Skoči na vsebino

Kriptovalute


Priporočene objave

pred 11 minutami, maus pravi:

ne vem, bi pa rad probal pol ko bom v penziji :P 

pristal bi na 5 % ... itak se pol ta denar zapravlja in plačuje davek od nakupa in spet gre v blagajno .. tako bodo pa ljudje iskali vse možne variante in plačevali nepremičnine v tujini in to direkt z kripovalutami, kot se že dogaja ;) 

zdaj edino ne vem ali bo banka avtomatično odtrgala te procente ali boš moral sam prijaviti znesek od nakazanega denarja ?

Za bančno nakazilo itek ni problem...je jasno. Nakup blaga direktno z kriptom pa....ne vem. Bodo že nekaj pogruntali.

Jaz bi tudi pristal na 5%....ampak naju ne bodo nič vprašali...tako da...

Seveda se bo goljufalo kjer bo šlo....sem napisal že v neki drugi temi....prva stvar, ki slovencu gre po glavi je "kako zjebat sistem"....in potem seveda sledi palica....in vsi se čudijo in jamrajo nad vlado in prisilo.

Čudim se, da še ni (bo pa kmalu) kretenov, ki bi zahtevali prostovoljno odločitev o tem, ali bi davek plačali ali pa ne.....mogoče pa se bo kmalu dr.Potrč prelevil v Potrca mag.ekonomskih znanosti by FB financial Univrsity...priložnost za novo tumasto čredo sledilcev.....

v glavnem...mene ne boli glava...takoj podpišem za 10% in grem spomladi v penzijo....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

Tukaj je problem, ker vlagaš leta in leta po malo .... nekateri vsak mesec po 200 - 300 EUR in to nekaj let ... a se bo upoštevala inflacija ? ... ali je 200 EUR danes enako vredno kot pred tremi leti ?

Vprašanje ... če si v nekaj letih vložil recimo skupaj sešteto 20.000,00 € in nisi nič zaslužil, si boš nakazal na TRR in zaradi tega plačal 10 % ... ne zdi se mi pošteno...

Če imam pa hrvaške kune, ki sem jih pred leti kupil po 6,9 in so danes vredne 7,5 ... sem zaslužil, dam v menjalnico in nikome ništa :P 

 

aja

@VS800 .. ADA :eek: 

a deflacije pa nihče ne omenja? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, motozajebant pravi:

a deflacije pa nihče ne omenja? :P

 

seveda je bilo omenjeno... padec kriptovalut in posledično država krije razliko :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

ne vem, bi pa rad probal pol ko bom v penziji :P 

pristal bi na 5 % ... itak se pol ta denar zapravlja in plačuje davek od nakupa in spet gre v blagajno .. tako bodo pa ljudje iskali vse možne variante in plačevali nepremičnine v tujini in to direkt z kripovalutami, kot se že dogaja ;) 

zdaj edino ne vem ali bo banka avtomatično odtrgala te procente ali boš moral sam prijaviti znesek od nakazanega denarja ?

banka ne trga davkov haha 

boš mogu sam poskrbeti, tako kot si fursu dolžan prijavit račun v tujini :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, motozajebant pravi:

banka ne trga davkov haha 

boš mogu sam poskrbeti, tako kot si fursu dolžan prijavit račun v tujini :P

in če imaš "hladno" denarnico brez računa :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat davka še ni. Vsak primer se obdeluje individualno. Največrat niti FURS ne ve kako speljat zadeve. Če\ko bomo šli v medvedji tend, bodo bovice o davkih spet ugasnile.

Ni fora  v tem, da bi državo "naokrog prinesu". Fora je v tem, da smo kripto kupili z obdavčenim denarjem-prihodki, ko\če si boš nakazal na trr , spet obdavčitev, in ko boš s tem 2x obdavčenim profiton nekaj kupil...boš spet plačal davek. Glede na to, da vsaka "propalica" v slo dobi socijalo, ni lih fer, da te (vasj) 3x obdavčijo, glede na to, da si državljan ki zna poskrbeti za svoje finance.

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se v celoti strinjam s teboj....ampak bodimo realni in oba veva, da regulacija in obdavčitev bo....vsaj za toliko časa, dokler kripto ne bo zamenjal fiat oz. ga enakovredno nadomestil. Do takrat pa bo preteklo še nekaj let. Je pa dejstvo da so obdavčeni vsi finančni produkti (mnogi celo bolj). 
Da zgradiš hišo in jo moraš zaradi bolezni po dveh letih prodat tudi ni fer, da ti jo svinjsko obdavčijo...ampak tako pač je. 
Kapital je pač obdavčen....tako ali drugače in država si bo svoj kos odrezala....fer ali ne fer. 
Če vprašaš "strokovnjake", ki so ves čas kričali, da je to nateg, piramidna igra in podobno....ti bi kripto obdavčili najmanj s 50%....iz foušije, ker so zajebali.

