Skoči na vsebino

Kriptovalute


Priporočene objave

Smo že blizu 3390$ :) Mislim tudi, da je to spodnja meja, ker to je tudi nekak cena kjer se rudarjenje še splača in mislim, da je to tudi neka psihološka meja. https://bitnewstoday.com/news/unprofitable-mining-how-bitcoin-price-decrease-affected-mining-future/

Če pa prebije tole, po gre pa pod 2000$.

Drgač pa zadnje  čase poslušam tega tipa  (okej, pustmo to,da ma tip mozoljev k jest pred 20.leti :) ) in se mi zdi, da kr dobro razlaga kaj se dogaja. 

https://www.youtube.com/channel/UCc4Rz_T9Sb1w5rqqo9pL1Og/featured

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rudarjenje... Ce se ugašajo " rudarji"... Se težavnost zmanšuje, in tudi cena rudarjenja pada... vedno se bo tistim, ki niso all in splačalo rudarit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsakič ko pade gre potem višje....malo je podoben ceni bencina pri nas....?

no resno...ta tabela pove veliko....pa ni treba zato v velike šole hodit. Dovolj je, da znaš štet. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej ne vem. Glih sm bil s kolegom, s katerim sva dobro leto nazaj vrgla nekaj dnarja v BTC, pa sva oba ze odpisala to. Tako da, ce kej bo ... super, ce ne pa sola za drugic. Ce je nateg, je vrhunski ?

Popravljeno . Popravil Rossi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rossi, nocem bit nesramen. Ampak ko večina obupa, potem smo na dnu. Ce ni več tistih, ki prodajajo... Ostanejo samo še kupci. Prodat morjo samo še se tisti, ki si mislijo, "ma,tist kar mam še prodam pa kupim ps4/en rabljen avto/karkoli" cena verjetno zelo veliko ne bo padla vec. Smo zlo blizu dna. To se vidi po komentarjih... ne na ms. V drugih medijih.  

Popravljeno . Popravil skalar36
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, ProdriveR pravi:

Dobro je poskočilo, sedaj me pa že FOMO daje, da se moja strategija (čakanje na 3000$) ne bo obnesla :) 

Ko bo vreden 100.000 ti bo verjetmo čisto vseeno ali si ga kupil za 3.000 ali za 4.500. Ne bo pa ti vseeno, če nisi kupil nobenega. Malo za šalo malo pa zares....;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, ProdriveR pravi:

Tale lepš govori :)
 

 

UuU pazi tega Seula. On je "con artist." 

https://steemit.com/bitcoin/@philakonecrypto/the-biggest-cryptocurrency-fraudster-of-all-time-introducing-bitcoin-seoul-whale-club-by-bobby-kim

Sicer me pa ne skrbi za prihodnost BTC-ja. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 11. 2018 ob 18:27, skalar36 pravi:

Rezultat iskanja slik za psychological trading wave

Najverjetneje smo tukaj nekje vmes med jezo in depresijo. Bolj proti jezi.

Sucker rally?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me zanima, kam gre tole. Zaenkrat mi je všeč kako kaže, sem pravi čas dokupil :) Vidim,da se je pri 4k$ ustavilo in odbilo navzdol, ampak držmo pesti, da gre drugo rundo skozi in tja proti 6k :) Sicer sem zasledil, da so nekateri mnenja, da če ne prebije par resistance line-ov, da zna padit vseskupaj še nižje kot je bilo (pod 3k$). Ampak zaenkrat ne zgleda slabo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je kar si napisal. Ampak to lahko napovem tudi jaz....če ne bomo šli višje bomo verjetno šli dol. In obratno. Če sem se kaj naučil v kriptu je to, da je ogromno "vedeżevalcev"...vsi do zadnjega pa zgolj in samo ugibajo. Če slučajno kdo zadene je glasen in drugi molčijo....in potem se zadeva obrne...in spet obrne...in obrne. 

Pomembno je samo to kar si se odločil ti in koliko si našrudiral sam in seveda koliko v to verjameš. Edina komponenta, ki tu velja je čas. Da bodo pa današnje cene vauit čez 3 do 5 let smešnica iz nekih preteklih časov in mnogim glavobol pa ti 100% jamčim....bo pa do takrat še kar nekaj oscilacij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, mato295 pravi:

Ja, samo enih 10-15 strani nazaj si bil ti isto glasen in nam vsem ostalim pravil, da smo budale.

Prav si napisal...10-15 strani nazaj. Ti si se pa na tvojo srečo rodil pameten. Kdo ve kaj bomo v tej temi pisali čez 10-15 strani. Mogoče bom čez 15 strani počel kaj druega in bom że pozabil, da ti in MS sploh obstajata. Mogoče bom prebiral kakšno tvojo modrost...kdo ve. No razen tebe...ti si se rodil pameten, kripto pa ti je bil položen v zibelko.

