Skoči na vsebino

Kriptovalute


Priporočene objave

pred 11 urami, BIF pravi:

Sicer rahlo pozno pa vseeno....bi bilo kaj interesentov za ta vikend?

Ta vikend jaz žal ne morem. Lahko naslednjega. Lokacija zame ni problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako? Sej se me v profilki vidi! Sam zdaj mam novo čelado. Volneno, ker se ne razsuje ob padcu ? Dejmo roke gor, če še kdo uleti....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BIF pravi:

Dolg Amerike....samo 22,163....trilijonov in raste...pač naprintaš denar....

 

Z Ameriko je pa tako, da imajo svoj dolar krit z orožjem. Tako so svoj dolg poplačali Gadafiju pa Husseinu.

Zelo malo truda je potrebnega, da poggoglaš kako dejansko deluje monetarni sistem. In je ravno obraten kot sistem BTC-ja. In  tako kot sem že napisal, najbolj se banksterji bojijo, ker BTC-ja ne moreš kar dodajat. Ga printat, množit, se ga izmislit.  Ali ga imaš, ali ga nimaš.

Ni to takole, kot banke lažejo o zlatu, ki ga imajo v sefih. Dokazano. Za BTC lahko vsak pogleda če ga imaš res toliko kot se hvališ. Samo privat ključ poveš. Ni to skrivnost kot lažejo mediji. Kar mediji pišejo o kryptovalutah najbolj velja za $.

 

Je pa res, da se staro umakne novemu, rabiš odločne in pametne ljudi, ki niso sentimentalno navezani na stvari, ki so preživete in upajo zakorakat v novosti. Ljudje se večinoma bojijo sprememb in najraje vidijo, da se kdo drug opeče namesto njih... 

Koliko ljudi se je smejalo bratoma Wright.... ITD... Ali pa izumu avtomobila. "pravi mačoti" so rekli, da avto nikoli ne bo nadomestil konja. Napredek je vedno hitrejši. Od prvega mobilnega telefona do masovne adopcije je preteklo 18 let. Lahko bi še našteval, pa nima smisla.

Zgodovina je pokazala, da ima vedno manjšina prav in da revolucionarne ideje imajo vedno ogromno naspronikov, ko pa prvi pionerji pokažejo da ima napredek veliko pozitivnih koristi, ko vidijo ostali, da ni tak BAV BAV, se pa mase usujejo... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, skalar36 pravi:

Zgodovina je pokazala, da ima vedno manjšina prav in da revolucionarne ideje imajo vedno ogromno naspronikov, ko pa prvi pionerji pokažejo da ima napredek veliko pozitivnih koristi, ko vidijo ostali, da ni tak BAV BAV, se pa mase usujejo... 

....tiste iz gostilne....

 

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a pride ta vlak nazaj, ki je štartal, ali gremo kar do naslednje postaje? ali pa je tko kot pravi stari mojster Poldi, da je na koncu past? :)

 

Popravljeno . Popravil sergini
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, sergini pravi:

a pride ta vlak nazaj, ki je štartal, ali gremo kar do naslednje postaje? ali pa je tko kot pravi stari mojster Poldi, da je na koncu past? :)

 

Mogoče se bomo še malo peljali naprej (ni pa nujno), vsekakor pa pridemo nazaj. Vsi trgi se gibljejo v ciklih...tudi ta. Je pa res, da bo povratkov počasi zmanjkalo, oz. bodo vedno bolj oddaljeni...pa karta za ta vlak vedno dražja....;)

Tak nekak....

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kurba...včasih sem vstajal ob 04h zjutraj, da sem gledal F1...zdaj vstajam in tudi gledam F1....v zelenih odtenkih....pa še zaslužim zraven. Zdaj razumem zakaj se v F1 obračajo veliki denarji.....:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.reuters.com/article/us-crypto-currencies/bitcoin-soars-20-percent-mystery-buyer-seen-as-catalyst-idUSKCN1RE0JY

 

This buyer bought on kraken, cb pro and bit stamp.   Bitmex price is based on exactly these 3 exchanges.  Yesterday bitmex funding rate was the highest this year.  (indicative of way too many shorts)  Modus operandi : open high leveraged long position on Bitmex , pump the price on the 3 underlying exchanges = endless profit. We're at his mercy.
 
