Skoči na vsebino

Akrapovič izpušni sistemi


wowman

Priporočene objave

pred 31 minutami, maus pravi:

ne ne .. djmo si razčistit .. to je izpušni sistem slip on ...

https://www.akrapovic.com/sl/moto/product/16406/Kawasaki/Ninja-ZX-10RR/2017/Slip-On-Line-Carbon?brandId=31&modelId=852&yearId=4538

slip oni, so bili homologirani in so posebej, v večini primerov,  imeli dušilec, ki si ga lahko ven dal in na kar so policaji alergični ... in ko so ga ustavi notranji organi,  so vtikal dušilec zvoka  ... jaz nimam kaj not natikat, ker ga NI ... sva se razumela  ... tudi na originalno originalnem ga ni, ker je vse v katalizatorju, ki je originalno originalen ... 

pa sj si ga vidu .. tudi merili so mi ga ... in me je bilo kar sram, ker je pokazu 89 od dovoljenih 96 dB

sva si bolj blizu :huh: 

 

Ker vidim, da rad pametuješ, pa si poglej na Akrapovičevi strani, kaj oni imenujejo dušilec. Da boš bolj blizu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Borutt pravi:

Ker vidim, da rad pametuješ, pa si poglej na Akrapovičevi strani, kaj oni imenujejo dušilec. Da boš bolj blizu. 

NOISE REDUCTION INSERT :ras: 

https://d1sfhav1wboke3.cloudfront.net/ImageServer/Apim2media/Documents/112565/a6027dc5-3fbd-4176-b398-a91b165fc9ba.pdf

 

če ga ni, se ga ne more poimenovati :P

https://d1sfhav1wboke3.cloudfront.net/ImageServer/Apim2media/Documents/120688/46e45121f8a648d5a28061f4297f0d18_Generated.pdf

 

štekaš :jezik: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, maus pravi:

Na njihovi strani poišči, kaj je dušilec. Da boš lahko izpadel pametnejši na cesti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Na njihovi strani poišči, kaj je dušilec. Da boš lahko izpadel pametnejši na cesti. 

linkaj .. jaz sem ti linkal tehnične opise dveh slep-on ... nimam mu jaz kaj razlagat... če bo zahteval merjenje in izredni tehnični pregled, ga lahko v vsakem primeru ... 

edino na meji mi je vzel 5 minut, ker je šel preverjat zakaj pa jaz nimam dušilca not in sem mu rekel, da ne obstaja ....vzame prometno in odskakla v kučico... priskalja ven iz kučice čez 5 minut in mi reče hvala in srečno pot ... ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

linkaj .. jaz sem ti linkal tehnične opise dveh slep-on ... nimam mu jaz kaj razlagat... če bo zahteval merjenje in izredni tehnični pregled, ga lahko v vsakem primeru ... 

edino na meji mi je vzel 5 minut, ker je šel preverjat zakaj pa jaz nimam dušilca not in sem mu rekel, da ne obstaja ....vzame prometno in odskakla v kučico... priskalja ven iz kučice čez 5 minut in mi reče hvala in srečno pot ... ;) 

Še vedno ne razumeš? Dušilec je slip on. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi me res čudi, kako je "modri" iskal dušilec v dušilcu.

:jezik:

saj vsi vemo za kaj se gre, le ti dlakocepiš.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Borutt pravi:

Še vedno ne razumeš? Dušilec je slip on. 

dušilec zvoka ( NOISE REDUCTION INSERT ) je v katalizatorju  .... ti ne razumeš ... slip on ni dušilec zvoka ampak je izpuh... poglej si tehnično dokumentacijo, ki sem jo prilepil ...

razumeš :P 

p.s.

si se včeraj s provido vozu po ridah za mano ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

dušilec zvoka ( NOISE REDUCTION INSERT ) je v katalizatorju  .... ti ne razumeš ... slip on ni dušilec zvoka ampak je izpuh... poglej si tehnično dokumentacijo, ki sem jo prilepil ...

razumeš :P 

p.s.

si se včeraj s provido vozu po ridah za mano ?

 

Beri in potem prevajaj. Pa na besedo dušilec bodi pozoren. 
 

VSAK DUŠILEC IMA SVOJO SERIJSKO ŠTEVILKO, KI POTRJUJE PRISTNOST IZDELKA. SERIJSKA ŠTEVILKA JE NAVEDENA NA VHODNI CEVI DUŠILCA. 
 

