Skoči na vsebino

Slušalke (earbuds) za pod čelado


2Bad

Priporočene objave

1. primarno uporabljam kombinacijo usesnih cepkov Alpine Motosafe Tour in Pro Sound zvocnike od Interphone. Imajo izboljsan zvok napram zvocnikom, ki jih dobis zraven. Kombinacija lepo deluje tam nekje do 130 -150 na nakedu, odvisno tudi od vetra in ceste (AC je veliko vecje sranje)

2. pred tem sem uporabljal Shure 215 , direktno v telefon. Preizkusil sem se nekatere druge "zvocno izolativne" slusalke pa so bile te edine ki so se obnesle ter se niso snele takoj ko sem zacel tlacit celado gor. Se vedno jih imam vedno s sabo, za rezervo. Bi pa moral v tem primeru dobit se dodatnen mikrofon.

3. glasovnega upravljanja telefona ne uporabljam ker ze v domacem okolju preveckrat zajebe, tako da nocem imet nedelujocih sistemov se pod celado, ze lastni mozgani znajo zajebavat . 150+ je odvisno od: motorja > celade > ceste > zvocnikov/mikrofona. Torej, za visoko sipo turing motorja lahko poslusas tudi zunanje zvocnike na armaturki :)

4. tudi sam cakam na delujoco brezzicno tehnologijo slusalk, poleg appla jih imas se ene par, zdaj so ze v drugi in celo tretji generaciji, pa nobene ne delujejo kot bi bilo treba. mocno dvomim da bodo "obicajne" brezzicne slusalke kadarkoli delale pod celado.

Popravljeno . Popravil nejc74
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, nejc74 pravi:

1. primarno uporabljam kombinacijo usesnih cepkov Alpine Motosafe Tour in Pro Sound zvocnike od Interphone. Imajo izboljsan zvok napram zvocnikom, ki jih dobis zraven. Kombinacija lepo deluje tam nekje do 130 -150 na nakedu, odvisno tudi od vetra in ceste (AC je veliko vecje sranje)

2. pred tem sem uporabljal Shure 215 , direktno v telefon. Preizkusil sem se nekatere druge "zvocno izolativne" slusalke pa so bile te edine ki so se obnesle ter se niso snele takoj ko sem zacel tlacit celado gor. Se vedno jih imam vedno s sabo, za rezervo. Bi pa moral v tem primeru dobit se dodatnen mikrofon.

3. glasovnega upravljanja telefona ne uporabljam ker ze v domacem okolju preveckrat zajebe, tako da nocem imet nedelujocih sistemov se pod celado, ze lastni mozgani znajo zajebavat . 150+ je odvisno od: motorja > celade > ceste > zvocnikov/mikrofona. Torej, za visoko sipo turing motorja lahko poslusas tudi zunanje zvocnike na armaturki :)

4. tudi sam cakam na delujoco brezzicno tehnologijo slusalk, poleg appla jih imas se ene par, zdaj so ze v drugi in celo tretji generaciji, pa nobene ne delujejo kot bi bilo treba. mocno dvomim da bodo "obicajne" brezzicne slusalke kadarkoli delale pod celado.

Jutri jih grem iskat: https://www.lastra.si/zascita-za-usesa-139

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čakte čakte .. a se zdj tukaj iščejo slušalke za ušesa al glušniki (čepki za ušesa) ...

:P

p.s.

vsi dajejo vn dB kilerje, pol pa glušnike u svoja ušesa :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, nejc74 pravi:

padi da te ne bojo spet brisali, potem pa boš jokal :fredyjecar:

 

sam teme se držim .. in ne ... naum joku :ras:

pred 6 urami, nejc74 pravi:

4. tudi sam cakam na delujoco brezzicno tehnologijo slusalk, poleg appla jih imas se ene par, zdaj so ze v drugi in celo tretji generaciji, pa nobene ne delujejo kot bi bilo treba. mocno dvomim da bodo "obicajne" brezzicne slusalke kadarkoli delale pod celado.

tudi sam komaj čakam brezhibno brezžično tehnologijo za MP3, ki bo delovala vsaj 20 ur igranja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, maus pravi:

kaj nj pa v čelado

a neki tazga?

