Skoči na vsebino

Beta


vandrovec

Priporočene objave

Beta ima veliko paleto zanimivih motorjem, me čudi, da ni niti teme o teh motorjih. Če je naj ta prispevek moderator premakne.

V oči mi je padel zanimiv motor, Beta Alp 4.0...350 ccm

Ashampoo_Snap_2017_10.06_14h54m53s_001_.png.95fafd0f72ff307354bfac03123a313e.png

Ashampoo_Snap_2017_10.06_15h25m16s_002_.png.aa24c275b1ff5cb2ebbc62393e9a7775.png

 

Konkurent mu je nekako Honda CRF 250 L, katerih je pri nas kar nekaj prodanih, Beta je pa malenkost močnejša in tudi lažja.

V glavnem, motor naj bi bil nezahteven za vzdrževanje, kakšna je kvaliteta Bete mi je pa manj poznano.

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alp ni ne tič ne miš. Ni trial motor, niti ni enduro. Ta model ima Beta že iz davnih časov, če se prav spomnim sem jo dobil za peljati nekje v 80.letih. Bolje se je odločiti za čisto tekmovalni trial ali za bolj hard enduro. Tudi CRF 250L je bolj tako, tako. Primerna za začetnika, nekomu, ki je že vozil nekaj motorjev hitro postane dolgočasna. Mogoče za moped, ki ga jemlješ s seboj z avtodomom ali za na vikend ob morju. Odvisno od tega kaj hočeš. Če dobiš eno ali drugo rabljeno zelo poceni, se splača malo pozabavati. Bet je v Italiji na tone, v vsaki smučarski vasi jih lahko vidiš ogromno. Tudi meni jo je takrat posodil zamejski Slovenec iz Trbiža.

Popravljeno . Popravil motolover
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav bi jaz rabil ravno nekaj takega in sem tudi gledal za rabljene v Italiji. Ne rabim specialke za hard enduro niti motor za kratkočasenje ampak zelo uporaben in vzdržljiv ter nezahteven motor za vsakodnevne vožnje po prašnem makadamu. Bi se reklo, nekaj namesto Tomosa APN 6 :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, vandrovec pravi:

Pravzaprav bi jaz rabil ravno nekaj takega in sem tudi gledal za rabljene v Italiji. Ne rabim specialke za hard enduro niti motor za kratkočasenje ampak zelo uporaben in vzdržljiv ter nezahteven motor za vsakodnevne vožnje po prašnem makadamu. Bi se reklo, nekaj namesto Tomosa APN 6 :P

 

 

Opisal si stara jajca, oziroma, najbols stroj na svetu, aprilio pegaso!

 

shalo na stran. Ker do brunarce pelje tud lep makadam, vcasih pogledam za kakim scrambleckom, honda vigor, ali SLR, pa bmw g650Xcountry. Navadn motor za makadamske gume. In tale beta z nizkim blatnikom pravzaprav je scramblercek?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, vandrovec pravi:

Pravzaprav bi jaz rabil ravno nekaj takega in sem tudi gledal za rabljene v Italiji. Ne rabim specialke za hard enduro niti motor za kratkočasenje ampak zelo uporaben in vzdržljiv ter nezahteven motor za vsakodnevne vožnje po prašnem makadamu. Bi se reklo, nekaj namesto Tomosa APN 6 :P

Veliko bi znal povedati @Boruttsaj je lastnik ene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Cartman pravi:

Opisal si stara jajca, oziroma, najbols stroj na svetu, aprilio pegaso!

Pegaso je preveč za blato, sneg...preneroden in pretežak, je bolj za asfalt.

 

pred 30 minutami, DAMI34 pravi:

Veliko bi znal povedati @Boruttsaj je lastnik ene.

Verjetno ima drug model...Bet je kar nekaj.

Ima pa ta Alp 4.0 agregat od Suzukija DR 350, kolikor sem našel po netu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, vandrovec pravi:

 

 

Verjetno ima drug model...Bet je kar nekaj.

Ima pa ta Alp 4.0 agregat od Suzukija DR 350, kolikor sem našel po netu.

to pa ne bi vedel, se boš moral obrniti na njega.

tole ropotuljico ima:

na uč se mi zdi podobna drugi sliki in vem da je registrirana tudi za cesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, DAMI34 pravi:

na uč se mi zdi podobna drugi sliki in vem da je registrirana tudi za cesto.

Samo podobna od daleč, drugače je verjetno bolj "strupena" z vodno hlajenim motorjem....kar pa zahteva tudi več vzdrževanja. Če ne so tudi KTM-i podobni, samo ravno tako že bolj "delikatni" :cool:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, motolover pravi:

Kaj pa star Suzuki DR 350? Za manj kot 2k dobiš trpežen in nezahteven motorček.

