Skoči na vsebino

Kriptovalute


Priporočene objave

pred 3 urami, Akito pravi:

Prava inflacija je precej višja. Letošnja inflacija koruze, ki jo prodajmo pri nas. 30kg verča je iz januarja 2021 iz 7.30 EUR zrastla na 11.20 EUR. Koruze se pridela isto, kot lepa poprej, malo gor, malo dol. Kaj se je spremenilo potem, da cene rastejo. Previsoka zaloga fiat valut, neomejena in razsipavanje z njo. Že Buš je hotel leta 2008 s 300 dolarji, ki jih je dal vsakemu državljanu ZDA popravit gospodarstvo, pa je bilo samo še slabše. Isto so cene rastle v nebo. Sedaj je še slabše, takrat je bil to 1x dogodek, sedaj se kar "iz helikopterja" stresa denar. 

Kako zaščitit, tisto, kar je nekdo prihranil v preteklih letih... Delnice so prenapihnjene. Zlato je najbol zmanipulirano od vsega, nepremičnine predrage. Mogoče mal umetnin, kak wiskey mal Crypta, pa velik makaronov :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, BIF pravi:

lažje je s plačilno kartico mastercard ali visa, kjer si poljubno nalagaš in kupuješ kriptovaluto ... niti ne zgleda, da se plačuje s kripticami ;) 

to jemljejo povsod po Sloveniji že sedaj ... lahko kupim motor do vrednosti 25.000 € z enim prislonom :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, maus pravi:

lažje je s plačilno kartico mastercard ali visa, kjer si poljubno nalagaš in kupuješ kriptovaluto ... niti ne zgleda, da se plačuje s kripticami ;) 

to jemljejo povsod po Sloveniji že sedaj ... lahko kupim motor do vrednosti 25.000 € z enim prislonom :P 

...ja jasno. Ampak zdaj se plačuje z prislanjanjem telefona oz.skeniranjem kode....kdo še te nosi kartice zraven....starček???

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ajde starci moji :P ...s prislanjanjem se plačuje marsikaj, le na trr mora bit, al pa morš bit pička in met v naturi...prisloniš in kačin.

Tehnikalije plačevanja ne igrajo vloge.

Če se vrnem na kripto.

Pred mnogimi leti se je folk dogovoril da 20 kamel odtehta en godno bejbo za ženitev. In od takrat se ni nič spremenilo.

No ja se je, ker tiste kamele kontrolirajo določene institucije. V kriptu "zaenkrat" nihče ne kontrolira kamel.

Pred par leti si je nekdo (Satoši valda) nekaj izmisli. In sicer nek "bit" k folk itak nima pojma kaj je to, je neki vreden...in se je začelo. folk se strinja, da je "neki" neki vredno in vlaga.

V oasnovi se ni začelo, le počasi je prihajalo do sprejemljivosti, da namesto nek papir z nekim napisom in neko valuto, je sedaj nekaj digitalnega, kamor vložiš nek dogovorjen znesek (že sprejet) nekaj velja in pomeni.

Kripto ne bo umrl. to sem zihr. Upam samo, da ga ne požrejo tisti, ki sedaj kontrolirajo vse ostalo.

Osnove kripta, kot nekoga, ki nima pojma so pa, vedno moraš kupiti cenej, kot potem prodaš :P, dobiček je potem tvoj. Če in ko si ga izplačaš. Đabe je rečt, tale je vredna 40 kamel, če je nisi nategnil :D

 

 

 

 

pa naj še dodam, 2 meseca sem v tem...pa mi v roku 2 mesecev niti en institucija ni dala zraven vložka cca 20%, prej so mi ukradli.

Dala...spet se vrnem na kamele, dala je šele ko sem vzel, ker nisem, mi nihče še ni nič dal, le obljublja mi...kok bo fajn, no v bistvu enako kot bi 22 kamel čoknil...zna priti pa na 40 kamel...važno je, da se odločim, kdaj te kamele pocuzam :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, DAMI34 pravi:

da ga ne požrejo tisti, ki sedaj kontrolirajo vse ostalo.

