Skoči na vsebino

Kriptovalute


Priporočene objave

pred 23 minutami, Tedybear pravi:

Dal Link, pa ne dela. Dami, briši, prosim.

kar si dau si dau ... a vsaj kj dobrega ... odriv BTC v višave ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, maus pravi:

kar si dau si dau ... a vsaj kj dobrega ... odriv BTC v višave ?

 

odriv v nižave, k sm kupu mal :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izvlecek današnjega članka revije Finance

Kot plačilno sredstvo je bitcoin po mnenju avtorjev vprašljiv zaradi konceptualne zasnove in tehnoloških pomanjkljivosti, čeprav spomnita, da je bil ustvarjen, da bi premagal zdajšnji denarni in finančni sistem. Kot pravita, pa so dejanske transakcije z bitcoini okorne, počasne in drage, hkrati pa dodata: »Bitcoin se nikoli ni v večji meri uporabljal za zakonite transakcije v resničnem svetu.«

** Kot naložba bitcoin ni primeren, pravita avtorja, ker ne ustvarja denarnega toka (kot nepremičnine) ali dividend (kot delnice), ker ga ni mogoče uporabiti produktivno (kot blago) ali z njim zagotoviti družbenih koristi (zlato). »Tržno vrednotenje bitcoina torej temelji zgolj na špekulaciji,« pravita Bindseil in Schaaf ter dodata, da so špekulativni baloni odvisni od pritoka novih vlagateljev.

** »Veliki vlagatelji v bitcoin imajo najmočnejši interes, da evforijo ohranjajo živo,« opozorita Bindseil in Schaaf. Spomnimo, da so pred časom pri ameriškem uradu za gospodarske raziskave NBER objavili študijo, ki je prvič analizirala vsako transakcijo v zgodovini bitcoina, iz nje pa med drugim izhaja, da zgolj 0,01 odstotka imetnikov nadzira kar 27 odstotkov bitcoinov v obtoku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Loba pravi:

izvlecek današnjega članka revije Finance

Kot plačilno sredstvo je bitcoin po mnenju avtorjev vprašljiv zaradi konceptualne zasnove in tehnoloških pomanjkljivosti, čeprav spomnita, da je bil ustvarjen, da bi premagal zdajšnji denarni in finančni sistem. Kot pravita, pa so dejanske transakcije z bitcoini okorne, počasne in drage, hkrati pa dodata: »Bitcoin se nikoli ni v večji meri uporabljal za zakonite transakcije v resničnem svetu.«

** Kot naložba bitcoin ni primeren, pravita avtorja, ker ne ustvarja denarnega toka (kot nepremičnine) ali dividend (kot delnice), ker ga ni mogoče uporabiti produktivno (kot blago) ali z njim zagotoviti družbenih koristi (zlato). »Tržno vrednotenje bitcoina torej temelji zgolj na špekulaciji,« pravita Bindseil in Schaaf ter dodata, da so špekulativni baloni odvisni od pritoka novih vlagateljev.

** »Veliki vlagatelji v bitcoin imajo najmočnejši interes, da evforijo ohranjajo živo,« opozorita Bindseil in Schaaf. Spomnimo, da so pred časom pri ameriškem uradu za gospodarske raziskave NBER objavili študijo, ki je prvič analizirala vsako transakcijo v zgodovini bitcoina, iz nje pa med drugim izhaja, da zgolj 0,01 odstotka imetnikov nadzira kar 27 odstotkov bitcoinov v obtoku.

A veš koliko ljudi obvladuje celotno bogatstvo na svetu.. pa ne v kriptovalutah... 5% ljudi ima večino bogastva na celem svetu ;) 

pred 20 minutami, vandrovec pravi:

ko bo večina začela prodajat, da bi vsaj nekaj dobili nazaj, bo zanimivo...

če nimaš nič kriptic, se nimaš kaj sekirat ... men je pa itak vseeno, ker imam razpršeno :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te2 avtorja zgornjega zapisa so na tubi krepko in dobro raztrgali. Sem prebral članek. Če bi tako razmišljali kot ona2 bi še vedno imeli telefone na vrvico 🤣

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, maus pravi:

če nimaš nič kriptic, se nimaš kaj sekirat ... men je pa itak vseeno, ker imam razpršeno :P

Saj je vse enako s.anje. 🙂 Če bo nekaj takega v prihodnosti plačilno sredstvo, bodo s takimi valutami upravljale države ali ena svetovna valuta za kar pa obstoječe nimajo pogojev. Ti so bili samo preveč neučakani in veliko jih je hotelo obogateti na lahek način. Po moje to vse skupaj čaka sedaj na konec, ... kakšnega booma ne more več biti. Lahko se motim ampak veliko bolj verjeten se mi zdi tak scenarij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, vandrovec pravi:

