Skoči na vsebino

Kriptovalute


Priporočene objave

Včasih ne razumem..........

Želiš, da te nekdo prepriča v svoj prav, ali v tvoj prav?

Želiš, da te nekdo prepriča, kam vložiti denar ali pa da ti njega prepričaš, kam ne vložiti?

Karkoli se debatira glede kriptovalut, je le osebno mnenje, nikakor pa ne finančni nasvet.

Vsak ima svojo vizijo, opažanja, grafe, mnenje,......... nikakor pa te ne bo nikoli prepričeval v svoj prav.

Vložiti ali ne vložiti pa je osebna odločitev.

Lahko pridobiš, lahko vse izgubiš. To je čar kriptosveta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@izibajkerBTC kripto je najlažje pojasnit kot "digitalno zlato".

Se "rudari" kot pravo zlato (rudarji so tisti, ki potrjujejo transakcije in ustvarijo s tem novo količino), vedno manj ga (jerudarji ga narudarijo vedno manj oziroma jim vsake toliko prepolovijo rudo), kot pravega zlata in vedno več je rudarjev (recimo). Zlata mrzlica pa je nakupovanje mašin za rudarjenje in celo "Industrijsko" rudarjenje, podobno kot na televiziji kopljejo zlato.

Ostali pa to digitalno zlato pač kupujejo, ponudba, povpraševanje in cena raste. Enako kot pravemu zlatu, kjer pa trg ni tako divji.

Sam tehnološki vidik pa niti ni toliko pomemben.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, končno mi je @Snečer na precej ilustrativen in poenostavljen način razložil to, kar sem celo prejšnjo stran spraševal, pa mi nihče ni dal konkretnega odgovora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, KARMEN1 pravi:

V zdravje moraš investirat vse življenje, ne sedaj imeti neki cilj, ki ga še niti nisi pričel realizirati.

Dam za primer: več, kot 30 let hodim vsak dan. V vsakem vremenu, v vsakem letnem času. Poleti plavam, pozimi se tudi rada vržem v vodo. Med vikendi veliko hodim v naravi. Ne kadim (zadnjih 24 let), ne pijem alkohola. 

Imam 4 pse, s katerimi se ukvarjam z različnimi pasjimi športi. Pred leti sem ogromno časa preživela v sedlu (konjskem). 

Zaenkrat imam odlično zdravje, kar mi omogoča, da sem krvodajalka. Bolniška je zame neznana tema.

To je moja investicija v zdravje.

Pa me kljub temu full boli levi gleženj in desno koleno (poškodbe). Včasih tudi hrbet (služba).

To pomeni, da ko bom starejša, me bo to bolelo še bolj, zato si bom morala kupovati razne dodatke, za ublažitev bolečin. Za to pa bom potrebovala denar ?.

P.s: lahko vse življenje investiraš v zdravje, pa te na koncu zafrkne genetika ???.

 

Dobro opisano. 

In tudi, če človeka na koncu zafrkne genetila, se to zgodi kasneje, če je človek aktiven.

Z voljo in pravim verovanjem se pa še več naredi in da nekoliko upirati genetiki - vsaj do ene mere.

P.s. zanimivo branje je Joe Dispenza, če kdo še ni in ostaja kaj časa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, izibajker pravi:

No, končno mi je @Snečer na precej ilustrativen in poenostavljen način razložil to, kar sem celo prejšnjo stran spraševal, pa mi nihče ni dal konkretnega odgovora.

Jq. Lepo je razložil. 

Vmes pa prihaja do nihanj, tako kot na borzi in ta nihanja so priložnost za velike ribe, da pojedo majhne ribe.

Tisti, ki ste zgodaj vlagali boste sigurno dobro zaslužili. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Endlich pravi:

Dobro opisano. 

In tudi, če človeka na koncu zafrkne genetila, se to zgodi kasneje, če je človek aktiven.

Z voljo in pravim verovanjem se pa še več naredi in da nekoliko upirati genetiki - vsaj do ene mere.

P.s. zanimivo branje je Joe Dispenza, če kdo še ni in ostaja kaj časa

...bolje preventiva kot kurativa :)

 

pred 27 minutami, KARMEN1 pravi:

Vztrajni, ki niso prodajali pred nekaj leti, ker so obupali, bodo imeli veliko.

in kaj bo potem, če bodo imeli veliko? Sam jim nisem nevoščljiv, meni nikoli niso mikale igre na srečo, vsega skupaj sem kupil par listkov za loto, pa še to skupaj s prijateljem, ker je on kupoval. Kamen na kamen palača...so včasih pravili. Sem imel enkrat za eno povprečno plačo delnic na Telekomu...čez čas so zrastle na več kot 10k €. Sem že šel prodat pa sem si premislil tik pred stavbo. Kmalu potem je padlo na začetni znesek, na koncu sem iztržil dobrih 4k zanje. Morda je s tem malenkost drugače, samo nimam veselja do teh "iger"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, vandrovec pravi:

...bolje preventiva kot kurativa :)

 

in kaj bo potem, če bodo imeli veliko? Sam jim nisem nevoščljiv, meni nikoli niso mikale igre na srečo, vsega skupaj sem kupil par listkov za loto, pa še to skupaj s prijateljem, ker je on kupoval. Kamen na kamen palača...so včasih pravili. Sem imel enkrat za eno povprečno plačo delnic na Telekomu...čez čas so zrastle na več kot 10k €. Sem že šel prodat pa sem si premislil tik pred stavbo. Kmalu potem je padlo na začetni znesek, na koncu sem iztržil dobrih 4k zanje. Morda je s tem malenkost drugače, samo nimam veselja do teh "iger"

Dobro, da si imel plus na koncu. Sam imam podobno izkusnjo. Sem pred kakimi 15 keti kupil nekaj delnic in potem se do casa prodal in zasluzil nekaj k. Potem se pa nisem vec spuscal v te vode. 