 

V današnjem svetu ni nobenemu za zaupat, ...crypto valute že bodo, samo lahko bodo vse sedanje ničvredne ker bodo uvedli glavni neke svoje. Pustimo se presenetiti ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, BIF pravi:

...ja jasno. Ampak zdaj se plačuje z prislanjanjem telefona oz.skeniranjem kode....kdo še te nosi kartice zraven....starček???

po telefonu te spremljajo... po karticah, ki je iz Zimbabveja, pa malo težje :jezik: 

starček :ras: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

ajde starci moji :P ...s prislanjanjem se plačuje marsikaj, le na trr mora bit, al pa morš bit pička in met v naturi...prisloniš in kačin.

Tehnikalije plačevanja ne igrajo vloge.

Če se vrnem na kripto.

Pred mnogimi leti se je folk dogovoril da 20 kamel odtehta en godno bejbo za ženitev. In od takrat se ni nič spremenilo.

No ja se je, ker tiste kamele kontrolirajo določene institucije. V kriptu "zaenkrat" nihče ne kontrolira kamel.

Pred par leti si je nekdo (Satoši valda) nekaj izmisli. In sicer nek "bit" k folk itak nima pojma kaj je to, je neki vreden...in se je začelo. folk se strinja, da je "neki" neki vredno in vlaga.

V oasnovi se ni začelo, le počasi je prihajalo do sprejemljivosti, da namesto nek papir z nekim napisom in neko valuto, je sedaj nekaj digitalnega, kamor vložiš nek dogovorjen znesek (že sprejet) nekaj velja in pomeni.

Kripto ne bo umrl. to sem zihr. Upam samo, da ga ne požrejo tisti, ki sedaj kontrolirajo vse ostalo.

Osnove kripta, kot nekoga, ki nima pojma so pa, vedno moraš kupiti cenej, kot potem prodaš :P, dobiček je potem tvoj. Če in ko si ga izplačaš. Đabe je rečt, tale je vredna 40 kamel, če je nisi nategnil :D

 

 

 

 

pa naj še dodam, 2 meseca sem v tem...pa mi v roku 2 mesecev niti en institucija ni dala zraven vložka cca 20%, prej so mi ukradli.

Dala...spet se vrnem na kamele, dala je šele ko sem vzel, ker nisem, mi nihče še ni nič dal, le obljublja mi...kok bo fajn, no v bistvu enako kot bi 22 kamel čoknil...zna priti pa na 40 kamel...važno je, da se odločim, kdaj te kamele pocuzam :D

 

Ok...vsaka čast...sicer si se potrudil...ampak tvoj prispevek bi sodil mogoče na stran 1 v tej temi....zdaj pa smo že na strani 100.

sicer pa opažam, da se še vedno večina pri kriptu fokusira na dobiček in razmerje kripto/fiat. Da se razumemo...vse ok. Ampak vsi ki o tem vedo več...veliko več, se fokusirajo na količino kripta in trgujejo v razmerjih kripto/kripto...običajno kripto/btc, kripto/eth.... Gre seveda za tiste z podaljšanim vidikom. Zato pa je vedno več sistemom ki (prehodno) omogočajo plačevanje s kriptom preko direktne konverzije v fiat. Vse več (sploh tujina) pa izvaja plačilni promet izključno s kriptom. Tudi pri nas ljudje vse pogosteje ponujajo plačilo z kriptom za storitve ali blago...npr. nakup parcele, hiše, avta itd. Pa tu ne gre za skrivanje ali mešetarjenje z davki, temveč za ljudi, ki vedo, da je tista fiat solata z nulami odzadaj vse manj vredna....sploh pa nima ohranilno trajne vrednosti. Ja, ja...vem....trenutno seveda še večina plačilnega prometa poteka v fiatu...a bo vzporednih plačil vedno več. Zato tisti, ki fiata res nujno ne potrebujejo, ali pa ga,potrebujejo samo za pokrivanje rednih stroškov..."višek" puščajo ali hranijo v kriptu. Veliko bank je blizu tega, da bodo poleg klasičnih fiat produktov, ponujalo vzporedno tudi konverzijo in hranjenje v kriptu. Kripto je polom za banke....ampak tudi oni niso več fukjeni....bolje sodelovat kot crknit zaradi principov. Tako da....seveda so v ospredju še vedno donosi....ampak trajna hramba in akomuliranje kripta je veliko bolj pametna poteza...sploh za mlade. ....kdor si to seveda lahko privošči. Današnja cena btc ali eth bo relativno hitro mokre sanje....