Fer tudi ni, da so plače tako svinjsko obdavčene, pa da ljudje vlagajo v neke pokojninske stebre še dodatno v upanju, da bodo na stara leta dobili 30eur zraven pri penziji...kar pa je itek največji nateg sploh....za tiste, ki se vsaj malo spoznajo na ekonomijo. Marsikaj ni fer....ampak glede na vse skupaj....za 10% davka na izplačilo iz kripta takoj podpišem....tistih par sto tisočakov me pa res ne bo peklo....?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je 10 posto tudi jaz podpišem. Ampak, kar bom lahko potršil "mimo" FURSA bom z veseljem.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse bomo potrošili mimo FURSA.

Najprej, ne nakažeš si več, kot 15.000 na leto.

Potem pa odpreš več kripto računov, na svoje družinske člane, z računi pa lahko upravljaš ti, ali oni.

Za konec, en račun odpreš na ime od 97 letne babice, ki žovi v domu in nima nič premoženja. 

Tukaj pa lahko razturaš ???!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Miim da bomo prej sli v medvedji trend, preden bo davek sprejet. 

Isto je bilo leta 2017, ze  takrat so govorili o tem. 4 leta kasneje, novi bikovski trend, pa ni nič še. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se enkrat zapišem... 8 procentov od vrednosti nakupa z binance placilo kartico (visa) vam binance povrnejo v obliki BNB na vas račun. Vrhunsko. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, BIF pravi:

Uporablja kdo tukaj Ledger Nano X....bi imel eno vprašanje.

v mikrovalovko jo dj :P 

poznam Trezor

Popravljeno . Popravil maus
  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, VS800 pravi:

Prašej...kle na šiht zihr vejo..

sj res... pr vs mate to ;)

kaj je to že za ena štacuna .. pozabu .. itak moram se zment za kakšn "besn" notesnik, ki mi bo DOGE potrojil :P 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BIF pravi:

Uporablja kdo tukaj Ledger Nano X....bi imel eno vprašanje.

X ima več spomina in bluetooth...je pa ne uporabljam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, KARMEN1 pravi:

Mi lahko pojasnite, kako deluje plačevanje izdelkov in storitev s kripto karticami?

Isto kot z navadnimi karticami.

Na binancah odperš račun, če ga še nimaš, se verificiraš. Oni ti avtomatsko ponudijo kartico (viso). Če že imaš račun, pač naročiš kartico. Potem imaš posebej alinejo, kamor preneseš sredstva, ki jih porabljaš s kartico. Lahko so kriptovalute ali $, €. Stanje spremlajš na binance računu.

Viso sprejemajo povsod.
Je pa še ena Slovenska varijanta, mislim da kriptpmat, nisem preperičan, kolega ima, ga bom vprašal... 

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, maus pravi:

sj res... pr vs mate to ;)

a je to to ? https://www.pchand.si/

pred 18 minutami, skalar36 pravi:

Je pa še ena Slovenska varijanta, mislim da kriptpmat, nisem preperičan, kolega ima, ga bom vprašal... 

obstaja še mnogo njih .. ena od teh je https://wirexapp.com/ ... mastercard

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, maus pravi:

obstaja še mnogo njih .. ena od teh je https://wirexapp.com/ ... mastercard

 

Aha. Jaz uporabljam binance. 8 posto popusta na vsak nakup me je preprical. Vceraj 30 eur za benz, pa sm danes dobil BNB, na binancah. 

Popravljeno . Popravil skalar36
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, VS800 pravi:

Prašej...kle na šiht zihr vejo..

Zanima me namreč vklop naprave. Če prav razumem naj bi delovala tudi brez kabla...v tem je tudi smisel plavega zoba. Kak je postopek prižiganja naprave. V navodili piše, da bi naj za kratek čas pritisnil levi gumb. Nekako meni ne uspeva. Naprava je nova...čez noč sem jo polnil preko usb.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, skalar36 pravi:

Se enkrat zapišem... 8 procentov od vrednosti nakupa z binance placilo kartico (visa) vam binance povrnejo v obliki BNB na vas račun. Vrhunsko. 

8% če holdaš najmanj 600BNB

Pri 40BNB recimo je 4%. Ni slabo. 

Popravljeno . Popravil LunaticFringe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, KARMEN1 pravi:

Mi lahko pojasnite, kako deluje plačevanje izdelkov in storitev s kripto karticami?

a še tavaš v temi :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!