Skoči na vsebino

Kriptovalute


Priporočene objave

@skalar36 hvala, ker si prodal. Jst sem pa gledal, kako imam kar naenkrat na računu 15% več. Pol sem pa ugotovil, da si ti za mano prišel v igro. Ja lej, tko gre piramida...Še @BIF proda, pa sem na novih 200ih konjih v sintisajzerju...

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, sej pol k sm 5 pirov spim me je kuj FOMO, pa sm nazaj kupu. Huh se mi je oddahnil ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz čakam da pade na 3000 bom takrat prodal....zlato pravilo kripta.....drago kupi-poceni prodaj....kupnino naloži v fiat sklade, če kaj ostane pa sklenit eno fajn pokojninsko shemo...za 25 let recimo...

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vi ki vse veste, kaj če se amazon ali alibaba odločijo izdat svoje coine? In bojo forsirali na njihovih straneh uporabljat samo njihove coine? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Isto kot je sedaj...pač še en coin v množici ALT-coinov... Misliš da bi Amazon coin jemali tudi pri Alibabi???...dvomim. Bi pa (bodo) BTC z veseljem, vzeli vsi...torej...enako kot do sedaj...ALTcoini iščejo in bodo iskali svoj prostor med mnogimi drugimi...BTC je king povsod.

Dvomim da je kdo tako fukjen, da bi sprejemal samo svoj coin...zelo neumna poslovna poteza...pa tudi če...BTC menjaš v Amazoncoin ali Alibabacoin...karkoli....ZATO je BTC king in bo (med drugim)...ostal temeljna valuta, ki ji bo vrednost samo rasla.

P.s.

Nikjer nisem zasledil, da bi kdo napisal, da vemo vse...mnogi pa vemo veliko.....vse pa ne ve nihče...razen redkih posameznikov na tem forumu....ampak ti samo mislijo, da vedo vse...

Popravljeno . Popravil BIF
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, smasher pravi:

Vi ki vse veste, kaj če se amazon ali alibaba odločijo izdat svoje coine? In bojo forsirali na njihovih straneh uporabljat samo njihove coine? 

Hja, z nečim jih boš moral kupit. Z zlatom, fiatom, BTC...

Ampak, teško bo centralizirana valuta premagala BTC. Njegovo razširjenost in prepoznavnost. BTC je "in the house". Praš folk na ulici, če ve kaj je platina, al pa Če so že slišal za Bitcoin... pa zveš use. Počas se ljudem zasidrava v zaznavanje.

Centralnim valutam bo počasi odklenkalo. Dost mamo, da par drekačev lahko dela kar če, mi pa še drobtin ne dobimo. Genercije za menoj ne bodo blejale tko kot mi. Se že danes vidi v šolah... Pa je samo 20 let kar sem jaz hodil v OŠ. Razlika pa ni za govort.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj sem slišal, da amazon že pripravlja svoje coine. To mi je povedala sestrična od frenda, ki pozna enega katerega stric je taksist in je nekoga peljal na en sestanek, ki ima fotra na amazonu (baje neka huda živina). BTW to sestrično sem zadnjič pritiskal ene 3 ure na enem afterju....skratka kupil jih boš lahko, ko boš podpisal neke vrste pogodbo in obljubil, da boš na letni bazi kupil vsaj 50 izdelkov iz njihove strani. Potem boš moral pa na BundesBanki (velja za amazon.de) obljubit, da boš naredil na letni bazi vsaj 10k priliva na njihovem računu. Skratka pohitite, če ma kdo viška v tošlu. Jst jih imam nekaj že za prodat, ampak vas mora bit vsaj pet. Pa potem je fajn, da še vi kakmu frendu ponudite, bote imeli 20% od njih, pa 5% vam še jst pol po treh mesecih naložim.