Da boš drugega navedenega dal-prilepil na čelado ???

Drugi gre takole. Čelada-slušalke-kabel-dongl(v žepu)-povezava z telefon,Garmin preko bluetooth.

Brez kabla do dongla ne gre. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Quest pravi:

Da boš drugega navedenega dal-prilepil na čelado ???

Drugi gre takole. Čelada-slušalke-kabel-dongl(v žepu)-povezava z telefon,Garmin preko bluetooth.

Brez kabla do dongla ne gre. 

sj sm mislu tko :

dongl v MP3 ... neki tazga mam in ni bluetooth 

sony.thumb.jpg.7fafabb415a04149d6d654ee539723da.jpg

un drug pa utaknu na kabl od zvožnikov, ki jih že mam v čeladi .. fajn je, ker lahko z rokavico zmanjšujem glasnost, ker mi glih paše na zadnjo stran čelade...

adapter bi pa vtaknu v kabel od slušalk:

59a68d668f753_slualke.thumb.jpg.f6e7a8d4dc369453548d109efb126790.jpg

a bi šlo :huh: 

a je kdo že kj tazga delal doma .. recimo hišni video :?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, 4janic pravi:

Edino ne vem, če npr. na avtocesti pri 150+ delajo govorni ukazi oz. Siri in pa če se slišo navigacijo. Sploh, ker imam odprte rore...

Karkoli že kupiš mora reducirati hrup. Čeprav slušalke za v uho izpadejo zelo elegantno, jih jaz ne bi vzela, ker si sploh ne predstavljam natikanja čelade ter večurnega nošenja. Dosti boljša se mi zdi kombinacija glušnikov + moto slušalk (enostavna montaža - ponavadi imajo ježka, lahko jih vtakneš v blazinice (dosti novih čelad ima že predispozicijo zanje); je pa res, da potem kabel smeti. :) Bistveno je, da jih ne čutiš.) Glušniki (npr. Alpine za 15€ iz zgornjih linkov) pa reducirajo šumenje vetra / ropot motorja, tako da jasno slišiš slušalke. Brez glušnikov bi si skoraj upala trditi, da nad 120km/h ne boš ničesar slišal :P

Po moje se premalo zavedamo pomembnosti zaščite sluha. Ko začne v glavi konstantno piskati, je že prepozno :P Pa velik plus glušnikov je tudi to, da si mnogo bolj spočit med/po vožnji. Provare per credere :cool:

 

Glede čelade in BT pa še to (če prav razumem tako kratka razdalja ne bi smela biti problem?):

Ob 24. 7. 2017 ob 21:52, raza pravi:

Če je lupina čelade slučajno iz kompozitov (kevlar, karbon) je slab signal nekaj znanega. Sva ga z ženo eno sezono uporabljala na X-Lite 551 in ni šlo 20m v normalni in razločni slišnosti.

 

Ob 25. 7. 2017 ob 14:57, raza pravi:

Na karbonskih lupinah so preizkušali vse mogoče varjante dodatnih anten za BT pa ni bilo želenega uspeha. Na klasičnih polikarbonat - Lexan školjkah naj bi sicer delovalo, osebno pa nisem nikoli preizkusil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ocitno so meni dali nizjo ceno, ker si ne merim e-penisa z neznanci na internetu.59a7bcd96056d_ScreenShot2017-08-31at09_32_43.thumb.png.a59f6c48555d8c7d5346a42b07b61ef9.png

Sva offtopic pa še na osebnem nivoju 

:fight1:

, tako da upam da bo da moderator hitro oba najina posta pobrisal.

:love1:

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!