Skoči na vsebino

Kriptovalute


Priporočene objave

Najprej te ignorirajo 2009-2018

Potem se borijo prori 2018-2020

Potem se pridružijo 2020

Potem zmagaš 2022...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se kej dogaja?

BTC končno nad 10k in alti na začetku novega cikla ?
Mam filling da bo druga polovica leta extra donosna.

 

Popravljeno . Popravil Dimen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo...zagotovo bo soliden plus. Precej špekulirajo, da bi do novega leta dosegli novi/stari ATH...torej okrog 20 kilo za BTC...ma kod vedno do sedaj so to samo ugibanja.

Kar mene zanima je to, da odlično sledimo 4 letnemu ciklusu...torej v obdobju leta do leto in pol...se zna komu pa dejansko spremenit življenje....tiste vmesne žagice z vzponi in popravki mene ne zanimajo...to je domena traderjev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 hours ago, BIF said:

Bo...zagotovo bo soliden plus. Precej špekulirajo, da bi do novega leta dosegli novi/stari ATH...torej okrog 20 kilo za BTC...ma kod vedno do sedaj so to samo ugibanja.

Kar mene zanima je to, da odlično sledimo 4 letnemu ciklusu...torej v obdobju leta do leto in pol...se zna komu pa dejansko spremenit življenje....tiste vmesne žagice z vzponi in popravki mene ne zanimajo...to je domena traderjev...

Do novega leta je to čist realna ocena. Najprej pa verjetno do cca 14-16k, potem verjetno mal ohladitve, mogoče celo nazaj do 10k in pol k raketa do 20k.

Morebiti se odvije takole, ne me držat za besedo, to ni finančni nasvet na noben način, zgolj ugibanje in trenutni ustvarjalni navdih:

BZzZpA6h



 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap...bi se kar strinjal s tabo. Zdaj, jaz ga na popravkih ne bom lovil. Sem se že opekel s temi zadevami. Res lahko na korekcijah nekaj malega dodaš....ampak, mi bo čisto dovolj, če bo sledil predvidenemu ciklusu. V 4-ih letih sem nekaj akomuliral in bi moralo bit za spodobno jesen življenja dovolj. Kvečjemu bom gledal, da ga v naslednem dnu bear marketa po ATH spet kakšnega kupim in tako kolobarim dokler bo šlo. 
Čeprav osebno mislim, da je pred nami zadnji relly pod takšnimi pogoji (nereguliran)....v roku 5-10 let bo kripto kot celota postal reguliran globalni finančni instrument in generacijska priložnost, kot jo imamo zdaj se bo zaključila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 hours ago, BIF said:

.. Sem se že opekel s temi zadevami. Res lahko na korekcijah nekaj malega dodaš....

Ja itak, to je klasika. Če si HODL-ar pol bolj pustiti kapital na miru in dodajat. Se pa mogoče ponuja dobra dolgoročna naložba v XRP in LTC.
Tko nizko nista bila že dve leti, praktično na dnu (blizu večletnega support-a). Glede na optimistično napoved rasti BTC-ja bodo močni ALT-i sledil, srednjeročno seveda!

20 hours ago, BIF said:

Čeprav osebno mislim, da je pred nami zadnji relly pod takšnimi pogoji (nereguliran)....v roku 5-10 let bo kripto kot celota postal reguliran globalni finančni instrument in generacijska priložnost, kot jo imamo zdaj se bo zaključila.

 

Ufff, napovedovat kaj bo čez 5-10 let je zlo nehvaležno. Sej, regulativa je že sedaj. Ali lahko na enostaven način kupiš kripto, z enim klikom v nlb kliku npr.? Ja ne!
Za družbo to ni slabo. K laik, če ni glih bister in mentalno zmožen HODL-at bo sam zgublu, si grizu nohte in slabo spal. Psihološko je crypto pogreb dokler se ne adaptiraš!

Popravljeno . Popravil Dimen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro, kdaj pa potem zaslužiš?

Če samo kupuješ imaš vedno več enot in vedno več ali pa manj vrednosti.
Če hočeš služiti je potrebno kupiti poceni, prodati drago in spet kupiti poceni in prodati drago. To pa je nenehno delo, ki zahteva spremljanje dogajanja in poznavanje trendov, sicer služijo drugi na tvoj račun.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, Darko3g said:

Dobro, kdaj pa potem zaslužiš?

Če samo kupuješ imaš vedno več enot in vedno več ali pa manj vrednosti.
Če hočeš služiti je potrebno kupiti poceni, prodati drago in spet kupiti poceni in prodati drago. To pa je nenehno delo, ki zahteva spremljanje dogajanja in poznavanje trendov, sicer služijo drugi na tvoj račun.

Zaslužiš v obeh primerih, če trguješ dnevno al pa sam dokupuješ in se se greš HODL. Če igraš BIF-ovo taktiko, boš skoraj gotovo zaslužil, dolgoročno, v naslednjih letih. Če dnevno/tedensko trguješ ni nujno, sploh na začetku boš pušil, kar je čist ok, naravno. Gre pač za proces učenja.