V škatli morajo biti naslednji deli:
Orodje in oprema
  • Ključ torx 25
• Ključ torx 40
• Ključ torx 45
• Ključ 13 mm z ročajem T
• Priročnik za namestitev
• Potrdilo o homologaciji/dokumentacija za ugotavljanje skladnosti, če se uporablja
• Garancija
• Material za namestitev
• Dušilec in cevi
 

MESTITEV IZPUŠNEGA SISTEMA AKRAPOVIČ:
1. Namestite objemko iz kompleta pritrdilnega materiala Akrapovič na vhodno cev dušilca, kot je prikazano (F 03).
! POZOR: pazite, da med tem postopkom ne boste poškodovali dušilca.
2. Vstavite ovoj iz kompleta pritrdilnega materiala Akrapovič v gumijasti nosilec dušilca, kot je prikazano (F 04).
 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Beri in potem prevajaj. Pa na besedo dušilec bodi pozoren. 
 

VSAK DUŠILEC IMA SVOJO SERIJSKO ŠTEVILKO, KI POTRJUJE PRISTNOST IZDELKA. SERIJSKA ŠTEVILKA JE NAVEDENA NA VHODNI CEVI DUŠILCA. 
 

V škatli morajo biti naslednji deli:
Orodje in oprema
  • Ključ torx 25
• Ključ torx 40
• Ključ torx 45
• Ključ 13 mm z ročajem T
• Priročnik za namestitev
• Potrdilo o homologaciji/dokumentacija za ugotavljanje skladnosti, če se uporablja
• Garancija
• Material za namestitev
• Dušilec in cevi
 

MESTITEV IZPUŠNEGA SISTEMA AKRAPOVIČ:
1. Namestite objemko iz kompleta pritrdilnega materiala Akrapovič na vhodno cev dušilca, kot je prikazano (F 03).
! POZOR: pazite, da med tem postopkom ne boste poškodovali dušilca.
2. Vstavite ovoj iz kompleta pritrdilnega materiala Akrapovič v gumijasti nosilec dušilca, kot je prikazano (F 04).
 

 

 

dušilec je tu mišljen kot ror, slip on

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Beri in potem prevajaj. Pa na besedo dušilec bodi pozoren. 
 

VSAK DUŠILEC IMA SVOJO SERIJSKO ŠTEVILKO, KI POTRJUJE PRISTNOST IZDELKA. SERIJSKA ŠTEVILKA JE NAVEDENA NA VHODNI CEVI DUŠILCA. 
 

V škatli morajo biti naslednji deli:
Orodje in oprema
  • Ključ torx 25
• Ključ torx 40
• Ključ torx 45
• Ključ 13 mm z ročajem T
• Priročnik za namestitev
• Potrdilo o homologaciji/dokumentacija za ugotavljanje skladnosti, če se uporablja
• Garancija
• Material za namestitev
• Dušilec in cevi
 

MESTITEV IZPUŠNEGA SISTEMA AKRAPOVIČ:
1. Namestite objemko iz kompleta pritrdilnega materiala Akrapovič na vhodno cev dušilca, kot je prikazano (F 03).
! POZOR: pazite, da med tem postopkom ne boste poškodovali dušilca.
2. Vstavite ovoj iz kompleta pritrdilnega materiala Akrapovič v gumijasti nosilec dušilca, kot je prikazano (F 04).
 

 

 

res se ti ne da dopovedat ... bom malo poboldal, da boš bolje videl 

Navodila za namestitev

Izpušni sistem Akrapovič

za model Slip-On Kawasaki ZX-10R

kje piše navodila za namestitev dušilca :? 

pred 5 minutami, Snečer pravi:

dušilec je tu mišljen kot ror, slip on

 

lajkam te ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa če bi začel filozofirat še mal o DB Killerju? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Lipstick pravi:

Da se vam da, nikakor nočete razumet, kaj vam organ želi povedat ....

res ne razumem, kaj želi povedati ... mogoče nas ti lahko razsvetliš, ker si bolj v teh vodah 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Dušilec zvoka: Človek, ki z neko napravo, pripravo ali na kakršen koli drug način duši (zmanjšuje) zvok ali hrup.

2. Dušilnik zvoka: Naprava, priprava...itd, s katero se duši zvok ali hrup.

 

v vašem primeru je "slip on auspuh" dušilnik zvoka. .... v mausovem "NOISE REDUCTION INSERT" pa pomeni "zvočno dušilni vložek", ki se ga vstavi v dušilnik zvoka (auspuh).

