Skoči na vsebino

Kriptovalute


Priporočene objave

pobe so že klicali na zagovor in ni bilo sankcij.... 

kot novo priučen ...je fora (ne)sledljivosti zapisa kjer je zavedena le zadnja in + out transakcija, vse nazaj je zgubljeno.

divota sistema pa je sestavljena na mat. problemu ‘polnega nahrbtnika’, kjer volumen polniš z najugodnejšimi/dražjimi predmeti katere lahko tudi deliš na manjše, na koncu pa je volumen posameznih večji od prostornine nahrbtnika. torej razlika je oprana:)

se pa zelo strinjam z otko-vim mišlenjem

Popravljeno . Popravil UnionJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, jskrablin pravi:
pred 20 urami, Slow pravi:

Imejte v mislih, da trgovanje s kriptovalutami za fizicno osebo ni obdavceno. Kapital, ki ga fizicna oseba naredi s trgovanjem npr. BTC ne gre v dohodnino. Obdavcen je le kapital, ki se ustvari s kriptovalutami, ki si jih naredil z miningom.

Zelo dvomim da bo FURS samo od daleč gledal če si nekdo v Sloveniji v evre pretvori ene 1000 BTC naprimer. Dokler je vednost v kriptovaluti na kripto borzi (tako rekoč monopoli denar) verjamem da se ne ubadajo s tem. Če pa enkrat kak konkreten denar pade direkt na Slo TRR... bo pa treba najmanj dokazovati od kod se je vzel. Kot vedno se najbolj splača ostati pod radarjem.

Iz izkusenj ti povem, da imas prav - vsekakor FURS ne gleda od dalec. Zelo hitro te kontaktirajo (mene so prvic v cca. ~2 tednih) in povprasajo po izvoru. Ob predlozbi ustreznih dokazil (vplacil) transakcijskih nakupov BTC te pustijo pri miru. Povsem druga zgodba pa bi bila, ce teh dokazil nimas in ne znas razloziti izvora konkretnih prodanih kovancev. In ja, govorim o vecjih kolicinah BTC.

Sicer pa tudi za naminirane novce ni tezava - naredis samoprijavo in je zadeva ustrezno resena s placilom davka.

 

edit/Typo

Popravljeno . Popravil Slow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, JamesTheMan pravi:

@lucif3rka ko se boš drugo leto po jadranki z novo ninđo H2R za 50k evrov pripeljala, bomo pa vsi  surle potegnali. ;)

Se ne boste smel. @lucif3rka -ki bom dovolil. Ostalim dvomljivcem pa ne. 

Ker bom kr kupu jadranko.

No mogoče Snecerju, če mi bo pomagu tist godCoin nardit. Tam je največ strank :D

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Rogerg pravi:

kok je zdej bitkojn? 20 jurjev?  hitr kupt :P

še mau pa bo en bitkojn tok vRRedn k moja ninđa :huh:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, maus pravi:

še mau pa bo en bitkojn tok vRRedn k moja ninđa :huh:

Eh, pa menda ja ne boš trdil, da je imet ninđo isto kot bit kojn :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, izibajker pravi:

Eh, pa menda ja ne boš trdil, da je imet ninđo isto kot bit kojn :?

valda da ne ... osu se voz 300 ... čeprav bit kojn tok hitr raste :P 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Akito pravi:

...vsako jutro, ko prečekiram kriptovalute:P....

.

ORsNZh0.jpg

Tale nasmeh zgleda bol kisel, ker noče prodat, ker ve, da ko bo prodal ga bo bolela glava zaradi vsakodnevne rasti bitkojna in to se zaradi pohlepa lahko vleče do smrti ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, sayo pravi:

Tale nasmeh zgleda bol kisel, ker noče prodat, ker ve, da ko bo prodal ga bo bolela glava zaradi vsakodnevne rasti bitkojna in to se zaradi pohlepa lahko vleče do smrti ...

.....možno...

....če spremljaš tipa na youtube Hide the pain Harold....potem zastopiš poanto in satiro v komičnem smislu....:P...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi tisti, ki so me imeli za norega in so se mi smejalipred 5 meseci, ko sem šel v to, me danes kličejo za nasvete in kako ta trg deluje itd...in ni jih malo.

In panično kupujejo. Čisti FOMO. Ko bo prišel FUD bo pa druga zgodba. Jaz jim rečem naj samo HODŁ. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, skalar36 pravi:

Vsi tisti, ki so me imeli za norega in so se mi smejalipred 5 meseci, ko sem šel v to, me danes kličejo za nasvete in kako ta trg deluje itd...in ni jih malo.

In panično kupujejo. Čisti FOMO. Ko bo prišel FUD bo pa druga zgodba. Jaz jim rečem naj samo HODŁ. :)

čist eno navadno vprašanje:

si že povlekel ven trdo valuto, al imaš zaslužek še v digitali?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, DAMI34 said:

čist eno navadno vprašanje:

si že povlekel ven trdo valuto, al imaš zaslužek še v digitali?

 

Vlozek in del zasluzka sem vrnil na TTR , vecina zasluzka ostala v digitali.

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem si že povrnil tretinjski del glavnice na trr. Trenutno imam  toliko profita, da tudi če mi vse pade za 2\3 sem še vedno v +.  Sicer pa sam toliko zaupam v ta krypto, da niti ne razmišljam, da bi ven pobral vse, bo kar bo. Sam HODŁ. Pionerji so s tem trgom zaslužili miliione, mi , early adopters bomo pa "stotake". Vi vsi ostali pa boste od nas kupovali po premium cenah.

En tak kovanec, ki so mi ga vsi odsvetovali je XVG. Pa  sem ga vseno kupil, ko je bila cena 0.006$. Od takrat ga HODŁ-am. Pa mi je kolega že večkrat rekel vmes (tisti, ki je šel isti trenutek z mank v crypto) naj ga prodam. No danes je cena enega XVG 0.13 $ (trenutno-bila je 0.16$) Tko da...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm!

Virtualna valuta tile Bitkojni.  

V tega “Kojna” se jaz vložil že pred dobrimi 25 leti. Takoj je priskrbela, da se je vložek dupliral in 21 let skrbi za prirastek. 

Če bi mojemu “ finančnemu svetovalcu” samo omenil, da kakšno malenkost ( to, kar ostane od plače) investiram v virtualno valuto mi takoj poskrije vse tablete!

:004  :panic:

Osebno mnenje imam takšno, da bo navadni smrtnik ponovno opeharjen, kot je to bilo že v mnogo primerih z raznimi certifikati, delnicami, naložbami...:blush:

6D514014-1AE7-4210-999A-72EB498FE8FC.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!