Skoči na vsebino

Kriptovalute


Priporočene objave

točno, kupi kupi, baje se bo odbilo, baje dobro sledimo prejšnjim krivuljam volatilnosti...baje sem napisal.  :P sicer pa kdor je na izgubi ta trenutek, nima pravega vzroka prodajat mar ne, le upat na odboj.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DAMI34Uf. Nebi jaz njima verjel preveč. 

Komentar. Ne vem, če smo v fazi distribucije, potem se obetajo še padci. Bom spodaj prilimal kako izgleda. 

Mal negotovosti je. Novi korona sev. SP 500 pada. Sploh azijske delnice, verjetno zaradi Evergrande. Se bo pokazalo v parih dneh. Če se prav hitro ne vrnemo na 52k USD za BTC, bo verjetno še padanje. Če pa SP 500 zaruži in se ne pobere več, gremo v recesijo. Takrat je edino fiat stabilen. Se bo pokazalo v parih tednih.

Kripto se itak igra na dolgi rok. Kdor je notri zaradi kratkoročnih zaslužkov bo težko uspel. Sam sem v tem od cene 2400 usd za 1. BTC. Tko da me takle padec ne pretrese več. Kdor bo čez 5-10 let imel 0.1 BTC se tudi ne bo preveč sekiral za takratne padce. Za ostale kripto ne vem. 98% je sranja. 

PS: @Tedybear sam tko da veš, jaz nisem poznavalec. Karkoli napišem, pač sam nekako izluščim, al pa vidim od pravih strokovnjakov. Večkrat sem se že motil. Tako da ne vzet mojega mnenja za "zdravo, gotovo"

bitcoin-btcusd-distribution-860x593.jpg

Popravljeno . Popravil skalar36
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Tedybear pravi:

Uf......povprečno 20% padci.

Skalar, Bif......kot poznavalca...kakšen komentar?.

Huh....cel roman bi lahko spisal, pa na koncu ne bi vedel nič. Zato bom skrajšal kolikor se da. 
Podobno kot kolega @skalar36....sem že notri tako dolgo, da sedim na debeeeelem profitu. V izgubo lahko grem samo če crkne internet....za vedno. 
To kar se dogaja sem doživel že X krat...pa nikoli ni fajn....:))) 

Jaz podrobnoh tehničnih analiz nisem delal nikoli....spremljam globalno dogajanje, trende, politične razmere, globalno ekonomijo in se odločam po občutku....nerazumljivo za wall street trejderje. 
Trenutno ne kaže dobro....za noben finančni produkt...globalno. Ampak je vsa svetovna ekonomija tako zmanipulirana, da je nemogoče napovedat trenutni razplet. Dolgoročno pa (in to mene zanima)....kar se tiče kripta....verjamem, da vrh tega cikla še ni dosežen in verjamem, da se je cikel tako spremenil, da bomo nadaljevali v leto 2022. Do kdaj...ne vem. Osebno ostajam notri v celoti. 
In če gledam graf v večji sliki še ne vidim panike.

Ampak nas malih picekov itak nihče nič ne vpraša.....

Aja....to pa je verjetno odločilno za moje odločitve. Vse kar sem vložil sem si že izplačal. Torej...izgubit kot rečeno jaz ne morem nič. Morda zato bolj liberalni pogledi na vse skupaj. Sem pa 100% prepričan, da bo kripto ostal, fiat pa ne. Ampak to pa je tek na dolge proge...kdor ima čas.

F1FD7BCE-5885-4ED6-811C-5F55F948EBC6.png

76BF47A9-75B0-4DAC-9A97-A449929884CA.png

7F84FDAB-40E8-4801-A164-9A65CBB378DD.png

Popravljeno . Popravil BIF
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, skalar36 pravi:

@DAMI34Uf. Nebi jaz njima verjel preveč. 

 

PS: @Tedybear sam tko da veš, jaz nisem poznavalec. Karkoli napišem, pač sam nekako izluščim, al pa vidim od pravih strokovnjakov. Večkrat sem se že motil. Tako da ne vzet mojega mnenja za "zdravo, gotovo"

Bvez skrbaj......Skalar in Bif. Vajino mnenje ne vzamem zdravo za gotovo, vseeno pa rad preberem že zato, ker sta že dalj  časa zraven, vajini komentarji pa imajo " vsebino". Vsaj zame.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo preveč je bilo vse "nahajpano". Avtomatsko so vsi pričakovali 100k do decembra. In ko množica nekaj misli, se zgodi ravno nasprotno.

Z BTC-jem so žačeli tudi trgovanje na Wall Streetu. Kar (verjetno) pomeni, da takih ciklov, kot so bili do sedaj ne bomo več videli. Parabolična rast. Bolj verjetno je, da gremo v krajše obdobje padanja, potem pa v daljše obdobje počasne rasti. Kot SP 500 zadnjih 5 let. Ker Wall Stret tako deluje. Ne morejo razumet, da nekaj zreste za več kot 5% na dan. In bodo dnevno prodajli dobičke. S trgovanjem veliko zaslužili.

