Skoči na vsebino

Kriptovalute


Priporočene objave

pred 35 minutami, Kor13 pravi:

Eno vprašanje.. Kako si nakazujete coine ali sredstva za nakup le teh na Binance? Tam nisem prav nič domač.. Sam sem bil do sedaj le malo aktiven na Bitstampu, tam sem si za nakup coinov naredil direktno nakazilo v eur iz spletne banke... Odprt pa imam račun tudi na binancah, a kolikor gledam, tja lahko preneseš samo v kriptovaluti npr iz walleta? A iz druge borze pa ne gre? Sem naredil pred kratkim withdrawal nekaj coinov (XRP) iz bitstampa na binance, vpisal vse podatke, transkcija prikazana pod čakajočimi, danes vse nespremenjeno. Na bitstampu vsi kovanci, nič naročila za transfer, na binancah nula. :?

Na bitstampu kupuješ valute z evri\dolarji. Na binancah imaš pa trgovalne pare z BTC, ETH, BNB spet odvisno od valute.

Stvar je preprosta. Če te zanima še kak drug kovanec, ki ga ni na  Bitstampu, je pa na Binancah, ali kje drugje, Iz Bitstampa prenakažeš BTC (bitcoin) na Binance, počakaš cca 30min-1h, da na binancah potrdijo transakcijo BTC, ko imaš pozitivno stanje lahko z BTC kupiš katerokoli valuto. Ne moreš kupiti vseh valut z BTC, ali ETH. (na drugih menjalnicah) Zato je fajn, da si pogledaš pred nakupom s katero valuto lahko kupiš drugo valuto, da ti ni potrebno potem menjati recimo XRP v BTC, da kupiš kaj drugega. Mislim, da na Binancah lako kupiš vse z BTC.

Dam samo en primer, čist enga kovanca, kako pogledaš trgovalne pare na različnih menjalnicah. 

https://coinmarketcap.com/currencies/tomochain/#marketshttps://coinmarketcap.com/currencies/tomochain/#markets

Glde prenakazila XRP. Če nisi na Gmailu potrdil, da boš poslal, ti ni sprejelo transakcije. Ko na bitstampu, ali drugje dviguješ, moraš vedno transakcijo potrditi na gmailu. Ko narediš dvig ti pošljejo mail.

Je v angleščini, kar mislem, da znaš. Je pa za vse menjalnice enak postopek.

 

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, skalar36 said:

Na bitstampu kupuješ valute z evri\dolarji. Na binancah imaš pa trgovalne pare z BTC, ETH, BNB spet odvisno od valute.

Stvar je preprosta. Če te zanima še kak drug kovanec, ki ga ni na  Bitstampu, je pa na Binancah, ali kje drugje, Iz Bitstampa prenakažeš BTC (bitcoin) na Binance, počakaš cca 30min-1h, da na binancah potrdijo transakcijo BTC, ko imaš pozitivno stanje lahko z BTC kupiš katerokoli valuto. Ne moreš kupiti vseh valut z BTC, ali ETH. (na drugih menjalnicah) Zato je fajn, da si pogledaš pred nakupom s katero valuto lahko kupiš drugo valuto, da ti ni potrebno potem menjati recimo XRP v BTC, da kupiš kaj drugega. Mislim, da na Binancah lako kupiš vse z BTC.

Dam samo en primer, čist enga kovanca, kako pogledaš trgovalne pare na različnih menjalnicah. 

https://coinmarketcap.com/currencies/tomochain/#marketshttps://coinmarketcap.com/currencies/tomochain/#markets

Glde prenakazila XRP. Če nisi na Gmailu potrdil, da boš poslal, ti ni sprejelo transakcije. Ko na bitstampu, ali drugje dviguješ, moraš vedno transakcijo potrditi na gmailu. Ko narediš dvig ti pošljejo mail.

Je v angleščini, kar mislem, da znaš. Je pa za vse menjalnice enak postopek.

 

Sploh ne vem za kaj se trudim :P Drugič kar tebi prepustim pedagoško delo, ni to zame :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, lucif3rka pravi:

Sploh ne vem za kaj se trudim :P Drugič kar tebi prepustim pedagoško delo, ni to zame :blush:

Ni res. Prav lepo te je brati. Fajn je da si zraven. Vsak kaj ve (razem mausa k ve vse). Žensk je full malo v krypto svetu, zato smo kr veseli, da si z nami. 

