Skoči na vsebino

Kriptovalute


Priporočene objave

 

:P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, BIF said:

Pri nas klanjanje preživeti ekonomiji (polomiji)...

Ja, in z vsako vlado je slabše, se malo pa bomo v sužnjelastnistvu...

Janša zlorabil Slovensko vojsko: Venec garde SV pred spomenik pomožnim  enotam SS-a, partizani pa pozabljeni! | Insajder.com - Objektivno. Odkrito.  Točno.

Medtem pa v prihodnost orientirane družbe pozivajo k ukinitvi tistih crypto valut, ki temeljijo na energijsko potratnih sistemih:

https://www.fi.se/en/published/presentations/2021/crypto-assets-are-a-threat-to-the-climate-transition--energy-intensive-mining-should-be-banned/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, nejc74 pravi:

Ja, in z vsako vlado je slabše, se malo pa bomo v sužnjelastnistvu...

Janša zlorabil Slovensko vojsko: Venec garde SV pred spomenik pomožnim  enotam SS-a, partizani pa pozabljeni! | Insajder.com - Objektivno. Odkrito.  Točno.

Medtem pa v prihodnost orientirane družbe pozivajo k ukinitvi tistih crypto valut, ki temeljijo na energijsko potratnih sistemih:

https://www.fi.se/en/published/presentations/2021/crypto-assets-are-a-threat-to-the-climate-transition--energy-intensive-mining-should-be-banned/

Nedolgo nazaj sem bral članek z realnimi številkami kakšno zavajanje je to, da rudarjenje vpliva na ogljični vtis. Proti sedanjemu finančnemu sistemu je to kapljica v morje. Je pa res, da kripto ogroža klasični finančni sistem in bomo sedaj počasi prešli v obdobje, ko se ga bo skušalo z vsemi močmi regulirat, mogoče ukinit karkoli. In taki članki so v pomoč temu. PoW je tisti, ki naj bi bil kritičen in koga zadane BTC in ETH, ravno ta ,ki najbolj ogrožata klasičen finančni sistem. BTC nikoli ne bo mogel in ta PoS. Torej vemo kam pes taco moli.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, nejc74 pravi:

Medtem pa v prihodnost orientirane družbe pozivajo k ukinitvi tistih crypto valut, ki temeljijo na energijsko potratnih sistemih:

https://www.fi.se/en/published/presentations/2021/crypto-assets-are-a-threat-to-the-climate-transition--energy-intensive-mining-should-be-banned/

Hahaha....ti članki so namenjeni zamudnikom...obliž na bolečo rano.

pred eno uro, Markisan pravi:

Nedolgo nazaj sem bral članek z realnimi številkami kakšno zavajanje je to, da rudarjenje vpliva na ogljični vtis. Proti sedanjemu finančnemu sistemu je to kapljica v morje. Je pa res, da kripto ogroža klasični finančni sistem in bomo sedaj počasi prešli v obdobje, ko se ga bo skušalo z vsemi močmi regulirat, mogoče ukinit karkoli. In taki članki so v pomoč temu. PoW je tisti, ki naj bi bil kritičen in koga zadane BTC in ETH, ravno ta ,ki najbolj ogrožata klasičen finančni sistem. BTC nikoli ne bo mogel in ta PoS. Torej vemo kam pes taco moli.

Regulacije in bananje imajo v prvi vrsti en skupni imenovalec.....upočasnitev procesa in pozicioniranje močnih. Upočasnitev procesa je za velike igralce nujna, da preidejo iz zastarelih klasičnih finančnih produktov na nove tehnologije za kar je potreben čas. In pa (kar je logično) postopno adopcijo, ker bi trenuten oz.takojšen prehod preprosto zrušil svetovno ekonomijo (ki se sicer že ruši sama vase), s tem gospodarstvo, kar pomeni vojno in potencialno fizično samodestrukcijo zemlje. Cripto je dejstvo, ki ga ni možno ustaviti....je pa jasno, da bo potreben čas za implementacijo, ker ogromno ljudi sploh ne ve kaj to je in čemu služi...kot je jasno razvidno iz posta predhodnega komentatorja. Tehnologija je pač veliko hitrejša od zmožnosti procesiranja možgan človeka...že na osnovnem nivoju. Potrebno je torej pridobiti čas....zato bo čas do popolne adopcije še zelo razburkan. Orodja pa so pač različna....

