Skoči na vsebino

Kriptovalute


Priporočene objave

Messi dvignu ceno bitkojnu

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

,em se ni nič dvignilo.  :(

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Precej "zadaj" je tale furs. Preprosto naročiš kreditno kartico preko Binanc, ali katerega dugega ponudnika. Binance celo 8 % od nakupa vrnejo na račun. Če se odločiš krypto pretvorit v € ali $ preprosto imaš to valutno na binancah in plačuješ z njo povsod kjer sprejemajo Viso-to je pa povsod. Ne vem zakaj bi si velike zneske nakazoval na banko, razen če se kupuje kaj večjega...za hrano, čelade, obleko...pač krypto kartica.

PS: Ker je res debilno, da nas je precej ljudi vložilo sredsta od katerih smo že plačači davek...plače, prihranki... in sedaj še enkrat obdavčiti. 

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, maus pravi:

DOGE jedu ADO :ras:

ADA je uraunuvešena, DOGE pa skače k moj prejšn kužk predn si je kolke sfuku..:naughty::jezik:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, skalar36 pravi:

Precej "zadaj" je tale furs. Preprosto naročiš kreditno kartico preko Binanc, ali katerega dugega ponudnika. Binance celo 8 % od nakupa vrnejo na račun. Če se odločiš krypto pretvorit v € ali $ preprosto imaš to valutno na binancah in plačuješ z njo povsod kjer sprejemajo Viso-to je pa povsod. Ne vem zakaj bi si velike zneske nakazoval na banko, razen če se kupuje kaj večjega...za hrano, čelade, obleko...pač krypto kartica.

PS: Ker je res debilno, da nas je precej ljudi vložilo sredsta od katerih smo že plačači davek...plače, prihranki... in sedaj še enkrat obdavčiti. 

saj lahko s kripto kartico kupiš do 25.000 € (se mi zdi, še nisem probal) :P .. sj piše v pogojih ... lahko pa vsak dan dvigneš na bankomatu 400 € ... prvič je brez provizije (1 x na mesec), naslednji dvigi so s provizijo...

res je debilno ... s svojega računa kupujem kripto in ta denar je že obdavčen, ker je od osebnega dohodka

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da bodo tut izgubo pokrivali :P

če kupim funte in jih čez dve leti prodam in zaslužim ... nisem obdavčern... zakaj bi bilo tukaj drugače ... in seveda moramo biti prvi v Evropi pri tem .. zakaj nismo prvi v Evropi po penzijah :huh:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, VS800 pravi:

Kva se zdej z ubrestmi ukvarjate..a noumo tole du smrt držal..pol pa prudal?

če zaslužim jutr 25 mio eur, jim komot dam 10 % ... evo ... dogovorjeno

južni bratje bi rekli:

Ruka ruci, nismo Turci

slovenski prevod:

Roka roko umije obe pa obraz :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 8. 2021 ob 20:11, skalar36 pravi:

Precej "zadaj" je tale furs. Preprosto naročiš kreditno kartico preko Binanc, ali katerega dugega ponudnika. Binance celo 8 % od nakupa vrnejo na račun. Če se odločiš krypto pretvorit v € ali $ preprosto imaš to valutno na binancah in plačuješ z njo povsod kjer sprejemajo Viso-to je pa povsod. Ne vem zakaj bi si velike zneske nakazoval na banko, razen če se kupuje kaj večjega...za hrano, čelade, obleko...pač krypto kartica.

PS: Ker je res debilno, da nas je precej ljudi vložilo sredsta od katerih smo že plačači davek...plače, prihranki... in sedaj še enkrat obdavčiti. 

Sicer nisem bral kaj naj bi bilo...ampak predvidevam da bo isto kot pri vrednostnih papirjev. Obdavči se dobiček in ne vloženi denar ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno kaj se ti bo splačalo. Za nas, ki smo kupovali pred leti se bo bolj "splačalo" plačat 10% davek od nakazila na trr (vložek se ne odšteva). Nekomu pa se bo bolj splačalo plačat 25% od dobička (razliko med vloženim in izplačanim).

stvar kalkulacije.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, motozajebant pravi:

Sicer nisem bral kaj naj bi bilo...ampak predvidevam da bo isto kot pri vrednostnih papirjev. Obdavči se dobiček in ne vloženi denar ;) 

Tukaj je problem, ker vlagaš leta in leta po malo .... nekateri vsak mesec po 200 - 300 EUR in to nekaj let ... a se bo upoštevala inflacija ? ... ali je 200 EUR danes enako vredno kot pred tremi leti ?

Vprašanje ... če si v nekaj letih vložil recimo skupaj sešteto 20.000,00 € in nisi nič zaslužil, si boš nakazal na TRR in zaradi tega plačal 10 % ... ne zdi se mi pošteno...

