Skoči na vsebino

Akrapovič izpušni sistemi


wowman

Priporočene objave

Saj lahko na veliko sanjate o sebi primerno zgajeni pravični državi Utopiji, a neizogibno dejstvo, ki se počasi plazi v naše vasi in mesta je, da mora proizvajalec/uvoznik vozila in nadomestnih/dodatnih delov zanj, predno lahko svoj izdelek spusti na ceste, opraviti homologacijske preizkuse. Ti potekajo po predpisanih postopkih in v predpisanih mejah.

Tako, homologirano vozilo v prometu ne bo imelo težav, kot da bi skozi križišče peljal pri zeleni luči.

Če boš pa imel vozilo predelano, bo pa to tako, kot da v križišča stalno voziš pri rdeči luči. Dokler se ne zaletiš ali te ne dobijo, je vse v redu, zate seveda, kaj bi se sekirali za druge, kot te bodo dobili, ali ko te dobi, boš pa plačal.

Vsak je svoje neumnosti kovač, zato se pač odlčočajte po svoji vesti in pameti. Z modrovanjem, kako so glasni venpuhi varni in lepši na motorciklih, pa pri zakonodajalcu ne boste dosegli ničesar. Razvoj gre v smeri: tišje, mirnejše, čim manj moteče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak je svoje neumnosti kovač, zato se pač odlčočajte po svoji vesti in pameti. Z modrovanjem, kako so glasni venpuhi varni in lepši na motorciklih, pa pri zakonodajalcu ne boste dosegli ničesar. Razvoj gre v smeri: tišje, mirnejše, čim manj moteče.

tko lepo povedano, da lahko kar zaklenemo temo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Of course :D  :D  :D  8)

Slovenia :arrow: Iraq

:twisted:

To bo še ropotalo. a bom lahko tud jaz kdaj slišu. Ampak to ne pomeni da se mi boš ob 3 ponoči pod oknom vozil, ker takrat raje kako muco poslušam kako lepo prede ne pa bombnike

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa je tukaj debata o Akrapoviču in ne o Termignoni.

A moramo res vedno naslove popravljat :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odpiralec teme je sicer pisal o Akrapovičevem venpuhu, vendar je problematika vseobsežna in je v bistvu Akrapovič v tem primeru sinonim za vse nehomologizirane venpuhe in druge predelave tudi.

Zato lahko tudi Desmotu privoščimo Termignonijeve topove. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato lahko tudi Desmotu privoščimo Termignonijeve topove. :lol:

Samo da mi nebi kdo privoščil posledičnega štrafanja s strani taplavih :!: :twisted: :D :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odpiralec teme je sicer pisal o Akrapovičevem venpuhu, vendar je problematika vseobsežna in je v bistvu Akrapovič v tem primeru sinonim za vse nehomologizirane venpuhe in druge predelave tudi.

Zato lahko tudi Desmotu privoščimo Termignonijeve topove. :lol:

Pa sem že mislil, da zarad wingsa pa ne more bit problemov :twisted:

Kolk pa znese kazen za nehomologiran izpuh?

A je kej dražji štraf, če maš akrapota kakor za cenejše izpuhe :P :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg tega pa, ne vem zakaj bi mogli motoristom tezit zaradi cesarkoli zamenjanega ali na novo dodanega na motorju, ce ne tezijo ropotajocim traktoristom, kamijonarjem itd. (da o "starih gajbah na stirih kolesih" ne govorimo)  :evil:

Poleg tega ne vem - a ne velja to z auspuhi tudi za avtomobile?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če smo že pri rorih, glasnosti in izpuhih -

v Veliki Britaniji so sprejeli nove predpise in če prav vem od 31. maja recimo Yamaha fazer 600 ne bo več street legal, ker presega zvočne in izpušne standarde... Tko da - so zdja tam mega-popusti, potem pa se še ne vem, kaj bodo uvozniki pogruntali...

V glavnem - varnost je pa itak tista stvar, ki je posledica previdnosti, kajne? Tudi lastne - ni se treba vedno zanašati na to, da nas "bodo drugi videli in slišali". Dejstvo je, da se motociklisti spuščamo s hitrejšimi, lažjimi in manjšimi ter v primeru zapletov bolj nevarnimi vozili v promet, kjer prevladujejo večja, sorazmerno varnejša, počasnejša vozila, ki jih vozijo bolj štorasti vozniki, nevajeni motorjev in njihove vozne dinamike...

