Skoči na vsebino

TET - TRANS EURO TRAIL


Ni3ous

Priporočene objave

pred 7 urami, BRANE pravi:

jaz bi se pridružu... drugo leto upam, da bo kak moped za take reči.

Končno te je srečala pamet... Ti povem, vse drugo, kot pa na roke porivat motor navkreber... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma sej vem da sm smotan k zajla... Sam sm glih na pircku Pa se mi ne da vsega nazaj prebirat... V tem trenutku sorry.... Ampak a bi se dal to vozt KTM 1050 ADV...???? Skos BL ne tolle matra...

 Hvala za odgovor. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wau. Fantje, bravo. Tistim, ki delate lušte s slikami in posnetki voženj, še posebej pa slovensko-balkanskemu linesmanu, ki je vložil ogromno truda, da je zadeva strasirana. 

Mogoče bom malo offtopic, ampak imam nekaj vprašanj in prošen. 

Mika me odpeljat vsaj del Hrvaške in/ali Bosanske trase. Ker so mi blagoslovili 10 dnevni dopust šele konec naslednjega tedna, bi se bilo vrjetno pametno izogniti najvišjim odsekom. Je mogoče kak kandidat za eno, dvo, več dnevno potepanje z mano, lahko tudi samo po SLO?

Mrcina je  KTMjeva EXC 250. Kaj bi bila optimalna izbira gum, da preživi tudi vmesni asfalt, in občasno ritje po blatu? 

Kot začetnici pri off road vožnji, je kak odsek, ki bi se ga bilo pametno izogniti?

Glede na to, da se sedaj vozim bolj ali manj okoli domačega kraja popoldan, bi bil kdo pripravljen deliti še kakšne rute po Sloveniji? Ne rabijo biti legalne, samo take, da niso zelo zahtevne. Seveda lahko zasebno.

Hvala za pomoč in keep up the good work! :)

 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, svobodnaptica01 pravi:

Wau. Fantje, bravo. Tistim, ki delate lušte s slikami in posnetki voženj, še posebej pa slovensko-balkanskemu linesmanu, ki je vložil ogromno truda, da je zadeva strasirana. 

Mogoče bom malo offtopic, ampak imam nekaj vprašanj in prošen. 

Mika me odpeljat vsaj del Hrvaške in/ali Bosanske trase. Ker so mi blagoslovili 10 dnevni dopust šele konec naslednjega tedna, bi se bilo vrjetno pametno izogniti najvišjim odsekom. Je mogoče kak kandidat za eno, dvo, več dnevno potepanje z mano, lahko tudi samo po SLO?

Mrcina je  KTMjeva EXC 250. Kaj bi bila optimalna izbira gum, da preživi tudi vmesni asfalt, in občasno ritje po blatu? 

Kot začetnici pri off road vožnji, je kak odsek, ki bi se ga bilo pametno izogniti?

Glede na to, da se sedaj vozim bolj ali manj okoli domačega kraja popoldan, bi bil kdo pripravljen deliti še kakšne rute po Sloveniji? Ne rabijo biti legalne, samo take, da niso zelo zahtevne. Seveda lahko zasebno.

Hvala za pomoč in keep up the good work! :)

 

pomoje kakšne tkc,drugač jih boš hitr zradirau ker je tudi nekaj asfalta

pred 11 urami, gasperX pravi:

Ma sej vem da sm smotan k zajla... Sam sm glih na pircku Pa se mi ne da vsega nazaj prebirat... V tem trenutku sorry.... Ampak a bi se dal to vozt KTM 1050 ADV...???? Skos BL ne tolle matra...

 Hvala za odgovor. 

žiu.jaz jo planiram za začetek odvozit slo.del.Naročil sem tkc,če si za lahko greva skupaj,grem pa z AD1050

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, lukec pravi:

žiu.jaz jo planiram za začetek odvozit slo.del.Naročil sem tkc,če si za lahko greva skupaj,grem pa z AD1050

LP

Kdaj planiras in kolk casa planiras? mene jebe cajt... Vikende lohka pozabim nazalost men jodlarji ne dajo kr tko frej vikenda :D

Sem pa cistko totaln amater kar se tega tice nikol offroad ali kaj podobnega.. 2x v zivljenju mi je zmanjkal asvalta pod gumam in vozil dokler nisem na asvalt prsu... 

 

PS; A za avstrijo pa nimate se nic splanirano??  Morm mal tele moje bajkerje za rokav pocukat in jih vprasat za kako fajno pot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, gasperX pravi:

Kdaj planiras in kolk casa planiras? mene jebe cajt... Vikende lohka pozabim nazalost men jodlarji ne dajo kr tko frej vikenda :D

Sem pa cistko totaln amater kar se tega tice nikol offroad ali kaj podobnega.. 2x v zivljenju mi je zmanjkal asvalta pod gumam in vozil dokler nisem na asvalt prsu... 

 

PS; A za avstrijo pa nimate se nic splanirano??  Morm mal tele moje bajkerje za rokav pocukat in jih vprasat za kako fajno pot.

kar sm gledau traso ni nekaj hard zadeva,nekaj jo poznam in so kolovozi.lohk se zmenva med tednom,ker tudi jaz delam med vikendi.2dni je čez glavo za to odvozit.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

99% sem prevozil z GSAjem. V suhem vremenu bi šlo tudi z navadnimi gumami, recimo TKC 70. Na Nanosu je en problematičen del in spodaj pri Kočevju, to sem spustil, sploh pri Kočevju, kjer sem bil otovorjen za teden potovanja, ker sem šel na morje.

Katerikoli EXC je overkill za slovenski TET. 

