Skoči na vsebino

Kriptovalute


Priporočene objave

1 minute ago, Snecer said:

do 2 tedna napišejo, rešeno je v uri :) 

2 tedna je blo decembra pa januarja, a ni boljše da piše dva tedna pa je bistveno hitreje, k pa kontra, kot je blo takrat? :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri teh kriptovalutah me najbolj moti to, da zadaj ni realne vrednosti oz. pridobljene dobrine. Če vložim 1000 € v podjetje, to podjetje nekaj naredi in proda, jaz zaslužim del profita. Če pa kupim BTC po 10 € in čez leto prodam za 200 €, sem zaslužil na račun nekoga, ki je pred letom prodal za 10€ in sedaj kupil za 200€ (čeprav to nista isti osebi).

Sicer tudi sliko kupim od neznanega slikarja za 100 €, ko pa postane znan, pa jo prodam za milijon.

Ali pa se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IMG_2705.JPG.89f39a1cd0c598931d356e01ac6ee974.JPG

6 minutes ago, Darko3g said:

Pri teh kriptovalutah me najbolj moti to, da zadaj ni realne vrednosti oz. pridobljene dobrine.

FIAT nima "realne" vrednosti, ima samo DOGOVORJENO vrednost.

 

Pa se ena malenkost, ko je bilo prej ravno govora o jamstvu bank/drzave za vloge do 100K EUR.

Banka ne jamci nic, drzava jamci. Zdaj si pa se odogovorite od kje drzavi denar za to jamstvo.

Kdo torej jamci tistemu kateri ima 100K na banki? 

Vsi davkoplacevalci v drzavi jamcimo. In velika vecina nima tudi priblizno ne 100K EUR na bancnem racunu.

Torej jamcijo vecinoma tisti davkoplacevalci kateri lahko samo sanjajo o 100K lastnega denarja. 

 

A ni lepo, da imamo tako lepo socialno drzavo ?  :smoke:

 

 

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, lucif3rka pravi:

2 tedna je blo decembra pa januarja, a ni boljše da piše dva tedna pa je bistveno hitreje, k pa kontra, kot je blo takrat? :) 

pred 54 minutami, Snecer pravi:

do 2 tedna napišejo, rešeno je v uri :) 

Niti ena ura ni minila pa sem že dobil potrditev :ras: :OK:  Na banki je obratno..rečejo en dan, pa traja tri :doze: :BUA:

 

 

Popravljeno . Popravil Rey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, Rey said:

Niti ena ura ni minila pa sem že dobil potrditev :ras: :OK:  Na banki je obratno..rečejo en dan, pa traja tri :doze: :BUA:

 

 

Dejmo reč da je hitrost samih transakcij ena bistvenih prednosti sistema ;) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Svetu kapitala glede kriptovalut piše naslednje:

Prav nobenega zagotovila ni, da cena ne bo strmoglavila, pa tudi pravno so mnoge stvari še nepojasnjene in zlorabe v svetu kriptovalut niso redke. Pravzaprav so nekateri stanje opisali kot divji zahod brez šerifa. Dokler njihova vrednost tako hitro raste, se o tem sicer govori manj kot o velikih zaslužkih, a ko se bo začela bolj konkretna pot navzdol, bo gotovo tudi o tem prelitega več črnila. V vsakem trenutku je mogoč tudi poseg regulatorjev, ki bi bistveno vplival na svet kriptovalut.

Veliko vprašanje, koliko se še splača vstopati na ta trg. Špekulacij je ogromno: eni pravijo, da se šele dobro začenja razvijati, drugi, da je tik pred pogromom. Rudarjenje je pase oz. se ga lahko smotrno lotiš samo z velikimi sistemi, lahko greš v bazen, ampak tam že plačuješ, za soudeležbo, trgovanje pa je špekulativno, kot Forex. Slednji je bil tudi pri nas še pred 5-imi leti prava poslastica med ljudmi, vsi so nekaj trgovali in kao kasirali, potem pa je precej potihnilo vse skupaj, ko so mnogi spušili. Tukaj je prednost ta, da je čedalje več trgovcev pripravljenih sprejeti kriptovalute v trgovinah (sedaj bo zalaufal BTC Ljubljana), ampak, če mene vprašate, bo to predvsem dober biznis za ponudnike, ker bodo kriptovalute morali nekako ovrednotiti v EUR, in tu se bo dodatno kasiralo. Itak bo izdelek ovrednoten v EUR, kako pa ti jih bodo potem pretvorili v kriptovaluto, bo drugo vprašanje.     

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Kawalir pravi:

V Svetu kapitala glede kriptovalut piše naslednje:

Prav nobenega zagotovila ni, da cena ne bo strmoglavila, pa tudi pravno so mnoge stvari še nepojasnjene in zlorabe v svetu kriptovalut niso redke. Pravzaprav so nekateri stanje opisali kot divji zahod brez šerifa. Dokler njihova vrednost tako hitro raste, se o tem sicer govori manj kot o velikih zaslužkih, a ko se bo začela bolj konkretna pot navzdol, bo gotovo tudi o tem prelitega več črnila. V vsakem trenutku je mogoč tudi poseg regulatorjev, ki bi bistveno vplival na svet kriptovalut.

