Skoči na vsebino

Kriptovalute


Priporočene objave

Dost mam krypta, je**š bitcoin. Nateg. Piramida. Barabija brez primere. To je sam za narkomane in terotiste. Pa za une mokrovodarje, al kok se ze rece. 

A smo dons 1. Aprila, ne sledim datuma? ?

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 4. 2020 ob 15:34, Kričač pravi:

Kripto ne bo počistil nič, čistko bo naredila Corona in to večjo, kot smo kadar koli mislili. 

Drugače pa, če dam črni humor na stran, bolj verjamem v žlahtne kovine. 

Prav je, da ima vsak svoje mnenje, še posebaj če za to obstaja utemeljena podlaga.

Ti bom pa v razmislek povedal nekaj o žlahtni kovini-zlatu.

zlato ima od nekdaj v zgodovini človeštva poseben status. Od nekdaj pomeni statusni simbol, predvsem zato, ker ga je relativno težko pridobivat in ker ga je relativno malo. V začetku je bil uporabljan kot nakit, pripisovali so mu mistične lastnosti in podobno....neke druge dejanske uporabne vrednosti pa ni imel. Ok kasneje se je pojavil še kup zadev, ki so ga naredile zanimivega, kot recimo dober prevodnik v digitalni tehnologiji itd. Pa pustimo to. Vrednost zlata temelji predvsem na fami...ker dejansko bi vse njegove lastnosti lahko gladko zamenjala katera od drugih tehnično gledano še boljša kovina. Kakorkoli...zlato je kar je in ima pač svojo vrednost, ker so se v nekem trenutku tako DOGOVORILI.

Ampak kar je bistveno....recimo da si vernik v zlato in si se odločil, da boš svoje prihranke "zavaroval" z nakupom zlata. Zlata fizično ni moč kupiti (recimo eno palico) in jo imaš doma...kao "za ziher". Kupiš lahko samo papir...zadolžnico. Kupiš papir na katerem piše, da si lastnik 1kg. zlata. ...pazi zdaj NAJPOMEMBNEJE....zlata, ki še sploh ni bilo izkopano. Si nekajmilijontavženti v vrsti, ki bo lastnik zlata, ki bo izkopano komaj čez 4 ali 5 let....MOGOČE! kupil si torej papir na katerem ti je nekdo napisal, da ti je prodal nekaj, kar bo nekdo morda nekoč nekje izkopal....skratka...kupil si luft. Ja vem ja...zdaj bodo gold experti rekli, da to ni tako...da za tem stojijo institucije, banke, trezorji, Svicarji, židi....kurci palci. Pa je to res? Misliš da je komu mar za nek kos papirja, ki ti ga je prodal recimo Moro in na njem piše, da imaš kilo zlata.

In na koncu koncev. Recimo, da si privlečeš po nekem čudežu kilo zlata domov...za hude čase. Zdaj so recimo taki časi...zlato kot samo nima nobene uporabne vrednosti v realnem življenju. Ne moreš z njim k mesarju po 5kg.mesa in mu tam z ribežnom naribat par dekagramov zlata. Lahko ga poskušaš sicer prodat...ampak v svinčenih časih je tudi to težko. Edina vrednost zlata je dejansko v glavah njegovih vernikov....pa še ti počasi izumirajo...zlato pa ohranja vrednost, ker ga nekatere države (pa tudi teh ni več prav veliko) hranijo v državnih trezorjih. Če bi Rusija in Kitajska recimo rekla..."koji če nam kurac to zlato v kleti" in ga bi dala na trg, bi cena zlata radikalno padla.... Mi smo mogoče predzadnja ali pa zadnja generacija, ki ima v glavah še priučeno mističnost zlata....mlajše generacije to ne zanima preveč....v razvitih državah. 
In nenazadnje...poglej si cigane...polne gobce imajo zlata, debele ketne okrog vratu in na zapestjih....so bogati?...po dvajset jih živi v eni bajti, vozijo razfukane avte in kopičijo staro železo...pa polni zlata. Se v deželah kjer zlato krasi strehe mošej, vrat in palače samodržcev dobro živi?...tam kjer jim iz zemlje še teče nafta mogoče ja....ko bo to presahnilo pa bo tisto zlato izgubilo ves blišč in pomen. Se pa dobro živi v tehnološko razvitih deželah. Bolj je tehnologija razvita boljši je standard....tam zlato ni zanimivo razen kot mešetarsko blago trgovcev. Vendar pa za zdaj zlato ostaja kot žlahtna kovina v glavah ljudi, vendar na račun njegove mističnosti ne pa dejanske uporabnosti.

Ampak življenje ni prav dolgo zato se pojavlja vprašanje ali se nam za časa našega bivanja splača investirat v mistiko, ali v tehnologijo, ki jo bomo gotovo še doživeli...kaj je verjetneje? V vsakem primeru pa se je smiselno rešit papirja v denarnicah, ker je njegova vrednost  vsak dan manjša. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 22 minutami, ProdriveR pravi:

Že dalj časa...zdaj počasi začenjajo kapljat podatki. V bistvu v ozadju itak že vse laufa....zdaj bodo samo testeriali odziv ljudi...dejansko množično implementacijo.

Je pa zanimiv tale del...

"Kaj pa tako imenovane stabilne kriptovalute oziroma stabilni kovanci, katerih cena je vezana na klasično valuto, kot je evro?