Fino bi bilo, da takšni kot ti malce razmislite in se ni treba obnašat kot da ste izzumili kripto. Nekoč ste bili isti cepci, kot mi vsi ostali. Čas pa teče in tisti, ki se nismo rodili z vsem znanjem tega sveta o vsem se med tem učimo in tudi kaj naučimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni potrebe po žalitvah. Točno to sem imel v mislih, ko sem pisal. Takrat, ko je dobro kazalo, si bil polen egota in si žalil vse. Očitno se nisi nič naučil in žališ še sedaj. 

Jaz sploh nisem nič govoril o stanju kripta, ampak o tvoji aroganci in ošabnosti. Ampak če drugače ne znaš, pa naj bo.

Kripto spremljam že od samega začetka. Pa nisem žalosten, ker nisem takrat vložil v to. Žalosten sem, ker kripto ni postal to, kar sem sam pričakoval. Mislil sem, da bo to stabilna, mednarodna valuta, s katero ne bo možno manipulirat, ki bo varna, stabilna. Da bom lahko v njej varčeval. Da bom naložil denar in šel na dopust in se ne bom bal, da mi bo na koncu ostalo za en sendič.

Se je pa vse izrodilo. Zame je to ena velika žalost. Nič drugače, kot piramidni sistemi in borze. Eden je zaslužil miljone in ne ve, kaj bi sam s seboj, 200.000 (karikirano) družin pa zaradi tega živi v še večji bedi, kot prej. Foter je zadnji denar, ki ga je varčeval za otroke, vložil v to in vse izgubil. Sedaj se je pa še zapil, otroci pa živijo v bedi. In tega fotra je nekdo prepričal v nakup, ko ga je nagovarjal, da je neumen, če tega ne naredi, da mu bo čez 5 let žal, itd, itd, ...Vsak evro, ki ga je nekdo zaslužil, je nekdo drug izgubil. Če vas veseli zašlužek na tak način, naj bo. Sam sem mnenja, da je tak način največji krivec za vse tegobe na svetu - pohlep in želja po hitrem zaslušku.

Še enkrat, ni nobene potrebe po žaljenju in širjenju negativne energije.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se bom še jaz vmešal, ker pač spremljam in vlagam v krypto. Predvsem pa verjamem v to tehnologijo. Žalostno je , da so ljudje vložili vse svoje prihranke v to sceno in potem izgubili. Točno pa vem zakaj so, ker so hoteli obogateti na hitro. Sam, sem vložil cca 1% svoje imovine. Decembra ko je noro raslo, sem prodal, ker se mi je zdelo da ne more trajat. Mam prijatelja, ki je izgubil ogromno, ogromno. Žalostno, ampak kriv si je sam. Sem ga opozarjal, da naj ne kupuje ko že tako zraste... pohlep je bil močnejši. Danes pravi da je bil đanki in sploh ni videl, da je vse prenapihnjeno. Kdor pozna igro poker točno ve, da ne greš vsako igro "all in". Dve stvari, ki sta zelo pomembni v kryptu so vsi spregledali, prva najbolj važna: Vloži toliko kot lahko pogrešaš.  Druga  dobro se pozanimaj o projektu, ki ga podpiraš, oziroma boš v njega vložil denar. No koliko osmoljencev je to nardilo? Vedet je treba, da je vedno nekdo, ki je pred mano vstopil v to igro, kaj bo naredil, ko bo močno zraslo... prodal kupcem, ki vidijo da bo šlo "na luno". Vsi so hoteli na hitro obogateti... In ne drugih kriviti za svoje napake, svoj pohlep, in svojo naivnost verjeti drugim na besedo.

Tudi v delnicah je tako. Koliko je bilo razočaranih leta 2008\2009... tisti, ki je pa takrat vložil.... pa danes prodaja... zato pa pada.

Pa v zlato... Jaz spet kupujem krypto j, majhne zneske.

Če bi pri vsaki stvari obupal pri prvi oviri....danes ne bi vozil motorja.

PS: BTC=  4 sateliti krožijo okrog zemlje, ki podpirajo prenos BTC-ja brez potrebe po internetu. Samo Grenlandija in Islandija nista pokriti s signalom.... in potem me naj nekdo prepriča, da je BTC piramida in bo šlo na 0. Samo tist, ki ni naredil "domače naloge" lahko to reče.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, mato295 pravi:

Ni potrebe po žalitvah. Točno to sem imel v mislih, ko sem pisal. Takrat, ko je dobro kazalo, si bil polen egota in si žalil vse. Očitno se nisi nič naučil in žališ še sedaj. 

Jaz sploh nisem nič govoril o stanju kripta, ampak o tvoji aroganci in ošabnosti. Ampak če drugače ne znaš, pa naj bo.

Kripto spremljam že od samega začetka. Pa nisem žalosten, ker nisem takrat vložil v to. Žalosten sem, ker kripto ni postal to, kar sem sam pričakoval. Mislil sem, da bo to stabilna, mednarodna valuta, s katero ne bo možno manipulirat, ki bo varna, stabilna. Da bom lahko v njej varčeval. Da bom naložil denar in šel na dopust in se ne bom bal, da mi bo na koncu ostalo za en sendič.

