Skoči na vsebino

Akrapovič izpušni sistemi


wowman

Priporočene objave

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Tebi malo dol visi. Ampak tista debela cev je še vedno dušilec. 

izpušni lonec je :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, maus said:

daj model motorja, letnik .. pa ti poščem na Akrapo strani ... tam so številke napisane

mogoče je tale https://d1sfhav1wboke3.cloudfront.net/ImageServer/Apim2media/Documents/11637/8f400d45b1f14b8abe58248b70f38065.pdf

Aprilia Tuono V4 2014

Ugibam da en od teh?

https://www.akrapovic.com/en/moto/products/Aprilia/TUONO-V4/2014?brandId=40&modelId=289&yearId=1552

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prjautu .. izdana homologacija govori drugaće

e26 08039 G

EC Type-Approval Certificatefor non-original motorcycle exhaust

Type and version of exhaust:M-HZ043, M-HZ043 05CK, M-HZ043 05TK, M-HZ043 02TK, M-HZ043 02CK, M-HZ043 03TK, M-HZ043 03CK, M-HZ043 06TK, M-HZ043 06CK, M-HZ043 05C, M-HZ043 05T, M-HZ043 02T, M-HZ043 02C, M-HZ043 03T, M-HZ043 03C, M-HZ043 06T, M-HZ043 06C.

:panic: a je tok težko razumet :P

EX-HAU-ST ... :D

pred 2 minutami, ukica pravi:

tale je edini z homologacijo

https://d1sfhav1wboke3.cloudfront.net/ImageServer/Apim2media/Documents/140/e564386ea0a94614bddcb8a73e9d1ec6.pdf

preveri številke

pazi, da ni dušilec namesto izpuha :P

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, ukica pravi:

e1*0617*(9)

Hvala @maus dobis za kufe :)

js tut kdaj pa kdaj jem :huh:

p.s.

upam, da je tapravi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, maus said:

js tut kdaj pa kdaj jem :huh:

p.s.

upam, da je tapravi ;)

Vem vidu, biu zravn :P 

Ma valda je.. ce pa ni, bomo pa nardil da je haha. Hec hec, bom pa se zmeraj vozil mivva ki se nad 6k obrati dere k zivau

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bo kakšnih neprijetnosti, na sliki ( Ukica ) je dušilec z oznako e1 0617 ( 9 ),  kateri je homologiran  za RSV 4 in  Tuono V4, da bo izpušni sistem legalen za cesto, mora biti  za tvoj motor v naslednji konfiguraciji:

-originalne krivine ( skupaj z ventilom )

- povezovalna cev, katera mora vsebovati katalizator ( certifikat ti je prlimov Maus P-KAT-026 )  e1 0759 (5)

-in na koncu že prej zgoraj omenjen DUŠILEC 

Za legalizacijo moraš imeti oba certifikata !

P.S.: Maus tista konzerva, katero imaš pod motorjem se imenuje dušilec  ( ni katalizator ), je pa v njem med ostalo šaro ( razni prekati, cevni prehodi iz prekata v prekat, še kakšen ventil se najde notri ) tudi katalizator in ni nujno, da je samo eden.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Lipstick pravi:

P.S.: Maus tista konzerva, katero imaš pod motorjem se imenuje dušilec  ( ni katalizator ), je pa v njem med ostalo šaro ( razni prekati, cevni prehodi iz prekata v prekat, še kakšen ventil se najde notri ) tudi katalizator in ni nujno, da je samo eden.

kaj sem pol namontiral ... Akrapovič dušilec ali izpušni lonec :huh:

certifikat je izdan za EC Type-Approval Certificatefor non-original motorcycle exhaust

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Lipstick said:

Da ne bo kakšnih neprijetnosti, na sliki ( Ukica ) je dušilec z oznako e1 0617 ( 9 ),  kateri je homologiran  za RSV 4 in  Tuono V4, da bo izpušni sistem legalen za cesto, mora biti  za tvoj motor v naslednji konfiguraciji:

-originalne krivine ( skupaj z ventilom )

- povezovalna cev, katera mora vsebovati katalizator ( certifikat ti je prlimov Maus P-KAT-026 )  e1 0759 (5)

-in na koncu že prej zgoraj omenjen DUŠILEC 

Za legalizacijo moraš imeti oba certifikata !

P.S.: Maus tista konzerva, katero imaš pod motorjem se imenuje dušilec  ( ni katalizator ), je pa v njem med ostalo šaro ( razni prekati, cevni prehodi iz prekata v prekat, še kakšen ventil se najde notri ) tudi katalizator in ni nujno, da je samo eden.

Aha no torej ugibam da bi zadeva morala biti ok:) 

 

Hvala za pojasnilo!

prodam race link pipe haha :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:huh:

"Čestitamo vam za nakup izpušnega sistema Akrapovič. Izpušne sisteme Akrapovič proizvaja podjetje Akrapovič d.d., Malo Hudo 8a, 1295 Ivančna Gorica, Slovenija (v nadaljevanju: »Akrapovič«).

....

