Skoči na vsebino

Kriptovalute


Priporočene objave

Mogoče imaš prav, ampak jaz sem trenutno z btc na x2, pa nimam par sto eur.

Danes lahko vse prodam in si izplačam, vložila pa sem enkrat lansko leto.

Boljši nateg, kot tako .......?????

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, skalar36 pravi:

Hja je pa še nekaj. Skupnost XRP je bila v preteklosti zelooo močna. Mejila skoraj na fanatizmu. Kako je danes ne vem. Verjamem pa, da jih je še nekaj ostalo. Ker volk ne menja kože. Pa igrice bogatih. Živimo v takem svetu, kjer ni nič več svetinja in se samo išče nove priložnosti za zaslužek in "obiranje" množic. Zato mislim, da hočejo nekatri prikazati "pogreb" XRP-ja, da se mu zbije cena, kasneje pa nazaj napumpa. Kakorkoli. Nikoli ne bi stavil kmetije na XRP (Bet a farm-termin v ZDA). Neki malga, tko za ene fajn rokavice, novo čelado. Motor mi pa prinese BTC. 

To kar se je zgodilo prejšni teden je bilo napovedano po socialnih omeržjih, zato je zraslo v"nebo" potem pa tudi tako hitro padlo. Kao nadaljevanje tiste zgodbe z wallstreetom. 1x je uspelo, 2x težko.

PS: Mater sm pametn(v žargonu) A sm to jaz, ali jack "govori" iz mene. Ne vem, sobotni večer pač. :P

Leto ali leto in pol nazaj, sem začel mal brat o kripto...sceni. In naletim na članke, da bo ripple kot plačilno sredstvo sprejet s strani Kitajske nacionalne banke. O tem so bili članki na Etoru, v Financah, na tujih portalih....in potem posledično ocene, da bo zrasel tudi do 5000K EUR.

Takoj sem jih nabavil ene tri taužent. :P

Prodal 2 meseca nazaj.....zaslužek.....ni omembe vreden.

Ampak kot je rekel Skalar.....za zaslužit kakšne rokavice, jih še držim.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, Tedybear pravi:

Leto ali leto in pol nazaj, sem začel mal brat o kripto...sceni. In naletim na članke, da bo ripple kot plačilno sredstvo sprejet s strani Kitajske nacionalne banke. O tem so bili članki na Etoru, v Financah, na tujih portalih....in potem posledično ocene, da bo zrasel tudi do 5000K EUR.

Takoj sem jih nabavil ene tri taužent. :P

Prodal 2 meseca nazaj.....zaslužek.....ni omembe vreden.

Ampak kot je rekel Skalar.....za zaslužit kakšne rokavice, jih še držim.

Hja. Za ripple, je pisalo že precej stvari. večino j bilo laži. 2 leti nazaj so pisali, da je sklenil pogodbe z 200. bankami da bo za prenos sredstev med njimi. Tudi jaz sem ob vstopu v krypto naredil isto napako in večino sredstev dal na njega. Sedaj imam 99% BTC-ja. 1% XRP tko za špekulacijo.

Jaz ne berem nobenih člankov, ker so reklama, za določene kovance. Mediji in platforme so žal postale propagandno orodje in ne več medij obveščanja.

pred 10 urami, bajkr88 pravi:

vsak ma svoje mislenje.. moje je tako da so te kripto  vse velik nateg... 

 

no če tko razmišla miljone ljudi pol se nabere veeelik denarja za mafijo ki te zadeve obvlada in ta denar obrača.... tud če pol dobijo nazaj in zaslužijo tistih  par evrov na leto so ti naivni ljudje nakonc  nategnjeni ... realno 

če se pa motim pa tud prov, vam vsem prvošm bitkojnarjm da bote mel nove  gs-e spomlad :D

 