Se je pa vse izrodilo. Zame je to ena velika žalost. Nič drugače, kot piramidni sistemi in borze. Eden je zaslužil miljone in ne ve, kaj bi sam s seboj, 200.000 (karikirano) družin pa zaradi tega živi v še večji bedi, kot prej. Foter je zadnji denar, ki ga je varčeval za otroke, vložil v to in vse izgubil. Sedaj se je pa še zapil, otroci pa živijo v bedi. In tega fotra je nekdo prepričal v nakup, ko ga je nagovarjal, da je neumen, če tega ne naredi, da mu bo čez 5 let žal, itd, itd, ...Vsak evro, ki ga je nekdo zaslužil, je nekdo drug izgubil. Če vas veseli zašlužek na tak način, naj bo. Sam sem mnenja, da je tak način največji krivec za vse tegobe na svetu - pohlep in želja po hitrem zaslušku.

Še enkrat, ni nobene potrebe po žaljenju in širjenju negativne energije.

 

 

V kolikor si se ob mojem odgovoru počutil užaljenega...se opravičujem. Kripto se je v zadnjem času zelo spremenil....kakor tudi moj pogled nanj. Ne vidim razloga, da bi slepo vztrajal na mnenju izpred 15 strani, če se zadeve spreminjajo.

Da se je kripto izrodil iz experimentalnega projekta v neko drugo obliko kakršna je danes....mene ne preseneča. V kolikor bi bil to slab projekt, bi že propadel. Se pa (po mojem mnenju) dogaja nasprotno. Kakšna bo prihodnjost kripta je seveda nemogoče do potankosti napovedati...menim, da smo v obdobju preoblikovanja in pozicioniranja. Da je zadeva kratkoročno zelo tvegana naložba...jasno. Kaj na tem svetu pa je sploh še varna finančna naložba?....fiat?...zlato?....delnice?..nepremičnine? Nič od tega. Vse deluje po enakem principu...nekdo dobi, ker nekdo izgubi. Osebno pač menim, da v kolikor si to lahko privoščiš, je eden od večjih potencialov ustavriti dolgoročno profit, naložba v kripto. In izključno tako se na tem trgu obnašam. Trg je krut, kot je vse okoli nas. Ideje o sajenju rožic, skupnem blagostanju in podobno je pač poligon za zasanjane.

Država nas je prepričevala, kako pametno in varno je kupiti delnice NoveKBM...kako dobra naložba je to. Potem so nam čez noč razložili (karikirano)...jebi ga. Kar ste vložili smo vam vzeli...zdaj nimate nič. To je bila mnogim dobra šola...tudi meni. Zato nimam prav nobene sentimentalnosti do tega, ali bom pobral dobiček na račun nekoga drugega. Se sliši kruto?...nečloveško?...nemoralno?... Mogoče res...ampak tako je danes in nič ne kaže, da bi bilo drugače.

Za časa svojega življenja sem zamenjal dve državi, več političnih sistemov, dva potna lista, štiri denarne valute, bencin na bone, par-nepar, kolone pri Berti....vsakič so mi razlagali, kako bo sedaj bolje...rezultat...nič ni bolje, vedno so me nekje na nek način olupili (brez sentimentalnosti). Nafukali so me v naložbena zavarovanja, življenska varčevanja itd....ko je prišel čas izplačila, sem dobil manj, kot če bi doma sredstva nalagal v "štunfo". In naj si še naprej zatiskam oči?...Srbi bi rekli..."pa dokle bre ovako?"...

Vse svoje življenje vplačujem v nek državni "penzionistični sklad"...da bom na koncu dobil miloščino...

Vem, da se bere kruto, nesentimentalno, sebično....ampak jaz sem iz sanjaškega voza izstopil. Za svojo starost moram poskrbeti sam, tako ali drugače. V mojem primeru se to imenuje kripto....brez sentimenta, vlagam z namenom pobrati dobiček, če bo le priložnost. In nikogar ne vabim v kripto naložbo. Sami odločamo o sebi. Jaz sem pač izbral to pot. Če mi uspe bom vesel, če mi ne....kdo se pa bo sekiral zaradi tega? Takšen je svet danes...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, BIF pravi:

Če sem se kaj naučil v kriptu je to, da je ogromno "vedeżevalcev"...vsi do zadnjega pa zgolj in samo ugibajo. Če slučajno kdo zadene je glasen in drugi molčijo....in potem se zadeva obrne...in spet obrne...in obrne. 

Vsa ekonomija je taka. Kup vedeževalcev, vsake tolko nekomu rata in pol se sistem hrani z zgodbo o uspehu in s tem novači nove člane. Kolk raznih socialnih omrežij je krepnilo medtem ko je Facebook nekak sfural? Kolko 20 in nekaj letnikov danes misli, da so novi Zuckerberg? Kolko od tega jih bo dejansko prišlo blizu tega?

Zdaj pa si poglej še ves vroč luft, ki se vrti okoli borznih trgov. Dejstvo je, da veš tolko kot jaz in to je nič. Vsak ima svojo strategijo s katero se nekak proba spraviti skoz življenje, to je pa tudi vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!