pred 1 uro, maus pravi:

po telefonu te spremljajo... po karticah, ki je iz Zimbabveja, pa malo težje :jezik:

starček

 Kdor ima čas naj me spremlja....nisem nič ukradel, niti mi ni nihče ničesar dal. 
Kartice iz Zimbabveja pa ne bi imel....to je vse okuženo z Ebolo in podobnim....?...pa kakšnimi heckkerji v ozadju....danes nimaš....jutri pa imaš še manj...oz.si dolžen....Kakšen Gibraltar ali Litva...ok....Ostalo njet...antropolog ??  ?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, vandrovec pravi:

V današnjem svetu ni nobenemu za zaupat, ...crypto valute že bodo, samo lahko bodo vse sedanje ničvredne ker bodo uvedli glavni neke svoje. Pustimo se presenetiti ?

Ti sploh vidiš v čem (čemurkoli) kaj pozitivnega? Jaz ne poznam nikogar, ki je tako odklonilen do vsega kar je drugače od ognja v votlini in analognega telefona. Previdnost je ok....ampak malo več odprtosti in pozitive res ne škodi. Še več....morda ne verjameš...ampak lahko celo koristi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda je bilo že napisano... Če se prav spomnem... Vsak bitcoin ima verigo verodostojnosti od trenutka ko je bil zmajnan, in kje vse je "potoval", torej bi lahko nekdo sledil v katerih denarnicah je bil? 

Samo tako sprašujem ker mi absolutna sledljivost in uporaba za nezakonite posle ne gre skupaj? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, BIF pravi:

Ok...vsaka čast...sicer si se potrudil...ampak tvoj prispevek bi sodil mogoče na stran 1 v tej temi....zdaj pa smo že na strani 100.

sicer pa opažam, da se še vedno večina pri kriptu fokusira na dobiček in razmerje kripto/fiat. Da se razumemo...vse ok. Ampak vsi ki o tem vedo več...veliko več, se fokusirajo na količino kripta in trgujejo v razmerjih kripto/kripto...običajno kripto/btc, kripto/eth.... Gre seveda za tiste z podaljšanim vidikom. Zato pa je vedno več sistemom ki (prehodno) omogočajo plačevanje s kriptom preko direktne konverzije v fiat. Vse več (sploh tujina) pa izvaja plačilni promet izključno s kriptom. Tudi pri nas ljudje vse pogosteje ponujajo plačilo z kriptom za storitve ali blago...npr. nakup parcele, hiše, avta itd. Pa tu ne gre za skrivanje ali mešetarjenje z davki, temveč za ljudi, ki vedo, da je tista fiat solata z nulami odzadaj vse manj vredna....sploh pa nima ohranilno trajne vrednosti. Ja, ja...vem....trenutno seveda še večina plačilnega prometa poteka v fiatu...a bo vzporednih plačil vedno več. Zato tisti, ki fiata res nujno ne potrebujejo, ali pa ga,potrebujejo samo za pokrivanje rednih stroškov..."višek" puščajo ali hranijo v kriptu. Veliko bank je blizu tega, da bodo poleg klasičnih fiat produktov, ponujalo vzporedno tudi konverzijo in hranjenje v kriptu. Kripto je polom za banke....ampak tudi oni niso več fukjeni....bolje sodelovat kot crknit zaradi principov. Tako da....seveda so v ospredju še vedno donosi....ampak trajna hramba in akomuliranje kripta je veliko bolj pametna poteza...sploh za mlade. ....kdor si to seveda lahko privošči. Današnja cena btc ali eth bo relativno hitro mokre sanje....

