Skoči na vsebino

Prepametni sodobni avti


smasher

Priporočene objave

Da še malce podrezam in vidim če grejo še komu na živce ti sodobni prepametni avti (in dostikrat posledično njihovi vozniki)

Moje stališče, sodobni avti napolnjeni s tehnologijo so slabi za voznike, teoretično bi bile določene izboljšave dobrodošle ampak se njihov dober učinek izniči z neko drugo stvarjo ki jo dodajo v avto.

Npr: sistem za zaustavitev v sili, dober sistem, ki je nujen če daš v avto tač skrin z povezljivostjo na fejsbuk, pisanje smsjev in podobno, če da proizvajalec lep "intrtejnment" sistem v avto, je zaviranje v sili skoraj nujno, ker je pričakovati da bo voznik uporabljal sistem med vožnjo in posledično ne gledal na cesto. Tako da varnostna pridobitev zaviranja v sili ni več nekaj kar poveča varnost ampak že nuja, ki izniči slab učinek ki ga ima na koncentracijo voznika nov domači kino v vozilu.

Podobno je s stroški, lepo je da ima vsak novi kos na avtu nekaj tehnološko naprednega ampak, da stane luč preko tisoč € ?

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
pred 16 urami, The Lakl pravi:

Pameten bencinar ?

20190408_153746.jpg

a ni brihtn. pije čimmanj.

Zadnjič pride moja žena domov in godrnja. Na avtu ma tablico GO -SK in cifre pa je poimenovalo svojo Astrico innovation GOSKA.

Pa pravi..tale Goska je ratala zlo pametna. Jaz iščem po infotejnment sistemu (fino se sliši, dejansko pa pritiskam na sredinsko konzolo in iščem neko dobro musko posneto na MP3) glasbo, pa mi kar naenkrat tale sitna Goska napiše:

"a se ne bi raje skoncentrirali na vožnjo namesto na brskanje po glasbi?" :P

in nadaljuje:

Me je imelo da jo takoj ugasnem ,babo tečno :D

 

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne maram jih, sovrazim moderne avte, tako kot gargamel smrkce!

Ne recem, nekatere pogruntavscine so (varnostno gledano) celo koristne, vecina so pa ena bergla za ze tako slabe voznike.

Sam ravno zaradi tega vozim  starudije. Lani sem fural avto letnik 1997, letos sem si privoscil novo masino letnik 1999, disi se skor po novem :P

Popravljeno . Popravil axaQ4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, The Lakl pravi:

Pameten bencinar ?

20190408_153746.jpg

S tremi cilindri in v peresno lahki kategoriji niti ni skromen. To je dobrega 1,3L po cilindru...pri štirih cilindrih (tu se avto komaj začne) je to skoraj 5,5L...kar pa za današnje razmere ni več skromno. Vsak diesel ga gladko nese....5,5L je meni pil Audi tdi 1,9 (110 KS), karavan pri teži 1,3 tone letnik 2000...pa je bil to AVTO.

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si je kolega kupil novega Kodiaka, opreme ni da ni kaj je ni dal not. Ves vesel na šajbo napopa vinjeto in spelje. Mu začne čez nekaj časa računalnik težit o nekih napakah, ker je bolj seljačke sorte seveda takoj v salon, nahrulu prodajalca kaj so mu to zaena jetra z napako prodali. So gruntal kaj bi blo narobe, nakar so ugotovili, da je vinjeto napopal direktno na senzor za prepoznavanje pizde matrne. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, shico55 pravi:

tud 5.5l/100km niti ni tok  slabo za bencinarja

Ne saj ni tako slabo...ni pa ravno skromno. Da bi se pa približal navoru dizla (kar pomeni tudi varčnejšo vožnjo) bi moral pit pa 10L.

Zdaj pač delajo te faracajg tri cilinderske mašine in poskušajo tukaj malo zbit porabo. Sicer...osebno nimam nič proti...so mašince kar luškane in uporabne za 90% življenskih potreb povprečnega državljana. Gledano iz tehničnega aspekta, pa niso naredili ravno nekega preskoka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, BIF pravi:

Zdaj pač delajo te faracajg tri cilinderske mašine in poskušajo tukaj malo zbit porabo. Sicer...osebno nimam nič proti...so mašince kar luškane in uporabne za 90% življenskih potreb povprečnega državljana. Gledano iz tehničnega aspekta, pa niso naredili ravno nekega preskoka.