Šuške grejo v maloro, kot je šel dinar, šiling, D marka, lire... Lih zadnjič sem par stotk kr zažgal, tri po 50 so mi pa zadnjič na tistem afterju v nos zginle, ko mam tako surlo. Še zdaj me praskajo une nitke pa 3d print

Popravljeno . Popravil sergini
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah zmeraj bo, tudi zdej  bo tako da so eni pridelali miljone z coini, in se mi včasih zdi brezveze ko se dela neke velke napovedi za 10% gor dol. Glavni zaslužek je mimo ko je čel koin iz 10 centov na jurja. Preprosto tudi velike inštitucije ne bojo prenesle da bi kar vsi trgovali v BTC. Neke astronomske cene pa tudi ne more doseč, če želi biti globalna valuta, če bo 1 BTC 100 000 €, ali bo uporaben za vsakodnevno nakupovanje?

No želim vam vsem da boste miljonarji ;) 

Jaz bom preživel, pred prejšnjo krizo sem imel bolj malo, po krizi sem imel dovolj zase...  tako da za mojo računico nisem zgubil nič, profitiral bi lahko če bi bil vedeževalka...

 

ps: pa nej grejo šuške v maloro, za tiste ki se gremo iz rok v usta je zmeraj isto... nikoli kreditov nikoli posojil to je moje bogastvo ;) (noben me ne bo jebal, če me bo grem pa v gozd živet offgrid, pa tut 5G ne rabim mi je dovolj 4G :P )

Popravljeno . Popravil smasher
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede, da smo že na osmi decimalki, ne vidim problema za vsakdanjo uporabo. Sej tudi odpremo liter sadjevca za en štamperle, ni treba zdej cele litre olupit. No, to je bla slaba primerjava. Odpremo liter olivca, da damo par kapljic na solatko gor.  Mi je pa lepo spisan zadnji odstavek od @smasherja. Ne rabim bit milionar. Glavno, da je za kak koncert, en normalen dopust, pa registracijo in benz za unih par sto km, ki jih letno naredim. Zdravja si pa tko in tko ne morm kupit. 

Popravljeno . Popravil sergini
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem že milijonar..če štejemo v satošijih...:D..malo šale...

...se pa strinjam z predhodnikoma...meni je kripto pač nekaj zanimivega...prepričan sem tudi, da je dobra naložba, zato sem dejansko vložil toliko kot lahko pogrešam. In od naložbe ne pričakujem nič drugega, kot to, da si na stara leta lahko privoščim kak "bombonček" za človeka vredno življenje. Da mi res ni treba izrezovat vsakega kupončka v usranih reklamnih letakih, da prišparam 0,27eur, če grem v torek po kruh in mleko....s kupončkom.

Tudi brez kripta ne bom umrl...kot vsi ostali, ki zdaj sploh ne vedo kaj to je in bodo pač nekega dne soočeni z dejstvom, da z knjižico ne moreš več dvignit nekih papirčkov s številkami in, da teh papirčkov itak nikjer več ne vzamejo.

Bo kakor bo...če bom imel kaj od tega bom vesel....če ne, pa bom tudi vesel, ker bodo imeli pa otroci....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce OT, mene pri izginjanju papirčkov moti kaj jih nadomešča, obraz, prstni odtis... Ker če nas zanima prihodnost je kitajska lep pogled naprej, kjer se pod krinko napredka skriva ogromno zbiranje podatkov (ki so seveda začinjeni s strani politike in rezultat ni glih spodbuden). Ampak zgleda pa super, trgovine kjer ni nikogar, vstopiš, nabereš, greš vse ostalo je avtomatsko... 

Tako da đabe anonimnost koina ko se vsak klik beleži. 