 

...zdej se pa dlakocepite naprej....   :jezik:

 

V glavnem, da ne bom offtopic: vsi nekaj režete in izbijate ven tele zvočno dušilne vložke...... ampak ali veste, da lahko skoraj identični vložek vstaviš na začetku "slip-on" dušilnika, če ti je slučajno preglasen? .... tako da je en na koncu.... drugi, dodatni pa na začetku izpuha ( samo stakneš dol izpušni lonec in vstaviš vložek...in namestiš nazaj). Pozna se za kake 4 dB.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Zivnorc pravi:

1. Dušilec zvoka: Človek, ki z neko napravo, pripravo ali na kakršen koli drug način duši (zmanjšuje) zvok ali hrup.

2. Dušilnik zvoka: Naprava, priprava...itd, s katero se duši zvok ali hrup.

v vašem primeru je "slip on auspuh" dušilnik zvoka. .... v mausovem "NOISE REDUCTION INSERT" pa pomeni "zvočno dušilni vložek", ki se ga vstavi v dušilnik zvoka (auspuh).

Izpuh je namenjen odvajanju izrabljenih plinov iz motorjev z notranjim izgorevanjem ... izpuh je prvenstveno temu namenjen .. ali ima kaj notri ali nima ... 

sj si nisem jaz izmislil SSKJ :ras: 

homologiran imam izpušni lonec in ne dušilnik, glušilnik in ne DB killer ...

:huh: 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Tisti plin ni izrabljen... Samo z zmanjšano vsebnostjo O2... In obogaten z dodatno količino CO... CO2... H2O... NOx... SOx... Itd..  

:jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

28 minutes ago, Zivnorc said:

ampak ali veste, da lahko skoraj identični vložek vstaviš na začetku "slip-on" dušilnika, če ti je slučajno preglasen? .... tako da je en na koncu.... drugi, dodatni pa na začetku izpuha ( samo stakneš dol izpušni lonec in vstaviš vložek...in namestiš nazaj). Pozna se za kake 4 dB.

Za lažjo predstavo. Ploščica ni nič podobna vložku na izhodu, zaduši pa tudi kakšen decibel. V navodilih za montažo ni nikjer omenjena, tudi narisana ni. :hmm:Ni pa Akrapovič, to vem. 

2142183131_2019-07-1019_01_22.thumb.jpg.8e5ea1182425a27228fb598336bf69e3.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

res se ti ne da dopovedat ... bom malo poboldal, da boš bolje videl 

Navodila za namestitev

Izpušni sistem Akrapovič

za model Slip-On Kawasaki ZX-10R

kje piše navodila za namestitev dušilca :? 

lajkam te ;) 

Se ti ne da dopovedati, kajne. Akrapovič imenuje tisti lonec dušilec. Ker drugo tudi ni. Bo šlo sedaj? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Zivnorc pravi:

1. Dušilec zvoka: Človek, ki z neko napravo, pripravo ali na kakršen koli drug način duši (zmanjšuje) zvok ali hrup.

2. Dušilnik zvoka: Naprava, priprava...itd, s katero se duši zvok ali hrup.

 

v vašem primeru je "slip on auspuh" dušilnik zvoka. .... v mausovem "NOISE REDUCTION INSERT" pa pomeni "zvočno dušilni vložek", ki se ga vstavi v dušilnik zvoka (auspuh).

 

...zdej se pa dlakocepite naprej....   :jezik:

 

V glavnem, da ne bom offtopic: vsi nekaj režete in izbijate ven tele zvočno dušilne vložke...... ampak ali veste, da lahko skoraj identični vložek vstaviš na začetku "slip-on" dušilnika, če ti je slučajno preglasen? .... tako da je en na koncu.... drugi, dodatni pa na začetku izpuha ( samo stakneš dol izpušni lonec in vstaviš vložek...in namestiš nazaj). Pozna se za kake 4 dB.

ne, tebe smo čakali, hvala za info, takoj bom neki vtaknu, da bodo organi srečni (tisti, ki ne ločijo pojmov in euro norm :P )

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... tolelele si lahko vtakneš nekam...