Izpušni sistem Akrapovič naj nameščajo izključno osebe, ki so temeljito seznanjene z namestitvijo in delovanjem izpušnih sistemov za motorna kolesa. Pred namestitvijo in uporabo izpušnega sistema Akrapovič pozorno preberite celotna navodila"

 

zahvaljujejo se pa zavajajo .. sploh nimam izpušnega sistema, temveč dušilec :cry:

še homologacija mi ne velja, ker je napsano izpušni lonec  :cry:

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, maus said:

kaj sem pol namontiral ... Akrapovič dušilec ali izpušni lonec :huh:

certifikat je izdan za EC Type-Approval Certificatefor non-original motorcycle exhaust

 

Če si sam montiral bi že moral vedet kaj, mene ni blo zraven:

https://d1sfhav1wboke3.cloudfront.net/ImageServer/Apim2media/Documents/120688/46e45121f8a648d5a28061f4297f0d18_Generated.pdf

verjetno komad pod št.: 2 mufler - dušilec, komad po št.: 19 je opcijska povezovalna cev s katero eliminiraš konzervo in vso šaro v njej, sam pol si nelegalen, pa še težavo z prerevno mešanco bencina si nakoplješ na glavo, rešitev zagate ni enostavna, nov ECU ( race ) sam pol luči ne gorije več, žmigavci ne utripajo, pa še kakšna zoprnija zraven ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Lipstick pravi:

Če si sam montiral bi že moral vedet kaj, mene ni blo zraven:

nisem sam montiral .. dal sem ga montirat pooblaščenemu .. ne vem ali je prišel iz japonske ali od kje bližje :P

slovnično zelo zgrešeno ..  ker se zamenjuje izpušni lonec in kot tak je tudi homologiran, ne kot dušilec

potem homologacija ni prava, ker je izdana za izpuh ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, ukica said:

Aha no torej ugibam da bi zadeva morala biti ok:) 

 

Hvala za pojasnilo!

prodam race link pipe haha :) 

Na povezovalni cevi bi morala biti laserska gravura !!! katera omenja  race, pa niso mišljene živalce ....., je pa napis za marsikoga moteč in veliko račkarjev išče načine kako to poradirat ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Lipstick said:

Na povezovalni cevi bi morala biti laserska gravura !!! katera omenja  race, pa niso mišljene živalce ....., je pa napis za marsikoga moteč in veliko račkarjev išče načine kako to poradirat ....

Ja sem videl. 

Prodajalec mi bo dal obe povezovalni cevi. Ena od teh ima gravirano “race use only” druga je pa s katalizatorjem in predvidevam da je ta za street legal.

Policaji ubistvu lovijo race? :O 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, ukica said:

Ja sem videl. 

Prodajalec mi bo dal obe povezovalni cevi. Ena od teh ima gravirano “race use only” druga je pa s katalizatorjem in predvidevam da je ta za street legal.

Policaji ubistvu lovijo race? :O 

Po moje jim je čist vseen, samo da se " ku--ijo " z izplenom v €, je organ že večkrat namignil in podal rešitev........( ne delaj prekrškov )....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, Lipstick said:

Po moje jim je čist vseen, samo da se " ku--ijo " z izplenom v €, je organ že večkrat namignil in podal rešitev........( ne delaj prekrškov )....

Sej vem. Ampak bodimo realni, homologiran izpuh brez katalizatorja in usega, ampak znotraj glasnosti. Bos dobil kazen?

pa pustimo to da takega izpuha nemore homologirat, oziroma vpisat..

 

Evo racke mode :P take racke bi morali policai loviti.. sigurno letiho prehitr :P 

1CE785D1-8BCA-41BB-8A14-65BFF0FCC7B1.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zdravo,

Zanima me, kje v Sloveniji ugodno kupiti Akrapovič dušilec. Po 10ih klicih po slovenskih trgovinah, je še vedno najcenejši v Nemčiji in sicer pri https://jamparts.com/40925/akrapovic-auspuff-slip-on-bmw-r-1250-r/rs

Ali ima kdo kakšno poznanstvo ali predlog za nakup v Sloveniji oz. ali kdo pozna jamparts spletno trgovino?

 

Hvala in lp. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
pred 4 minutami, Janko B. pravi:

Zdravo,

zanima me, ali Akrapovič Kawasaki Z1000SX let. 2013 paše na Z1000 ABS let. 2014?

Je pa kpl. slip on s kolektorji.

Bo kar tule prava tema. Ni potrebno nove odpirat.

Verjetno slip on paše. Vprašanje pa je, ce lahko vpiseš v homologacijo. Načeloma sta motorja enaka., vendar je lahko problem vpetja pri tačkah. Najbolj smiselno bi bilo preveriti fizično če je vpetje enako. Al pa po kakih kataloških cifrah. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Zdravo, eno vprasanje glede FZ6 imam. Pospravljam po garazi pa sem nasel eno cevko ene 5 cm dolgo v obliki pescene ure, kot kaksen reducir ali omejevalec pretoka.

Izpuha sta dva pod sedezom desni gre ravno po cevi, levi pa je zamaknjen in piha manj.

A je mozno da to pride v desnega, da se ga malo zadusi in se izenacita? Ali je varilni kos za bypass katalizatorja, ali kam drugam bi to pasalo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 5/30/2020 at 10:38 AM, zan0088 said:

A je mozno da to pride v desnega, da se ga malo zadusi in se izenacita? Ali je varilni kos za bypass katalizatorja, ali kam drugam bi to pasalo?

bo bl kam drgam pasal ......

https://d1sfhav1wboke3.cloudfront.net/ImageServer/Apim2media/Documents/102714/3f2710ceb0ee4b27a128e97e78663d48.pdf

 

Popravljeno . Popravil Lipstick
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!