Skoči na vsebino

Kaj pa film?


lucif3rka

Priporočene objave

Vem, da ni lih neki, ampak...

Jaz sem ti hvaležen?...

 

 

...in ja, vem. Hvaležnost ti lahko kadarkoli izkazujem s kufetom, a ne ? ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Danes odličen film:worship:

20:00 Pod zadnjo zastavo, film

  • Last Flag Flying, 2017, 
  • Odlično odigran film ceste mojstra ameriškega neodvisnega filma, Richarda Linklaterja in otožna freska ZDA v času iraške vojne. Moški film o prijateljstvu in odpuščanju … Trideset let po koncu vietnamske vojne se Lary sreča s soborcema. Prosi ju, da mu pomagata poskrbeti za pogreb sina, ki je padel v iraški vojni. Trojica na poti do vojaškega oporišča naleti na neverjetno okorno vojaško birokracijo. Spominjajo se vietnamskih dni in razglabljajo o pomenu besede domoljubje. Originalni naslov: Leto produkcije: 2017 Država: ZDA Žanr: drama Režija: Richard Linklater Scenarij: Richard Linklater, Darryl Ponicsan Igrajo: Bryan Cranston, Laurence Fishburne, Steve Carell, Yul Vazquez
  •  

več
Pod zadnjo zastavo, film
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Drugačen pogled na živlenje:)

 

20:00 Film tedna: Albanska devica, film

  • The Albanian Virgin, 2021, drama, 115 min, IMDb
  • Drama. Albanija leta 1958. Na oblasti je komunistični voditelj Enver Hoxha, ki preganja cerkev in v albanskih gorskih vaseh poskuša uvajati nov režim. To prav nič ne vznemirja mlade Luane, ki se je zagledala v Agima, mestnega pribežnika iz Tirane, čigar očeta so pregnali komunisti. Kljub sovražnim okoliščinam se skrivaj dobivata in na srečanjih jo Agim nauči brati. Postaneta najboljša prijatelja, a ko mine deset let, Luano obljubijo drugemu moškemu. Ne preostane ji nič drugega, kakor da se podredi zahtevam patriarhalnih moških v vasi, ki živijo in delujejo po principih kanuna, starodavne albanske doktrine, ki je utemeljena v krvnem maščevanju. Luana ugotavlja, da je biti ženska v duhovno zaostalih okoliščinah prej prekletstvo kot kaj drugega. Na enem od tradicionalnih kanunskih obredov pride do spora med Luaninim očetom in njenim ženinom in slednji ubije očeta. Kanunska »bratovščina« moških je takoj pripravljena zgladiti spor, vključi se čut za barantanje in trgovino, vendar je za Luano vse skupaj preveč. Odloči se, da se bo sama maščevala ženinu. A če hoče to storiti kot ženska, se mora oprijeti skrajne možnosti, ki jo dopušča kanun …. Albanska devica je film o ljubezni in krvnem maščevanju. THE ALBANIAN VIRGIN / NEM / 2021 Režija: Bujar Alimani / Scenarij: Katja Kittendorf/ Igrajo: Mimoza Azemi, Fatlume Bunjaku, Kasem Hoxha, Astrit Kabashi, Rina Krasniqi, Gresa Pallaska, Shkurte Sylejmani, Alban Ukaj, Jonida Vokshi, Nik Xhelilaj …

 

Film tedna: Albanska devica, film

  •  

v
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 3 tedne pozneje...
Gledal pred kratkim že drugič, dober film osvojiti štiri medalje :worship:
Televizija Slovenija
Napovednik: Tekač, koprodukcijski film

 

 

Jesse se že v mladosti dokazuje kot izjemen športnik, toda zaradi temne polti je v ZDA velikokrat žrtev rasnega razlikovanja.

Pod svoje okrilje ga vzame trener Larry, ki ga začne pripravljati na olimpijske igre.

Kljub številnim rekordom se Jesse še vedno čuti potisnjenega ob stran, zato se mora odločiti, ali naj kot športnik odpotuje na olimpijske igre ali pa pokaže solidarnost z drugimi zatiranimi temnopoltimi Američani in tekmovanje bojkotira.