Mazda še vedno izdeluje motorje bolj 'klasičnih' proporcev. In so precej dobri za vozit.

pred 31 minutami, J.a.m.e.s pravi:

So gruntal kaj bi blo narobe, nakar so ugotovili, da je vinjeto napopal direktno na senzor za prepoznavanje pizde matrne. :lol1:

Na sredino vetrobranskega stekla je slaba ideja limat karkoli. Sodobnejših avti imajo tam kup senzorjev.

 

Onega starega fotra v Stingraju iz filmčka bom pa rajš pustil tam, kjer je ostal... nekje v zadetih 1960-ih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah mazda... pleh rjavi, servisi dragi in nesposobni, r.deli dragi...itd   mazde nikol vec prns ugl.

ne me zdej replicirat in napadat, samo mnenje sm povedu ...ha   lp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Rogerg pravi:

mah mazda... pleh rjavi, servisi dragi in nesposobni, r.deli dragi...itd   mazde nikol vec prns ugl.

ne me zdej replicirat in napadat, samo mnenje sm povedu ...ha   lp

 

Tudi jaz sem jo imel, 6-tko karavan in nikoli več. Glede samega avta in voznih lastnosti nimam pripomb, edino pleh je pa skup naret da te mine. 6 let star avto, robovi blatnikov rjaveli, vrata spodaj pri pragu rjavela. Moja ima za po mestu tvingeca, butnjenega ni da ni, star bo kmalu 20 let pa nima pikice rje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novi avtomobili z vsemi “bonboncki” so top. Da je pa se elektricni je pa pika na i !

Dizla nikoli vec v lajfu in upam, da jih cim prej prepovejo! 

Edini pravi agregat, ki sem si ga lastil, je bil delo Giuseppe Busso/a....ampak je zelel po mestu dokaj “umirjene” voznje 15-17l/100km...ob igranju za duso 22-25L/100km. 

Osebno so mi samovozeci avtomobili cool. Se usedes, vtipkas destinacijo in chill (z moznostjo, da tudi sam opravljas z njim)!

Mazda in Wankel; skoda, da zadeve iz financnega stalisca niso uredili, kot bi morali. Okvare, olje/bencin 1:1....drugace pa top zadeva....rada je videla 9000rpm :)

Najvecji minus novih avtomibilov vidim v tem, da avtoradie tlacijo v armaturko. Zelis neke resne nadgradnje audio sistema...in je kriza, kam montirat zadeve. 

My 50 cents.....

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, BIF pravi:

Ne saj ni tako slabo...ni pa ravno skromno. Da bi se pa približal navoru dizla (kar pomeni tudi varčnejšo vožnjo) bi moral pit pa 10L.

Zdaj pač delajo te faracajg tri cilinderske mašine in poskušajo tukaj malo zbit porabo. Sicer...osebno nimam nič proti...so mašince kar luškane in uporabne za 90% življenskih potreb povprečnega državljana. Gledano iz tehničnega aspekta, pa niso naredili ravno nekega preskoka.

A tak! Pri plehu ni nič drugače, kot pri motorjih.  Če nimaš vsaj 900 ccm in 142 HP si nula, manjvreden, srovše...!

Pri plehu tudi opažam, da bi se oni z Mi, Qji,Ri najraje prek tebe zapeljali. Zato, ker on ima avto kateri je večji od 5 metrov in ostali bejžte, ker jaz grem. 

100 lučk-1000 problemov. Koji če mi k...c tak avto za 12 km dnevno do službe. Niti mašine ne segrejem na delovno temperaturo. 4 k km letno???  Avto imam za prevoz od točke A do točke B, da sem na suhem in, da mi ne piha. Na toplem nisem, ker se mi ne segreje do službe. Z nekim pametnim avtom bi imel same probleme zaradi-beri hladne vožnje, prekratke relacije dnevno.

BTW- Ravno v nedeljo pijeva z ženo kavo na terasi v eni od prleških gostiln in iz lokala pride par srednjih let ter mož reče:

”Glej novega VŠtroma”!  Ženska pristopi do motorja in pravi:”Ehhhhh, samo 650 je”! Zaviha nos in gre do Audija A3, kateri je vodo videl le ob dežju in kar prosi po obilni kleparski poravnavi po vseh straneh.  

Taki smo slovenčki!     ???

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meh, strom je en velik pesek v oci...

Samovozeci? Ne, hvala. Se raje po lastni krivdi razletim. :)

Turbodizel 4 life. :P No, ce le ima dovolj misic - tisti 1.6 so bolj glih tolk, da se premika - ja, ima oce 1.6d biturbo s 160 konji, pa ni neke brce v rit. 200+. Ne za sosede pa zato, da bi povozil vse. Zato, da se z veseljem vsedes vanj. Enako je z mopedom. Ne, niti 650 nas 90% tule ne rabi. Je pa fajn ce je, in ce financno ni prehuda razlika... ...zakaj ne bi imel tistega, kar ti je vsec?