Mi, ki že nekaj vemo, ponavadi po krajši poti razlagamo novincem, ki se šele učijo. Zato pa jaz poskušam čim razločneje razložiti, da je razumljivo vsem. Ker imam zaposlene, vem kako je treba. Kot otrokom, pa še ne razumejo. :D

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, aichmb said:

Približno kako dolgo traja verifikacija na Bitstampu? 

Načeloma par ur, je pa res trajalo do dva tedna v decembrski mrzlici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
27 minutes ago, skalar36 said:

Ni res. Prav lepo te je brati. Fajn je da si zraven. Vsak kaj ve (razem mausa k ve vse). Žensk je full malo v krypto svetu, zato smo kr veseli, da si z nami. 

Mi, ki že nekaj vemo, ponavadi po krajši poti razlagamo novincem, ki se šele učijo. Zato pa jaz poskušam čim razločneje razložiti, da je razumljivo vsem. Ker imam zaposlene, vem kako je treba. Kot otrokom, pa še ne razumejo. :D

No tole ta zadnje mi nikoli ni šlo, verjetno je zato mati učiteljica, jaz pa čim dlje od te vloge. Sem raje na drugi strani, ko poskusim nekaj razumet. Ponavadi itak trmasto sama, kar je blo tudi stanje prvo leto al pa pol leta crypto scene, pol pa nekak sčasoma ugotoviš, da kak telegram al pa slack, al pa v končni fazi github niso brez razloga. Added bonus, ponavadi zna bit tudi precej lažje povprašat kot se pa sam lotit odkrivanja tople vode. Na mausovo kategorijo pa niti pomislit ne upam! :ninja::whistle:

https://hackernoon.com/a-look-at-the-women-of-crypto-ede46f14e4f0; ime enega kovanca od projekta Cardano, k nama je skupen, pa tudi vemo od kje je prišlo? ;) (čeprav priznam, da je to že splošna razgledanost, ne le kripto specifika :whistle:)

https://medium.com/s/story/women-are-buying-crypto-heres-why-fbb81468fb27 Veš, je tale cryptoworld neodvisnost od finančnih in političnih instituacij tudi na drugačen način blagodejna za žensko populacijo, če pomisliš, koliko je naša družba patriarhalna in s(m)o ženske potisnjene v situacije, kjer nimamo nobenega nadzora nad lastnim premoženjem (na misel pride pač "klasična" ureditev družine v naši kulturi). Drugo, enako ali še bolj pomembno dejstvo je pa to, kako anonimnost kriptosveta zakrije diskrimnacijo po spolu in posledični wage gap. Aaaampak smo že v debatah za kakšno drugo temo :) 

Popravljeno . Popravil lucif3rka
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, maus said:

v tem je poanta .. en je pa na tvoj račun dubu :P

 

p.s.

če ga najdeš, ga skupi prefukamo, ajeprau :mad: 

...zaj bote pa mene prefukal, ane... ...dohtarca ze maha s palco... :cry:

Untitled.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, lucif3rka pravi:

...

 

pred 3 urami, skalar36 pravi:

...

Hvala obema. Sej osnove so mi znane, v tem je bil point, da, ker na binancah ne moreš naredit direktno nakazila v eur, kot sem ga recimo na bitstampu, sem probal "prenakazat" v xrp iz bitstampa, a očitno nekaj ni štimalo. Krivda ni bila v avtentifikaciji, sem tudi to naredil. (Je pa res, da je najbrž res bolj kot xrp uporaben btc v smislu plačilne enote na binancah, saj zares nisem prej preveril trgovalnih parov.) Bolj je bilo mišljeno v smislu, če je kaka meni še neznana fora, zakaj ni šlo direktno, ali bi moral najprej na wallet, pa potem naprej, ali pač samo v btc (čeprav ni logično, če maš pa možnost na binance deposit  v več različnih coinih), ampak mi je bilo čudno, da je bila transakcija že na čakalni listi (in coini prosti, nisem imel nastavljenega kakega sell order ali kaj podobnega, sem prvo tudi na to pomislil..) naslednjič pa kot da ni blo nč...

V glavnem naj načeloma ne bi bilo nič takega? Bom probal še enkrat, pa za spremembo v btc, pa da vidim..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na binancah v prihodnosti si bos lahko nakazal v fiat na racun na banko. Vsaj tako pravijo, oziroma delajo na tem.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, lucif3rka pravi:

Načeloma par ur, je pa res trajalo do dva tedna v decembrski mrzlici.

