Skoči na vsebino

Kriptovalute


Priporočene objave

pred 8 minutami, Snečer pravi:

bitstamp je menjalnica,kjer kupiš, prodaš in hraniš, torej je tudi "denarnica" 

načeloma ne rabiš nič drugega

neodvisne denarnice ali hladna papirna hramba pa so bolj ziher, načeloma...

v menjalnice so že heknili in se olomastili

 

 

če odpreš drugje denarnico pač tja nalagaš iz menjalnice in obratno

črtna koda

Če prav razumem je tako:

Če delaš samo preko menjalnice mora torej spletna stran menjalnice stalno delovat, sicer ni dostopa do kript?

Če odpreš denarnico drugje, potem lahko vanjo dostopaš z različnih menjalnic? Ali prav razumem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menjalnice delajo 24/7-365 dni/leto....

Nakazuješ lahko tudi iz menjalnice na menjalnico...

Tako plastično.... so menjalnice različne banke, denarnica pa je tvoj trr. s tem da trr moraš imet na banki, kripto denarnica pa ni odvisna od nobene menjalnice. Samo pri kriptu gre hitreje in ceneje...

Za primerjavo...jaz kripto denarnice sploh nimam...pa nimam glih par centov v kriptu...ker je ne rabim.

 

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, BIF pravi:

Menjalnice delajo 24/7-365 dni/leto....

Nakazuješ lahko tudi iz menjalnice na menjalnico...

Tako plastično.... so menjalnice različne banke, denarnica pa je tvoj trr. s tem da trr moraš imet na banki, kripto denarnica pa ni odvisna od nobene menjalnice. Samo pri kriptu gre hitreje in ceneje...

Za primerjavo...jaz kripto denarnice sploh nimam...pa nimam glih par centov v kriptu...ker je ne rabim.

 

Razmišljam sledeče, se registriram pri menjalnici in poslujem. Če se pa zgodi kaj neugodnega, kot npr. Večji hekerski napad nanjo, kako varna bi bila sredstva?

Če bi imel denarnico potem bi vanjo lahko vstopal z različnih menjalnic, če zadevo prav razumem.

Sem začetnik, zato mogoče čudno sorašujem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bitstamp je v preteklosti že bil tarča hekerskega napada. Izgubo so pokrili iz lastnega žepa. Večino sredstev imajo sedaj menjalnice v "cold walletih" kar pomeni, da ni na menjalnici in je težko shekat. Sicer sta kraken in bitstamp najvarnejši. Kraken je v ZDA priznana kot krypto banka, zato dvomim, da imajo varnost po kavbojsko.

Seveda najvarnejša varijanta je denarnica-lastna. 

Drugsče pa imaš "terms of use" javno objavljeno na bitstamp, pa si preberi. Ko sem jaz nazadnje zeloo površno pregledal, je pisalo, da za sredstva na menjalnici odgovarjaš sam. Ne vem kako j če shekajo direktno njih. Preberi si.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Denarnica" ni nič drugega kot QR koda oziroma "hash" kriptiran zapis številk in črk Sha256 metoda

image.png.3589ef8460a4cc05e935dee178071522.png

V tej kodi je shranjen podatek koliko imaš penezof in to lahko vsak vidi.

Sestavljena je dejansko iz dveh takih kod, ena je "račun s podatki", drugo pa je "pin koda", da lahko sredstva prenašaš (še dodatno jo zaščitiš lahko s passwordom). 

tule si narediš BTC račun in PIN in če si oboje nekam shraniš ali natisneš imaš "denarnico"

https://www.bitaddress.org/bitaddress.org-v3.3.0-SHA256-dec17c07685e1870960903d8f58090475b25af946fe95a734f88408cef4aa194.html

izberi npr. Paper Wallet, in jo dodatno še zaščiti z geslom... natisneš in shraniš v trezor, geslo pa si po možnosti zapomniš :) 

to je potem "enako" kot če imaš peneze v trezorju

v menjalnici pa kupiš kripto valuto (btc) in jo pošlješ v to "denarnico"... in imaš v trezorju...

.....

digitalne denarnice, na razne USB ključke ipd, kjer so še zadeve dodatno kriptirane itd. pa so druge zgodbe...

.....

pomanjkljivost papirne denarnice (kot da imaš bankovce) je v tem, da papir lahko izgubiš, zgori, ti ga spizdijo (po možnostjo skupaj s pin kodo)... in si tako ob novec

.....

denarnica je tako samo neodvisna hramba napram menjalnici, kamor lahko potem pošiljaš in spet jemlješ sredstva (in vedno plačaš provizijo :) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Snečer pravi:

 

pomanjkljivost papirne denarnice (kot da imaš bankovce) je v tem, da papir lahko izgubiš, zgori, ti ga spizdijo (po možnostjo skupaj s pin kodo)... in si tako ob novec

..

Evo. upravičen razlog za tetovažo. :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Snečer pravi:

vse si gor tetoviraš, QR kodo :) ziher je ziher

Hja, važno je tud mesto tetovaže. Recimo na en tak posebni del, kjer se celotna koda prikaže samo v posebnih priložnostih. Ni pa za starostnike. :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, skalar36 pravi:

Hja, važno je tud mesto tetovaže. Recimo na en tak posebni del, kjer se celotna koda prikaže samo v posebnih priložnostih. Ni pa za starostnike. :D 

....hahaha....jaz bom počasi brez dnara....razen, če bi v pravem trenutku doživel ATH...