99% finančnih produktov  na tem svetu je nateg. Igra kako iz mase  ljudi potegnit velike vsote denarja. Fiat valute so grozen nateg, cena zlata je zmanipulirana noro, delnice...trguje se z večjo količino, kot jih dejansko obstaja. Zlato, ki ga prodajajo na papirju, nafta na papirju... Isto je z altcoini na krypto trgu, nateg. Centralizirani kovanci, ki si jih je nekdo spomnil, da bo fajn zaslužil, mogoče nekoč res nek produkt naredi, a do tja je še daleč. BTC je decentraliziran, ni glavnega lastnika, res je da ga veliko večino narudarijo Kitajci, a vseeno enregija pri njih ni zastonj. Tako, da imajo storške povezane z rudarjenjem, zato ima neko realno ceno, naoram drugim kovancem, ki so večinoma bili ustvarjeni iz nič. Tako kot fiat valute.

Z Bitcoinom je tako, da bo še par let rastel, dosegel veliko višjo ceno kot je danes. Ampak ne v ravni liniji. Najbolj važen je vstop v njega, če vstopiš na vrhu, potem si dolgo časa slabe volje če pade. Če pa vstopiš nekje pri dnu, so pa občutki bolj veseli. Sam sem v tej "igri" več kot 3 leta. Ko sem vstopil je bil BTC 2400 usd. Kaj se je vse vmes dogajalo, ni da ni. Sedaj se je sentiment spremenil, veliki igralci so ga nakupili, in ti ne bodo dopustili, da jim investicija pada, bodo že sprejeli take poteze, da bodo za njih dobre. Tisti ki dolgo zdržimo v tej igri, in nismo "skakači" ven in not, naredimo zelo dobro

Ko si ravno omenil GS-a. Vložil sem precej manj, kot za GS-a, potegnil ven glavnico, danes imam notri precej več kot za GS-a. Vmes je bilo komaj za rabljeno Yamaho Fz1, jebeno za znoret, že skoraj obupal, a sem vstrajal, ker vem, da se bo nekega dne dalo z BTC placevati produkte, in ne bo obdavčen. Ostale valute pa bodo.

Pa še en nasvet za vse, ki vstopajo. Če imaš na bančnem računu 5000 eur, pa not vložiš 1000. je precej lažje gledat celo stvar, kot pa obratno. Če vložiš več kot 50% svoje imovine v krypto, ne boš zdržal, delal bedarije in na koncu naokrog razlagal, da je krypto nateg.

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, KARMEN1 pravi:

Mogoče imaš prav, ampak jaz sem trenutno z btc na x2, pa nimam par sto eur.

Danes lahko vse prodam in si izplačam, vložila pa sem enkrat lansko leto.

Boljši nateg, kot tako .......?????

Čestitam.

Tisti, ki ste vložili lani ali pa še prej, ste ujeli pravi čas in fajn zaslužili.

Tisti, ki smo pa zamudili ta čas, moramo iti v to precej previdno, ker je trenutno vse precej visoko.

Tako, da sem jaz vložil manj in bolj zato, da se navadim sistema, kako uporabljati menjalnico, kako odpreti wallet...

Je pa tudi res, da bodo v prihidnosti sedanje denarne valute lahko imele velike težave....  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Endlich pravi:

Je pa tudi res, da bodo v prihidnosti sedanje denarne valute lahko imele velike težave....  

Res je, se absolutno strinajm. Bolje kot številke na banki, bo gotovina v roki. Mogoče kak gramček zlata, srebra. Stvari za "v roko " prijet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In na koncu povedano, to počnemo zato, da si nekaj malega lahko privoščimo v tem lajfu, ker v drugo dimenzijo ne bomo odnesli prav nič, pa naj bo to fiat, zlato, nafta,  delnice ali kripto, NIČ!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, skalar36 pravi:

Res je, se absolutno strinajm. Bolje kot številke na banki, bo gotovina v roki. Mogoče kak gramček zlata, srebra. Stvari za "v roko " prijet.

Tako je. Države se vedno bolj zadolžujejo že zato da vračajo stari dolg. To ne bo šlo v nedogled...