Slikci sta z Nanosa, kjer se je končal normalen makadam primeren za veliki ADV motor. Nisem siguren, da je trasa enaka, odvozil sem beta verzijo preden ješla v objavo. Nekaj filmčkov je na YT, tudi tujci so jih objavili.

IMG_6824.jpg

IMG_6820.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Nearrain, nč ne bi bilo narobe, če bi še napisal po kerih trasah si se vozil. Tista levo-desno ob strugi reke zgleda zanimivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Whiskey said:

@Nearrain, nč ne bi bilo narobe, če bi še napisal po kerih trasah si se vozil. Tista levo-desno ob strugi reke zgleda zanimivo.

TET Albania v S-N smeri

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 28. 10. 2017 at 8:05 AM, gasperX said:

Kdaj planiras in kolk casa planiras? mene jebe cajt... Vikende lohka pozabim nazalost men jodlarji ne dajo kr tko frej vikenda :D

Sem pa cistko totaln amater kar se tega tice nikol offroad ali kaj podobnega.. 2x v zivljenju mi je zmanjkal asvalta pod gumam in vozil dokler nisem na asvalt prsu... 

 

PS; A za avstrijo pa nimate se nic splanirano??  Morm mal tele moje bajkerje za rokav pocukat in jih vprasat za kako fajno pot.

TET Avstrija se razvija. Verjetno bo online naslednjo sezono. Je kar tricky kar se legalnosti tiče in zahteva več časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27/10/2017 ob 21:27, svobodnaptica01 pravi:

Wau. Fantje, bravo. Tistim, ki delate lušte s slikami in posnetki voženj, še posebej pa slovensko-balkanskemu linesmanu, ki je vložil ogromno truda, da je zadeva strasirana. 

Mogoče bom malo offtopic, ampak imam nekaj vprašanj in prošen. 

Mika me odpeljat vsaj del Hrvaške in/ali Bosanske trase. Ker so mi blagoslovili 10 dnevni dopust šele konec naslednjega tedna, bi se bilo vrjetno pametno izogniti najvišjim odsekom. Je mogoče kak kandidat za eno, dvo, več dnevno potepanje z mano, lahko tudi samo po SLO?

Mrcina je  KTMjeva EXC 250. Kaj bi bila optimalna izbira gum, da preživi tudi vmesni asfalt, in občasno ritje po blatu? 

Kot začetnici pri off road vožnji, je kak odsek, ki bi se ga bilo pametno izogniti?

Glede na to, da se sedaj vozim bolj ali manj okoli domačega kraja popoldan, bi bil kdo pripravljen deliti še kakšne rute po Sloveniji? Ne rabijo biti legalne, samo take, da niso zelo zahtevne. Seveda lahko zasebno.

Hvala za pomoč in keep up the good work! :)

Jaz sem lani odpilil en del Slovenije (ni lih TET, je bila pa mešana asfalt/makedam/gozdne ceste varianta) z 200 EXC. Ni posebej prijetno, ker se hard enduro cvajer ne počuti preveč dobro na 'predobrih' podlagah. Poraba je definitivno problematična (kaj dosti preko 100 kilometrov na kesl ni za pričakovat) pa na bencinskih črpalkah je kr obred pri dolivanju in mešanju goriva. Da se... sem pa pol za take vožnje nabavil primernejši motor. Gume sem vozil pa enduro Mitaske, homologirane za rabo v cestnem prometu. C-19 spredaj, EF-07 zadaj (rumena oznaka, zelene so dosti premehke za asfalt). Pa max hitrost po asfaltu je tam ene 70 - 80 km/h, drugače teh gum hitro zmanjka.

V kolikor se lotiš - prtljage minimalno, potrebno je bit kr kreativen pri pripenjanju zadev na motor (na koncu sem ene par cunj za zvečer, par superg in olje za mešanco strpal v cca 25 litrski nahrbtnik in ga z elastičnimi gurtnami in nekaj vrtanja v plastike pritrdil na motor), pa definitivno računati s precej ubogim dosegom oz visoko porabo dvotaktnega stroja. Sam TET teren ne bi smel bit (v Slo definitivno ni, Hrvaška mislim da tudi ne) problematičen. Kak del slovenske trase bi lahko šal poleg da še 690 malo na sprehod peljem.

Če bi šla kdaj vozit z nami (par forumašev in par neforumašev) po malo bolj za EXC-ja primernem terenu pa se javi v hard enduro temi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Ni3ous pravi:

TET Avstrija se razvija. Verjetno bo online naslednjo sezono. Je kar tricky kar se legalnosti tiče in zahteva več časa.

Ja to verjamem sicer neaslvaltiranih cest je kr nekaj, nevem kolk so legalne jest kr pelem.  Za kj bl offroad pa nimam pojma.

Je pa res da sedaj kr malo bolj gledam za makedamskimi cestami kot prej... Morm mal pocukat te moje jodlarske motoriste ce kj poznajo bl ta svet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 10. 2017 ob 20:26, kp-kp pravi:

Končno te je srečala pamet... Ti povem, vse drugo, kot pa na roke porivat motor navkreber... :)

ma kej drugega se poriva. ne motorja. motor gre sam...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, BRANE said:

saj si samo sliko. a si se tudi kej vozo? bogi slikomat...

Peljal sem samo do prvega internet coffee-a . . . tud slikal nisem... sem raj scukal slike iz interneta, da  Vam lahko buce kle valim   :smoke:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Nearrain pravi:

Peljal sem samo do prvega internet coffee-a . . . tud slikal nisem... sem raj scukal slike iz interneta, da  Vam lahko buce kle valim   :smoke:

Hehehe...odlično. Albanija je res v vseh pogledih must-go. Ker sem prevozil tako ali drugače že vse dežele Balkana lahko zatrdim, da je še zadnja oaza za prave hard off-road avanturiste prav Albanija....

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!