Tole je pa sramota za avtorja. Ja kaj se je pa zgodilo za Triglav skladi!? Z delnicami na jugu, z Zvonom, z delanicami raznih podjetji, z hranilnicami, nenazadnje z bankami (Pro banka)...Banke so en lep primer divjega zahoda z podkupljenim šerifom, a to je pa OK?

Čist vse lohk gre u kurac, tud ta planet, jutr. Sam en komet k ga ne vidmo...  

Če se držiš prvega, zlatega, pravila v kryptu, "vloži toliko kot lahko pogrešaš", ne moreš veliko izgubit. Če pa greš na banko po kredit, pa daš hišo na hipoteko, da lahko kupš krypto, pol si pa sam teslo. Ali pa da si pri mafiji sposodiš...

Če daš 50 evrov na en normaln kovanc maš čist kamot čez eno leto 500 eur. A je lohk kje bolje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, maus said:

želim da vsi zaslužite veliko denarja

Jok brate, odpade. Ce vsi zasluzimo velik dnarja, pride do inflacije. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kawalir pravi:

V Svetu kapitala glede kriptovalut piše naslednje:

Prav nobenega zagotovila ni, da cena ne bo strmoglavila, pa tudi pravno so mnoge stvari še nepojasnjene in zlorabe v svetu kriptovalut niso redke. Pravzaprav so nekateri stanje opisali kot divji zahod brez šerifa. Dokler njihova vrednost tako hitro raste, se o tem sicer govori manj kot o velikih zaslužkih, a ko se bo začela bolj konkretna pot navzdol, bo gotovo tudi o tem prelitega več črnila. V vsakem trenutku je mogoč tudi poseg regulatorjev, ki bi bistveno vplival na svet kriptovalut.

Veliko vprašanje, koliko se še splača vstopati na ta trg. Špekulacij je ogromno: eni pravijo, da se šele dobro začenja razvijati, drugi, da je tik pred pogromom. Rudarjenje je pase oz. se ga lahko smotrno lotiš samo z velikimi sistemi, lahko greš v bazen, ampak tam že plačuješ, za soudeležbo, trgovanje pa je špekulativno, kot Forex. Slednji je bil tudi pri nas še pred 5-imi leti prava poslastica med ljudmi, vsi so nekaj trgovali in kao kasirali, potem pa je precej potihnilo vse skupaj, ko so mnogi spušili. Tukaj je prednost ta, da je čedalje več trgovcev pripravljenih sprejeti kriptovalute v trgovinah (sedaj bo zalaufal BTC Ljubljana), ampak, če mene vprašate, bo to predvsem dober biznis za ponudnike, ker bodo kriptovalute morali nekako ovrednotiti v EUR, in tu se bo dodatno kasiralo. Itak bo izdelek ovrednoten v EUR, kako pa ti jih bodo potem pretvorili v kriptovaluto, bo drugo vprašanje.     

Ti bom odgovoril iz prve roke...osebna izkušnja.

Mining se ne splača in je pase. Kretenizem brez primere. Mining farme rastejo kot gobe. Trenutno se ga največ uporablja za potrjevanje transakcij kriptovalut sicer pa ima izkoriščenja velike procesorske moči, še nebroj možnosti. Ti bom kar konkretno postregel....4 mašine mi po trenutnem tečaju naredijo 1.400 usd /mesec...strošek elektrike je 200eur...če znaš izračunat razliko, mi še razloži kako se to ne splača???? Ne splača se mining piše tisti, ki mislijo, da bodo z neko PC kišto pod gredenco in grafično kartico, ki komaj poganja TETRIS zaslužili nek denar...bodo kurac. Zadeve se moraš lotit konkretno in tudi nekaj investirat....potem tudi nekaj dobiš.

In ker je Skalar ravno omenil....leta 2002 se sklenil življensko zavarovanje pri zavarovalnici MERKUR...baje po sanjski obrestni meri 3,5% za obdobje 15 let....mesečno po 40eur. Če bi dajal denar v štunfo bi imel 7.200EUR...ko so me izplačali sem dobil 6.300 eur....ostalo so kao stroški, pa vodenje računa, pa kriza je bila vmes...itd.itd....nategunstvo brez primere....gnoji zahojeni zavarovalniški.

S kriptom sem imel v enem mesecu 230% donos...in raste....

Kar pa se tiče naših ekonomistov...pol pizde hladne vode niso vredni...ekonomski faksi bruhajo študente, ki so komaj izdelali srednjo frizersko....taki vodijo našo ekonomijo, zato smo tam kjer smo. Tisti, ki vedo kako z denarjem so že davno v tujini.

Ovčjerejska farma je vse skupaj....

Edino kar se res ne splača....je ta razprava tukaj.