Mogoce, da bom kdaj kupil nekaj kriptovalut, ampak za enkrat ne.

Vedno sem kupil star motor, sedaj pri 53 me pa vlece, da bi naredil eno slabo nalozbo in prvic kupil novega.

Kako ze gre, bolj star bolj nor.... haha

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, BIF pravi:

Ja?...o čem pa?

Nism spremlu...sam napovednik slišu, pol sm šou pa makarone kuhat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edina naložba, ki sem jo v življenju naredu. Pa edina, k pridobiva na vrednosti. Pa vsega nikoli ne bom prodal, ker verjamem, da bo čez desetletja vreden preeecceejjj več. Pa mlad sm še :010, delat-v službi- pa ne mislim do smrti. 

Trenuto malo prodajam, ker dvomim, da bo šlo še precej višje, brez popravka. Če pa bo, si bom pa z viškom kupil malo boljši rabljen motor.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hahaha...upravljalec pokojninskih skladov razlaga o kriptu. Pa ta ne sme nič dobrga povedat o kriptu, ker bo jutri na cesti. Zaposlen pa je v podjetju, ki ljudem zaračunava ležarino na depozite....zato pa gre vse u kurac. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 1/8/2021 at 6:33 AM, DinDiin said:

V strica googla vpisi, da ti pretvori v dolarje recimo, pa napis kaj pravi ?

A kolk je 0,040 BTC v USD? Ej ne vem, ocitno se nekje ne razumeva oz. jst v tej debati nekaj onkretno ne razumem ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je letelo na sliko denarnce, ki vsebuje 40 mBTC, nekdo je pa o 40-ih BTC-jih govoril. To mi ni slo skup (ocitno mi je nekaj uslo), sicer pa je cisto nepomembno.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slikica denarnice je bila samo za pozornost.....:)))

...sicer pa vem samo za eno osebo, ki je član tega forumu, da je pri trenutnih številkah pa res milionar...vsaka čast.

Popravljeno . Popravil BIF
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, BIF pravi:

Slikica denarnice je bila samo za pozornost.....:)))

...sicer pa vem samo za eno osebo, ki je član tega forumu, da je pri trenutnih številkah pa res milionar...vsaka čast.

Poznam jaz še enega.... Bivši ustanovitelj med.over.net - potem je prodal zadevo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim (kot laik), da tale članek kar dobro opiše zadeve:

https://siol.net/digisvet/novice/bitcoin-pogovor-robert-rolih-542884

Kriptovaluta bitcoin je ta teden nadaljevala podiranje rekordov. V četrtek je bitcoin prvič presegel ceno 30 tisoč evrov, v ameriških dolarjih pa se manj kot mesec dni po tem, ko je prvič skočil čez magično mejo 20 tisoč, bliskovito bliža že dvakratniku tega zneska. Kako visoko se še lahko dvigne bitcoin? Slovenski poznavalec finančnih trgov Robert Rolih meni, da se je bitcoin šele začel dobro ogrevati.

 

Nekateri analitiki zaradi zgoraj opisanih napovedi menijo, da je bitcoin pravzaprav še vedno zelo poceni in da je še vedno pravi čas za nakup bitcoina. Kaj bi svetovali nekomu, ki se želi v nakup kriptovalut (pa morda ne samo bitcoina) podati zdaj? Na kaj je treba biti po vašem mnenju pozoren pri nakupih kriptovalut?  

Lahko rečem, da bi, če sam že ne bi imel naložb na kriptotrgu, začel vlagati nemudoma.

Nobena druga naložba na trgu danes ne ponuja tako dobrega razmerja med tveganjem in mogočimi dobički. Seveda pa moraš biti za doseganje lepih donosov pripravljen potrpeti ob morebitnih velikih nihanjih cene. Bitcoin gre lahko v nekaj tednih navzgor za sto odstotkov, lahko pa tudi navzdol za 50 odstotkov.

itd..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Rossi pravi:

Hah, ja tocno tako. Vse je mozno. Zato se kar drzim, mogoce bi blo bol v fiat pobegnt, kaj pa vem.

...če bi bilo to dobro boš zvedel ko bo potegnil gor ali dol....je pa to tako...Če imaš 1 BTC....ga zdaj prodaš in potegne gor...lahko upaš, da se bo nekoč spustil na nivo kjer si prodal...kar pa je loterija. Lahko se ti zgodi, da ga boš kupil nazaj in ga bo takrat za prodajni znesek samo še 0,65 (glede na to kake skoke dela). 
Če pa imaš 1BTC in pade...ne glede kaj se bo dogajalo...še vedno imaš 1BTC...

....potrpljenje je vedno zmagovalna kombinacija....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!