 

lej , upam, da se to izide..na koncu je vedno isti šmoren...dogovorjeno sredstvo za neko vrednost.

Kripto (sama tehnologija) trenutno omogoča svobodo, verjamem, da bo v nasprotju s fiatom ohranjal vrednost, ampak še vedno se gre za nekaj čemur priznavamo vrednost in trenutno vanj vlagamo fiat, nato pa špekuliramo, se učimo dalje, osvajamo da ni ves kripto enak (si omenil gaming, kar ma po moje tudi prihodnost, pa virtuala), torej kot si navedel, razmerja med določenimi valutami. Ampak za nas začetnike, nadaljevalni tečaj je že to.

Takoj, tisti moment, ko bo pa regulator posegel, ko bo dobila spet klika moč in kontrolo nad kriptom, se zadeva sesuje.  Sicer sem prepričan, da se bo težko, "net" je sveta vladar, bodo pa poskušali tako ali drugače. Obdavčitev ni nič v primerjavi z željo po kontroli.

Se pa strinjam, da je moje razumevanje "vstop" v kripto. Kjer je ta moment 90% dobre špekulacije in 10% life investicij.

 

ps. sam za investirat, rabim met nek portfolio :P

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, smasher pravi:

Morda je bilo že napisano... Če se prav spomnem... Vsak bitcoin ima verigo verodostojnosti od trenutka ko je bil zmajnan, in kje vse je "potoval", torej bi lahko nekdo sledil v katerih denarnicah je bil? 

Samo tako sprašujem ker mi absolutna sledljivost in uporaba za nezakonite posle ne gre skupaj? 

Tako je. Sledljivost je zagotovljena in zapisana v blokih. To delajo majnerji. "Problem" je trenutno v tem, da še ni dovolj usposobljenih kadrov, ki bi temu znali sledit za potrebe obdavčitve. Zato osebno zelo podpiram način obdavčitve, kot je predlagan pri nas. Nobena obdavčitev seveda nikomur ne diši...ampak ta naša je majka....Upam da bo sprejta.

Drugače pa so zgodbice o tem, da je kripto "nevaren", ker ga uporabljajo kriminalne združbe....zgodbe o božičku....verjamejo jim naivni in tisti, ki si to želijo. 
Največja kriminalna svinjarija se dogaja v fiat sektorju. Tudi zato bi ga mnoooogi radi obdržali...ker lahko za vedno in trajno zabrišeš sledi....to pri kriptu ni možno....razen seveda, če crkne internet na celem svetu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, mato295 pravi:

Tudi v kriptu se dogaja svinjarija. Če misliš da ne, potem ne poznaš cele zgodbe. 

 

Sem kje napisal da se ne?

Ti pa očitno poznaš celo zgodbo.....avgusta letos si kupil Shibainu ali septembra?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pišem o šloganju, ampak tehnologiji in globini poznavanja le te. 

Je pa SHIBA INU ravno primer, ko te najbolj demantira v tvoji izjavi zgoraj, ko pišeš, da upaš da se vse ne izrodi. ker je ravno ta del kripta najbolj izrojen in pokvarjen. Žalostno, če tega ne vidiš.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene od leta 2010 naprej. Tehnologija predvsem. Posebej zadnje čase, ker se je svet začel spreminjat noro in se je tehnologijo začelo vključevat v stvari, za katere si ne bi nikoli mislil. 

Ko bo to enkrat prodrlo na površje do nas in našega načina življenja, se nam bo jokalo po trenutnih časih.... 

Sem sveto prepričan, da trenutno živimo najlepše in najbolj lagodno življenje od nastanka sveta. Zato se tudi vse to dogaja. Težki časi gradijo močne ljudi, dobri časi gradijo šibke ljudi...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, BIF pravi:

Kartice iz Zimbabveja pa ne bi imel....to je vse okuženo z Ebolo in podobnim....?...pa kakšnimi heckkerji v ozadju....danes nimaš....jutri pa imaš še manj...oz.si dolžen....Kakšen Gibraltar ali Litva...ok....Ostalo njet...antropolog ??  ?