Lahko je zanimiva tudi delnica kakšnega dobrega podjetja...

 

pred 3 minutami, KARMEN1 pravi:

In na koncu povedano, to počnemo zato, da si nekaj malega lahko privoščimo v tem lajfu, ker v drugo dimenzijo ne bomo odnesli prav nič, pa naj bo to fiat, zlato, nafta,  delnice ali kripto, NIČ!

V drugo dimenzijo bomo odnesli ogromno.

Vsekakor ne materialnih dobrin, tudi ne znanja, to se na prehodu izbriše, ampak bomo nesli občutja, izkußnje, svojo zrelost ali nezrelost...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je res da ne bomo nič s sabo nesli... js mam neki evrov na banki kateri  lahko postanejo nič vredni nekoč... misliš kok maš nakonc pa ne moreš nič kupit s tem.... isto je če imaš zlato, nič ni sigurno da bo čez toliko let imelo vrednost ...garancije ni

je pa tako da če hočeš nekoč npr. kupit hišo ...pol pač moraš šparat in vrjet da boš  loh s tem denarjem neki dobu... ker če boš sproti vse zagonu ker imaš v glavi da ne boš nič s sabo nesel... pol nemoreš imet nič na dolgi rok... žal tko je  

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, bajkr88 pravi:

to je res da ne bomo nič s sabo nesli... js mam neki evrov na banki kateri  lahko postanejo nič vredni nekoč... misliš kok maš nakonc pa ne moreš nič kupit s tem.... isto je če imaš zlato, nič ni sigurno da bo čez toliko let imelo vrednost ...garancije ni

je pa tako da če hočeš nekoč npr. kupit hišo ...pol pač moraš šparat in vrjet da boš  loh s tem denarjem neki dobu... ker če boš sproti vse zagonu ker imaš v glavi da ne boš nič s sabo nesel... pol nemoreš imet nič na dolgi rok... žal tko je  

 

Lepo si povedal, se popolnoma strinjam. Imamo kratkoročne in dolgoročne cilje in nekako je treba balansirat med njima. 

Ni dobro biti na eni skrajnosti in večinoma smo nekje vmes.

Imaš pa primere, ko samo šparajo in si bodo privoščili potem, ko bodo v penzionu, potem pa zdravje ponagaja in imajo....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En poseben patron je Waren Buffet, ki je deloval na delniškem področje, nekje sem ujel, da je šele pred kratkim kupil 1 btc, jw pa star 90 let in v tem času je nagrmadil težke milijarde.

Vseskozi je pa živel skromno.

Verjetno si še motorja ni privoščil. Haha

V glavnem, to želim povedat. Če je res užival v tem kar je počel in je s tem našel svojo notranjo harmonijo in je bilo pridobljeno bogastvo samo STRANSKI PRODUKT, potem je ok.

Če pa se je čutil dolžnega samo.povečevati bogastvo, potem je to bolj tko...

Popravljeno . Popravil Endlich
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se kar strinjam s tem, kar je napisal @skalar36 o kripto valutah. 

Shitcoini, pravi hči, pa so za trgovanje s pari in to je to... Ampak to je že čisto druga zgodba. 