BTC je že več let v up trendu. Evo trend od leta 2015 dalje - mesečna perioda oz. 1 svečka = en mesec:

665Dr6h7

Popravljeno . Popravil Dimen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še bolje se vidi na tedenski periodi: 1 candle = 1 teden

Glihkar se trudi prebiti prejšnji high (rumen krog). In bo šlo verjetno preko, mogoče ne ta teden, v naslednjem mesecu/dveh pa zelo verjetno. No, mogoče, ker nikoli se ne ve kak bo, nimam kristalne krogle!

In kaj pol če si npr. "nespametno" kupu v območju rumenega kroga, od julija do avgusta 2020?

Nič strašnega, če gledaš dolgoročno. Sam mentalno moraš met živce, da preživiš padce. Pa niti ni dolgoročno, po 9-ih mesecih si danes na vrednosti vložka, kaže pa da bo šlo gor. Če si pa BIF pa dokupiš v zelenih krogih in čakaš da kura nese dalje.

zJgJAw9C

Popravljeno . Popravil Dimen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem šel v krypto svet, ko je bil BTC 3400 USD. Velika večina me je prepričevala, da je piramida in nateg. Da ne bo nič iz tega. Danes je cca 11600 USD. Lep donos, pa še lepši bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, skalar36 said:

Jest sem šel v krypto svet, ko je bil BTC 3400 USD. Velika večina me je prepričevala, da je piramida in nateg. Da ne bo nič iz tega. Danes je cca 11600 USD. Lep donos, pa še lepši bo.

Odlično, prava poteza za dobro naložbo.
V resnic nikoli ni prepozno. Če se navežem na zgornji graf in dodam dokaj enostaven indikator nakupa. Kupiš oz. dokupiš, ko se pojavi rumena puščica/trikotnik.  
Ko se pojavi nabaviš, še več, nastaviš opomnik in čakaš da prleti mail. To je dokaj eleganten in pameten način akumulacije BTC-ja.

yp4xjgTi

 

Popravljeno . Popravil Dimen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer vem da princip ni isti, oz. zelo drugačen.. ampak večina ljudi ne razume razlike... sploh pa je "fantastičen" podatek da ima izdajatelj očitno instant upogled v vse tranzakcije....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vpogled ima država že sedaj, če imaš denar na bančnem računu. Tudi v Sloveniji. Poleg tega bo to zelo verjetno regulirana valuta. Podobno kot USDT, ki je na nek način crypto dolar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmagovalci v tej zgodbi bo(m)do tisti, ki so si vzeli dovolj časa, da so se poglobili v to kaj so kripto valute (predvsem bitcoin) in blockchain. 
Dalje je zelo enostavno. Kot pri vseh tehnoloških revolucijah, bo(m)do zgodnji investitorji deležni pač sorazmerno večjega kolača...ostali pa bodo pač deležni preproste konverzije in nemoteno obratovali naprej na enakem nivoju... 

To je približno tako kot, da bi kupoval delnice Amazona za 3 cente, ko je Bezos zavijal pakete še v domači garaži in je ponujal šope delnic za drobiž...kupovali pa so jih tisti, ki se jim je zdel projekt, zanimiv, dober, revolucionaren...ali pa kar tako....

Danes mnogi kupujejo posamezne delnice po visoki ceni v upanju, da bodo zrastle 7% letno...zgodnji investitorji pa jih prodajajo in vlagajo naprej v nove zanimive projekte...ampak takih je malo....zalo malo....kot je malo tistih, ki danes vedo kaj je bitcoin in kripto valute in kaj pomenijo za prihodnjost. Zato sem jaz na popravkih vedno zraven....kolikor se pač da....tudi z zelo malimi vsotami...ampak sem zraven....  

Z mojim vložkom se bi 99% slovencev raje razkazovalo pred sosedom z novim plehom. Razlika je v tem, da je njihov pleh dejansko strošek, ki je vsak dan manj vreden in bo nekega dne dejansko vreden NULA. Moj pa....no čas je že, predvsem pa še bo pokazal razliko v vrednosti naložbe....in ta čas je pred vrati in se ga zelo veselim... 

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri vse tem tiskanju denarja, ki se dogaja v ZDA in Evopi, pametni ali pa tisti, ki imajo in lahko, umikajo svoje imetje iz Fiata v druge oblike za hrambo imovine. Eden izmed teh je tudi BTC. 

Nekateri se precej bolje spominjate kaj pride po tem, ko naprintaš ogromne količine denarja brez kritja-ex YU. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, skalar36 said:

Pri vse tem tiskanju denarja, ki se dogaja v ZDA in Evopi, pametni ali pa tisti, ki imajo in lahko, umikajo svoje imetje iz Fiata v druge oblike za hrambo imovine. Eden izmed teh je tudi BTC. 

Nekateri se precej bolje spominjate kaj pride po tem, ko naprintaš ogromne količine denarja brez kritja-ex YU. 

