Skoči na vsebino

TET - TRANS EURO TRAIL


Ni3ous

Priporočene objave

6 hours ago, pik1 said:

.

... pridem 🤣

Dobre družbe se ne branim😎

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo ze odvozil vzhodni del italijanskega TET-a, cez vikend grem nazaj v Slovenijo, pa bi ga pobral en del samo si moram malo časovno razporedit. Takole na hitro se mi zdi da je kar velik del po asfaltiranih cestah.

image.thumb.png.cbc4ecf0de94d484e8555f5dce01f9ef.png

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Žage gor čez UČJO boš težko prišel, ker nekaj italijani delajo.no, vsaj pred kakimi tremi tedni je bil problem: poleg tega, da je cesta zaprta, smo morali motorje vlačiti po zašolanem mostičku čez armaturo, ki ni imela še betona. No, v dveh bo šlo, razen če imaš lahek motor.

mi smo krave čez vlekli in si pomagali z deskami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, BRANE pravi:

Iz Žage gor čez UČJO boš težko prišel, ker nekaj italijani delajo.no, vsaj pred kakimi tremi tedni je bil problem: poleg tega, da je cesta zaprta, smo morali motorje vlačiti po zašolanem mostičku čez armaturo, ki ni imela še betona. No, v dveh bo šlo, razen če imaš lahek motor.

mi smo krave čez vlekli in si pomagali z deskami.

Kje je zapora? Je moč prej zaviti na Rezijo? to je ena od opcij, pa potem se vrniti spet na TET.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Kje je zapora? Je moč prej zaviti na Rezijo? to je ena od opcij, pa potem se vrniti spet na TET.

 

Lp zapora je skoraj na vrhu prelaza.  Nisem niti vedel,  da je to Tet trasa.  Je pa en nizozemec,  ki je čakal 2 fuknjena (nas,  mene in kolega z gsko) ,  da sta mu pomagala čez armaturo,  povedal,  da je ta cesta del TETa. Mislim,  da se da tudi po dolini pridet   Rezijo. 

Popravljeno . Popravil BRANE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, BRANE pravi:

Lp zapora je skoraj na vrhu prelaza.  Nisem niti vedel,  da je to Tet trasa.  Je pa en nizozemec,  ki je čakal 2 fuknjena (nas,  mene in kolega z gsko) ,  da sta mu pomagala čez armaturo,  povedal,  da je ta cesta del TETa. Mislim,  da se da tudi po dolini pridet   Rezijo. 

Potem gre v skrajni sili. Razlika je dobrih 10km ravninskih, pa v bistvu je rezijska pot lepša od "klasike"Učja Udine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta del poznam, in je asfaltirana cesta, sicer sem ze zasledil to novico o zapori pred časom, ampak vseeno hvala za opomnik.

Se vedno me zanima ce je kdo prevozil kaj od tega vzhodnega dela italijanskega TET-a, torej nekje od Lago di Garda do slovenske meje, predvsem v stilu, ali je to bolj kot ne vse skupaj za en dan, dva dneva etc. Zdaj ima ze nekaj izkušenj s TET-om in vem, da je lahko sestavljen iz zelo različnih odsekov, grobo rečeno:

- povezovalni asfaltni deli, kjer se voziš po "omejitvah"

- makadam in podobno, kjer grem bolj pocasi, ampak brez panike

- težji odseki, kjer se sam prebijam zelo počasi. Amater pac :)

2035839308_202207ProvancePiedmong073.thumb.jpg.bbc9c69b30b08427617b3f012ecb3804.jpg

sploh ko sem utrujen, se mi zna zgodit da se uležem :)

451933770_202207ProvancePiedmong058.thumb.jpg.418545cb33fd2b9945f2d314dd331f69.jpg

po asfaltu pa se lahko drajsam precej dlje

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, sayo said:

maš srečo da ti ni svečke zalilo ...

kaj misliš, da sem jaz k @DAMI34..ku kr porine v lukno..😝🤦🏻..jaz sem prej preveril globino mlake…😆