1681742731_IMG_20191014_1717431.thumb.jpg.f95df0c226c11726d377682ba1683875.jpg

....najbolje v auspuh...   :P

... tisti vložek na vrhu slike je na izstopu (originalni dB killer)

... spodnji je pa dodatni, ki se ga da v sprednji del dušilnika (auspuha, dušilca... slip-on-na... rora...ali kakorkoli ga že imenujete..   :P )

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Borutt pravi:

Se ti ne da dopovedati, kajne. Akrapovič imenuje tisti lonec dušilec. Ker drugo tudi ni. Bo šlo sedaj? 

kaj in kako Akrapovič imenuje mi malo dol visi... očitno potrebujejo kakšnega slavista ;)

homologirano imam kot izpušni lonec ... kar je prav, ker tako se imenuje del motorja, ki je zamenjan

naslov navodil je ... preberi si "Izpušni sistem Akrapovič"

v navodilih je med drugim napisano:

ODSTRANJEVANJE TOVARNIŠKEGA IZPUŠNEGA SISTEMA: Postopek odstranjevanje originalnega izpušnega sistema se lahko med izpušnimi sistemi razlikuje. Originalni izpušni sistem odstranite skladno z navodili proizvajalca. Če se iz kakršnega koli razloga odločite drugače, upoštevajte, da je treba vsakršne informacije v tem priročniku obravnavati kot splošne informacije, ki so vam zgolj v pomoč. Podjetje Akrapovič ne prevzema nobene odgovornosti v povezavi z odstranitvijo obstoječega izpušnega sistema, garancijskim kritjem takšnega izpušnega sistema ali vozila ali njuno nadaljnjo primernostjo za uporabo.Če vašega izpušnega sistema Akrapovič ni dovoljeno uporabljati na določenih cestah ali v določenih razmerah, obdržite tovarniški ali drug izpušni sistem, ki ga boste lahko v takšnih okoliščinah zakonito uporabljali.

Na uradni strani proizvajalca je tudi navedeno, kaj pomeni ZX10RR Performance, kateri med rugimi vsebuje Akrapovic Exhaust - Carbon SBK Replica ... sj verjetno veš, kaj to pomeni ;)

 

Upam, da boš zraven, ko se bom z organom pregovarju o dušilcu ... on bo trdil da ga nimam, jaz pa da ga imam in mu ga s prstom kažem ... bod no resen :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, ukica pravi:

Ampak js se zdej nevem ce lahko unga akrapota vpisem v homologacijo? Haha :) 

daj model motorja, letnik .. pa ti poščem na Akrapo strani ... tam so številke napisane

mogoče je tale https://d1sfhav1wboke3.cloudfront.net/ImageServer/Apim2media/Documents/11637/8f400d45b1f14b8abe58248b70f38065.pdf

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, maus pravi:

kaj in kako Akrapovič imenuje mi malo dol visi... očitno potrebujejo kakšnega slavista ;)

homologirano imam kot izpušni lonec ... kar je prav, ker tako se imenuje del motorja, ki je zamenjan

naslov navodil je ... preberi si "Izpušni sistem Akrapovič"

v navodilih je med drugim napisano:

ODSTRANJEVANJE TOVARNIŠKEGA IZPUŠNEGA SISTEMA: Postopek odstranjevanje originalnega izpušnega sistema se lahko med izpušnimi sistemi razlikuje. Originalni izpušni sistem odstranite skladno z navodili proizvajalca. Če se iz kakršnega koli razloga odločite drugače, upoštevajte, da je treba vsakršne informacije v tem priročniku obravnavati kot splošne informacije, ki so vam zgolj v pomoč. Podjetje Akrapovič ne prevzema nobene odgovornosti v povezavi z odstranitvijo obstoječega izpušnega sistema, garancijskim kritjem takšnega izpušnega sistema ali vozila ali njuno nadaljnjo primernostjo za uporabo.Če vašega izpušnega sistema Akrapovič ni dovoljeno uporabljati na določenih cestah ali v določenih razmerah, obdržite tovarniški ali drug izpušni sistem, ki ga boste lahko v takšnih okoliščinah zakonito uporabljali.

Na uradni strani proizvajalca je tudi navedeno, kaj pomeni ZX10RR Performance, kateri med rugimi vsebuje Akrapovic Exhaust - Carbon SBK Replica ... sj verjetno veš, kaj to pomeni ;)

 

Upam, da boš zraven, ko se bom z organom pregovarju o dušilcu ... on bo trdil da ga nimam, jaz pa da ga imam in mu ga s prstom kažem ... bod no resen :lol1:

Tebi malo dol visi. Ampak tista debela cev je še vedno dušilec. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!