Skoči na vsebino

Kriptovalute


Priporočene objave

10 minutes ago, BIF said:

Še en primer kam slovenci vlagajo denar....samo v kripto ne...ker je nateg....:OK:

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/leta-varcevali-v-rezervnih-skladih-sedaj-ostali-brez-vsega.html

To ni prostovoljno vlaganje, ampak zakonsko obvezno. Vsaka večstanovanjska hiša oz. blok mora po zakonu imeti upravnika, ta pa mora odpreti in voditi rezervni sklad. Kar država ni uredila je, da bi zavarovala interese vplačnikov v te rezervne sklade, kot se je sedaj videlo na tem primeru. Ampak to je sedaj stvar kriminalistične preiskave in sodnega pregona. Res pa je, da bodo verjetno ostali brez vsega, ampak še enkrat, ne zato, ker bi se sami prostovoljno odločili za to, pač pa, ker je tako določila država. Edino na kar bi lahko vplivali je izbira upravnika. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap vem kako in kaj....nisem sicer mislil v tem smislu kot si ti razumel...pa vseeno. Da ne bomo zašli po nepotrebnem iz osnovne tematike....kripto torej....tu ostanimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj se na BTC-ju dogaja nekaj zanimivega: volume pada, folk prodaja, v enem dnevu padec za skoraj 400 EUR. Padli smo že na 6.650 EUR. To je sicer dobro za novo vlaganje, ampak se bojim, da je trenutno kripto izgubil veter v jadrih. Kot, da se je mrzlica umirila, veliko jih je pa na HODL in samo držijo. Ti bodo v nekem trenutku, ko jih bo zajela panika, kvečjemu prodali, ne pa kupovali, to pa bo pomenilo še večji padec vrednosti. Prav zanimivo bo opazovati, kam se bo tole premikalo v prihodnje. Zaenkrat se ponovitev rekordnih vrhov iz konca lanskega leta zdi bolj utopija, kot realno pričakovanje. Jaz sem se zahebal in prezgodaj vstopil v buy pozicijo, tako, da sem do nadaljnega, dokler zadeva spet ne zraste tudi jaz na HODL. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani ob tem času je bil Market Cap volume 77 miljard...ob novem letu pa 741 milijard...rekordni vrh lanskega leta bo letos presežen....krepko....

https://coincheckup.com/global

...kar se dogaja je pravi "mamac" za novince. Stari gadi bodo zdaj na ta račun povečali volumne kovancev na račun nestrpnih. Ko bo kolesje zagnano bodo ti, ki zdaj panično prodajajo, kupovali kot fukjeni,v želji, da nadomestijo izgubo itd. itd...

Popravljeno . Popravil BIF
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, BIF pravi:

Lani ob tem času je bil Market Cap volume 77 miljard...ob novem letu pa 741 milijard...rekordni vrh lanskega leta bo letos presežen....krepko....

https://coincheckup.com/global

...kar se dogaja je pravi "mamac" za novince. Stari gadi bodo zdaj na ta račun povečali volumne kovancev na račun nestrpnih. Ko bo kolesje zagnano bodo ti, ki zdaj panično prodajajo, kupovali kot fukjeni,v želji, da nadomestijo izgubo itd. itd...

če v to preveč padeš, rataš odvisnik .. huje kot kocka in stave ... enakovredno drogi :huh:

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, BIF said:

Lani ob tem času je bil Market Cap volume 77 miljard...ob novem letu pa 741 milijard...rekordni vrh lanskega leta bo letos presežen....krepko....

https://coincheckup.com/global

...kar se dogaja je pravi "mamac" za novince. Stari gadi bodo zdaj na ta račun povečali volumne kovancev na račun nestrpnih. Ko bo kolesje zagnano bodo ti, ki zdaj panično prodajajo, kupovali kot fukjeni,v želji, da nadomestijo izgubo itd. itd...

Ja, tudi tako lahko interpretiraš trenutno dogajanje. :OK: Upam, da se bo to uresničilo, ker nujno potrebujemo volumen nakupa. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, maus said:

če v to preveč padeš, rataš odvisnik .. huje kot kocka in stave ... enakovredno drogi :huh:

 

Ni tako hudo. :) Malo pogledaš, kaj se dogaja in ustrezno ukrepaš. Ni treba, da ves čas visiš na grafih in jih analiziraš. Jaz na vsakih nekaj ur vržem uč gor, da vidim, kako in kaj, sicer pa imam postavljene targete in druge parametre, tako, da je zadaj tudi avtomatika. Tukaj lahko spušiš samo, če prodajaš, ko cena pada, ali pa, če bi padla na nulo. Potem je konec igre, dokler pa se to ne zgodi, gre za korekcije, ki se dogajajo ves čas, ker je trg pač volatilen. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, maus pravi:

