Skoči na vsebino

Kriptovalute


Priporočene objave

Pravkar, KARMEN1 pravi:

Ne, sedaj sem popolnoma razsvetljena ?????

si stopila pod žarnico, kajne .. kot pilići :lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem, za zelo prijazno pomoč, ob mojem razsvetljenju ???

pred 16 minutami, maus pravi:

si stopila pod žarnico, kajne .. kot pilići :lol1: 

In večna luč naj mi sveti!

Amen ?????!

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, LunaticFringe pravi:

8% če holdaš najmanj 600BNB

Pri 40BNB recimo je 4%. Ni slabo. 

Sori ja. Sm pozabu. Dolgo nazaj sm ze to urejal. No tud za manjse kolicine od 40 dajo neki proc entov nazaj. Sm frenda prasu, pa pravi da dobi nekaj, pa ima malo BNB ja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, skalar36 pravi:

Isto kot z navadnimi karticami.

Na binancah odperš račun, če ga še nimaš, se verificiraš. Oni ti avtomatsko ponudijo kartico (viso). Če že imaš račun, pač naročiš kartico. Potem imaš posebej alinejo, kamor preneseš sredstva, ki jih porabljaš s kartico. Lahko so kriptovalute ali $, €. Stanje spremlajš na binance računu.

Viso sprejemajo povsod.
Je pa še ena Slovenska varijanta, mislim da kriptpmat, nisem preperičan, kolega ima, ga bom vprašal... 

Kaj pa če nimaš valut na Binancah ampak na drugi menjalnici?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Erik99 pravi:

Kaj pa če nimaš valut na Binancah ampak na drugi menjalnici?

Ne vem katere vse podpirajo plačila s karticami. Vem pa da jih je več. Eno je dal maus na prejšni strani.

Za moje pojme jih čez binance ni. Maš toliko enih možnosti, da me ne zanima drugo. Stejkanje je ena od njih. Vezava BNB za 90 dni se procent giblje okrog 12% na leto. ADA okrog 10%. Dnevno dobiš nastejkano na račun.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, skalar36 pravi:

Za moje pojme jih čez binance ni. Maš toliko enih možnosti, da me ne zanima drugo. Stejkanje je ena od njih. Vezava BNB za 90 dni se procent giblje okrog 12% na leto. ADA okrog 10%. Dnevno dobiš nastejkano na račun.

Tole boš ti men, trdobučnežu za take stvari, enkrat razložu ob kakšnem piru. 

Enkrat pomeni...nekoč v prihodnosti, itak boš mogu večkrat razložit....  ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, skalar36 pravi:

Ne vem katere vse podpirajo plačila s karticami. Vem pa da jih je več. Eno je dal maus na prejšni strani.

Za moje pojme jih čez binance ni. Maš toliko enih možnosti, da me ne zanima drugo. Stejkanje je ena od njih. Vezava BNB za 90 dni se procent giblje okrog 12% na leto. ADA okrog 10%. Dnevno dobiš nastejkano na račun.

Imam kraken...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Erik99 pravi:

Imam kraken...

Zakraken ne vem, ali ima to opcijo za plačevanje.

"Stejkanje" pa ima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upoštevali smo predloge državljanov in dopolnili predlog obdavčitve virtualnih valut.

Včeraj smo objavili predlog bodoče ureditve obdavčitve virtualnih valut. Pozdravljamo velik odziv zainteresirane javnosti, ki smo ga pozorno proučili in bomo naš predlog dopolnili na ta način, da bomo davčnim zavezancem, fizičnim osebam, ki so slovenski davčni rezidenti, poleg možnosti plačila davka od zneska vnovčenja virtualne valute po stopnji 10 %, omogočili tudi plačilo davka od ustvarjenega dobička po stopnji 25 %. Ob tem poudarjamo, da se ta predlog zakona nanaša samo na fizične osebe, davčne rezidente Republike Slovenije in ne na pravne osebe.

Zavezanci bodo torej imeli na izbiro dve možnosti obdavčitve – glede na unovčeni znesek ali pa glede na ustvarjeni dobiček. Vsak se bo sam odločil, katero možnost bo izbral.

Predlagamo tudi uvedbo mejnega zneska v koledarskem letu, do katerega ne bo potrebno niti prijaviti niti plačati davka od unovčenja virtualnih valut oziroma od dobička ustvarjenega s prodajo virtualnih valut oziroma od nakupa stvari z virtualno valuto. Ta mejni znesek bi znašal 15.000,00 evrov v koledarskem letu.

V zadnjih letih se je na področju virtualnih valut zgodil bliskovit napredek in s to zakonsko ureditvijo želimo vsaj deloma slediti tem spremembam ter poenostaviti stvari. Poleg tega želimo postati prva država v Evropi, ki se je odločila za tovrstni pristop.

Primer izračuna

V nadaljevanju vam predstavljamo primer preprostega izračuna davka v primeru nakupa enega bitcoina (BTC) v letu 2018 in unovčenju v teh dneh in to za oba predvidena načina obdavčitve.

Fizična oseba je decembra 2018 kupila 1 BTC po ceni 3.000 evrov. Danes je ta BTC prodala oziroma unovčila v vrednosti 40.000 evrov:

  • Obdavčitev unovčenega zneska v višini 10% od prodaje nad oprostitvijo: (40.000€ - 15.000€) x 10% = 2.500 €
  • Obdavčitev dobička po stopnji 25%: (40.000€ – 3.000€) x 25% = 9.250€

vir: https://www.gov.si/novice/2021-08-31-dopolnjen-predlog-obdavcitve-virtualnih-valut/

p.s.

zanimivo .. ali to velja samo 1 x letno al pri vsakem unovčenem znesku ... ???

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta mejni znesek bi znašal 15.000,00 evrov v koledarskem letu.

Kar je več, kot 15.000,00 evrov izplačila v enem koledarskem letu, je obdavčeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, KARMEN1 pravi:

Ta mejni znesek bi znašal 15.000,00 evrov v koledarskem letu.

Kar je več, kot 15.000,00 evrov izplačila v enem koledarskem letu, je obdavčeno.

a nehaš drekat ... takoj ko ti kaj drekaš okoli kriptaovalut, le-te začnejo padat :mad: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, maus pravi:

a nehaš drekat ... takoj ko ti kaj drekaš okoli kriptaovalut, le-te začnejo padat :mad: 

Dej nehi...a se ti zavedaš kaj bi blo če bi sam rasle??

 

 

ADA:jezik:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, VS800 pravi:

Dej nehi...a se ti zavedaš kaj bi blo če bi sam rasle??

 

 

ADA:jezik:

seveda se zavedam ... miljonarski miljonar bi biu :ras:

DOGE :cry: 

:jezik: 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, maus pravi:

a nehaš drekat ... takoj ko ti kaj drekaš okoli kriptaovalut, le-te začnejo padat :mad: 

Kaj, pa če te moram stalno nekaj učit, ker nič ne štekaš ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, skalar36 pravi:

Jest stejkam pancake za 30 posto na mesec. Binance itaq.

Sej moja prejšnja objava ne drži več... Zdej je ze +200%.

Team je na telegramu dal objavo, da tisti, ki hoče naj še kaj doda, ker bo v pol ure nekdo kupil za 200 BNB. In pol ure kasneje tole

Screenshot_2021-09-17-14-46-59-27_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg.c0d2bb48c602334e685cd067b8ea15e5.jpg

Če je kdo tule uporabil moj referral link naj mi pošlje txhash mu vrnem polovico(10$)

Popravljeno . Popravil LunaticFringe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!