To sem napisal samo za primer... tudi sam jih nimam iz Zimbabveja ... :P Zavaravanje neprijatelja ;) 

Estonija, Anglija ... to bo kr OK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, BIF pravi:

Tako je. Sledljivost je zagotovljena in zapisana v blokih. To delajo majnerji. "Problem" je trenutno v tem, da še ni dovolj usposobljenih kadrov, ki bi temu znali sledit za potrebe obdavčitve. Zato osebno zelo podpiram način obdavčitve, kot je predlagan pri nas. Nobena obdavčitev seveda nikomur ne diši...ampak ta naša je majka....Upam da bo sprejta.

Drugače pa so zgodbice o tem, da je kripto "nevaren", ker ga uporabljajo kriminalne združbe....zgodbe o božičku....verjamejo jim naivni in tisti, ki si to želijo. 
Največja kriminalna svinjarija se dogaja v fiat sektorju. Tudi zato bi ga mnoooogi radi obdržali...ker lahko za vedno in trajno zabrišeš sledi....to pri kriptu ni možno....razen seveda, če crkne internet na celem svetu.

seveda se lahko sledi .. razen recimo ne na "hladnih denarnicah" dokler ni prilklopljeno... ko pa plačaš ne ko stvar, pa hop cefizelj...

če crkne internet po celem svetu, se lahko z bančnimi legalnimi karticami, tudi lahko obrišemo rit :P

obdavčitev ja... ne 10 % ... 3-5 % bi bilo popolnoma sprejemljivo.

ipak si svoja sredstva vložil, svoj riziko itd itd ... država potegne od nič 3-5 % in potem še, ko zapravljaš fiat valuto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

seveda se lahko sledi .. razen recimo ne na "hladnih denarnicah" dokler ni prilklopljeno... ko pa plačaš ne ko stvar, pa hop cefizelj...

če crkne internet po celem svetu, se lahko z bančnimi legalnimi karticami, tudi lahko obrišemo rit :P

obdavčitev ja... ne 10 % ... 3-5 % bi bilo popolnoma sprejemljivo.

ipak si svoja sredstva vložil, svoj riziko itd itd ... država potegne od nič 3-5 % in potem še, ko zapravljaš fiat valuto

Se strinjam.... 

Glede ondavčitve pa....se tudi strinjam....tudi sam bi raje nižji davek...še bolje sploh nič. Ampak kot veš sta smrt in davki neizbežna. Način obdavčitve pri nas vidim kot zelo enostavno razumljivo...kar je velika prednost. Tudi meja obdavčitve pri 15.000 eur je relativno ok (sploh če imaš veliko familjo).

Torej kot sem napisal....obdavčitev nikomur ne paše...vendar kar se mene tiče...je predlagana obdavčitev ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, mato295 pravi:

Ne pišem o šloganju, ampak tehnologiji in globini poznavanja le te. 

Je pa SHIBA INU ravno primer, ko te najbolj demantira v tvoji izjavi zgoraj, ko pišeš, da upaš da se vse ne izrodi. ker je ravno ta del kripta najbolj izrojen in pokvarjen. Žalostno, če tega ne vidiš.

 

Dobro vidim...brez skrbi. Poštenja v finačnih produkrih NI....in ga ne bo. Lahko pa se zmanjša širina manipulacij. In če zadeve dovolj dobro poznaš, potem veš komu in zakaj so namenjeni SHIBA INU in podobni coini in tudi kje in kako bodo končali. Pohlep je pač treba kaznovati....in streznitev z udarcem po denarnici praviloma najbolj zaleže.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, VS800 pravi:

Ne me jebat.....................pa to vi monopoli igrate ane?:naughty:

ja .. ADI zbijamo ceno in jo nabijamo DOGE-ju :jezik: 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!