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Satao pravi:

kaj misliš, da sem jaz k @DAMI34..ku kr porine v lukno..😝🤦🏻..jaz sem prej preveril globino mlake…😆

U kopalkah ane :D

Ja nč, kam gremo drugo leto TET odvozit? Danes grem po nov moped, pa ga bo treba ulafat malo :P. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, HyperJack said:

U kopalkah ane :D

Ja nč, kam gremo drugo leto TET odvozit? Danes grem po nov moped, pa ga bo treba ulafat malo :P. 

jebes TET…gremo mi raj po stopinjah Dinaric relija…sej mas tracke a ne…🙏🤔

kwa si kupu T7…😆

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Tedybear pravi:

Da bi mene prehiteval po pločniku po desni strani, ga nalimam na ograjo. 

Zdaj, ali še nisi bil v Albaniji ali pa bi imel hudo veliko dela. Če bi bil te dni doli, bi lahko tudi mene nalimal na ograjo... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Joker pravi:

Zdaj, ali še nisi bil v Albaniji ali pa bi imel hudo veliko dela. Če bi bil te dni doli, bi lahko tudi mene nalimal na ograjo... :lol1:

Bil doli.....vukojebina gor ali dol, vožnja po pločniku je pač primitivno preseravanje. Vsaj zame....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Tedybear pravi:

Bil doli.....vukojebina gor ali dol, vožnja po pločniku je pač primitivno preseravanje. Vsaj zame....

se bom vmešal, čeprav skoraj debatiramo o nečem, kar ne paše (več) v TET.

Go with the flow. Pri nas je tako početje nevarno in samomorilsko (tudi za denarnico, če te dobijo). Če pa greš v Trst, ali Trogir...si pa sam sebi čuden ko čakaš v koloni turistov, domačini pa divjajo povsod.

Če tako vozijo pač vozijo. Vem, ni varno ampak tut ni varno, da na dvopasovnici (skoraj AC) v Albaniji prodajajo lubenice, čez se sprehajajo psi, koze itd..

Vsak pa sam pri sebi presodi a je tveganje varno. Vsaj moje mnenje je, da v kolikor greš mal hiteje od prometa ni tako hudo. Pa zlahka cicakaš, greš preko pločnikov itd...

Po domače, poglej kolesarje pri nas. Mi mamo pa tudi 2 kolesi, le kufri znajo biti problem.

 

 

Bom pa še posnetek pokomentiral. Zelo mi je všeč. Najprej ideja kako izvesti. Se večkrat poslužujem istega, nekaj točk po poti, ostalo je raziskovanje in bo kar bo. Pa postane zanimivo. Da sta dobra offroad voznika je itak jasno. Posnetek je gledljiv, zabaven, gledal sem ga neprekinjeno, narava itak nora in lepa (nekaj od tega celo poznam), da best je pa tip kako zrihta feltno. Čopšop delavnica...ampak bolje kot bi novo kupil :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 9. 2022 ob 19:44, Satao pravi:

@Loba…mal dramatizirata…so koze vec vredne k tista dva KTM-a…🤷🏼‍♂️😆

Je malo pretirane dramicezaradi presodkov ja cez cel muvi, tudi okol medotov in volkecov, v mraku junastva kaj hitro zvodenijo ocitno, kljub druzbi in glasnim motorjem:)

Je pa za Albanijo vec ljudi reklo da so se lokalci bolj ali manj vehementno obnasali v dolocenih primerih, tako da lahko clovek hitro dobi vtis "negostoljubnosti"... Mislim pa da je to predvsem na racun nacionalnega ponosa Albancev, nekateri pac iscejo kakrsenkoli stik s prisleki na neposrecen nacin...    

Sam tudi nisem ravno za prehitevanje po plocniku (obvoz stojecih vseeno velja), raje slalomiram med voznimi pasovi in vozili... Albanezeti to vseeno bolje prenasajo kot pa da jih naprimer prehitis na odprti cesti po levi, v tem primeru kajhitro pokazejo vec kot ocitno tekmovalnost (v golfih, mercedezih in audijih) in potrebo po pole position-u na celu kolone :D   

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!