Nama z BIF om je precej lažje. Sam sem si že nakazal 3x vložek. Pa še zadnje dni sem malo prodajal, ker sem pričakoval padec, glede na to kaj se dogaja po svetu-finančnem in fizičnem.

Kdor bo v kriptu( v pravih valutah) zdržal nekaj let bo lepo nagrajen.

Vložite toliko kot lahko pogrešate. Naredite si plan, kdaj prodajat in ga ne spreminjat, ko raste in bo vse OK.

PS: Odboj je zelo klavrn, kar nakazuje, da bomo šli še dol. Največa napaka, pa je če se vse proda, potem pa se obrne in začne rasti, sam pa nimaš nič. Jest imam, določen del, katerega nikoli ne prodajam. En del, pa da trgujem pri takileh padcih, ali prodajam, ko raste.

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, no pa še to: Čist moje razmišljanje:  Večina bogatih ljudi ima svoje imetje v Dolarjih in nepremičninah. To so številke, ki se jih niti zapisati ne da. Najbolj logična poteza je reševanje dolarja(na kratki rok uspešno, na dolgi verjetno ne) Prenehanje tiskanja, malo destabilizirati trge, ki rastejo-prestrašit-vlagatelje, in povrnit zaupanje v dolar.

Nikomur ni v interesu, da se dolar sesede, je le svetovna rezerva. Če propade, bi bila huda "štala". Še vedno vse laufa z dolarji\evri itd... Plače dobivamo v dolarjih in nakupujemo v z fiat valutami.

Kaj se pa zgodi z dražavo\ valuto ki tiska denar je pa ex YU šolski primer, ki še ni šel v pozabo.

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, skalar36 pravi:

@DAMI34Uf. Nebi jaz njima verjel preveč. 

Komentar. Ne vem, če smo v fazi distribucije, potem se obetajo še padci. Bom spodaj prilimal kako izgleda. 

Mal negotovosti je. Novi korona sev. SP 500 pada. Sploh azijske delnice, verjetno zaradi Evergrande. Se bo pokazalo v parih dneh. Če se prav hitro ne vrnemo na 52k USD za BTC, bo verjetno še padanje. Če pa SP 500 zaruži in se ne pobere več, gremo v recesijo. Takrat je edino fiat stabilen. Se bo pokazalo v parih tednih.

Kripto se itak igra na dolgi rok. Kdor je notri zaradi kratkoročnih zaslužkov bo težko uspel. Sam sem v tem od cene 2400 usd za 1. BTC. Tko da me takle padec ne pretrese več. Kdor bo čez 5-10 let imel 0.1 BTC se tudi ne bo preveč sekiral za takratne padce. Za ostale kripto ne vem. 98% je sranja. 

PS: @Tedybear sam tko da veš, jaz nisem poznavalec. Karkoli napišem, pač sam nekako izluščim, al pa vidim od pravih strokovnjakov. Večkrat sem se že motil. Tako da ne vzet mojega mnenja za "zdravo, gotovo"

bitcoin-btcusd-distribution-860x593.jpg

sej se ne gre za zaupanje, ko poslušam zadeve in se jih učim sem nekje izvlekel sledeče:

chart je graf...vse kar je rišeš lahko neke ćrte iščeš vzorce in poveš, najbrž bo tako, če se ne motim. :P (samo dečki so louded)

Mi je pa matematika znana....kaj češ prodajat, če nekaj pade? Ni smiselno, ampak ko zraste preko vložka? takrat eni služijo, le vprašanje časa je kdaj prodaš (najbolje ko vrednost zraste več kot si vložil) potem pa čakaš da pade pod to kar si vložil in spet kupiš. Dejansko to poganja trg. Sedaj nakupujejo vsi kot nori.

Sedaj če pa dodam eno glavno spremenljivko...čakat vložit in čakat je spremenljivka X (čas), ki bo najverjetneje nekaj prinesla v določenem času, bolj "brihtni" ali bolj "prebrisani" v času HODL zaslužijo vmes.

Moje mišlenje je, da FIAT ne more bit bolj stabilen..no ja povprečno izgubljanje vrednosti je bolj stabilno, v primerjavi s kripto.

Denar, ki se valja v predalu niti ne izgublja niti ne dobiva (če si ga poknil v kripto) dokler kripta ne pretvoriš v fiat...vsaj trenutno, ampak če je v predalu izgublja..in to precej.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, DAMI34 pravi:

 

Denar, ki se valja v predalu niti ne izgublja niti ne dobiva (če si ga poknil v kripto) dokler kripta ne pretvoriš v fiat...vsaj trenutno, ampak če je v predalu izgublja..in to precej.

 

....in to je bistvo vsega. Če bi bil denar fiksna vrednost, ne bi kupovali zlata, pa coinov, nepremičnin itd. Ampak vse našteto dobiva in izgublja...fiat pa sploh...no v glavnem izgublja. In vsi se trudijo ohranit njegovo vrednost....v katerikoli obliki...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bomo videli kako bo sveža novica Evergrande vplivala na kripto trg. Ko se čez par ur odpre trgovanje v USA, bo zanimivo. V Aziji so ustavili trgovanje zaradi strahu pred padcem. 

