Skoči na vsebino

Kaj pa film?


lucif3rka

Priporočene objave

V produkciji HBO (odlicno narejeno, 1. del je bil super, 2. del danes ob 21:00)

86DF14FD-2046-4FF0-B8BC-CD84858CBC0D.jpeg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima kdo rad WW2 tematiko je na You tubu en dober film v 3. delih ""generation war".

Kaj naredi vojna iz človeka. Ter kakšne so usode ljudi.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Roger G. Jagger pravi:

HBO sigurno.....

Mislim, da je tudi ze na Partis-u

lp

Na Partisu imaš že drugi del, s slo podnapisi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Roger G. Jagger pravi:

V produkciji HBO (odlicno narejeno, 1. del je bil super, 2. del danes ob 21:00)

86DF14FD-2046-4FF0-B8BC-CD84858CBC0D.jpeg

Do te serije sem prišel naključno ravno preko partisa. Prvi del je bil top :) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

 

 Krogi, film 

 
  •  
  • Film, navdihnjen z resničnim dogodkom, preplete usode ljudi, ki jih je za vedno zaznamovalo junaško dejanje iz preteklosti. Krogi so najbolj nagrajevan srbski film zadnjih let, dobitnik posebne nagrade žirije v Sundanceu, nagrade ekumenske žirije v Berlinu in nagrade občinstva v Sarajevu. Bosna, 1993. Srbski vojak Marko je v družbi prijateljev, ko opazi tri soborce, ki surovo pretepajo muslimanskega civilista Harisa. Marko posreduje in ga reši, a vojaki se spravijo nadenj in ga pretepejo do smrti. Leto 2005. K Harisu, ki si je medtem ustvaril družino v Nemčiji, se v begu pred nasilnim možem zateče Markovo bivše dekle ... V Beogradu se Markov najboljši prijatelj Nebojša, zdaj ugleden kirurg, sooča z dilemo, ko se na njegovi operacijski mizi znajde vodja trojice vojakov ... K Markovemu očetu, ki v Trebinjah gradi cerkev, s prošnjo za delo pristopi mladenič, za katerega se izkaže, da je sin enega izmed morilcev ... Leto produkcije: 2013 Država: Srbija, Slovenija, Nemčija, Francija, Hrvaška Žanr: drama Režija: Srdan Golubović Scenarij: Srđan Koljević, Melina Pota Koljević Igrajo: Aleksandar Berček, Leon Lučev, Nebojša Glogovac, Nikola Rakočević, Hristina Popović, Boris Isaković

 

Izjemno :worship::worship::worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Mavti pravi:

 

 Krogi, film 

 
  •  
  • Film, navdihnjen z resničnim dogodkom, preplete usode ljudi, ki jih je za vedno zaznamovalo junaško dejanje iz preteklosti. Krogi so najbolj nagrajevan srbski film zadnjih let, dobitnik posebne nagrade žirije v Sundanceu, nagrade ekumenske žirije v Berlinu in nagrade občinstva v Sarajevu. Bosna, 1993. Srbski vojak Marko je v družbi prijateljev, ko opazi tri soborce, ki surovo pretepajo muslimanskega civilista Harisa. Marko posreduje in ga reši, a vojaki se spravijo nadenj in ga pretepejo do smrti. Leto 2005. K Harisu, ki si je medtem ustvaril družino v Nemčiji, se v begu pred nasilnim možem zateče Markovo bivše dekle ... V Beogradu se Markov najboljši prijatelj Nebojša, zdaj ugleden kirurg, sooča z dilemo, ko se na njegovi operacijski mizi znajde vodja trojice vojakov ... K Markovemu očetu, ki v Trebinjah gradi cerkev, s prošnjo za delo pristopi mladenič, za katerega se izkaže, da je sin enega izmed morilcev ... Leto produkcije: 2013 Država: Srbija, Slovenija, Nemčija, Francija, Hrvaška Žanr: drama Režija: Srdan Golubović Scenarij: Srđan Koljević, Melina Pota Koljević Igrajo: Aleksandar Berček, Leon Lučev, Nebojša Glogovac, Nikola Rakočević, Hristina Popović, Boris Isaković

 

Izjemno :worship::worship::worship:

...ravno včeraj gledala ?...huda tematika....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

SPEED 3 sem si ogledal v pred pred pred premieri :P

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, a79 pravi:

Kaj se pa trenutn splača gledat?

 

karkoli kar je starejše od 4 let :D razn če ne daš nič na zgodbo, so ti pa ful pomembni posebni efekti, pa da je glavni junak črn al pa ženska pa čeprav se ne ujema najbolj z zgodbo :lol1:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ne vem, kako se mi je izmuznil....Vceraj pogledal

letnik: 2012

Naslov: Jagten (The Hunt, Lov) in Mads Mikkelsen v glavni vlogi....

priporocam!

Extremely wicked (pa kolikor mi je Efron antipaticen, dober film).....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dam glas za Green book!, mičken starejši film ampak super je tudi Hidden Figures,  no meni osebno je še vedno všeč Love song for Bobby long, P.S. I love you in He is just not in to you. :D   Ah mogoče še tudi Colombiana? 