Sicer pa kar si napisal drži.....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred 10 leti si za 10.000 Eur dobil zelo dober motor. Danes za 10.000 eur dobiš povprečen 650 ccm motor. Pred 10 leti si za 10.000 BTC dobil 2 pici. Danes za 1 BTC dobiš, 2 res dobra motorina. Jaz vem v čem bom hranil svoje imetje naslednjih 10 let.

Razne debate, da bo šlo na nič so nesmiselne, za to je prepozno. Ja, kak SHIB verjetno. BTC, ETH... imposible.

 

Popravljeno . Popravil skalar36
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, skalar36 pravi:

Pred 10 leti si za 10.000 Eur dobil zelo dober motor. Danes za 10.000 eur dobiš povprečen 650 ccm motor. Pred 10 leti si za 10.000 BTC dobil 2 pici. Danes za 1 BTC dobiš, 2 res dobra motorina. Jaz vem v čem bom hranil svoje imetje naslednjih 10 let.

Razne debate, da bo šlo na nič so nesmiselne, za to je prepozno. Ja, kak SHIB verjetno. BTC, ETH... imposible.

 

ČE boš poslušal našo stroko in tudi kakšno tujo ti bojo povedal da je EUR in USD edina prava pot :) No mogoče še kakšen kredit na banki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, Markisan said:

ČE boš poslušal našo stroko in tudi kakšno tujo ti bojo povedal da je EUR in USD edina prava pot :) No mogoče še kakšen kredit na banki.

ne vem no, se RTV Slo trobi o inflaciji, tako da te pravljice o svetovni zaroti, so ... samo pravljice

image.thumb.png.b407aec0d971b4b02c39ce9b4ac61033.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, nejc74 pravi:

ne vem no, se RTV Slo trobi o inflaciji, tako da te pravljice o svetovni zaroti, so ... samo pravljice

image.thumb.png.b407aec0d971b4b02c39ce9b4ac61033.png

Saj ni treba zadeve poimenovat zarota.....pač ekonomija gre v to smer da srednji razred izginja in počasi bodo samo bogati in revni. Podatek o inflaciji je relativen ker je potrebno pogledat kaj je v košarici za merjenje. Bi pa reku da bo inflacija še višja. Toliko denarja kot se sedaj tiska se ga ni nikoli. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večja kot je inflacija, bolje je za kripto. Drugače pa kripto ni nekaj kar bi nas moralo skrbet....bolj to skrbi kontroliran in centraliziran finančni sektor.

Kar pa bi nas moralo skrbet....no še bolj mlajše generacije, je meta univerzum....koncept kjer se fizični in virtualni svet združita in postaneta eno. In meta univerzum je pričel svoj pohod. TO pa je zaskrbljujoče....zelo!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, Markisan pravi:

Toliko denarja kot se sedaj tiska se ga ni nikoli. 

Toliko denarja kot so prej natiskali v 50 letih skupaj, so ga letos v enem letu! Sicer pravijo, da bodo zmanjševali tiskanje za 18 mlrd na mesec in bi do poletja prišli na 0. Ampak potem se delniški trg podre. Pokojnine, ki so v USA vezane na delnice gredo v maloro. 

Al tiskajo naprej, pa bo visoka inflacija. Al pa nehajo tiskat pa bo finančna depresija(next level od recesije). Res bo izzvi kako bo v naslednjih 10-20 letih potekal finančni sistem.

tukaj je BTC začasno dobra rešitev. Zelo omejena zaloga, nemogoče tiskanje iz 0, ter svetovna prepoznavnost. Danes je malo ljudi, ki še niso slišali za bitcoin.