 

Naslov izvirnika: RAC
Leto produkcije: 2016
Država: koprodukcija
Žanr: biografska drama
Režija: Stephen Hopkins
Scenarij: Joe Shrapnel, Anna Waterhouse
Igrajo: Stephan James, Jason Sudeikis, Jeremy Irons, William Hurt

 

 
Popravljeno . Popravil Mavti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Sem si vzel nedelsko popoldne za ponovni ogled tele mojstrovine:worship:  

 

Titanic
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/sl/thumb/a/ac/TitanicDVD.jpg/220px-TitanicDVD.jpg
Promocijski poster
Režiser James Cameron
Producent James Cameron
Jon Landau
Scenarist James Cameron
Igralci Leonardo DiCaprio
Kate Winslet
Billy Zane
Frances Fisher
Kathy Bates
Danny Nucci
Bill Paxton
Gloria Stuart
Glasba James Horner
Direktor fotografije Russell Carpenter
Montaža Conrad Buff IV
James Cameron
Richard A. Harris
Distribucija 20th Century Fox
(razen ZDA)
Paramount Pictures
(v ZDA)
Datum izida
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9e/Flag_of_Japan.svg/23px-Flag_of_Japan.svg.png 1.11.1997
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/88/Flag_of_Australia_%28converted%29.svg/23px-Flag_of_Australia_%28converted%29.svg.png 18.12.1997
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a4/Flag_of_the_United_States.svg/23px-Flag_of_the_United_States.svg.png 19.12.1997
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/ae/Flag_of_the_United_Kingdom.svg/23px-Flag_of_the_United_Kingdom.svg.png 23.1.1998
Dolžina
194 minut
Država Združene države Amerike
Jezik angleščina
Proračun $200.000.000 USD[1]
Dohodek bruto US$1.845.034.188
(po vsem svetu)

Titanik (v izvirniku angleško Titanic) je ameriški romantični dramski film iz leta 1997, ki ga je režiral James Cameron. Film govori o potopitvi ladje RMS Titanic, ki je veljala za nepotopljivo. V glavnih vlogah sta nastopila Kate Winslet in Leonardo DiCaprio kot :worship:

Popravljeno . Popravil Mavti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 10. 2022 ob 20:29, Mavti pravi:

Sem si vzel nedelsko popoldne za ponovni ogled tele mojstrovine:worship:  

 

Titanic
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/sl/thumb/a/ac/TitanicDVD.jpg/220px-TitanicDVD.jpg
Promocijski poster
Režiser James Cameron
Producent James Cameron
Jon Landau
Scenarist James Cameron
Igralci Leonardo DiCaprio
Kate Winslet
Billy Zane
Frances Fisher
Kathy Bates
Danny Nucci
Bill Paxton
Gloria Stuart
Glasba James Horner
Direktor fotografije Russell Carpenter
Montaža Conrad Buff IV
James Cameron
Richard A. Harris
Distribucija 20th Century Fox
(razen ZDA)
Paramount Pictures
(v ZDA)
Datum izida
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9e/Flag_of_Japan.svg/23px-Flag_of_Japan.svg.png 1.11.1997
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/88/Flag_of_Australia_%28converted%29.svg/23px-Flag_of_Australia_%28converted%29.svg.png 18.12.1997
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a4/Flag_of_the_United_States.svg/23px-Flag_of_the_United_States.svg.png 19.12.1997
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/ae/Flag_of_the_United_Kingdom.svg/23px-Flag_of_the_United_Kingdom.svg.png 23.1.1998
Dolžina
194 minut
Država Združene države Amerike
Jezik angleščina
Proračun $200.000.000 USD[1]
Dohodek bruto US$1.845.034.188
(po vsem svetu)

Titanik (v izvirniku angleško Titanic) je ameriški romantični dramski film iz leta 1997, ki ga je režiral James Cameron. Film govori o potopitvi ladje RMS Titanic, ki je veljala za nepotopljivo. V glavnih vlogah sta nastopila Kate Winslet in Leonardo DiCaprio kot :worship:

na koncu se potopi :P

In res, je mojstrovina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tale film danes je pa mojstrovina :worship::worship::worship:mater ej kapo dol:worship::worship::worship::)