Nepremičninskemu trgu slabo kaže.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ADA, vstrajno pada :D

Etoro jo je delistal, bitstamp, ki pa ima 10x vecji volumen trgovanja kot etoro pa dodal na listo. Baje jo caka ista sodba, skozi katero je uspesno sel ETH, in v kateri je trenutno XRP. 

Upajmo da ADA ne bo delila iste usode kot EOS. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ada je bila moj top projekt. Eno ogromno vrečo sem je kupil ko sem prodal motor. Cena je bila takrat 0.08. Prodal sem jo za 2usd/kos....oz.sem jo konvertiral v BTC. Naredila mi je več kot katerikoli drug projekt. Nisem pa nad ado obupal. Ima odlične temelje....je pa to vsekakor dolgoročna naložba za tiste, ki imajo čas. Jaz jo spremljam enako kot, da bi bila del mojega portfelja....ni izključen ponoven nakup v alt season obdobju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 12. 2021 ob 11:45, BIF pravi:

Huh....cel roman bi lahko spisal, pa na koncu ne bi vedel nič. Zato bom skrajšal kolikor se da. 
Podobno kot kolega @skalar36....sem že notri tako dolgo, da sedim na debeeeelem profitu. V izgubo lahko grem samo če crkne internet....za vedno. 
To kar se dogaja sem doživel že X krat...pa nikoli ni fajn....:))) 

Jaz podrobnoh tehničnih analiz nisem delal nikoli....spremljam globalno dogajanje, trende, politične razmere, globalno ekonomijo in se odločam po občutku....nerazumljivo za wall street trejderje. 
Trenutno ne kaže dobro....za noben finančni produkt...globalno. Ampak je vsa svetovna ekonomija tako zmanipulirana, da je nemogoče napovedat trenutni razplet. Dolgoročno pa (in to mene zanima)....kar se tiče kripta....verjamem, da vrh tega cikla še ni dosežen in verjamem, da se je cikel tako spremenil, da bomo nadaljevali v leto 2022. Do kdaj...ne vem. Osebno ostajam notri v celoti. 
In če gledam graf v večji sliki še ne vidim panike.

Ampak nas malih picekov itak nihče nič ne vpraša.....

Aja....to pa je verjetno odločilno za moje odločitve. Vse kar sem vložil sem si že izplačal. Torej...izgubit kot rečeno jaz ne morem nič. Morda zato bolj liberalni pogledi na vse skupaj. Sem pa 100% prepričan, da bo kripto ostal, fiat pa ne. Ampak to pa je tek na dolge proge...kdor ima čas.

F1FD7BCE-5885-4ED6-811C-5F55F948EBC6.png

76BF47A9-75B0-4DAC-9A97-A449929884CA.png

7F84FDAB-40E8-4801-A164-9A65CBB378DD.png

Všeč mi je prvi short na prvi sliki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me pa zanima kaj bo z XRP. Bolj ko se tale tožba vleče bolj se mi zdi da gre njim v prid. Sam sem imel prvi in zadnji nakup pri cca 0,1 in ga še od takrat držim. Še vedno upam da spet kdaj vidimo 4.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, skalar36 pravi:

Bomo videli kako bo sveža novica Evergrande vplivala na kripto trg. Ko se čez par ur odpre trgovanje v USA, bo zanimivo. V Aziji so ustavili trgovanje zaradi strahu pred padcem. 

Nepremičninskemu trgu slabo kaže.

cel kripto se seseda, celo največji utopisti, so mal v strahu. Hodl?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, DAMI34 pravi:

 Hodl?

Ne vem. Lahko ti samo povem kako imam sam. Del kripta imam, ki ga nikoli ne prodam. To je BTC. Z enim delom sem se pa umaknil v FIAT, ker smo na pragu nove recesije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, skalar36 pravi:

Ne vem. Lahko ti samo povem kako imam sam. Del kripta imam, ki ga nikoli ne prodam. To je BTC. Z enim delom sem se pa umaknil v FIAT, ker smo na pragu nove recesije.

ja torej si na hodl. Jaz mam samo BTC in ETH (stavim bolj na ETH)..pa neki drobiža, k ni omembe vredno. Čas za prodajo sem zamusil, torej je bolje čakat...slaj ko prej bo šlo gor, v nulo pa ne more it, no vsaj tako sem prepričan.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evergrande je drugi največji nepremičninski gigant iz Kitajske. Že jeseni je udarilo kot iz neba novica, da so imeli mahinacije z najemanjem kreditov in prodajanje neprimičnin, ki se šele bodo zgradile. Podobno kot Celovški dvori. Prejšni petek, je bil zadnji rok za poplačilo dolgov in upnikov. Seveda tega niso zmogli. Kitajska vlada je rekla da ne bo reševala, naj bodo za zgled. Zanimiv je medijski molk glede tega. To je večja novica kot Lemans Bank 2008. 

Kaj se to tiče kripta. Pomoje se azijci odmetavajo, ker se zavdeajo ko to pride v mainstreem medije, bo isto kot korona dump. Seveda Upniki, ki so ostali brez sredstev rabijo denar...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a pol moram vse prodat? :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!