Najboljša naložba je vedno bila v zemljo, ali nepremičnine. Ampak za nas reveže, ki imamo par tisočakov na razpolago, in si težko privoščimo kak kos zemlje, je trenutno najboljše hranit določen del imetja v kriptovalutah, ki imajo smisel. BTC, ETH, BNB(ožji izbor)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam na banki 50 kek (namišljna vrednost)in kaj se dogaja par let? Nč, še stroške jim plačujem, k moj dnar tišijo in zgubljam.

Dam 5 kek in še 5 kek v kripto. Se dogaja, dogaja, čas mineva, dobim, zgubim, več dobim kot zgubim...v 30 letih ni banka tok dala, kot kripto v enem mesecu :P

Mal se šalim, ma je res. Pa pojma nimam o kriptu, verjamem pa, da bo BTC pa še kaka zadeva zraven (eth dobro pumpa spet) kot zlato ali diamanti, če ne bolje. Najmanj realno vrednost bo ohranilo (verjamem pa da bo tut kaj več) vse ostalo že rabi mal znanja, sreče, študiranja interneta, pa se da dobro zaslužit.

Tiste, ki kontrolirajo denar to boli, a menim da nimajo šanse uničiti cripto sveta.

evo moj lonček v tej temi.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri tukaj ste leta 2019 zelo glasno vpili, da bo leta 2020 BTC 100k€ in se iz ostalih delal norca.... 

Pohlep in samo pohlep poganja Kripto, vse ostalo so pravljice. Je pa ciljna skupina največja na svetu. Torej se bo še dolgo časa vse skupaj vrtelo, se ni za bati ....

Tehnologije (ki mimogrede nima nekega vpliva na dogajanje) pa itak skoraj nobeden ne razume.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, BIF pravi:

Večja kot je inflacija, bolje je za kripto. Drugače pa kripto ni nekaj kar bi nas moralo skrbet....bolj to skrbi kontroliran in centraliziran finančni sektor.

Kar pa bi nas moralo skrbet....no še bolj mlajše generacije, je meta univerzum....koncept kjer se fizični in virtualni svet združita in postaneta eno. In meta univerzum je pričel svoj pohod. TO pa je zaskrbljujoče....zelo!

Edina dobra stran vseh teh metavers variant je SAND in MANA. Za ostalo in otroke je pa scary shit. No sicer pa....zamaskiral so jih že, distanco morjo že držat ...tko da jim tud u metavers ne bo tako čudno skočit. Kako se bojo razmnoževal pa mi ni jasno. Tastati pa to nekako podpiramo .... iz katerekoli smeri že. Vse je nevarno vse je bau bau ... samo za kompom sedet pa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, mato295 pravi:

Nekateri tukaj ste leta 2019 zelo glasno vpili, da bo leta 2020 BTC 100k€ in se iz ostalih delal norca.... 

Pohlep in samo pohlep poganja Kripto, vse ostalo so pravljice. Je pa ciljna skupina največja na svetu. Torej se bo še dolgo časa vse skupaj vrtelo, se ni za bati ....

Tehnologije (ki mimogrede nima nekega vpliva na dogajanje) pa itak skoraj nobeden ne razume.

 

Jp. Nismo vzeli v računico manipulacijo in korono.

Katere stvari ne poganja pohlep? 

Tehnologija je super simpl.  BTC-ju vrednost rase, Fiatu pada. Dost je takle šnelkurs, da veš kaj je bolje.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Markisan pravi:

Edina dobra stran vseh teh metavers variant je SAND in MANA. Za ostalo in otroke je pa scary shit. No sicer pa....zamaskiral so jih že, distanco morjo že držat ...tko da jim tud u metavers ne bo tako čudno skočit. Kako se bojo razmnoževal pa mi ni jasno. Tastati pa to nekako podpiramo .... iz katerekoli smeri že. Vse je nevarno vse je bau bau ... samo za kompom sedet pa ne.