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo zato, ker je nekaj novo, mi pa navajeni določenega sistema, še ne pomeni, da je nujno slabo. Je pa res izginjajoča umetnost kritičnega razmišljanja in predvsem razumevanja, sploh v moji generaciji to opazim, ki smo ravno na prehodu iz osnove v srednjo začeli redno uporabljat Google in Wikipedio za seminarske, seveda pa smo se preverjanja dejstev še kje drugje al pa diskusijo o zadevi le redki šli. Dodatno je pa v tej temi še ekstra ozko vidno polje, ker skoraj izključno govorimo le o finančni plati, o sami tehnologiji izza pa niti ne toliko, čeprav ima to, vsaj zame, večji vpliv na odločitev kdaj in kje vložiti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, BIF pravi:

Ti bom odgovoril iz prve roke...osebna izkušnja.

Mining se ne splača in je pase. Kretenizem brez primere. Mining farme rastejo kot gobe. Trenutno se ga največ uporablja za potrjevanje transakcij kriptovalut sicer pa ima izkoriščenja velike procesorske moči, še nebroj možnosti. Ti bom kar konkretno postregel....4 mašine mi po trenutnem tečaju naredijo 1.400 usd /mesec...strošek elektrike je 200eur...če znaš izračunat razliko, mi še razloži kako se to ne splača???? Ne splača se mining piše tisti, ki mislijo, da bodo z neko PC kišto pod gredenco in grafično kartico, ki komaj poganja TETRIS zaslužili nek denar...bodo kurac. Zadeve se moraš lotit konkretno in tudi nekaj investirat....potem tudi nekaj dobiš.

In ker je Skalar ravno omenil....leta 2002 se sklenil življensko zavarovanje pri zavarovalnici MERKUR...baje po sanjski obrestni meri 3,5% za obdobje 15 let....mesečno po 40eur. Če bi dajal denar v štunfo bi imel 7.200EUR...ko so me izplačali sem dobil 6.300 eur....ostalo so kao stroški, pa vodenje računa, pa kriza je bila vmes...itd.itd....nategunstvo brez primere....gnoji zahojeni zavarovalniški.

S kriptom sem imel v enem mesecu 230% donos...in raste....

Kar pa se tiče naših ekonomistov...pol pizde hladne vode niso vredni...ekonomski faksi bruhajo študente, ki so komaj izdelali srednjo frizersko....taki vodijo našo ekonomijo, zato smo tam kjer smo. Tisti, ki vedo kako z denarjem so že davno v tujini.

Ovčjerejska farma je vse skupaj....

Edino kar se res ne splača....je ta razprava tukaj.

kaj je tebi kdo acc haknil? ker če te berem na strani 3...in zdaj :)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Snecer said:

kaj je tebi kdo acc haknil? ker če te berem na strani 3...in zdaj :)

Papir vse prenese ;) Sicer pa, kdo pravi, da se ljudje ne spreminjamo? Še pol leta preden sm šla izpit za motor delat, sm se ljudem smejala v faco ko so vprašali kdaj bom pa jaz. Evo vidi me sad :P :whistle:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v bistvu nas bi moralo vse zanimat, kako izkoristiti sistem

tak da se raje posvetimo uporabnim nasvetom, verjetno je za vse dovolj v kuri :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, skalar36 pravi:

O faq. Snecerju so tud komp shekal.

moraš ločit debato o tem, kaj so kripto valute in debato o trženju z njimi

hekanje je pa tretja zadeva, ki sune nabrano, tudi zanimiva zadeva in tudi del kripto trga

velik donos... 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Snecer pravi:

kaj je tebi kdo acc haknil? ker če te berem na strani 3...in zdaj :)

 

 

Imaš prav in se v tem primeru posipam s pepelom. Pisal sem o stvareh o katerih nisem vedel nič. Potem sem januarja na pobudo prijatelja vstopil...nespametno nekaj popušil, kar me je podżgalo, da sem začel rinit v globino in širino. Vsak dan po 2-3 ure intenzivno raziskoval se do neke mere izobrazil o zadevi in se sistematično posvetil. Na roko mi je šel še takratni bear trend, ki mi je izostril nekaj občutka, me tu in tam pošolal....in ob pravem času sem se pojavil na pravem mestu in izkoristil izkušnje. Moje pisanje pa je predvsem namenjenu temu, da drugim ni potrebno ponavljat moje napake sam pa nimam teżav s tem da priznam, da sem nekaj delal narobe....za razliko od mnogih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, BIF said:

Vsak dan po 2-3 ure intenzivno raziskoval

60 ur mesecno...

...se bom raje z elektroniko in mehaniko ukvarjal. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa da še nekaj razčistimo. Če se żeliš poigravat z velikimi denarji moraš tudi veliko vlożit. Ne glede na vse sem jaz še kot pravi kolegica gupi med somi. 

Bolj gre za to, da je kripto zanimiv...če koga to zanima se da tudi kaj zaslużit....in izgubit seveda. Za bogastva pa je treba igrat bigggg game....no to pa jaz nisem.

Popravljeno . Popravil BIF
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole se splača pogledat, kogar seveda zanima krypto.

Sploh od 8 minute naprej je full zanimivo. ETHOS. Odličen projekt!!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!