...  xrp se bo spet pumpal - baje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena zgodba o gotovini, ki je bila zame dobra življenjska izkušnja. Bilo je pred letom 1980, ko sem še kot mladenič zbiral star denar. Ata je takrat vozil kamion, na Avtoprevozu si je sposodil enga starega Dojca in sva šla čez Kladje v dolino proti Sovodnju, v dolini pa zavila v levo mogoče 500 m daleč. Tam je bila domačija, ob štali gnojna jama. Domačija se mi je zdela zapuščena, pa je na koncu le prišel en starejši možakar v batovcih in pozdravil očeta. Ko sem ga vprašal, če je lastnik, je rekel da je to ena dolga, zanimiva zgodba, a njen konec zelo žalosten. Pomagal je nakidat gnoj, ki je bil že star, kmetija odpisana. Potem pa smo se zapletli v pogovor. Možakar se je odprl in pričel razlagati, kaj se je v tem koncu dogajalo pred im med drugo svetovno vojno. Kmetija se je nahajala ob meji nekdanje kraljevine SHS in Italije, kontrabant je cvetel na veliko. Eni so imeli žilico za to, lastnikom kmetije je to šlo zelo dobro. Vendar so pozabili razmišljati o prihodnjosti. Prišla je II. sv. vojna, pa revolucija, na dan je prišla stara prikrita foušija tistih, ki se niso znali zriniti k koritu, ki se je prelevila v maščevalnost. Kot mi je pozneje povedala moja stara mama, tudi doma iz tega konca, nihče od velikih igralcev ni imel sreče z nabranim bogastvom. Pa vprašam možakarja, če imajo pri hiši kako starino, npr. knjigo, star denar. Odpeljal me je na podstrešje hiše, dvignil desko in ven vzel eno od treh škatel za čevlje. Bila je polna bankovcev iz časa kraljevine SHS, najmanjši bankovec za 200 dinarjev, največ je bilo onih za 500 in 1000 dinarjev. O kovancih ne deuha ne sluha. Vprašal sem ga, kako je do tega prišlo. Pa mi je razložil, da so bili lastniki dobri trgovci in pa slabi strategi, poleg tega pa niso pričakovali, da jih bo vojna prehitela. Povedal mi je tudi, da je bila pred vojno ena krava vredna 1000 dinarjev. Mi je rekel, da lahko vzamem celo škatlo, da je to itak nevreden papir. Ko sem preštel samo bankovce po 500 in 1000 dinarjev, me je suma dobesedno pretresla. Izbral sem par ta lepih, odkril pokrova še ostalih dveh, prav tako polnih tavelikih bankovcev, se zahvalil in pretresen odšel iz postrešja. Tako se to vrti. Silno bogastvo je čez noč propadlo, nihče ni vzel nič s seboj, kaj veliko razen zadoščenega pohlepa pa niso imeli. Podobnost z današnjim časom? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Endlich pravi:

Lepo si povedal, se popolnoma strinjam. Imamo kratkoročne in dolgoročne cilje in nekako je treba balansirat med njima. 

Ni dobro biti na eni skrajnosti in večinoma smo nekje vmes.

Imaš pa primere, ko samo šparajo in si bodo privoščili potem, ko bodo v penzionu, potem pa zdravje ponagaja in imajo....

 

Moji starši so dali skozi II. svetovno vojno, naučili so jih njuni starši (eni kmetje, eni bajtarji), da je potrebno celo življenje živeti skromno in varčevati za hude čase, ne samo za starost. In tega so se držali do konca svojega življenja. Na srečo name nista prenesla tega nauka, mi je pa mama velikokrat rekla, naj bom v življenju realen in moder pri odločitvah. Potem pa se pred mene postavi vprašanje: Bitcoin Da ali NE. Biti realen, biti moder v tem primeru, ja ...  

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, bajkr88 pravi:

to je res da ne bomo nič s sabo nesli... js mam neki evrov na banki kateri  lahko postanejo nič vredni nekoč... misliš kok maš nakonc pa ne moreš nič kupit s tem.... isto je če imaš zlato, nič ni sigurno da bo čez toliko let imelo vrednost ...garancije ni

je pa tako da če hočeš nekoč npr. kupit hišo ...pol pač moraš šparat in vrjet da boš  loh s tem denarjem neki dobu... ker če boš sproti vse zagonu ker imaš v glavi da ne boš nič s sabo nesel... pol nemoreš imet nič na dolgi rok... žal tko je  

 