Popravljeno . Popravil Nja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 10. 2019 ob 22:51, Mavti pravi:

 

 Krogi, film 

  • Film, navdihnjen z resničnim dogodkom, preplete usode ljudi, ki jih je za vedno zaznamovalo junaško dejanje iz preteklosti. Krogi so najbolj nagrajevan srbski film zadnjih let, dobitnik posebne nagrade žirije v Sundanceu, nagrade ekumenske žirije v Berlinu in nagrade občinstva v Sarajevu. Bosna, 1993. Srbski vojak Marko je v družbi prijateljev, ko opazi tri soborce, ki surovo pretepajo muslimanskega civilista Harisa. Marko posreduje in ga reši, a vojaki se spravijo nadenj in ga pretepejo do smrti. Leto 2005. K Harisu, ki si je medtem ustvaril družino v Nemčiji, se v begu pred nasilnim možem zateče Markovo bivše dekle ... V Beogradu se Markov najboljši prijatelj Nebojša, zdaj ugleden kirurg, sooča z dilemo, ko se na njegovi operacijski mizi znajde vodja trojice vojakov ... K Markovemu očetu, ki v Trebinjah gradi cerkev, s prošnjo za delo pristopi mladenič, za katerega se izkaže, da je sin enega izmed morilcev ... Leto produkcije: 2013 Država: Srbija, Slovenija, Nemčija, Francija, Hrvaška Žanr: drama Režija: Srdan Golubović Scenarij: Srđan Koljević, Melina Pota Koljević Igrajo: Aleksandar Berček, Leon Lučev, Nebojša Glogovac, Nikola Rakočević, Hristina Popović, Boris Isaković

 

Izjemno :worship::worship::worship:

 

Ob 26. 10. 2019 ob 7:22, Akito pravi:

...ravno včeraj gledala ?...huda tematika....

 

Ja, ta film "Krogi" je bil par let nazaj že predvajan na Slo programu. Zelo dobro narejen in čustven film...

Kar se pa vojne tematike tiče, nekih 4-5 let nazaj sem v kinu gledal film "Broj 55", in se po premieri tudi pogovarjal z režiserjem. Veliko filmsko platno in zvok sta še potencirala pretresljive občutke.... 

Tule je trailer:

Pa še cel film:

 

Popravljeno . Popravil izibajker
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, izibajker pravi:

 

Kar se pa vojne tematike tiče, nekih 4-5 let nazaj sem v kinu gledal film "Broj 55", in se po premieri tudi pogovarjal z režiserjem. Veliko filmsko platno in zvok sta še potencirala pretresljive občutke...

Pa še cel film:

 

Na tale film sem naletel po naključju med iskanjem kaj bi  si takrat ogledal ,in film je  odličen enkraten :)po filmu sem kar obsedel pa razmišljal  o človeški norosti,     posnetki zvoka , streljanja in vsega naokoli pa kapo dol.:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Mavti pravi:

Na tale film sem naletel po naključju med iskanjem kaj bi  si takrat ogledal ,in film je  odličen enkraten :)po filmu sem kar obsedel pa razmišljal  o človeški norosti,     posnetki zvoka , streljanja in vsega naokoli pa kapo dol.:worship:

Film je sicer gledljiv, vojaško-akcijski ampak z resničnim dogajanjem v okolici Pakraca ima le malo skupnega. Narejen je podobno kot partizanski filmi, dramaturgija po pravici zmagovalcev.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Kaldu pravi:

Film je sicer gledljiv, vojaško-akcijski ampak z resničnim dogajanjem v okolici Pakraca ima le malo skupnega. Narejen je podobno kot partizanski filmi, dramaturgija po pravici zmagovalcev.  

Z resničnimi dogodki v vasi Kusonje ima ta film zelo veliko skupnega.

Poleg tega, nihče v tem filmu ni prikazan kot zmagovalec tega dogodka. Kot tudi nobena stran v vseh balkanskih vojnah devetdesetih ni zmagovalna stran. Vse so izgubile...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, izibajker pravi:

Z resničnimi dogodki v vasi Kusonje ima ta film zelo veliko skupnega.

Poleg tega, nihče v tem filmu ni prikazan kot zmagovalec tega dogodka. Kot tudi nobena stran v vseh balkanskih vojnah devetdesetih ni zmagovalna stran. Vse so izgubile...

Ima skupno:

- Naslov vasi in hiše, kjer se je vse dogajalo

- Ime in število hrvaških žrtev

- približen potek bojevanja.

Dodali so zaradi dramatiziranje in gledljivosti oborožitev, uniforme, količino municije, komunikacijo,.....

Realnost je bila bolj kruta za hrvaško stran. Na nasprotni niso imeli mrtvih, čeprav v filmu izgleda drugače......

Hrvaška država je na koncu le pregnala Srbsko prebivalstvo, kar je za dosti Hrvatov žal zmaga.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!