Skoči na vsebino

Kriptovalute


Priporočene objave

Evo ga, te berem, kakor knjigo.

Saj bom nehal provocirat, vseeno me je zanimalo, koliko stojiš za svojimi besedami....

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, mato295 pravi:

Evo ga, te berem, kakor knjigo.

Saj bom nehal provocirat, vseeno me je zanimalo, koliko stojiš za svojimi besedami....

 

 

Ne razumem sicer kaj je tukaj za prebrat. Če si resen je prodaja na vzponu in nakup ob padcu nekaj najbolj normalnega....za to ni treba obiskovat ekonomskega faksa. Namen je zgolj in samo povečanje portfelja. In za svojimi besedami stojim...definitivno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so prave naložbe za tepce. Fiat vložiš...dobiš pa "kurac među oči"....Pa kao varna in regulirana naložba, za katero stojijo resni skladi in naložbene institucije...nemara celo država.  In meni bi razlagali, da je kripto nateg...hmmm.

https://www.rtvslo.si/slovenija/bodo-obrtniki-po-desetletjih-placevanja-ostali-brez-prihrankov/487377

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevam, da skoraj vsi znamo angleško, če pa kdo ne, je pa google translejt.

"It is well enough that people of the nation do not understand our banking and monetary system, for if they did, I believe there would be a revolution before tomorrow morning".

Henry Ford 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kripto se pumpa. Čas za striženje ovac. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno...

Edino vprašanje je kdo ima škarje, kdo bo šišan in kdo je v tej zgodbi ovca.....

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 5. 2019 ob 11:43, BIF pravi:

Žal večina NOČE znat angleško v teh primerih.

Jebeš angleščino! :)

Na številke se moraš spoznat ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zadnjih 24 urah je blo trgovanja za skoraj 100 milijard dolarjev, ob tržni kapitalizaciji 240 milijard $. Meni edina razlaga, da veliki dogovorno prodajajo med sabo in tako navijajo ceno, da bodo potem prodali naivnim, ki bodo začeli kupovat, ker bodo verjeli, da bodo tečaji še kar rasli. Potem pa bo sledil padec za ene 50%.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato, ker gledaš na Coinmarketcap. To sem že večkrat napisal, da dejanskega denarja v krypto ni niti deljeno z 20. Prvi BTC-ji so bili prodani po 5 centov, naslednji po 30c, 1 usd...itd.  Marketcap se pa določa tako, da se vsi BTC-ji ovrednotijo po zadni prodani ceni. Dejansko bi moral deliti nekje z 50, da bi dobil eno realno oceno koliko denarja je vloženega v ta trg.

Zakaj je ocena trgovanja 100 milliard. Ker dajo ven spet ocene iz menjalnic, ki trgujejo z vzvodi. Na nekaterih menjalnicah, lahko imaš vzvode tudi x100. Pa spet zračunaj. Poglej kera menjalnica ima najvceč prometa. Trenutno BitMex. No na tej se trguje z vzvodi. Pa potem deli 100 mld z (ne vem, se mi ne da pogledat, važno da vidiš. Da ti obrazložim kako se to preračuna)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, skalar36 pravi:

Zato, ker gledaš na Coinmarketcap. To sem že večkrat napisal, da dejanskega denarja v krypto ni niti deljeno z 20. Prvi BTC-ji so bili prodani po 5 centov, naslednji po 30c, 1 usd...itd.  Marketcap se pa določa tako, da se vsi BTC-ji ovrednotijo po zadni prodani ceni. Dejansko bi moral deliti nekje z 50, da bi dobil eno realno oceno koliko denarja je vloženega v ta trg.

Zakaj je ocena trgovanja 100 milliard. Ker dajo ven spet ocene iz menjalnic, ki trgujejo z vzvodi. Na nekaterih menjalnicah, lahko imaš vzvode tudi x100. Pa spet zračunaj. Poglej kera menjalnica ima najvceč prometa. Trenutno BitMex. No na tej se trguje z vzvodi. Pa potem deli 100 mld z (ne vem, se mi ne da pogledat, važno da vidiš. Da ti obrazložim kako se to preračuna)

Kapitalizacija kateregakoli trga pomeni količino krat trenutno ceno enote. To vsekakor lahko zelo odstopa od količine denarja vloženega v ta trg, še posebej pri kripto valutah.

Ne glede na to s čim je bilo trgovano, dejstvo, da je skoraj polovica kripto valut v enem dnevu zamenjala lastnika je čudno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah, tako je. Z malo pameti, veliko antipohlepa, se da na tem trgu nekaj zaslužit. Pa čeprav na "ovcah". Zakaj, kako, kdaj.... Pa vsak zase ve.

Sej nihče ne hodi v službo zaradi veselja, ali dobrodelnosti. Vsak hoče zaslužit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Frenk 67 pravi:

V zadnjih 24 urah je blo trgovanja za skoraj 100 milijard dolarjev, ob tržni kapitalizaciji 240 milijard $. Meni edina razlaga, da veliki dogovorno prodajajo med sabo in tako navijajo ceno, da bodo potem prodali naivnim, ki bodo začeli kupovat, ker bodo verjeli, da bodo tečaji še kar rasli. Potem pa bo sledil padec za ene 50%.

kaj pa na to rečeš?

https://ycharts.com/companies/FB/market_cap

facebook je šele nateg, 500 milijard vreden

:) 

drugače pa ja, tako je pri teh "delnicah", al kdo zlorablja trg s preprodajami, al pa se kdo "pametni" oglasi in zadeva skoči ali pade

za moje pojme, Microsoft in Ebay sta napovedala, prvi integracijo, drugi plačilo z BTC

resni igralci so že zraven

p.s.

glavni igralec je seveda mojster Satoshi, ki svoj milijon BTC lepo čuva kot kontrolni delež...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, BIF pravi:

Jasno. kaj pa naj banka napiše. "mi smo zastareli in manipulativni. Dragi uporabniki....žal vas jebemo in jemljemo provizije že vrsto let, ker ste tepci"....

Čas bo itak prinesel svoje.

https://kriptovalute.si/cryptoinsider/program-dogodka/?fbclid=IwAR2a5se-PCdIXpct-7VMy7encSSme-g7IIGcPdp2O5l9yw581zBHY507xZY

Valjda ne bodo rekl, vse skupaj je nateg s katerim bomo denar preselil od 99,9% nategnjenih k 0,1% nategunov. :naughty:

Popravljeno . Popravil Frenk 67
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo gledal intervju od našega kripto miljonarja?

Najbolj zanimiv je bil odgovor, kam se splača vlagat.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je bil njegov odgovor, kam se ne splača vlagat, ne kam se splača. Mene je bolj presenetil ta drugi odgovor, kam se splača oz. kaj v tem drugem ni bilo omenjeno. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A Ker ni omenil kripta? V enem drugem intervjuju, je rekel da ima še vedno par miljonov v kriptu. Pa tudi v tem intervjuju je rekel,da s kriptom še ni konec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, ProdriveR pravi:

A Ker ni omenil kripta? V enem drugem intervjuju, je rekel da ima še vedno par miljonov v kriptu. Pa tudi v tem intervjuju je rekel,da s kriptom še ni konec.

Res je tako. Ampak ti si to slišal...jaz tudi. Kot vidiš pa so tudi takšni, ki tega ne želijo slišati....pa konec koncev...zakaj bi sploh komur kaj moral kdo razlagat. V 3 mesecih več kot 130% donosa...pa si še vedno mažejo oči....res moraš imet težave z računanjem, če komu niso jasne zadeve.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!