Wankel je s stalisca ekologije enaka zgodba kot 2T motor. Oba imata svoj car, ampak birokracija je neizprosna.

3 minutes ago, The Lakl said:

”Glej novega VŠtroma”!  Ženska pristopi do motorja in pravi:”Ehhhhh, samo 650 je”! Zaviha nos in gre do Audija A3, kateri je vodo videl le ob dežju in kar prosi po obilni kleparski poravnavi po vseh straneh. 

:lol1::lol1::lol1:

Me zanima, ce je ze kdaj sedela na 650ki pri polnem plinu. ;)

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ti nuca super druper mocno prevozno sredstvo, ce ga ( 90% lastnikov ) ne znaš izkoristit. 

Pol gremo pa trije na zeleni cez. Zadnjic bi kmal enga Qjeka nabasala ud uzad, k je speljeval kot da vozi trabanta, svojim podhranjenim avtekom k ma pospeske k crknjen konj.

Kar se pa tice elektronike v avteku vse kar poveca udobje in varnost je super, motilci pozornosti pa niso potrebni. 

Elektricni avteki..... ne, hvala. 

Popravljeno . Popravil dr.looney
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vozm prav dost, ene 25000na leto, In vse to bol z muko kot užitkom. Takoj podpišem pogodbo za souporabio štrom avta. ko bodo samovozeči, pa bom sploh zadovoln. Ne spomnim se, de bi zadnjih 15 let z veseljem sedu u avto, zarad avta.De bi šu, kr tako malo en điro? Nope. In ko sm ravnokar  s službene fure, 400km, sem s svojim 18letnim 115konjski dizlom  polovico časa prevozil 90-110km/h, v družbi s Panamero, X6, Fpaceom..... kolk bol simpl bi blo, če bi on to vozu sam.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, dr.looney said:

Kaj ti nuca super druper mocno prevozno sredstvo, ce ga ( 90% lastnikov ) ne znaš izkoristit.

No, konc koncev tud 8-jedrnih geplov ne rabimo za to da napisemo sms, pa je vseeno fajn, da ni glih predpotopna zadeva v roki...

47 minutes ago, Kugelschreiber said:

Takoj podpišem pogodbo za souporabio štrom avta.

Souporaba je pa zadnje hudicevo delo, katerega zelim biti delezen.

Skozi roke dam kar precej (tujih) avtov, in vsaj 75% je znotraj taksnih,  da bi jih moral najprej z lopato izprazniti, sele potem sesalec vklopiti... Pa jih vecina pride k meni na druga opravila, ne na ciscenje. Izgovor, da je avto le prevozno (ali delovno) sredstvo, ne zdrzi - avto je del delovnega in/ali bivanjskega prostora. Tudi v dnevni sobi se mi ne nabirajo smeti, ne vem zakaj bi se mi lahko v avtu...?

Primer iz prakse - vceraj sem svojemu avtu, ki ga imam za dokaj negovanega in vzdrzevanega, usnjene dele precistil z razredcenim megliem, copicem, mikrofibro, vodo, copicem, mikrofibro ter kremo za usnje (v tem vrstnem redu). Ko sem spiral in ozemal mikrofibre, je od njih teklo crno. Pri avtu, ki ga kar se le da pazim, in je posesan in prebrisan nekajkrat tedensko. Raje si ne predstavljam globinskega ciscenja šeranih avtov, ki jih prakticno nihce ne bi pazil, niti cistil. Sploh pa v tekstilnih sedezih, kamor se svinjarija vpije/zazre tako, da je sploh ne vidis (dokler ne vdaris po sedezu). Car sharing, pa da bi moral se placati za to? Ni sans. Jaz ne.

In zal je ljudi, ki pravijo, da jim avto ne pomeni nic (in se s tem celo pohvalijo), zelo, zelo veliko.

Popravljeno . Popravil Zok
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Zok pravi:

No, konc koncev tud 8-jedrnih geplov ne rabimo za to da napisemo sms, pa je vseeno fajn, da ni glih predpotopna zadeva v roki...

Deloma se strinjam..... samo , če imas super druper brihtafon s katerim ne veš kaj bi trpi samo tvoja denarnica. 