Verjamem, da se tega zavedajo mnogi izmed nas, in da so se nekateri tega zavedali že ob nakupu motorja. Zatiskati oči pred temi dejstvi - in slepenje z glasnimi rori in podobnimi zadevami - pa je po mojem vendarle dost neučinkovito.

PS: kaj pa, če bi imeli polovico motorjev športne izpuhe in bi ves čas grmelo okoli avtomobilov - bi takrat vozniki še "slišali prihajajoči motocikel"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z modrovanjem, kako so glasni venpuhi varni in lepši na motorciklih, pa pri zakonodajalcu ne boste dosegli ničesar. Razvoj gre v smeri: tišje, mirnejše, čim manj moteče.

Včasih so bili po tvoje dimniki, sedaj že venpuhi. :D :D :D

Bravo Brrrm dobro si to napisal. In tako mora bit, če se če red ustvart.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pridružujem se tistim, ki so mnenja, da so izpuhi tišji, vendar ne preveč zadušeni. Ni lepšega kot slišat glas enga motorja. S kolegom se vedno obrneva in gledava kaj bo prletelo mimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg tega pa, ne vem zakaj bi mogli motoristom tezit zaradi cesarkoli zamenjanega ali na novo dodanega na motorju, ce ne tezijo ropotajocim traktoristom, kamijonarjem itd. (da o "starih gajbah na stirih kolesih" ne govorimo) :evil:

Poleg tega ne vem - a ne velja to z auspuhi tudi za avtomobile?

Nisem se zasledila, da bi se taplavi kaj posebej ukvarjali s tistimi ropotulami :? :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg tega ne vem - a ne velja to z auspuhi tudi za avtomobile?

Nisem se zasledila, da bi se taplavi kaj posebej ukvarjali s tistimi ropotulami :? :evil:

Pa se. Z izpuhi, zatemnjenimi šipami, spojlerji in drugačnimi feltnami/gumami se policisti ukvarjajo... In po potrebu tudi snamejo tablice ter napotijo v homologacijski/tehnično_pregledovalni postopek...

Skratka - tudi na avtu ne smeš imeti preglasnega izpuha ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem se zasledila, da bi se taplavi kaj posebej ukvarjali s tistimi ropotulami   :? :evil:

Bi kmal zaradi hrupa mogu ponovit tehničnega (avto).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst osebno ga imam že na Banditu 2 leti pa še nikoli nič. Razen lani na tehničnem so izjavili, da ga moram utišat drugače, da ne bo šlo.

Pa sm reku naj vzamejo sondo, izmerijo decibele pol pa se menimo naprej.

Kako je končalo??

Dal je žig in nasvidanje, bomo videli kaj bo letos.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjic v Elisi mi je sefe povedal, da naj bi Akrapovic zacel delati izpuhe za cestno rabo(street legal), katere bi nato lahko sam nekako 'odprl'. Torej, ce bi zelel, da bi bil glasnejsi, bolj dirkaski, bi lahko to sam hitro uredil z nekaksnim preklopom ali podobno. Zdej ne vem cist tocno, ali sem ga jaz prav razumel, al sem ga zdaj mal pobiksal. Sem pa preprican, da ce sem ga pobiksal, ga nisem veliko :wink: :P

Bi bilo fino to, a ne? Najbrz bodo pa dragi k p...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leo Vince to že ima od lanske sezone naprej ... v njihovem Street Legal loncu dušilec zamenjaš za racing vložek ... voila ... čar vsega pa je, da certifikati o ustreznosti in atestih ostanejo natisnjeni na loncu :wink: :arrow: ... kogar zanima več ... predvem cene ... piši PM 8) ... sedaj še ugodneje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjic v Elisi mi je sefe povedal...

Prav si slišal, to smo slišali tudi tisti, ki smo bili pri Akrapoviču na obisku.

Uporabnik bo lahko sam spreminjal auspuh iz "legal" v "illegal" in obratno. Baje bo zelo preprosto, pozabil sem pa točno kako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LOUD PIPES SAVE LIVES!

Niti ne...... :lol:

Veliko prijatlov, ki so z motorjem padli so imeli Akrapote, pa na tisth starih motorjih...ko je avspuh manjši kot Lipnik pa dela tak glas, da v oči peče!

Po tej teoriji nebi nobeden Dukatist po tleh šu!(predpostavljam da imajo glasne avspuhe)

Verjetno tudi tisti, ki ima Akrapota gor malo hitreje vozi kot pa...... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LOUD PIPES SAVE LIVES!

Veliko prijatlov, ki so z motorjem padli so imeli Akrapote, pa na tisth starih motorjih...

No nekaj drugega je če padeš ali če si spregledan in povožen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!