Skoči na vsebino

Kriptovalute


Priporočene objave

Če ima kdo voljo malo napisat, kakšen je postopek za začetek za nakup Bitcoinov bi bilo super. 

Če pa je postopek že opisan tukaj in če je še ažuren, samo povejte na kateri strani je.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem poizkušal prilepiti link, pa ne deluje. 

Če vtipkaš v googla nakup kripto valut, ti vrže kar nekaj uporabnih naslovov.

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Registriras se na Bitstamp recimo, pol mors dnar na njihov racun nakazat, in ko je gor sam se klikas in gledas rdece grafke ?

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Endlich pravi:

Če ima kdo voljo malo napisat, kakšen je postopek za začetek za nakup Bitcoinov bi bilo super. 

Če pa je postopek že opisan tukaj in če je še ažuren, samo povejte na kateri strani je.

Hvala.

Lahko jih kupiš kar na bankomatu v Sloveniji.

https://bitnik.eu/lokacije-bitcoin-bankomatov/

---------------

Sicer pa tako kot pravi prejšnji, prijaviš se v eni izmed Menjalnic (imam Bitstamp) in tam kupuješ (s kartico ali nakazilom) in menjavaš nazaj v eur ter si nato izplačaš na račun.

Zaradi varnosti pa si lahko omisliš še "denarnico", bodisi hladno hrambo (črtna koda na papirju), bodisi digitalno denarnico, jaz imam Mycelium.

Zakaj denarnica? ker lahko v menjalnico kdo hekne, se je že dogajalo in papa.

----------------

Treba pa je vedet, da za vse ne bo novca. Služiš na račun drugih, ki so ob nerodnem času kupili ali veliko izgubili. Nekje je treba vzeti ... :) 

 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No če kdo misli vstopit, sedajle so pravi trenutki. Malo bi še počakal, ne kar takoj. Mogoče bo cel teden, 2 tedna, mesec padanja. Je pa verjetno tole 4 val Fibbonacija. 5 val bo bolj vesel. :D 

Ena podpora je okrog 27k USD. Če to prebije navzdol je naslednja okrog 25k USD. Lahko nastvavte nakupna naročila na Bitstampu. Kako, je na YT ogromno navodil

Fibonacci.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Snečer pravi:

 

Treba pa je vedet, da za vse ne bo novca. Služiš na račun drugih, ki so ob nerodnem času kupili ali veliko izgubili. Nekje je treba vzeti ... :) 

 

Ja, riziko je vedno prisoten in s tem bo treba računat. Ima pa na daljši rok lepe možmosti za rast. Sigurno pa bodo vmes valovanja in to večji vlagatelji še dodatno izkoristijo. Mogoče, da nekateri veliki to celo sprožijo.

Mislim, da bo v nekem trenutku zraven prišla še država in predvsem banke, kajti bitcoin je resna grožnja bankam, ki se bodo borile obdržati biznis. Verjetno pa še kar nekaj časa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Tedybear pravi:

Sem poizkušal prilepiti link, pa ne deluje. 

Če vtipkaš v googla nakup kripto valut, ti vrže kar nekaj uporabnih naslovov.

Jaz sem na Kriptomat in na Coinbase.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Endlich pravi:

kajti bitcoin je resna grožnja bankam, ki se bodo borile obdržati biznis. Verjetno pa še kar nekaj časa ne.

Ok. tukaj pa mislim, da se motiš. Bankam je grožnja edino komet. Vse ostalo lahko kupijo.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, skalar36 pravi:

Ok. tukaj pa mislim, da se motiš. Bankam je grožnja edino komet. Vse ostalo lahko kupijo.

Zaenkrat ja, a mislim da se bo spremenilo, ampak še ne kmalu.

Drugače je pa bankam grožnja tudi njihova lastna vzvišenost.

Popravljeno . Popravil Endlich
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da se bom odločil nekaj vložit, malo bom še počakal poten pa previdno malo po malo.

Zasledil sem, da precej omenjajo platformo eToro. Alli jo kdo uporablja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E toro je sicer dokaj enostaven...imajo pa mastne provizije. Splača se edino da kupiš, držiš in na vrhu prodaš....drugače pa si za vsak nakup in prodajo mastno računajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, BIF said:

E toro je sicer dokaj enostaven...imajo pa mastne provizije. Splača se edino da kupiš, držiš in na vrhu prodaš....drugače pa si za vsak nakup in prodajo mastno računajo.