When he decides to dump (of course after opening a high leveraged short first)  we come down hard and he makes even more money.   He can repeat this as many times as he wants.[/quote]
Popravljeno . Popravil axaQ4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BCHjevci bodo zdle maja ven ruknili spet neko zadevo, ki jo razvijajo. Me zanima koliko bo to vplivalo na ceno njega. Lepo delajo pobje. 44% pa res ni za stran vržt ane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, mato295 pravi:

Mene pa zanima, kdo so drugem vlaku Sell low-buy High, ker če teh drugih ni, potem noben vlak ne vozi.

...tisti ki imajo denar na vezani vlogi na banki za 0,7% letno obrestno mero (ker je to ziher), tisti, ki vsake 3 leta kupijo nov avto, ker stari ni več v garanciji, seveda na kredit in obvezno staro za novo, zraven debelo doplačajo za 50% dodatkov, ki jih ne potrebujejo, ne uporabljajo, jih sploh ne znajo uporabljat, dejansko pa so nepotrebni (enako pri motorju) tisti, ki plačujejo dva ali tri naložbena zavarovanja po že kateri pokojninski shemi v prepričanju, da bodo s tem denarjem na stara leta 3x letno hodili na Havaje, tisti, ki gradijo hišo in dvignejo še en štuk, da bodo mladi imeli prostor, ker bodo za vedno ostali doma, tisti, ki vsak dan kupijo kilo kruha, čeprav ga že 10 let praktično nikoli ne pojedo več kot pol kile, tisti, ki kupujejo Tupeware na hišnih predstavitvah in to kar cele sete, ker so "ugodni", čeprav jih niso prej in ne kasneje nikoli potrebovali, tisti, ki v jutranjih oddajah kupujejo preko tv oglasov razne grenčice in čudežne napoje za vseh svojih 120 bolezni, tisti, ki kupijo in pregrešno preplačajo sesalec od akviziterja, ker na predstavitvi posesa vse kar ni privijačeno v bajti...pa vseeno ga morajo tiščat naprej in nazaj, ker sicer se ne zgodi nič, tisti, ki verjamejo da so tisti, ki niso na oblasti bolj pošteni od onih na oblasti, tisti, ki nimajo otrok in hodijo v glavni sezoni na morje....po možnosti na Hrvaško, tisti, ki v late-night shpingu kupujejo oblačila z zvenečimi logotipi, ker so zelo "kvalitetna" in pa seveda vsi tisti, ki slišijo za kripto....kako da se da zaslužit (to mu je povedal znanec, bivšega sošolca), pogledajo dva fomo video zapisa na to temo na YT, se ne izobrazijo za to področje, ker itak celo življenje vedo vse in bolje kot drugi, časa za tovrstno izobraževanje je itak škoda...potem pljunejo par jurjev na prvo menjalnico in ko vidijo malo zeleno svečo, še malo počakajo, ko sveča še malo zraste se odločajo in ko je že velika, pomeni, da je pravi čas za nakup. Tisto sekundo (ali dve) začne sveča postajat rdeča....pa spet čakajo, ker bo ziher kmalu zelena in potem, ko je dolga rdeča, ugotovijo, da so zajebali in panično prodajo....to par krat naredijo in ko izgubijo večino vložka, "strokovno" ugotovijo, da gre za nateg in manipulacijo in se povrnejo v stare tire. Čez čas ko jih črvek dovolj nagrize, se oborožijo z novim YT filmčkom in spičijo še eno rundo denarja....niti slučajno pa jim ne kapne, da se bi poučili o tem, kako finančni trgi delujejo...in takih je veliko....zelooo veliko...skoraj večina....motiv....pohlep, napaka: neznanje in nepotrpežljivost.