Tudi tem banke trenutno niso najbolj naklonjene, pravijo v Banki Slovenije. "Čeprav tako imenovani stabilni kovanci vsaj deloma odpravljajo glavno hibo drugih kriptoimetij za namene plačevanja (nestabilnost cene), so z njimi povezana številna tveganja pravne gotovosti, učinkovitega upravljanja, finančne integritete, pranja denarja in financiranja terorizma, varnosti, učinkovitosti in integritete plačilnih sistemov, kibernetska in druga operativna tveganja, tveganja varstva podatkov, zaščite potrošnikov/investitorjev ter davčne skladnosti," so za Siol.net pred kratkim pojasnili pri Banki Slovenije."

....samo blebetanje...drugače bi to lahko prevedli tudi takole..."jebejo nas kriptovalute, ker bodo ljudje sami upravljali z svojim premoženjem, kar za nas pomeni BISTVENI upad prihodka in nezmožnost MANIPULIRANJA in KRAJE...oz deljenje denarja PO DOMAČE, kar je bil priljubljen bančniški "šport", ki so ga pokrivali davkoplačevalci...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to zdej kej bo? A se splača ke vložit? A če dam 10 eur, a bom mel čez 2 mesca 1 mil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se splača. Vloži teh 10eur za papir in gumice, pol pa prodaj za 1mio naši vladi ?. Sorry za offtopic, ampak sem mogu ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, skalar36 pravi:

A to zdej kej bo? A se splača ke vložit? A če dam 10 eur, a bom mel čez 2 mesca 1 mil?

Eh....si smešen....čez dva meseca pa res ne....čez tri....?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bolj skromen, bi investiral 100€, pa imel šele konec leta 100 000€, to je bolj izvedljivo? Al začnem raje papirnate brisače in elastike nabavljat? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, smasher pravi:

Jaz sem bolj skromen, bi investiral 100€, pa imel šele konec leta 100 000€, to je bolj izvedljivo? Al začnem raje papirnate brisače in elastike nabavljat? 

Danes sem prebral, da je en dobavitelj napisal, da so imeli samo 4% maržo pri dobavi mask....za to se ti ne splača niti gumice iskat. ? . Kripto je nateg, ponzi shema in najdaljša piramidna igra, ki traja že 11 let. 100eur raje vloži v pokojninski sklad, ali pa daj vezat na banko za 1 leto. To se zdaj splača...ko pa bodo negativne obresti, pa boš lahko čez leto dvignil 80 EUR...mogoče....?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, BIF said:

Danes sem prebral, da je en dobavitelj napisal, da so imeli samo 4% maržo pri dobavi mask....za to se ti ne splača niti gumice iskat. ? . Kripto je nateg, ponzi shema in najdaljša piramidna igra, ki traja že 11 let. 100eur raje vloži v pokojninski sklad, ali pa daj vezat na banko za 1 leto. To se zdaj splača...ko pa bodo negativne obresti, pa boš lahko čez leto dvignil 80 EUR...mogoče....?

Problem je da banke ne upoštevajo pravilno teh negativnih obresti, jaz bi zdej dvignil 100 000 in jih vrnem 70 000 čez 10 let.. Tako bi morale delovati negativne obresti... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja....to so pač banke. Oni zadeve razumejo pač tako kot jim odgovarja...jasno. To je enako kot z gorivom...nafta je sicer praktično zastonj....ampak...ker je vedno ampak....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, BIF pravi:

Danes sem prebral, da je en dobavitelj napisal, da so imeli samo 4% maržo pri dobavi mask....za to se ti ne splača niti gumice iskat. ? . Kripto je nateg, ponzi shema in najdaljša piramidna igra, ki traja že 11 let. 100eur raje vloži v pokojninski sklad, ali pa daj vezat na banko za 1 leto. To se zdaj splača...ko pa bodo negativne obresti, pa boš lahko čez leto dvignil 80 EUR...mogoče....?

Kaj pa je potem kripto? Na čem pa temelji njegova vrednost, če ne na pripravljenosti ljudi, da plačajo za nekaj, česar ne vidijo, samo zato, ker upajo, da bodo čez nekaj časa lahko dražje prodali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To kar BIF razlaga. Svetovni nateg, ki temelji na enih brezveznih obljubah. Sam še čakam, da začne kripto zvonit ob 12ih, pa ob  kripto praznikih organizira shode in romanja (pizza day in podobno).  Lih za božič 2017 sem vložil 220eur, da bi kaj zaslužil, imam pa danes 140eur. Ne bom več igral te kripto igre. Rajš ruknem v eurojackpot v upanju na 90mio, bo prej kaj iz tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, sergini pravi:

To kar BIF razlaga. Svetovni nateg, ki temelji na enih brezveznih obljubah. Sam še čakam, da začne kripto zvonit ob 12ih, pa ob  kripto praznikih organizira shode in romanja (pizza day in podobno).  Lih za božič 2017 sem vložil 220eur, da bi kaj zaslužil, imam pa danes 140eur. Ne bom več igral te kripto igre. Rajš ruknem v eurojackpot v upanju na 90mio, bo prej kaj iz tega.

Malo ti sicer nagajo ničle...ampak ok....itak je nateg....?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sej gre sedaj dol, meni ves cas kolega napoveduje, da naj se pripravim, ker gre res dol in ce mislim notri tistiga jurja vrzti, k sm ga nasparal z zivljencem, je to to, ker pol pa sam se kačing!.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 3 tedne pozneje...
pred 26 minutami, marincspeedshop pravi:

XHV spremlate???

Niti ne no. Vidim sicer, da so ga lepo napumpali. Kolikor sicer vidim je samo na dveh menjalnicah. Mogoče bo kdaj zanimiv....trenutno pa se držim in akomuliram samo kovance, ki so se že izkazali in veljajo za bolj stabilne. Sicer pa nisem trgovalno naravnan...bolj investicijsko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!