjem ujel kaj časa in še ne razume zadeve....priporočam ogled..

..aja BTW...na svetu je 42,2 milijona milijonarjev v fiatu. Na razpolago je 21 milijonov BTC...realno okrog 18 milijonov...ostali so že izgubljeni ali namenjeni rudarjem...torej si vsi trenutni milijonarji sploh ne morejo privoščiti enega BTC-ja...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

ce vstavis BTC med derivate (kamor zaenkrat nekako spada), ima precej nepomemben delez, v tem oziru lahko rečemo da ima se precej potenciala.

Drugače so pa celotne crypto valute nekje v vrednosti trga s travo (cannabis), za one ki so jim bližje tradicionalne kmetovalne vrednote in predstavljajo cca 1/3 trga s prepovedanimi drogami. Tudi tu lahko rečemo, da imajo se precej potenciala. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!