Ni nujno da bo prišlo do ekstremne inflacije. Namreč, da pride do inflacije mora dodatno tiskan denar pridet med ljudi, ki ga nato trošijo.

Če je tiskan denar namenjen npr. institucijam, podjetjem, da preživijo, da delavci ostanejo zaposleni, da imajo enake plače, ekstremna inflacija ni nujna posledica tiska denarja. Zgolj v razmislek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, Dimen pravi:

Ni nujno da bo prišlo do ekstremne inflacije. Namreč, da pride do inflacije mora dodatno tiskan denar pridet med ljudi, ki ga nato trošijo.

Če je tiskan denar namenjen npr. institucijam, podjetjem, da preživijo, da delavci ostanejo zaposleni, da imajo enake plače, ekstremna inflacija ni nujna posledica tiska denarja. Zgolj v razmislek.

En del tega denarja je šel tudi med ljudi.  V zvezni državi Arizoni živeči Bosanec, objavil da kljub temu, da dela na črno tam in ni plačal nobenega davka, se je prijavil za denarno pomoč in prejel 2400 USD pomoči. Kdorkoli je hotel je lahko to izkoristil.  YT kanal Vojnik SFRJ.

Ne morem napisat "vsi" jih je pa veliko dobivalo v mesecih juniju in juliju denarno pomoč 600 USD na teden.

Tudi če se ga printa in gre za plače nima veze, ko je enkrat v obtoku ogromno nečesa postaja to ničvredno. Zato pa trava in listje nimata vrednosti, zlato in redke kovina pa. Dobr, to je razlaga za telebane. Ampak tako masovno printanje prinese ogromno inflacijo tle ni dvoma. Dolar je od ukinitve zlatega standarda (ki je bil zamišljen začasno, ostal za večno) izgubil ogromno kupno moč. Tako kot ga tiskajo sedaj, izgublja noro hitro. Izdelki se mesečno dražijo. Dolarjev imaš enako, samo zanje dobiš manj dobrin kot pred 1 letom.

Kar se tiče YT kanala Data Dash, sem ga spremljal v letih 2017 in 2018. Vmes se mu je precejkrat pokvarila kristalna krogla. Napihoval je ničvredne projekte in jim napovedoval ogromne donose. Eden iz med njih je Substratum. Zame ni kredibilen.

Alesio je pa uredu. Njega pa redno spremljam. Transparenten, pošten.

Jaz gledam več različnih kanalov.  Ekonomistov, ki niso povezani s kriptom, ki malo opisujejo dogajanje v USA. 

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo video od Bosanca. Dogajat se začne 6:20 min.

 

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, skalar36 said:

Kar se tiče YT kanala Data Dash, sem ga spremljal v letih 2017 in 2018. Vmes se mu je precejkrat pokvarila kristalna krogla. Napihoval je ničvredne projekte in jim napovedoval ogromne donose. Eden iz med njih je Substratum. Zame ni kredibilen.

 

Ja, sam to je ravno obdobje ko je BTC eno leto padal zarad pumpa na 20k. K je BTC v več mesečnem downtrendu je zlo težko karkoli optimističnega napovedat. To je treba povedat in vzet v obzir. Poleg tega je bil takrat še novinec na sceni. Sicer pa, naj vsak presodi sam.

Popravljeno . Popravil Dimen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bi zdaj to zvenelo kot neko jasnovidenje in podobne zadeve. Samo moje mnenje....ker gledam zadevo širše in dolgoročno. 
Osebno mislim, da bosta na cilju zlato in bitcoin povezana...na nek način bo spet vzpostavljen "zlati standard". Ta povezava bo osnova za stabilen in pošten finančni instrument, ki bo onemogočal to kar se dogaja zdaj....inflacije praktično ne bo...fiat bo zgodovina.

Seveda pa bo do tega cilja preteklo še veliko vode. Verjamem pa tudi, da je opisan pot dobro dobro premišljena in v naprej načrtovana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bl k berem tole....škoda da človek živi samo tolko kokr živi.......

Sem že enkat pisou, da se v naši firmi večina ljudi ukvarja z kripto....menda ima sodelavec, ki je že skos v tem čez 7 mio.......in me pri njegovih letih čudi, da je še vedno kle u fermi zaposlen k en lolek......aja menda bo po smrti začeu šele tole zapraulat.....

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, VS800 pravi:

Bl k berem tole....škoda da človek živi samo tolko kokr živi.......

Sem že enkat pisou, da se v naši firmi večina ljudi ukvarja z kripto....menda ima sodelavec, ki je že skos v tem čez 7 mio.......in me pri njegovih letih čudi, da je še vedno kle u fermi zaposlen k en lolek......aja menda bo po smrti začeu šele tole zapraulat.....

Ti se mal hecaš. Pa sej v kripto ne greš zato, da bi imel millione. Če se da kej oplemenitit, al pa kak evro ujet, da si lažje kaj privoščiš je za poskusit.

A delaš v zdravstvu? Ker tam so dinozavri, ki imajo dost dnarja pa še vedno hodijo v službe. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!