20:55 Jezdeci pravičnosti, film 

 
 
  • Riders of Justice, 2020, akcijski, 111 min, IMDb ocena: 7.5
  • V izjemni črni komediji, zgodbi o usodi, naključjih in smislu življenja, kot angel maščevanja spet blesti Mads Mikkelsen. Markus je danski vojak na misiji v tujini. Ko njegova žena umre v železniški nesreči, se vrne domov k najstniški hčerki Mathilde. Nekega dne se pred njegovimi vrati pojavi matematik Otto, eden od preživelih potnikov. Možakar je prepričan, da železniška nesreča ni bila naključje in da je bila Markusova žena žrtev skrbno organiziranega umora ključne priče proti vodji zloglasne motoristične tolpe. Markus, Otto in njegova ekscentrična kolega začnejo načrtovati maščevanje … Originalni naslov: RETFÆRDIGHEDENS RYTTERE Leto produkcije: 2020 Država: koprodukcija Žanr: črna akcijska komedija Režija: Anders Thomas Jensen Scenarij: Anders Thomas Jensen Igrajo: Mads Mikkelsen, Nikolaj Lie Kaas, Andrea Heick Gadeberg, Lars Brygmann, Nicolas Bro
  •  

 
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Mavti pravi:

Tale film danes je pa mojstrovina :worship::worship::worship:mater ej kapo dol:worship::worship::worship::)

20:55 Jezdeci pravičnosti, film 

 
 
  • Riders of Justice, 2020, akcijski, 111 min, IMDb ocena: 7.5
  • V izjemni črni komediji, zgodbi o usodi, naključjih in smislu življenja, kot angel maščevanja spet blesti Mads Mikkelsen. Markus je danski vojak na misiji v tujini. Ko njegova žena umre v železniški nesreči, se vrne domov k najstniški hčerki Mathilde. Nekega dne se pred njegovimi vrati pojavi matematik Otto, eden od preživelih potnikov. Možakar je prepričan, da železniška nesreča ni bila naključje in da je bila Markusova žena žrtev skrbno organiziranega umora ključne priče proti vodji zloglasne motoristične tolpe. Markus, Otto in njegova ekscentrična kolega začnejo načrtovati maščevanje … Originalni naslov: RETFÆRDIGHEDENS RYTTERE Leto produkcije: 2020 Država: koprodukcija Žanr: črna akcijska komedija Režija: Anders Thomas Jensen Scenarij: Anders Thomas Jensen Igrajo: Mads Mikkelsen, Nikolaj Lie Kaas, Andrea Heick Gadeberg, Lars Brygmann, Nicolas Bro
  •  

 

Eee jbg sem zaspal med reklamami bo treba še enkrat zavrtet 👍

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem si vzel čas, 2 uri pa pol, pa pogledal Dune (2021).

Brezveze.

Ne vem od kod Imbd ocena 8.0 ?

  • Všeč mi je 2
  • Šokiran 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Tale danes :),proti koncu je bilo pošteno napeto:whistle::whistle:

Pravega igralca , lik polkovnika ,vodja  obveščevalne službe so izbrali:devil:

20:05 Film tedna: Balon, film 

 
  •  
  • Družinska drama in triler. Vzhodnonemška zvezna dežela Turingija poleti 1979. Družini Strelzyk in Wetzel že dve leti kujeta drzen načrt. Pobegniti nameravata iz Vzhodne Nemčije z doma izdelanim toplozračnim balonom. Vendar zračno plovilo pade na tla še pred mejo z Zahodno Nemčijo, tajna državna policija Stasi pa najde sledi poskusa pobega in takoj sproži preiskavo. Družini morata ob izjemni časovni stiski izdelati nov balon za pobeg. Agenti tajne policije so z vsakim dnem vse bližje in začne se živce parajoča tekma s časom. BALLON / NEMČIJA / 2018 Režija: Michael Herbig / Scenarij: Kit Hopkins, Thilo Röscheisen, Michael Herbig / Igrajo: Friedrich Mücke, Karoline Schuch, David Kross, Alicia Von Rittberg, Thomas Kretschmann
  • https://img.rtvcdn.si/_up/upload/2022/11/08/66031861.jpg
Popravljeno . Popravil Mavti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Dober film:)