Če imam pa hrvaške kune, ki sem jih pred leti kupil po 6,9 in so danes vredne 7,5 ... sem zaslužil, dam v menjalnico in nikome ništa :P 

 

aja

@VS800 .. ADA :eek: 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, maus pravi:

Tukaj je problem, ker vlagaš leta in leta po malo .... nekateri vsak mesec po 200 - 300 EUR in to nekaj let ... a se bo upoštevala inflacija ? ... ali je 200 EUR danes enako vredno kot pred tremi leti ?

Vprašanje ... če si v nekaj letih vložil recimo skupaj sešteto 20.000,00 € in nisi nič zaslužil, si boš nakazal na TRR in zaradi tega plačal 10 % ... ne zdi se mi pošteno...

Če imam pa hrvaške kune, ki sem jih pred leti kupil po 6,9 in so danes vredne 7,5 ... sem zaslužil, dam v menjalnico in nikome ništa :P 

 

aja

@VS800 .. ADA :eek: 

Ni ravno tako. Ne boš plačal nič...samo pokazat boš moral nakazila in izplačilo...če ni dobička...ali celo izguba NE PLAČAŠ DAVKA. poleg tega bodo izplačilamdo 15.000 v koledaskem letu neobdavčena.

Če pa staviš na hrvaške kune, pa prodaj kripto in nakupi kune....jih boš kmalu lahko brezplačno menjal v eure....samo ti kot prijatelj to toplo odsvetujem.

Pa to ni finančni nasvet. To je nasvet cepljenega cepljenemu kolegu....brezplačno....?

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, BIF pravi:

Ni ravno tako. Ne boš plačal nič...samo pokazat boš moral nakazila in izplačilo...če ni dobička...ali celo izguba NE PLAČAŠ DAVKA. poleg tega bodo izplačilamdo 15.000 v koledaskem letu neobdavčena.

Če bo šlo skozi, da izplacila do 15.000 eur v koledarskem letu ne bodo obdavcena, bo precej v redu....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, BIF pravi:

Ni ravno tako. Ne boš plačal nič...samo pokazat boš moral nakazila in izplačilo...če ni dobička...ali celo izguba NE PLAČAŠ DAVKA. poleg tega bodo izplačilamdo 15.000 v koledaskem letu neobdavčena.

Če pa staviš na hrvaške kune, pa prodaj kripto in nakupi kune....jih boš kmalu lahko brezplačno menjal v eure....samo ti kot prijatelj to toplo odsvetujem.

Pa to ni finančni nasvet. To je nasvet cepljenega cepljenemu kolegu....brezplačno....?

iz vseh denarnic, vsa vplačila po 200 EUR in kok je bil takrat kripto in potem premetavanje iz kripta v kripto ... ne bo šlo kar tako mo cepljeni prijatu ;)

hrvaško kuno sem dal samo za primer, ker gre lahko tudi za angleške funte ali ameriške dolarje ... tudi s tem sem mal zaslužu ;) 

če si enkratno kupu za 50.000 € in potem čez dve leti nazaj nakazal recimo 550.000 € ... z lahkoto plačam 10 % ...  :P

hvala za nasvet ceplen prijatu :P 

pred 14 minutami, Endlich pravi:

Če bo šlo skozi, da izplacila do 15.000 eur v koledarskem letu ne bodo obdavcena, bo precej v redu....

30.12. si nakažeš 15.000 in 2.1. še 15.000 ... 30.000 € neobdavčeno nekaj dneh :P 

tudi ni švoh :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, maus pravi:

iz vseh denarnic, vsa vplačila po 200 EUR in kok je bil takrat kripto in potem premetavanje iz kripta v kripto ... ne bo šlo kar tako mo cepljeni prijatu ;)

...ja verjamem, da je težko...sploh za tiste, ki so od začetka za 200 eur kupovali lambote...pa,pristali na kotalkah. Ampak žal je to edina opcija....bo treba postrgat vse podatke in dokazat izgubo....potem davka ne bo. Če pa ne bo šlo dokazat....10% davka. Kar se meni zdi razumno. Nekako je treba zagotovit resničnost podatkov. Sicer bi po stari slovenski navadi bili vsi v "izgubi"....z novimi avti, bazeni in čolni....saj veš kako to gre pri nas....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, BIF pravi:

....z novimi avti, bazeni in čolni....saj veš kako to gre pri nas....

ne vem, bi pa rad probal pol ko bom v penziji :P 

pristal bi na 5 % ... itak se pol ta denar zapravlja in plačuje davek od nakupa in spet gre v blagajno .. tako bodo pa ljudje iskali vse možne variante in plačevali nepremičnine v tujini in to direkt z kripovalutami, kot se že dogaja ;) 

zdaj edino ne vem ali bo banka avtomatično odtrgala te procente ali boš moral sam prijaviti znesek od nakazanega denarja ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!