Lepo si povedal. Moj "plan" je pač tak. Star sem 38 let, če bo tako naneslo, da bom živel do 60 leta ali več, ne bom mogel opravljati takega del, kot ga delam sedaj. Tudi druge službe si ne mislim iskat. Če bo slučajno penzion, bo tok minimalen, da bo mogoče za položnice. Že sedaj moram nekaj ukrenit, za tiste čase, če pridejo. Vmes pa dokaj kvalitetno živeti, kar iz moje perspektive mislim da ja. Če se pa prej stegnem mi je pa itaq vseeno, naj žena zagoni, al pa otroci...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, skalar36 pravi:

Lepo si povedal. Moj "plan" je pač tak. Star sem 38 let, če bo tako naneslo, da bom živel do 60 leta ali več, ne bom mogel opravljati takega del, kot ga delam sedaj. Tudi druge službe si ne mislim iskat. Če bo slučajno penzion, bo tok minimalen, da bo mogoče za položnice. Že sedaj moram nekaj ukrenit, za tiste čase, če pridejo. Vmes pa dokaj kvalitetno živeti, kar iz moje perspektive mislim da ja. Če se pa prej stegnem mi je pa itaq vseeno, naj žena zagoni, al pa otroci...

a ti loh 5 jurjev stisnem, ti jih obračaj in 10% je tvojih? Pa čist resno, ker dnar na banki je vedno manj vreden..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, DAMI34 pravi:

a ti loh 5 jurjev stisnem, ti jih obračaj in 10% je tvojih? Pa čist resno, ker dnar na banki je vedno manj vreden..

Ne. Lahko ti pa vse povem kako naredi. Svetujem, po svojih močeh, in ti pomagam kar je v moji moči. Tujega denarja pa ne morem hraniti. Preveliko breme zame.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trenutno ni panike... kaj bo pa čez par let pa res vprašanje.. napr.  bom šel z 20 jurji po nov avto pa bom dobu  enga cliota  z ročno klimo pa šipe na vinto... čist možn... bomo vidl je djau  ta slep...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, bajkr88 pravi:

trenutno ni panike... kaj bo pa čez par let pa res vprašanje.. napr.  bom šel z 20 jurji po nov avto pa bom dobu  enga cliota  z ročno klimo pa šipe na vinto... čist možn... bomo vidl je djau  ta slep...

 

Je djau taslep ...ta gluhmu.. ?

Ni se za bat, da bo tako. Avti bodo še bolj opremljeni kot danes, ampak tudi dražji. To se je dogajalo že skozi.

Jaz bi ž4 sedaj kupil avto s pol manj opreme, kot jo imajo in da bi bila cena ustrezno nižja, bo problem imeti star avto s full elektronike, ker bodo draga popravila oz. Se ne bo več splačalo popravljat kmalu po 10 letih...

Anpak ne dobiš.

Ko so bole še marke, cca 1.96x manj vredne kot evre, ampak takrat so bili avti toliko mark kot sedaj evrov, res malo manjßi in z manj opreme, ampak ravno tako smo prišli povsod...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To o neohranjanju vrednosti gnarja v banki je samo del problema. Kolega, ki se ubada s kovinarstvom, mi je danes razlagal, koliko so se v letu, dveh podražile nekatere vhodne surovine. Te boli glava, ko si navajen uradnih podatkov o minimalni inflaciji.

Januarja je bilo par novic o tem, da sicer nekoč pomembne svetovne show osebe prodajajo stvari, na kar leto nazaj ne bi nihče pomislil (ogromne vile, avtorske pravice za svojo glasbo, ...). Zaloge pohajajo, novi dotok denarja usiha, zmanjšati standard pa ni enostavno. O povprečnih državljanih, ki nimajo kaj prodati, se pa nič ne piše.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem slovenske miselnosti je balkanskih genih. Danes dam jurja, jutri bi mel 5 jurjev...drugače se ne splača....

Pri kriptu pa vlada FUD-Fear, uncertainty, and doubt...

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če kdo ni razumel mojega prejšnjega grafa...mogoče je ta bolj razumljiv...

Zanimivo kako so najbogatejši na svetu naivni in vstopajo v to piramidno igro...

3F6737ED-6B40-4CCC-82FC-314C59610988.png

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!