če v to preveč padeš, rataš odvisnik .. huje kot kocka in stave ... enakovredno drogi :huh:

 

Mausi kolk si uložu....:)

pred 5 minutami, Kawalir pravi:

Ni tako hudo. :) Malo pogledaš, kaj se dogaja in ustrezno ukrepaš. Ni treba, da ves čas visiš na grafih in jih analiziraš. Jaz na vsakih nekaj ur vržem uč gor, 

Ja sej ostale urce lajfa pa kle debatiraš o tem      :lol1:........................;)(mau heca more bit)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kawalir pravi:

Ni tako hudo. :) Malo pogledaš, kaj se dogaja in ustrezno ukrepaš. 

se strinjam s tabo .. ampak nekateri so skoz na FB, da ja ne bodo kakšno novico spust ... med hojo, v avtu, pr kufet, na biciklu .. ;) 

pred eno uro, VS800 pravi:

Mausi kolk si uložu....:)

nč še :P

se bom pa verjetno lotu proučevanje tega, vendar šele k bo sneg in bodo douge bele noči ... takrat mam mau več časa ...

v tole se moraš spustit šele, ko si precej dobro poučen ... in jaz se bom prej poizkusil dobro podučiti ...

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s.

jaz imam en problem .. ne vem, kako se pol to prijavlja na KPK - Komisija za preprečevanje korupcije, saj moram vsako leto oddati stanje ...

:huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem zasledil na siolu/digisvet:

Furs obdavčitev dohodka iz naslova kriptovalut predvideva za posameznika, ki se s trgovanjem s kriptovalutami ukvarja tako pogosto, da se to upošteva kot dejavnost, in jo mora tudi prijaviti, ne pa tudi za nekoga, ki je v kriptovalute vložil enkrat in imel veliko srečo. 
Nekdo, ki je večje število bitcoinov kupil pred nekaj leti in za enega odštel samo en evro, nato pa jih decembra lani, ko je bitcoin podiral rekorde, prodal za več tisoč odstotkov višjo ceno in zaslužil 50 milijonov evrov, Fursu ne bi bil dolžan in tudi ne bi mogel prijaviti ničesar, saj je šlo za enkratno naložbo in ne za trajnostno dejavnost. 
Z denarjem, ki ga je zaslužil z enkratnim poslom, bi si kupil luksuzne avtomobile, hišo, helikopter, jahto. Nato bi ga obiskal finančni inšpektor z nalogo, da razišče izvor njegovega premoženja. Recimo, da je spletna borza, ki ji je kriptomilijonar prodal svoje bitcoine, vmes propadla. Ker izvora premoženja ne bi mogel dokazati, bi inšpektor njegovo premoženje obdavčil 70-odstotno. 

Kam spada trejdanje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljubiteljsko tredanje ni obdavčeno.

BTC bo precej zrasel, problem je ker ga elita oz. bankirji umetno dol tiščijo z raznoraznimi novicami, da je to prevara in da bo vse skupaj propadlo. Zadeva bo šla tudi do 100 jurjev ali več, vendar trenutno ne, kot sem rekel, ker ga umetno dol tiščijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Kawalir pravi:

Ni tako hudo. :) Malo pogledaš, kaj se dogaja in ustrezno ukrepaš. Ni treba, da ves čas visiš na grafih in jih analiziraš. Jaz na vsakih nekaj ur vržem uč gor, da vidim, kako in kaj, sicer pa imam postavljene targete in druge parametre, tako, da je zadaj tudi avtomatika. Tukaj lahko spušiš samo, če prodajaš, ko cena pada, ali pa, če bi padla na nulo. Potem je konec igre, dokler pa se to ne zgodi, gre za korekcije, ki se dogajajo ves čas, ker je trg pač volatilen. 

Celo brati je lepše vtise iz dnevnih voženj, kot pa probleme s kripto. Ko padeš enkrat v ta "jarem"...koliko prostega časa ti še ostane? ....greš lahko še kam brezskrbno na počitnice npr.? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je poskočil Skycoin (SKY) iz $25 na $35...jutri bo na voljo za trgovanje na Binancah. Tako je iz isttega razloga tudi ZenCash (ZEN) danes zjutraj poskočil v dobri uri iz $35 na $50, zdaj se je vrnil na enako ceno pred skokom. So Binance očitno kar vplivne. Treba spremljati novice na njihovi strani. Ko bodo napovedali trgovanje v parih še s kakšno novo valuto bo treba biti v pripravljenosti ;)

 

Starim mačkom je to vrjetno vse jasno...jaz sem danes to sam pogruntal...kar je tudi en "dosežek" :ras: Pa še komu od nas, ki smo komaj vskočili v to bo prišla novica prav :rolleyes:

Popravljeno . Popravil Rey
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Blisk1 pravi:

Ljubiteljsko tredanje ni obdavčeno.