Še vedno mi ne dovolijo mojga3 dnarja zagemblat :bounce:

Popravljeno . Popravil aichmb
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To mi je čudno. Jst sem si zadnjič čisto lepo prenakazal iz Bitstampa na Binance. Na bitstampu daš withdraw v valuti BTC in na binancah daš nakazilo, isto btc zato,da ti da tvoj BTC naslov, copy naslov iz binanc paste na bitstamp in še ne v eni uri prenakazano. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na luno.com lahko brez potrditve/odobritve prenakazes do 1000 eur, denar pa do tja spravis preko SEPA naloga. Eur pretvoris v BTC, provizija mislim, da je 1,54%, BTC pa posljes na binance, kjer je prikazano z zamikom 15 min do ene ure...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eto, včeraj zvečer sem se jaz ki nikoli :blush: ne trejdam, spravil malce igrat. Nekje okoli 18 ure se je začel opaznejši pump v paru XTR/BTC v korist XTR-a....ker sem predvideval da gre za ameriški opoldanski pump, katermu bo sledil dump, sem nekje pri dobrih 5% v korist XTR-a prodal in menjal v BTC...in čakal na padec. No predvidenega padca ni bilo, je pa bil dovolj velik, da sem dodal 2.200TRX-ov na račun...vmes pa malo gledal še tekmo. Ta vrednost sicer ni ne vem kako velika (cca 150usd)...ampak.....če bo rast kot je predvidena  , bo to konec leta med 1.100 in 2.200usd...to pa za tri urce "dela" niti ni tako slabo.

Pričakoval sem sicer večji padec, ampak kot kaže, se trg že konsolidira pred naslednjim up-om...kar je tudi v redu.

Je pa provizija 0,05%...ni strašno....

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oni ki razmišljate o 1% donosa/dan/dolgi rok - https://www.quora.com/Is-it-possible-to-earn-1-per-day-in-stock-market

Povzetek drugega odgovora, ki ima cifre not.

Citiraj

$1 invested for 1yrs at 1% per day = $12 You are still poor.

$1 invested for 5yrs at 1% per day = $250,000 (approx) = You are no longer poor.

$1 invested for 10yrs at 1% per day = $60,000,000,000 (approx) = You are Mega Rich

$1 invested for 15yrs at 1% per day = $16,000,000,000,000,000 (approx) = You own the Earth and all the people. Our Supreme Ruler! PS. You own Warren Buffett too.

 

Okoli 2FA - to seveda moraš uporabljati, če ti je varnost maila al pa trgovalnega računa ljuba. Vsaka stran (vsaj tiste ki jih uporabljam), ki ponuja 2FA ti ob generiranju 2FA nastavitev da kup kod za enkratno uporabo (ponavadi 10) - te se shrani nekam na varno na drugo lokacijo (password manager, print na list papirja, ipd). Če ti krepa telefon z Google Authenticatorjem se lahko s temi kodami še vedno prijaviš - bo pa vsaka delovala samo enkrat. Tako da se jih uporabi ko naprimer nastavljaš Google Authenticator na novi napravi (če je stara nenapovedano kaput). Vem da je offtopic sam se mi zdi uporabna informacija. Če bo kdaj komu rešila dan - super.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, jskrablin said:

Oni ki razmišljate o 1% donosa/dan/dolgi rok - https://www.quora.com/Is-it-possible-to-earn-1-per-day-in-stock-market

 

 

Tukaj si vzel obrestno-obrestni račun. Kar sem trdil je, da je možno dnevno delati 1% donosa. Kaj to pomeni? Recimo, da imaš 1 BTC, ki je sedaj vreden okroglih 7k EUR. 1% dnevno pomeni 70 EUR. To je v enem letu 25k EUR (365 dni x 70 EUR). V petih letih je to 127k EUR. V 10 letih je to 255k EUR. To so pa malo drugačne številke, kajne? Morda sem se narobe izrazil, ampak to je bilo tisto, kar sem mislil. 

Zdaj, če imaš noter 1.000 EUR, to pomeni 10 EUR na dan. To je v enem letu 3.650 EUR, v petih letih 18.250 EUR in v 10-ih letih 36.500 EUR. To so pa verjetno že precej drugačne številke in tudi bolj realne. Torej, to JE možno delati oz. ustvarjati, kakšna je pa potem realnost je pa drugo vprašanje, ker nihče ne ve, kako se bo zadeva obnašala na daljši rok. Govorim za ta trenutek. Ta trenutek je pa relativno neugoden, ker BTC recimo že vsaj en teden stoji oz. se ne premakne bistveno v nobeno smer. V tem trenutku je zadeva skoraj neprofitabilna. 

