Skoči na vsebino

Kako dobiti sliko iz monitorja na TV?


Danilo D

Priporočene objave

Torej zanima me, kako spraviti sliko iz monitorja na TV? Na čarunalniku imam še frej vtičnce HDMI, display port, VGA out in USB, na TV pa imam scart, VGA in HDMI, na monitorju pa še RGB in. Torej kako in kaj, ali samo vklopim npr HDMI kabel v čarunalnik in tv, in bo slika že na tv, ali se motim? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še to. Na TV boš verjetno mogo source/vir spremenit. Ponavadi je en gumb pa ga samo klikaš in ti menjava met scart, VGA, hdmi.. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 16. 9. 2017 at 7:28 PM, Danilo D said:

HDMI, display port, VGA out in USB, na TV pa imam scart, VGA in HDMI

Glede na to, da Danilo še ni odgovoril smatram, da še ni zrihtal tega ...
Torej: sliko na TV boš poslal iz računalnika, ne iz monitorja. Kakšne priključke imaš fraj na monitorju, je torej brezpredmetno.
Kupi HDMI -> HDMI kabel in vse bi moralo bit OK. Slika in zvok. Težava: tak kabel je pretirano drag, če ga je par metrov. Če imaš torej do TV-ja daleč, boš mogoče pomislil, da bi to prepreko rešil z analognim signalom, torej VGA out -> SCART (ali VGA, je isto). Opusti to idejo, je preveč faktorjev, ki lahko grejo narobe in obstaja možnost, da slike ne boš nikoli spravil na TV, če pa že, pa ne bo sinhronizirana z zvokom. Drek totalen, verjemi ...
Torej, če PC in TV nista skupaj, in bi rad (kar je najbolje) uporabil HDMI kabel, svetujem, da preden kupiš tisti drag HDMI kabel, prestaviš ti dve napravi bolj skupaj in probaš, če dela. Z enim krajšim kablom, ki se ti valja po omari ;)
Pol, ko si siguren, da bo to OK, pol kupi ustrezno dolg HDMI kabel. Tega, recimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ima laptop s HDMI izhodom (niti ne rabi neke mašine), ga enostavno postavi poleg tvja, priključi kabel in dokupiš brezžično tipkovnico ter miško. Tako lahko potem uporablja tv kot monitor za comp, gleda filme itd. Tako imam jaz, udobno na kavču  noge na mizici :D tipkovnica na kolenih.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, DAMI34 said:

če ima laptop s HDMI izhodom (niti ne rabi neke mašine), ga enostavno postavi poleg tvja, priključi kabel in dokupiš brezžično tipkovnico ter miško. Tako lahko potem uporablja tv kot monitor za comp, gleda filme itd. Tako imam jaz, udobno na kavču  noge na mizici :D tipkovnica na kolenih.

 

če s len (kokr jest) maš tole: https://www.logitech.com/en-us/product/wireless-touch-keyboard-k400-plus

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, RSTDRIVER pravi:

ja, ti si pa še bolj len kot jaz. (brez miške ne morem sovražim drsne plošče)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, DAMI34 said:

ja, ti si pa še bolj len kot jaz. (brez miške ne morem sovražim drsne plošče)

na to se navadš; pri tem je igrala vlogo velikost da se jo sprav brez problema v predal pod tv :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, dr.looney pravi:

men samo neki ni jasno.....zakaj se tolk matrate s kabli ? :eek: v čem je fora ?  

da radi vtikamo :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, DAMI34 pravi:

da radi vtikamo :P

 

to ni nč novga...... :P .... resno sprašujem ...v čem je fora? je slika boljša? al kaj? :hmm:

Popravljeno . Popravil dr.looney
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, dr.looney pravi:

to ni nč novga...... :P .... resno sprašujem ...v čem je fora? je slika boljša? al kaj? :hmm:

načeloma ja, vsaj zaenkrat je HDMI najbolj kvaliteten prenos slike . Naj me popravijo znalci.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

načeloma ja, vsaj zaenkrat je HDMI najbolj kvaliteten prenos slike . Naj me popravijo znalci.

...no jaz sem preko wifi-ja čist zadovoljna s sliko . Je pa res da preko kablov nisem sprobala. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, dr.looney pravi:

...no jaz sem preko wifi-ja čist zadovoljna s sliko . Je pa res da preko kablov nisem sprobala. ;)

preko kablov naprava ne zgublja moči ... ker je bolj direkten prenos ... to bi lahko vedela, ker je enako pri drugih pripomočkih :P 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, maus pravi:

a je zdj dubu sliko :?

 

ima slika, nema ton :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

ima slika, nema ton :(

 

k da bi skregano babo gledu :dry:

njej tudi HDMI ne pomaga, čeprav je po mojem mnenju najboljši za prenos slike in zvoka iz monitorja na televizijo ... ponavadi HDMI kabel dobiš zraven novejše televizije za priklop na računalnik.

zdele spomnu  ... kaj pa z modrim zobom :?

js svoje slušalke z lahkoto povežem z modrim zobom ;) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, maus pravi:

preko kablov naprava ne zgublja moči ... ker je bolj direkten prenos ... to bi lahko vedela, ker je enako pri drugih pripomočkih :P 

mišek, hvala ...... sej se mi je zdelo pa sem še raje vprašala...... :friend2:

sem bolj komot sorte, pa se mi ne da s kabli ukvarjat...... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, dr.looney pravi:

mišek, hvala ...... sej se mi je zdelo pa sem še raje vprašala...... :friend2:

sem bolj komot sorte, pa se mi ne da s kabli ukvarjat...... :P

tk bolj na hitro primerjava wifi vs HDMI

https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/1628144/page/0/fpart/all/vc/1

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, dr.looney pravi:

sam tole je staro 5 let..... in sem na hitro preletela..... pa sam komplicirajo ;) 

očitno majo wifi povezavo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!