Kako, kaj ne reklimarajo glih da so brez provizije... 

Hvla za informacijo sem se takoj malo pozanimal po googlu...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na E-toro sem jaz naredil prvemkorake v kriptu....začelamsva skupaj s sodelavcem. Jaz sem bil malo bolj ambiciozen pa sem hitro zaključil z njimi sodelavecmpa je ostal. Pred kratkim sva ravno nekaj premikala njegove kovance in si kar lepo zaračunavajo provizije. Poleg tega (takrat je bilo tako) si kupljenin kovancev nisi mogel prenest v svoj hladni trezor ali denarnico...pa vse skupaj je bilo izjemno zapleteno. Mogoče je zdaj kaj drugače...ampak kolikor sem uspel videti primsodelavcu...ne ravno veliko. Ne vem no...pozanimaj se bolj natančno. Kupit mogoče še ni tako zahtevno....problem nastane, ko si hočeš z nakupom kaj počet...prenos, trgovanje itd.

mene v glavnem tam več ne vidijo. Jaz sicer preferiram Kraken...pogojno Bitstamp ali Binance.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 1. 2021 ob 8:17, BIF pravi:

Na E-toro  ...     mene v glavnem tam več ne vidijo. Jaz sicer preferiram Kraken...pogojno Bitstamp ali Binance.

Katere so po tvojem prednosti Krakna v primerjavi z npr. Bitstampom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem točno, ker nisem delal nikoli primerjave. Registriran sem na Bitstampu ampak mi nekako platforma (takrat...pred tremi leti) ni bila všeč. Kraken spada med Top menjalnice (Bitstamp po navedbah poznavalcev tudi)...ampak na Kraken sem že takrat lahko nakazal eure in menjal v kripto in nazaj...nikoli nobene težave. Zelo se je razvil v zadnjem času...je (meni vsaj) enostaven za uporabo...tudi trgovanje...ima tiste valute, ki mene zanimajo...ne kot Binance, ki ima vsak pasji drek kovanec...celo poplavo. 95% vseh sredstev imajo v hladnem trezorju (verjetno tudi Bitstamp)... Ne vem...nimam nič negativnega rečt čez Bitstamp ker ga ne poznam...z Kraknom pa sem zelo zadovoljen. Zdaj edino pri Kraknu moraš izpeljat registracijo na tier (nivo) tri...samo slediš temu kar piše...ni nič strašnega. pol si car. Če prodaš vse skupaj in si izplačaš je kar dobro...mislim, da je omejitev samo 100.000 usd na dan/max...ampak to so že bolj sladke brige...pač milijonček nakazuješ 10 dni...jebi ga...

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 11. 1. 2021 ob 9:02, skalar36 pravi:

No če kdo misli vstopit, sedajle so pravi trenutki. Malo bi še počakal, ne kar takoj. Mogoče bo cel teden, 2 tedna, mesec padanja. Je pa verjetno tole 4 val Fibbonacija. 5 val bo bolj vesel. :D 

Ena podpora je okrog 27k USD. Če to prebije navzdol je naslednja okrog 25k USD. Lahko nastvavte nakupna naročila na Bitstampu. Kako, je na YT ogromno navodil

 

Priložnost za nakupe. Seveda se ne "zarije" cele vsote, ampak se kupuje po delčkih. 22K USD v prihodnjih dneh, ne bi smel nikogar presenetit. Ampak ni nujno, da jih dosežemo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem nov na tem podrocju, zelim zaceti postopama in imam par vprasanj.

Odprem racun na npr. Bitstamp in za zacetek nimam denarnice. Lahko kupujem s tem racunom z evri in tudi prodam. 

To pomeni, da lahko poslujem samo.preko te Bistamp strani in se nic ne sme zgoditi a to stranjo.

Kako je pa ce odprem denarnico? Al prav razumem, da je denarnica neodvisna od Bitsampa v tem primeru in lahko potem poslujejem tudi preko drugih strani?

Ali pravilno razmišljam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bitstamp je menjalnica,kjer kupiš, prodaš in hraniš, torej je tudi "denarnica" 

načeloma ne rabiš nič drugega

neodvisne denarnice ali hladna papirna hramba pa so bolj ziher, načeloma...

v menjalnice so že heknili in se olomastili

 

 

če odpreš drugje denarnico pač tja nalagaš iz menjalnice in obratno

črtna koda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!