Strinjam pa se, da je z obrestno-obrestnim računom NEMOGOČE delati 1% donosa dnevno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

40 minutes ago, Kawalir said:

Tukaj si vzel obrestno-obrestni račun. Kar sem trdil je, da je možno dnevno delati 1% donosa. Kaj to pomeni? Recimo, da imaš 1 BTC, ki je sedaj vreden okroglih 7k EUR. 1% dnevno pomeni 70 EUR. To je v enem letu 25k EUR (365 dni x 70 EUR). V petih letih je to 127k EUR. V 10 letih je to 255k EUR. To so pa malo drugačne številke, kajne? Morda sem se narobe izrazil, ampak to je bilo tisto, kar sem mislil. 

Zdaj, če imaš noter 1.000 EUR, to pomeni 10 EUR na dan. To je v enem letu 3.650 EUR, v petih letih 18.250 EUR in v 10-ih letih 36.500 EUR. To so pa verjetno že precej drugačne številke in tudi bolj realne. Torej, to JE možno delati oz. ustvarjati, kakšna je pa potem realnost je pa drugo vprašanje, ker nihče ne ve, kako se bo zadeva obnašala na daljši rok. Govorim za ta trenutek. Ta trenutek je pa relativno neugoden, ker BTC recimo že vsaj en teden stoji oz. se ne premakne bistveno v nobeno smer. V tem trenutku je zadeva skoraj neprofitabilna. 

Strinjam pa se, da je z obrestno-obrestnim računom NEMOGOČE delati 1% donosa dnevno. Je pa to sicer brez veze kalkulacija, ker enostavno ne moreš čisto vsak dan delati natančno 1%. Tukaj je potrebno pogledati dnevno POVPREČJE, ki ga potem izračunaš iz mesečnega ali celo letnega trgovanja. En dan ali dva ne boš naredil nič, pa potem nek drug dan 3-4%. Pomembno je pač povprečje. Upam, da se razumemo, in to, kar sem povedal, JE možno. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobra sansa za nakup Xrp. Jaz sem bil zal kaksno uro prehiter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje hranite npr. ETHOS, Cardano...in ostale katere se ne da hraniti na Ledgerju? Kakšna druga denarnica? MyEtherWallet je OK varjanta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam tudi Jaxx...je veliko prijaznejši do uporabnika. Vendar ga uporabljam samo za ETC...ne vem ali lahko in katere valute še shranjuješ na njem.

Imam pa tudi MyEtherWallet, ki je sicer prazen...ampak dokler sem ga uporabljal, je delal brezhibno....le zapleten je bil malce bolj.

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Rey said:

Kje hranite npr. ETHOS, Cardano...in ostale katere se ne da hraniti na Ledgerju? Kakšna druga denarnica? MyEtherWallet je OK varjanta?

MyEtherWallet je samo za ERC20 valute kar ETHOS mislim da je.  Nikoli ne posiljaj drugih valut/zetonov katere niso ERC20 v MyEtherWallet, ker bodo po vsej verjetnosti izgubljeni...v najslabsem primeru izgubljeni za vedno!

Cardano lahko hranis zaenkrat samo v njihovi denarnici "DAEDALUS" https://daedaluswallet.io.

V bliznji prihodnosti planirajo izdat podporo za cold storage "Ledger Nano S in moznost uporabe Paper walleta.

 

 

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, TOMCAT pravi:

:blush: :D

 

WALL.jpg

NEO na Ledger nano S gre samo preko brskalnika, ni appa v denarnici kot za BTC, ETH, XRP... 

Na Ledgerjevi strani so navodila, ampak neo.org stran je bila vceraj meni cel dan nedosegljiva :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pravite na tole.....nateg ali bo res nekaj na tem ? ( vse pada ...njim pa raste )

Quantstamp is the first scalable security-audit protocol designed to find vulnerabilities in Ethereum smart contracts. The Quantstamp protocol solves the smart contract security problem by creating a scalable and cost-effective system to audit all smart contracts on the Ethereum network. Over time, Quantstamp expects every Ethereum smart contract to use the Quantstamp protocol to perform security audits, as security is essential.

The Quantstamp protocol relies on a distributed network of participants to mitigate the effects of bad actors, creating the required computing power to provide governance. Each participant will use the Quantstamp Protocol Tokens (QSP) to pay for, receive, or improve upon verification services.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!