Metaverse....za zdaj in na prvi pogled izgleda kot igrica. V resnici pa je to bistveno nevarnejša "igrica" kot izgleda na prvi pogled. 
Corona je proti metaversu približno tako kot bi potnikom na letalu ki pada proti zemlji, ker so mu odpovedali motorji razlagal, naj ugasnejo mobitele, ker bi lahko eksplodiralo gorivo v rezervoarjih. 
Če se bi zdaj spustil v opis namena metaversa bi me večina označila za iluzionističnega idiota.
Kisinger je nekoč dejal, da nam bodo vzeli čisto vse, mi pa bomo srečni. Metaverse je točno to. In srečo bomo plačevali s kripto žetoni. 
Edina "sreča" pri metaversu je morda to, da mi "starejša" generacija ne bomo v popolnosti doživeli njenega končnega cilja.  
In kripta ne poganja pohlep....poganja ga upanje....v njegovem bistvu. Ne trdim pa, da se zadeva ne bo (ali se je že) v nekem trenutku izjalovila. Je pa možnost ki je(še vedno) dana vsem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, BIF pravi:

Metaverse....za zdaj in na prvi pogled izgleda kot igrica. V resnici pa je to bistveno nevarnejša "igrica" kot izgleda na prvi pogled. 
Corona je proti metaversu približno tako kot bi potnikom na letalu ki pada proti zemlji, ker so mu odpovedali motorji razlagal, naj ugasnejo mobitele, ker bi lahko eksplodiralo gorivo v rezervoarjih. 
Če se bi zdaj spustil v opis namena metaversa bi me večina označila za iluzionističnega idiota.
Kisinger je nekoč dejal, da nam bodo vzeli čisto vse, mi pa bomo srečni. Metaverse je točno to. In srečo bomo plačevali s kripto žetoni. 
Edina "sreča" pri metaversu je morda to, da mi "starejša" generacija ne bomo v popolnosti doživeli njenega končnega cilja.  
In kripta ne poganja pohlep....poganja ga upanje....v njegovem bistvu. Ne trdim pa, da se zadeva ne bo (ali se je že) v nekem trenutku izjalovila. Je pa možnost ki je(še vedno) dana vsem...

Ti dam prav. Je pa korona in vse okoli nje pač dodaten delček v sestavljanju celotne slike ki jo omenjaš. Počasi počasi bodo odvzeli vse. Korona in vsi ukrepi to lepo nakazujejo...mi bee pa sledimo. Naslednje leto pride davek na kripto....wiiiiii

Popravljeno . Popravil Markisan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, skalar36 pravi:

:lol1:

Metaverse: 

 

Odlično. Točno to...med drugim. Fizičen sex bo prepovedan. Razmnoževanje bo kontrolirano....genetsko in kvantitativno. Mimogrede....pri živalih (govedoreja) je to že nekaj let standard. Naravni pripust je prepovedan oz.selektivno omejen. Boš pa virtualno lahko sexal z miss januar 2042....ampak bo pač to stalo nekaj kripto žetončkov. Enako bo z potovanji. Virtualno "čelado" na glavo in boš šel na balkanski TET.....seveda spet za nekaj žetončkov...ni porabe goriva, ni onesnaževanja, ni obremenitve okolja, ni padcev, ni poškodb, ni stroškov zdravljenja, popravila motorja.....vse v varnem in kontroliranem okolju....in tako na vseh področjih, kar se nam zdi danes nepredstavljivo....v bistvu katastrofa....ampak tako bo. 
Kot pravim...na srečo mi "starejši" ne bomo temu izpostavljeni v 100%...delno pa zagotovo. 
Fuknit z motorjem pa si taco zlomit je danes grozno....v ne tako daljni prihodnosti bo sanjsko doživetje.... Iluzionizem?...danes ja...ampak se začenja...neustavljivo.

Najbolj żalostno pa je, da bo ta prehod pri mladih zelo hiter....kdor spremlja cripto sceno....kar poglejte kaj se dogaja z meta žetoni...."igričarski" kovanci, ki jih resni investitor v kripto niti ne pogleda, rastejo v nebo....seveda tudi špekulativno, vendar je v ozadju večina mladih, ki si želijo virtualnih iger, izkušenj, doživetij...in so to pripravljeni plačat....fb, twiter, instagram in podobne platforme so za mlade tako kot za nas abakus, pisanje pisem, analogni fotoaparat....nostalgija, a neuporabna šara za dedke in babice...

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!