 
 
  • Tigers, 2020, biografski, 111 min, IMDb ocena: 6.9
  • Športna biografska drama. Film je navdahnjen z resničnimi dogodki. Skandinavec Martin je eden od najobetavnejših mladih nogometašev, ki jih je Švedska kadar koli imela. Pri šestnajstih se mu izpolnijo sanje, saj se zanj začne zanimati eden od najuglednejših italijanskih klubov. Martin začne kmalu igrati za ta klub. Toda za svoje sanje, ki jih zdaj živi, plačuje visoko ceno: vsak dan prenaša hude telesne napore, od njega se zahtevata disciplina in predanost, spopada se s pritiski, da mora biti najboljši … In kar je najbolj boleče – pesti ga občutek osamljenosti. Vse skupaj se nakopiči in Martin začne resno dvomiti o tem, ali je to življenje, ki si ga je želel … / ŠVEDSKA, ITALIJA, DANSKA / 2020 Režija: Ronnie Sandahl / Scenarij: Ronnie Sandahl, Martin Bengtsson / Igrajo: Frida Gustavsson, Alfred Enoch, Johannes Kuhnke, Liv Mjönes, Henrik Rafaelsen, Erik Enge, Maurizio Lombardi, Lino Musella, Gianluca Di Gennaro, Antonio Zavatteri, Antonio Bannò, Alberto Basaluzzo, Daniele La Leggia, Adrian Mackinder …
  •  
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

 

Super film:worship::)

20:05 Film tedna: Ovna, film 

 
 
  • Rams, 2020, komedija, 114 min, IMDb ocena: 6.4
  • V oddaljeni zahodni Avstraliji živita ostarela in odtujena brata Colin in Les, ki sta med seboj v vojni. Vsak zase redita svojo čredo ovac, in čeprav živita drug ob drugem kot soseda, sta v resnici svetove narazen. Lepega dne pri Lesovem plemenskem in nagrajenem ovnu odkrijejo redko in za drobnico smrtonosno bolezen. Krajevne oblasti odredijo »očiščenje« celotne doline. Brata se odzoveta vsak na svoj način. Medtem ko se Colin na videz podredi veterinarski inšpekciji, a jo v resnici prelisiči, se Les postavi za okope svoje hiše in jezno kljubuje … Na kocki je veliko: družinska sprava, družinsko premoženje in plemenska čreda ovac. / OVNA / AUSTRALIA / 2020 Režija: Jeremy Sims / Scenarij: Jules Duncan po romanu z naslovom Ovni, avtorja Grímurja Hákonarsona / Igrajo: Sam Neill, Michael Caton, Wayne Blair, Kipan Rothbury, Travis McMahon, Hayley McElhinney, Ella McCorry, Betty McElhinney, Miranda Richardson, Asher Keddie, Will McNeill, Asher Yasbincek, Roxanne Mills …
  •  
2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale zgodba danes me je poslala v mojo mladost :)

kapo dol:worship::worship::worship:

 
 
  • Heidi, 2015, drama, 106 min, IMDb ocena: 7.4
  • Pustolovska družinska drama. Po nekaj letih življenja s teto Dete je mlada sirota Heidi prispela v švicarske Alpe k starejšemu dedku Alpöhiju. Čeprav je Alpöhi znan kot strašen samotar, kmalu vzljubi Heidi. Naslednjih nekaj let Heidi srečno odrašča s svojim dedkom, čeprav želi obiskovati šolo v vasi z drugimi lokalnimi otroki. Nekega dne se teta Dete nepričakovano vrne in Heidi odpelje s seboj v Frankfurt. Tam Heidi postane spremljevalka in pomočnica sovrstnici Klari, deklici iz premožnejše družine, ki je invalidka. Heidi se težko privadi na fino družbo, a se zelo poveže s Klaro … / GER, SWISS / 2015 Režija: Alain Gsponer / Scenarij: Petra Biondina Volpe / Igrajo: Bruno Ganz, Katharina Schüttler, Maxim Mehmet, Jella Haase, Michael Kranz, Peter Lohmeyer, Hannelore Hoger, Markus Hering, Heinrich Giskes, Isabelle Ottmann, Peter Jecklin, Anuk Steffen, Rebecca Indermaur, Christoph Gaugler, Kathrin Susanne Rieger
  • https://s.spored.tv/imdb/2015/tt3700392.jpg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