Tako da, ja nekaj bo nadomestilo šuškote, kaj je pa vprašanje, samo da ne bojo kakšne točke oziroma ocena. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je najbolj strah, da bo tko kot so prikazovali filmi že nekaj let nazaj. Da bodo šuške zamenjali voda, naravne dobrine, čas... Še enih 10-15 let, potem se bom pa probal umaknit iz velikega mesta nekam ven, na vas... Kar se anonimnosti zadeva vem kako se zbirajo podatki. Razne sosedove pike, nagradne igre ki zahtevajo kar precej podatkov, tudi "družabna" omrežja, ki beležijo kje se gibamo. Moj telefon ni nikoli odprl kakšnih xxx strani, ampak zaradi mojega zasavskega dialekta in naše kurbe, mi skoz ponuja eno Manco, ki je 10km stran od mene doma, da si me želi :). Pa soseda Fani se tudi ne ukvarja s trženjem in ne dela na sovi. Tko, da ne rabi vedit za vsak moj vikend pobeg in v kateri avtohiši imam lizing. Ali pa da mi žlahta zvon, če jim kaj "posodim" za lizing polog. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma šuškoti so še najmanjši problem. Dejstvo je tudi, da se z manjšanjem šuškotov manjša tudi priljubljen šport imenovan delo na črno.Če bo vsaka transakcija razvidna izgine tudi črni trg dela...teoretično...praktično pa verjetno ne povsem.

Kar pa se tiče zbiranja podatkov, sledenja...bla, bla....temu se ne bo izognil nihče...žal. Prej si to razpucamo, lažje nam bo. Osebno sicer s tem nimam težav...komur se ljubi prisluškovat mojim pogovorom, ali me sledit...naj izvoli. Po moje bo crknu od dolgčasa. Jaz sem se iz mesta že umaknil, čeprav v mestu rojen in sem tam odraščal...že 17 let pa sem ven in povem....ni ga boljšega. Prednost pa vidim predvsem v tem, da sem se umaknil hektiki pa pod plahto si pridelam nekaj zelenjave...ne iz ekonomskih razlogov, temveč, da vsaj malo zmanjšam vnos svinjarije iz trgovskih polic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse te elektronske oblike so zelo priročne in zelo odvisne od tehnologije.

Kaj se zgodi, ko nam crkne telefon v tujem mestu in ne vemo, kje je naš hotel?

Kako boste plačevali položnice, če vam ukradejo ali zgubite telefon? Še dostop do e-banke je vezan nanj. Za novo leto pa vsi vemo, da se obrežje sesede zaradi neumnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo res....kaj če trije največji na svetu nekega dne rečejo, da pač ne bodo več izdobavljali nafte?....mobilnost v svetu je tako zelo priročna in nujna...pa tako odvisna od nafte.

Seveda se ne bo nič zgodilo čez noč...svet je potrebno pripravit na spremembo...tehnološko, predvsem pa miselno...to slednje očitno dela največje preglavice.

Ljudje niso(mo) pristaši velikih sprememb. Eni še zdaj hodijo v Kumrovec recimo....

 

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Darko3g pravi:

Vse te elektronske oblike so zelo priročne in zelo odvisne od tehnologije.

Kaj se zgodi, ko nam crkne telefon v tujem mestu in ne vemo, kje je naš hotel?

Kako boste plačevali položnice, če vam ukradejo ali zgubite telefon? Še dostop do e-banke je vezan nanj. Za novo leto pa vsi vemo, da se obrežje sesede zaradi neumnosti.

brez elektrike je tudi tema... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snečer pravi:

brez elektrike je tudi tema... :)

Zlati zobje v protezi se tut v temi svetjo :huh:

p.s.

v teh kriptovalutah je je prihodnost .. sigurno

p.s.p.s.

če ni elektrike, je tut naš denar, ki je po bankah, en kurc vreden ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, maus pravi:

 

če ni elektrike, je tut naš denar, ki je po bankah, en kurc vreden ;)

 

O super, za moj minus na banki mislim. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, twom pravi:

to je itak (en kurc vreden)...