Saj je vse enako s.anje. 🙂 Če bo nekaj takega v prihodnosti plačilno sredstvo, bodo s takimi valutami upravljale države ali ena svetovna valuta za kar pa obstoječe nimajo pogojev. Ti so bili samo preveč neučakani in veliko jih je hotelo obogateti na lahek način. Po moje to vse skupaj čaka sedaj na konec, ... kakšnega booma ne more več biti. Lahko se motim ampak veliko bolj verjeten se mi zdi tak scenarij.

upam, da se motiš in da pride BTC na 150K... pol pa lahko tudi tam ostane :D

vse je tako v življenju .. koliko ameriških skladov je šlo v franže in zaradi tega milijoni ljudi ostalo brez prihrankov in brez pokojnin... to kar vsi pozabijo... pri nas imamo vsaj zaenkrat zagotovljeno pokojnino in če gre vse skupaj v franže ni hudič, da naum preživu s 2.500 € pokojnine v kakšnemk domu upokojencev in še častil kake mamce :P 

veliko teh kovancev je brezvrednih, nekaj jih bo pa ostalo .. vsaj prvih 20 .... tako jaz predvidevam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, maus pravi:

A veš koliko ljudi obvladuje celotno bogatstvo na svetu.. pa ne v kriptovalutah... 5% ljudi ima večino bogastva na celem svetu ;) 

Mal si ga preteru s temi 5%: "The level of financial inequality around the world is staggering. According to a new Credit Suisse report, 47.8 percent of global household wealth is in the hands of just 1.2 percent of the world's population. Those 62.5 million individuals control a staggering $221.7 trillion."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Frenk 67 pravi:

Mal si ga preteru s temi 5%: "The level of financial inequality around the world is staggering. According to a new Credit Suisse report, 47.8 percent of global household wealth is in the hands of just 1.2 percent of the world's population. Those 62.5 million individuals control a staggering $221.7 trillion."

No ja ... malo sem zaokrožu navzgor za 100 % premoženja .. tukaj je govora o samo 47,8 % ... itak ni točnega podatka.... še sebe sem zraven prištel :P

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K je bil Bitcoin 20k in je strmoglavil na 3k so tud nekateri tulil, da bo propadu, pa razne pravljice, pa se je spet pobral in zlezu na 60k. Kr jeba :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, TakeALookAround pravi:

K je bil Bitcoin 20k in je strmoglavil na 3k so tud nekateri tulil, da bo propadu, pa razne pravljice, pa se je spet pobral in zlezu na 60k. Kr jeba :)

če bi vedu, bi leta 2011 namesto za ninđo, ki je bila cca 15K € kupu BTC, ki je bil po 2 € , bi zdele pol Slovenskih motoristov vozilo Kaeasakije :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, maus pravi:

če bi vedu, bi leta 2011 namesto za ninđo, ki je bila cca 15K € kupu BTC, ki je bil po 2 € , bi zdele pol Slovenskih motoristov vozilo Kaeasakije :P

A se sploh zavedaš, koliko bi zgubil, ko bi s 55 jurjev padlo na 15 ?

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Darko3g pravi:

A se sploh zavedaš, koliko bi zgubil, ko bi s 55 jurjev padlo na 15 ?

a se zavedaš, kok bi mi ostalo, če bi plačal 2 € za BTC :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, maus pravi:

a se zavedaš, kok bi mi ostalo, če bi plačal 2 € za BTC :P

Seveda vem, cca 120 miljonoff (en polni Eurojackpot), ampak kot pravi Slovenc bi se bolj sekiral zaradi izgube (cca 290 mil), kot pa veselil zaradi dobička (pa še jaz bi te gnjavil za novega Kawasakija samo, da ni Ninja, pa oranžno mora imet not :) ).

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, TakeALookAround pravi:

K je bil Bitcoin 20k in je strmoglavil na 3k so tud nekateri tulil, da bo propadu, pa razne pravljice, pa se je spet pobral in zlezu na 60k. Kr jeba :)

K so ble ovce prpravljene za še eno striženje.  😂

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ja jest sem že čist ostrižen ... 🤣

... tko da ... bi mogoče že kupu kakšnga bitkojnčka 😁

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, pik1 pravi:

... ja jest sem že čist ostrižen ... 🤣

... tko da ... bi mogoče že kupu kakšnga bitkojnčka 😁

ti ne smeš, ker teb že raste, ko se na bmw usedeš :P

ps. če boš kdaj, se sedaj splača

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

ps. če boš kdaj, se sedaj splača

to jaz vedno pravim, pa pol pade... hecno :P 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, maus pravi:

to jaz vedno pravim, pa pol pade... hecno :P 

poanta:

 

men pa Piku se ne splača, če ti kupuješ :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

poanta:

 

men pa Piku se ne splača, če ti kupuješ :P

 

torej.. men se splača, če vidva kupujeta :huh: 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

... sej sem vedu, da sem se na pravem mestu s pravimi player-ji posvetvou 💪💪💪

... tko da, zdej sem mirn 😀  

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!