 

Nismo neumni:worship: samo fovšija ta nas nese h hudiču:angryrant1:

 

22:25 Iskre v času, svetovni računalniški podvig, film 

 
  •  
  • Vrtoglavi vzpon in padec slovenskega informacijsko-tehnološkega giganta, ki se na vrhuncu hladne vojne znajde v zakulisju političnih spletk in bitk tajnih služb. Janez Škrubej s skupino sošolcev elektrotehnikov ustanovi podjetje. Ustanovi ga v kleti, piše se leto 1976. Podjetje Iskra Delta se uveljavi bliskovito hitro, predvsem na vzhodnem trgu. Iskra Delta ob tem naglo postaja samozadostna, sama izdeluje računalnike in jih nadgrajuje, vanje pa vstavlja le ameriške čipe, ki zaradi takratnega embarga ne morejo na vzhodni trg. Iskra Delta jih lahko edina, z ameriškim »end use« certifikatom, pošilja na vzhod, na Kitajsko, v Indijo in Sovjetsko zvezo. V trenutku, ko postane tehnologija Iskre Delte preveč neodvisna in ko ameriškim proizvajalcem ne le konkurira, ampak jih na nekaterih področjih celo prekaša, se zanjo začne zanimati CIA: tehnologija ne sme v roke sovražniku. Na drugi strani pa vidi KGB v Iskri Delti zadnjo možnost, da bi Vzhod nadoknadil tehnološki zaostanek. Iskri Delti se po robu postavi tudi domača oblast, predvsem zaradi kratkovidnosti, podkupljivosti in »slovenske« zavisti. Za povrh se začenja razpad Jugoslavije. Scenarij Jurij Gruden in Miloš Kalusek, režija Jurij Gruden.
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
pred 44 minutami, izibajker pravi:

Odličen včerajšnji film tedna na TVSLO1

https://www.rtvslo.si/tv/novosti/film-tedna-vrelisce/658654

Se hecaš? Ene pol ure sem se "trudil" gledat to "kar neki" potem sem pa obupal. Hvala bogu imamo različne okuse, ker sem se spraševal "kdo hudiča izbira to sra... " , pa me veseli, da je enim všeč.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, franc pravi:

Se hecaš? Ene pol ure sem se "trudil" gledat to "kar neki" potem sem pa obupal. Hvala bogu imamo različne okuse, ker sem se spraševal "kdo hudiča izbira to sra... " , pa me veseli, da je enim všeč.

Pa saj ne gre za "okuse". Okuse imamo vsi različne. 

To, kar ti v tem filmu nisi zaštekal (začutil) je nivo igre. Odlično nanizani odnosi in napetosti med zaposlenimi v tisti restavraciji. Pa kamera (snemalec) režija..., skoraj cel film je posnet "iz roke", v enem kadru...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno res. "Zaplet" a so vnesli v sistem, da je nekdo alergičen na oreščke in kdo je kdaj delal s kom, mi enostavno ni "potegnilo" . Pa sem raje odnehal. Do takrat pa mi je bilo bolj na nivoju "Ramseja" kot nekega resnega filma.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Nedolgo nazaj sem ponovno gledala film, ki me je pred več kot 10 let pretresel v dno duše ...in spet me je, mogoče še bolj kot prvič. S samo  zgodbo,  kot s silovitostjo  čustvene moči. 

Citiram M.Štefančiča: "Starogrške tragedije bi bile telenovele, če se ne bi dogajale v času dolgih, krutih vojn, če torej vojna ne bi bila naravno stanje te družbe. Zmnožite krutosti starogrških tragedij, pa dobite ‘naravno stanje’ Bližnjega vzhoda, skozi katerega je šla ‘ženska, ki poje."

Screenshot_20230303_214418_Chrome.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!