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snečer pravi:

vse si gor tetoviraš, QR kodo :) ziher je ziher

Lahko nastane problem, če se nekdo čez zimo preveč in neenakomerno poredi....?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Endlich pravi:

Lahko nastane problem, če se nekdo čez zimo preveč in neenakomerno poredi....?

lame.png.dd2f4dafa5dbc855c48f317c7f02bdfe.png

Primer :) in si natisneš ali shraniš nekam v oblak itd.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa sredstva razpršiš na več menjalnic, tako je možnost hekerskega napada manjša (če se ti ne da ukvarjati z denarnico).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/borzni-komentar/stava-stevilka-ena-dolga-pozicija-pri-bitcoinu/549873

 

Citiraj

Kupuj bitcoine, prodajaj ameriške dolarje
Kot smo zapisali že v uvodu, je bitcoin januarja po obsegu trgovanja na 1. mestu izpodrinil tehnološke delnice, kaže anketa med upravljavci premoženja, ki jo je opravila Bank of America. Stava številka ena je torej po novem: "long bitcoin" (dolga pozicija pri bitcoinu), kar v jeziku kriptoskupnosti pomeni tudi strategijo HODL: kupi in drži. Pomen bitcoina kot naložbenega razreda je lani močno porasel, sprejeli so ga številni pomembni igralci v finančni industriji, ki imajo bitcoin za dober hranilec vrednosti in predvsem kot zaščito pred inflacijo, ki bo po koncu epidemije neizogibna, saj so centralne banke natiskale ogromno denarja. To bo povzročilo tudi razvrednotenje fiat valut, zato ne preseneča, da je vse bolj priljubljeno prodajanje dolarjev na kratko ("short USD"). Ta strategija je po anketi Bank of Americe že na tretjem mestu. Še ena ugotovitev iz ankete (v tvitu desno): inflacijska pričakovanja so na zgodovinsko visoki ravni, saj kar 92 odstotkov vlagateljev v naslednjih 12 mesecih pričakuje višjo inflacijo.

Mislim, da je to zelo pomembno, da se zavedamo tega sedaj, ko še ni prepozno. Ko bo usekala inflacija, bo šla tudi cena v nebo in marsikdo, ki sedaj razmišlja, da je BTC predrag, da bi vstopil, se bo takrat tepel po glavi, zakaj tega ni storil.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je piramidna igra....ti zdaj ziher iščeš nove, ki bi vstopili pod tabo....ali kako to že gre....?

.....zdaj še ni čas za vstopit...ker bo ziher padlo...tam na ene 3 jurje....tam pa ni za vstopit, ker bo šlo ziher na nulo....vstopi se pri 100.000...samo takrat pa je že predrago...pa itak bo spet padlo.....

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, BIF pravi:

To je piramidna igra....ti zdaj ziher iščeš nove, ki bi vstopili pod tabo....ali kako to že gre....?

.....zdaj še ni čas za vstopit...ker bo ziher padlo...tam na ene 3 jurje....tam pa ni za vstopit, ker bo šlo ziher na nulo....vstopi se pri 100.000...samo takrat pa je že predrago...pa itak bo spet padlo.....

Občudujem tvojo zagnanost, tole vse ljudem približat..ti si kle edini k je že na 64 načinou pojasnu zakaj se gre pri vsej tej zadevi...pa ni treba narobe razumet...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, VS800 pravi:

Občudujem tvojo zagnanost, tole vse ljudem približat..ti si kle edini k je že na 64 načinou pojasnu zakaj se gre pri vsej tej zadevi...pa ni treba narobe razumet...

Saj ne razumem narobe. Malo se zabavam po vsem tem času in pojasnilih. Je pa nekaj res....vsak mora o tem sam premislit in se odločit. Vsaka naložba je rizična....v današnjih časih celo držat denar na banki. In pa seveda z nobeno naložbo ne smeš ogrozit lastne eksistence. Pa dejansko meni ni več tako zanimiv kripto samo kot finančna naložba. Zdaj mi je dejansko zanimivo kako se bo na koncu ta zgodba razpletla oz. kje in kako bo dejansko kripto našel svoj prostor....tehnični vidik. Bo dejansko res nekoč nadomestil denar kot ga poznamo in na kak način...to me zdaj najbolj privlači.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 12. 2017 ob 21:18, Snečer pravi:

Upam, da bo @skalar36 oplemenitil svoj vložek in nas peljal na kavo al pa kar kupil kavarno

No evo, skalar vas je počastil. Pa letos, če spet gremo GGor, ponovi vajo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, skalar36 pravi:

No evo, skalar vas je počastil. Pa letos, če spet gremo GGor, ponovi vajo.

 

sem za :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PLacilo zazeljeno v Bitcoinsih napitnina 20% se zaracuna naknadno ??

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, gasperX pravi:

PLacilo zazeljeno v Bitcoinsih napitnina 20% se zaracuna naknadno ??

Satošiji, stari, Satošiji :naughty::lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!