Skoči na vsebino

Kriptovalute


Priporočene objave

16 minutes ago, BIF said:

Jap...ichimoku...to imam samo še iz navade iz nekih prejšnjih časov. Vsa ostala orodja sem odstranil, ko sem nehal trgovat. Zdaj tako za firbec malo spremljam trend na urnem in 4 urnem intervalu. Drugače pa sem načeloma z nakupi nehal. No...nekaj malega fiata še držim, če bi bil kak res konkreten popravek...okrog 30%...takrat še dokupim, drugače pa se bolj posvečam trendu in eventuelni izzstopni ceni....čeprav je še daleč....

Bolj kot ne gledam grafe malo za dušo...nič resnega...

...me pa zanima če bo fibo kaj obveljal, ali ga bo ruknil kar direktno. Btc ponavadi ne šmirgla orodij preveč....

6B8D8DA1-AC7D-43E0-8BBD-0D054A47C0C3.png

Fibonacija bolj malo uporabljam. Dopuščam možnost za padec do polne rumene črte, do rumene črtkane pa zgolj v nekem izrednem primeru. Kaže pa voljo, da bo šlo še višje, kar niti ne preseneča, če pogledaš graf

Z7qYrrhv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja...po fibotu bi bilo to okrog 12.150...podobno kot pri tebi...klasičen popravek, potem pa up do nekje 12.930...pa spet popravek.

V bistvu gledava isto stvar z drugimi orodji. Meni je pač fibo bližje, ker sem z njim kar uspešno delal...načinov pa je seveda več. 
....ampak kot pravim....BTC je king....on ponavadi dela po svoje....

....bomo videli.... Meni je v glavnem fajn...:)))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25 minutes ago, BIF said:

...on ponavadi dela po svoje....

Za pump in dump se strinjam. Ostale premike na gor ali dol se da dokaj dobro predvidet. Se je odloču da bo šel malo postrani, a še vedno kaže voljo za še, hahaaaa ?

8RB4izgL

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri altcoinih se zavedajte, da so popolno nasprotje BTC-ja. Centarlizirani in imajo razvijalce in ekipe za njimi. Ne rečem, da bodo, ampak lahko, če se vlade ali vladne organizacije odločijo, da prepovedo Cardano, gredo do Čarlesa Hoskinsona in mu dajo "odločbo". In pri vseh alcoinih isto. 
Pri BTC še niso ugotovili kdo je Satoši. Na kratko.

Chainlinka imajo razvijalci v svoji lasti malo manj kot 2\3. Kadarkoli ga lahko oddajo na menalnicah in s tem povzročijo panični padec cen. Točno to so delali razvijalci XRP-ja. Potem so sprejeli neke "pogodbe", da tega ne bodo počeli več v takem obsegu- Kar pomeni, da bodo tako ali tako iz nič ustvarjene XRP dumpali na menjalnicah. XRP-ja imajo 1\2 razvijalci v svoji lasti. Kar je ponavadi zelo slabo.

Če se neka večja entiteta odloči kupiti XRP ali kak drug alcoin ga ne bo na menjalnici ampak direkt od razvijalcev po precej nižji ceni. Pri BTC je tako, da je cena rudarjenja cca 7k za 1 btc, ceneje ga nihče ne bo prodajal. Pa ne moreš ga kar ustvariti iz nič. Vsi večji igralici pogledujejo samo za BTC-jem. Če bo rasel on bodo tudi vsi ostali. Če pada bodo tudi vsi ostali.

Alte jaz uporabljam samo za kratkoročne trejde, za povečanje BTC-ja.

Tko na kratko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno. Za razliko od BTC so alti pa res špekulativna naložba. In praviloma se sredstva iz altov prej kot slej prelijejo v BTC. Je pa res, da so alti špekulativno zanimivi za povečanje BTC-ja, ker znajo mnogi v zelo kratkem času naredit tudi deset kratnik in več navzgor...in potem tudi navzdol.

Sam imam cca. 15% naložbe v altih...ampak zgolj špekulativno....dolgoročno nalaganje v alte me ne zanima.

Za lažjo predstavo...BTC je zlato....alti pa ostale kovine, nafta itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alti so tko, kot bi za trenutek skocil v kremen, da bi si kasneje povecal zalogo zlata. Jest ne znam in ne upam, pa 3 leta sm ze v igri pa vem, da ce nisi pri koritu največkrat potegnes kratko. 

Edini alcoin, ki ga držim je ETH zaradi DeFi projektov, ki vsi lavfajo na njemu. Če se pri DeFi ponovi ICO evforija, lahko ETH zraste precej visko. Precej čez zadnji vrh- ATH.

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje osebno mnenje je, da bomo lesto še vidli ceno 10500 usd za 1 BTC. Mogoče za trenutek celo 9600 USD. Čez 10 let kdor bo imel 0.1 BTC, današnji vložek 1000 eur, bo zelo lepo finančno neodvisen. Pot do tja pa ne bo mirna plovba...ampak divja vožnja na vlaku smrti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, skalar36 pravi:

Alti so tko, kot bi za trenutek skocil v kremen, da bi si kasneje povecal zalogo zlata. Jest ne znam in ne upam, pa 3 leta sm ze v igri pa vem, da ce nisi pri koritu največkrat potegnes kratko. 

Edini alcoin, ki ga držim je ETH zaradi DeFi projektov, ki vsi lavfajo na njemu. Če se pri DeFi ponovi ICO evforija, lahko ETH zraste precej visko. Precej čez zadnji vrh- ATH.

Se strinjam...ETH po moje med 7 in 10 kilo. 

 

pred 18 minutami, skalar36 pravi:

Moje osebno mnenje je, da bomo lesto še vidli ceno 10500 usd za 1 BTC. Mogoče za trenutek celo 9600 USD. Čez 10 let kdor bo imel 0.1 BTC, današnji vložek 1000 eur, bo zelo lepo finančno neodvisen. Pot do tja pa ne bo mirna plovba...ampak divja vožnja na vlaku smrti.

...bi se tudi strinjal s teboj. Korkecija je neizbežna in zdrava. 9600 pa zna bit res za trenutek če bo zapiral Gap...sicer pa test na 10.500....in nikoli več. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kakšno mnenje glede Utrust (UTK)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Sam dePihlja pravi:

Kakšno mnenje glede Utrust (UTK)?

Dober dela zadnje čase, dober da ga še nisem prodal. Mislim, da bo še kaj naredil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
pred 8 minutami, BlackDoc pravi:

Sedaj imamo problem, frizerki saloni so zaprti, kako bom vedel kdaj je čas za prodajo :)

Pejt h pedikerki ?

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No. Evo. Piramida in nateg... kje ste sedaj? Sedaj še centralne banke hočejo imeti digitalni evro. Seveda hočejo obdržati monopol nad vsem.

https://www.slovenec.org/2020/10/08/digitalni-evro-eu-zacenja-testirati-kriptovalute-centralne-banke/

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, franc pravi:

In zakaj naj bi bilo to dobro za tebe (oz. bitcoin) ?

lp

Kdo je rekel da je?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O nakupu BTC-ja je zdaj že težko razmišljat. Počasi bodo samo še satošiji dosegljivi...:)

Lastiti si cel BTC bo počasi samo še oddaljen spomin in domena bank oz. miljarderjev....

Popravljeno . Popravil BIF
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!