če ga nimaš, je pa dva kurca vreden ;) 

jeba je, da prideš na banko in hočš vzdignt pol miljona, pa ti povedo, da ne morjo izplačat, ker ni elektrike, da bi naredili transakcijo ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kripto bo uporaben ko se razširijo kvantni računalniki, če prav takrat bojo spet banke glavne, oziroma bojo spet nekateri ki si bojo lahko privoščli računalnik za miljon. Ker trenutno grejo megavatne ure štroma v preverjanje tranzakcij. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo spekulacije. Ce pride nova kriza (nemska avtoindustrija ze škripa...) in z njo inflacija mislim da kripto caka lepa prihodnost. Folk bo verjetno v negotovih casih umaknil prihranke v kripto ali pa zlato... Kaj pa vi mislite, kako se bojo stvari odvijale v primeru nove krize?

Screenshot_20191204-110317.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, marincspeedshop pravi:

Malo spekulacije. Ce pride nova kriza (nemska avtoindustrija ze škripa...) in z njo inflacija mislim da kripto caka lepa prihodnost. Folk bo verjetno v negotovih casih umaknil prihranke v kripto ali pa zlato... Kaj pa vi mislite, kako se bojo stvari odvijale v primeru nove krize?

Nova kriza BO...to je dejstvo. Kdaj in v kakšnem obsegu pa bodo določili tisti, ki krizo sprožijo in vodijo. V principu pa gre tako, da se "višek" kapitala, ki se ustvari v MEDkriznim obdobjem pri povprečnih ponovno "resetira" oz. zbije na minimum, kar po "prenehanju" krize pomeni nov zagon ustvarjalnosti gospodarstva....in zgodba se ponavlja....spet se ustvarja, kupuje, kopiči zaloga kapotala...in spet sledi kriza. Razliko med ustvarjenim in "resetiranim" poberejo tvorci "krize"....korporacije in koruptirana politika. 
BTC bo zeloooo verjetno eno od zatočišč (poleg tradicionalnega zlata) za ohranjanje kapitala v naslednji krizi. To se je videlo že na primeru Venezuele, kjer so naložbe v BTC zrastle za 30% v zelo kratkem obdobju.

Vsak se pač znajde takrat kot se lahko....je pa tudi res, da mnogim to ne uspe...ker zadeve ne poznajo se v to ne spustijo, ali pa preprosto zato, ker ni "odvečnega" kapitala na razpolago...potem pa je tu še seveda skepticizem in tradicionalni "bolje drži ga, kot lovi ga"...pa razni golobi na srehi in vrabci v rokah....

Zato je rezultat v krizah takšen, da večina iz nje izzide bistveno bolj prazna (gledano ekonomsko oz.materialno)....določen procent pa v krizi obogati...neznansko obogati....

Vlaga in nalaga pa se v obdobju konjukture...ne krize....takrat se ob pametnih naložbah pobirajo dobički....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda bi naredili novo temo reševanje bodoče krize? No eden od pokazateljev da kriza bo in zakaj, ker podjetja spet umetno dvigujejo cene delnic. 

Ps: kot rečeno jaz vlagam v fleksarce, varilne aparate in podobno, riziko je, izguba vrednosti je, ampak tehnično znanje mi je pomagalo preživet prejšnjo krizo morda bo tudi naslednjo, če bi imel pa več dnarja bi pa vlagal (oz. polagal) v beton ali ytong. Če bojo pa pretiravali da bo spet ena konkretna vojna smo pa itak vsi v dreku... 

ps2: morda bo kmalu treba začet tako kot ameriški preperji vsak svojo "brunarco" z bunkerjem spodaj

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, smasher pravi:

 Če bojo pa pretiravali da bo spet ena konkretna vojna smo pa itak vsi v dreku... 

ps2: morda bo kmalu treba začet tako kot ameriški preperji vsak svojo "brunarco" z bunkerjem spodaj

Potemtakem se splača vložit v nekaj kosov orožja in malo večjo zalogo municije :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!