BTC bo precej zrasel, problem je ker ga elita oz. bankirji umetno dol tiščijo z raznoraznimi novicami, da je to prevara in da bo vse skupaj propadlo. Zadeva bo šla tudi do 100 jurjev ali več, vendar trenutno ne, kot sem rekel, ker ga umetno dol tiščijo.

Jaz tudi tako mislim, da si tukaj veliki vlagatelji pripravljajo teren za ugoden nakup.  Upam,da ima tip spodaj prov :)  Rad bi videl trx na 10$ in ADA na recmo 50$, pa da si postavim hišo :D 

http://bitcoinist.com/john-mcafee-says-the-cryptocurrency-bull-rally-is-near/

Kaj se smatra kot dejavnost, če se ukvarjaš s kriptovalutami? Kaj če sem jaz vsak mesec "dejaven" in recmo vložim po 100€ v kak ICO ??

 

Še kripto slovarček, če komu pride prav 

Crypto-Terms-Meaning-1.jpg

Popravljeno . Popravil ProdriveR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTC pada kot kamen... Sedaj bo stestiral 6.300 in če pade še pod to mejo, ga ne bo več moglo ustaviti nič. Lahko pade tudi do 5.400. Tisti, ki boste vlagali sedaj, boste znali debelo zaslužiti. :smoke: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje čist laicno mnenje je, da je bila lani ogromna, prevelika rast. Tisti ki so pred enim letom kupovali so še vedno veliko v plusu in jim ni tezko prodat po trenutnih cenah. Verjetno bomo vidli btc okoli 5k. Konec leta bo marketcap cca 650-850 milliard. Dolgorocno pa, cez 2-3 leta, bodo današnje cene smešne. Verjetno bodo tisti, ki bodo takrat kupovali rekli, "joj ko bi pred dvema letoma kupil".

Cene pa ne bodo šle samo na gor. Šlo bo gor-dol. Kot vedno. 

Sam na glas razmišljam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jest mam čist druge težave. Cel cajt že razmišljam al nej kupim SX-a, al CRF 1000L. Prej bo sezone konc, kot se bom jest odloču. Al bom pa januarja (po BIFonačijevem pravilu) kupu vse 3. :D

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa da dam eno "krypto valuto", katera je meni všeč, in mislim, da je še razmeroma nepoznana, ter ima majhen marketcap in velik potencijal za rast.

HPB, hig performance blockchain.

Kupite ga lahko na kucoin, ali bibox. Obe menjalnici sta ok. Če/ko bo priletel na binance, bo cena zelo poskočila. Bi se pa lahko reklo da je to "kitajski EOS". Ker hočejo delati podobno kot EOS. 

Raziščite pa sami. To je le predlog. Jaz sem  investiral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 5. 2018 ob 21:08, skalar36 pravi:

Mislem, da ni še bull run. Vem pa ne. Prej bi rekel, da čist običajno dogajanje, pa da bomo šli še nižje, med tednom, torek- sreda. Sam čisti "gut filing".

Kupi kdo kristalno kroglo? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, skalar36 said:

Kupi kdo kristalno kroglo? :D

To bi moral vprašati jaz. :D Poglej, kaj sem napisal zgoraj:

BTC pada kot kamen... Sedaj bo stestiral 6.300 in če pade še pod to mejo, ga ne bo več moglo ustaviti nič. Lahko pade tudi do 5.400.

Problem je, ker pri 6.300 prebije spodnji kanal in potem ima naslednji resistance šele pri 5.400. Priznam, da nisem zadovoljen, ker imam odprto pozicijo od 7.050, kar pomeni, da se bom še načakal, da pridem nazaj na izhodiščni položaj, med tem pa bom izgubil res lepo priložnost zaslužka. :cry: Napaka, ki sem jo naredil je bila, da sem ignoriral sistem, ki sem ga postavil, ker sem mislil, da gre za manjšo korekcijo, nisem pa pričakoval takšnega padca. Kar mi ostane sedaj je, da dam noter še nekaj denarja in kupim na dnu, ko ga bo dosegel. Morda, bom videl. 

Popravljeno . Popravil Kawalir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!