Kome je suđeno, da ga jebu....gače mu same padaju.....

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hahahaha, dobro si tole napisal @BIF. Ampak, to je en segment ljudi, ki se hočjo peljat s tem vlakom. In ti pol skačejo dol, še preden sploh ta vlak kam pride. Potem so tu še investitorji, ki se radi peljejo dolgo pot. Razne brokerske hiše, ki dajejo v paketu poleg ostalih, tudi vozovnico za ta vlak v katerem smo mi. Dnevni vozači, tedenski, mesečni, priložnostni, po potrebi ne glede na ceno. Vse sorte folk. Najbolj smešni so meni tisti, ki jih je BIF opisal. Še bolj pa uni ki se vzporedno peljejo po cesti v avtu, prezirajo tiste na vlaku, želijo si pa vse možne elektronske dodatke, pa še mezinec bi dali za autopilota, da lahko v miru aparatirajo po svojem zadnjem hitu med telefoni. BIFovi imajo vsaj kakšno izkušnjo in zgodbo za sabo, ti moji si pa ne upajo iz vatke ven, ker bojo padkal in bo bubalo. 

Popravljeno . Popravil sergini
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo. Kolega, k sm mu reku decembra, da naj vsaj malo vloži, neki malega, cca 100 eur. Pa se mi je samo smejal takrat... me je danes klical kako se kupi BTC. Ja, tud taki so "buy high, sell in panic".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi predlagal, če je seveda tud ostalim v interesu, da se odpre ena zaprta skupina, kjer bi sodelovali v debati samo tisti, ki neka vemo od kryptovalut. Da si izmenjujemo novice in novosti. Sam bi več napisal. Nekaj znanja sem pridobil v 2 letih.  Samo se mi ne zdi smiselno razlagat tukaj (pa še marsikomu drugemu se zdi isto) ker se potem mešajo v debato taki, ki so samo kak člank v medijih prebrali, da je BTC piramida. Taki imajo kak ovčji forum. 

  • Všeč mi je 2
  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj je skoknilo zdaj nad 5k? je kakšen igralec fejst vložil?  transakcije v verigi so vidne

s 100 eur vložka nek hud zaslužek ne bo, kot nekoč, procentualno ja, zneskovno pa par deset eur ni nek deal :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je pa ravno ta različnost mnenj in različnost dojemanja vsega tega koncepta zanimiva in po svoje zabavna:). To dela debato zanimivo in po svoje konstruktivno. Podobna in enaka mnenja ter strinjanja po mojem mnenju samo potrjujejo temo, teorijo in prakso...jo lahko tudi izboljšujejo? Dvomim v to. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, skalar36 pravi:

Jaz bi predlagal, če je seveda tud ostalim v interesu, da se odpre ena zaprta skupina, kjer bi sodelovali v debati samo tisti, ki neka vemo od kryptovalut. Da si izmenjujemo novice in novosti. Sam bi več napisal. Nekaj znanja sem pridobil v 2 letih.  Samo se mi ne zdi smiselno razlagat tukaj (pa še marsikomu drugemu se zdi isto) ker se potem mešajo v debato taki, ki so samo kak člank v medijih prebrali, da je BTC piramida. Taki imajo kak ovčji forum. 

Zdaj, ko ste  me usposobili za delovanje v kripto finančnem svetu bi se pa izolirali? 

PS. 

(Drugače ne boste imeli miru)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, skalar36 pravi:

Jaz bi predlagal, če je seveda tud ostalim v interesu, da se odpre ena zaprta skupina, kjer bi sodelovali v debati samo tisti, ki neka vemo od kryptovalut. Da si izmenjujemo novice in novosti. Sam bi več napisal. Nekaj znanja sem pridobil v 2 letih.  Samo se mi ne zdi smiselno razlagat tukaj (pa še marsikomu drugemu se zdi isto) ker se potem mešajo v debato taki, ki so samo kak člank v medijih prebrali, da je BTC piramida. Taki imajo kak ovčji forum. 

Urejeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!