Na A-netu ni trenutno nobenega, če sem prav videl. Saj v bistvu sta podobna motorja, Beta bi morala biti še boljša, lažja, mlajša z manj km in ne veliko dražja. Edino rezervoar ima verjetno manjši pa to me ne moti, ker ne mislim hoditi na daljša potovanja s tem motorjem, čeprav se najdejo tudi slike z otovorjeno Beto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6. 10. 2017 ob 19:19, motolover pravi:

Kaj pa star Suzuki DR 350? Za manj kot 2k dobiš trpežen in nezahteven motorček.

Ni slab...leta nazaj se ganjal en dan z njim...sam sape nima,ni pa tuk lahek,da bi nudil neke užitke...

Recimo sam,če bi razmišljal v takšni smeri kot on....namesto apn bi pogledal za yamaho tw200(imel rentano 3dni...)

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, sesir pravi:

namesto apn bi pogledal za yamaho tw200(imel rentano 3dni...)

Tisti APN je bil mišljen bolj kot primerjava za nezahteven in uporaben motor. TW200 mi ne sede, neke čudne dimenzije gum, nizek...

 

Ob 6. 10. 2017 ob 19:19, motolover pravi:

Kaj pa star Suzuki DR 350? Za manj kot 2k dobiš trpežen in nezahteven motorček.

Za manj kot 2k se dobi v Italiji masikaj, pri nas je manj podobnih motorjev, ampak niti enega DR 350 niti Bete Alp 4.0 ali TW200 ni bilo med njimi, kolikor sem na hitro pogledal.

V tem okvirju se najdejo trenutno: Honda XL500R, DallAra XR400, XR600, Kawasaki KLKXE250, Yamaha TT600, XT660, Suzuki DR-Z400, Husqvarna TE610, KTM 300EXC, GasGas FSR450...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, vandrovec pravi:

Tisti APN je bil mišljen bolj kot primerjava za nezahteven in uporaben motor. TW200 mi ne sede, neke čudne dimenzije gum, nizek...

 

Za manj kot 2k se dobi v Italiji masikaj, pri nas je manj podobnih motorjev, ampak niti enega DR 350 niti Bete Alp 4.0 ali TW200 ni bilo med njimi, kolikor sem na hitro pogledal.

V tem okvirju se najdejo trenutno: Honda XL500R, DallAra XR400, XR600, Kawasaki KLKXE250, Yamaha TT600, XT660, Suzuki DR-Z400, Husqvarna TE610, KTM 300EXC, GasGas FSR450...

 

Sem si prav mislil...zato omenil tw200...napol preživel oz še lavfal kljub 72urnem neugašanju oz le ko se tankalo in uporabo 5 poburtetnikov na morju...

Tudi sam sem leta nazaj gledal to alp 4....na koncu kupo beta zero...večina tudi ta,ki sem jo kupil v Italiji zjebanih in potrebnih vložkov!V Italiji je večina,če ne vsi triali in vse bete registrirane....zelo,zelo težko boš najdu solidno...ko sem potem doma zamenjal z prijateljem eno vožnjo z novejšo beta techno....vav sem imel jajc oz kupo jajc...

Gasgas kuk poznam ljudi,ki so jih imeli vsem crkovalo...

Kle250 podoben drek ku tw200...nima sape za nič!Men tw200 veliko bolj všeč...zadnja guma 180 enduro...koji smehi...

Yamaha xt...zanjo pravijo bulletproof mašina..

Yamaha TT pa misliš,da boš kdaj rabu tuk hard....

 

 

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se le da, naj bo tule več ali manj debata o betah.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, motolover pravi:

Ki je mimogrede bolj počasne sorte.

Se ti zdi? Prijatelji imajo dobre izkušnje z njim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer nikoli nisem gledal Beta offroad, ampak všeč mi je bil beta čoperček en ga je imel na obali ampak jih je izredno malo.

Sicer nebi rad zašel ampak za tako mestno enduro pogej Rjeju Tango 250, Yamah ima zdej enak tak model za katerega ne vem kako se imenuje, kao enduro z niskim sedežem. 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, smasher pravi:

Sicer nikoli nisem gledal Beta offroad, ampak všeč mi je bil beta čoperček en ga je imel na obali ampak jih je izredno malo

Lp

In jz sem mislil,da neobstaja dvokolesnik,ki ga ne bi vsaj poznal,če ne sprobal...

Beta Jonathan..350....v izdelavi med 2001/05

 

annunciomymoto.jpg

Popravljeno . Popravil sesir
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Urasno kislim da Beta Euro 350, ker ko sem ga iskal po Jonathan je bolj malo našlo, če pa utipkaš Beta Euro 350 te zasuje s slikami, ro je ta jebačka verzija:  45885897_d.jpg

 

(je takrat oče odsvetoval Beto ker sploh ni bilo še uvoznika v Slo in da je to bol redkost in se bom jeb... z deli, ampak to je bilo 15 let nazaj) 

Ps: to je pa motor ki sem ga prej omenil : rieju-tango-250-2013-14.jpg

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!