Če pa si ovira na cesti s super druper avtekom je pa en malčk drgač. ;)

 

Aja u dnevni nimaš smeti zato k ti žena puspravlja.... :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, dr.looney said:

Deloma se strinjam..... samo , če imas super druper brihtafon s katerim ne veš kaj bi trpi samo tvoja denarnica. 

Če pa si ovira na cesti s super druper avtekom je pa en malčk drgač. ;)

 

Aja u dnevni nimaš smeti zato k ti žena puspravlja.... :jezik:

1. Ja in ne. Ves kolk trpim ko me je @DAMI34 "prevagal" na crosscalla, ki nima fingerprint senzorja... :ras::BUA::cry: Me sodelavec zajebava zakaj zdaj hodim z dvema telefonoma naokrog - z novim crosscallom ki je v enem kosu, in z razbitim xiaomijem, ki ima vse cukre, ki jih sedaj pogresam... Denarnica pa trpi tako ali tako. Vsaj ne toliko kot pri japkarjih. :jezik::lol1:

2. Ja in ne. Res je boljse s kolesom v kurbarijo kot z mercedesom na siht, ampak vseeno je bolje jokati v bmwju kot v ficotu. :D

3. Nene. Me je malo drugace vzgojila... :wub:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Zok said:

No, konc koncev tud 8-jedrnih geplov ne rabimo za to da napisemo sms, pa je vseeno fajn, da ni glih predpotopna zadeva v roki...

Souporaba je pa zadnje hudicevo delo, katerega zelim biti delezen.

Skozi roke dam kar precej (tujih) avtov, in vsaj 75% je znotraj taksnih,  da bi jih moral najprej z lopato izprazniti, sele potem sesalec vklopiti... Pa jih vecina pride k meni na druga opravila, ne na ciscenje. Izgovor, da je avto le prevozno (ali delovno) sredstvo, ne zdrzi - avto je del delovnega in/ali bivanjskega prostora. Tudi v dnevni sobi se mi ne nabirajo smeti, ne vem zakaj bi se mi lahko v avtu...?

Primer iz prakse - vceraj sem svojemu avtu, ki ga imam za dokaj negovanega in vzdrzevanega, usnjene dele precistil z razredcenim megliem, copicem, mikrofibro, vodo, copicem, mikrofibro ter kremo za usnje (v tem vrstnem redu). Ko sem spiral in ozemal mikrofibre, je od njih teklo crno. Pri avtu, ki ga kar se le da pazim, in je posesan in prebrisan nekajkrat tedensko. Raje si ne predstavljam globinskega ciscenja šeranih avtov, ki jih prakticno nihce ne bi pazil, niti cistil. Sploh pa v tekstilnih sedezih, kamor se svinjarija vpije/zazre tako, da je sploh ne vidis (dokler ne vdaris po sedezu). Car sharing, pa da bi moral se placati za to? Ni sans. Jaz ne.

In zal je ljudi, ki pravijo, da jim avto ne pomeni nic (in se s tem celo pohvalijo), zelo, zelo veliko.

 

a zdej sm pa jez kriv de si ti Avto-OCD slovencelj? 

 

Moje kante parkat letno plem v avtopralnico, ker nimam dvorišča, da bi se s tem igral. Nism pa z avtom obseden. Niso svinjski, de bi ga parkat tedensko pucal pa mi tud kraj pameti ne pride.  Kar se souporabe tiče, me ni strah de jo bom doživel, ker....je 85% slovencev dost bol podobnih tebi, kot meni. MOJ AUUUTOOOOO MA MOOJ AUTOOOO..ma moj more bit tak pa onak pa met une feltne....jest to sam goveje gledam. Drugače pa s higieno v souporabnih avtih ne bo smelo bit problemov. Nadzorovat jo bo mogu onudnik storitve. Enako bo, enkat takrat, kot s sobami na bookingu. Zvezdice pa reviewi, in bo rešeno. ponudnik avta bo packona/kadilca komot štrafal , in zaračunal čiščenje. 

je pa tud pomembno, kakšne so potrebe pr bajti. pr nama je 1 avto za postojna lublana postojna, Ta bo verjeto vedno lastniški. Če bi budget pustil, bi bil 100% štromar. Drugi je pa za mojo delavnco in opravke. Rečmo, za 70% opravkov, mi zadostuje clio, za 30 pa kangoo. s souporabo bi lahk uzel točno tistga k ga bi rabu, zdej 70 % opravkov počnem s prevelikim avtom. Druga prepreka do souporabe je to, da so stroški lastništva relativno nizki, ugodje pa veliko. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Zok pravi:

1. Ja in ne. Ves kolk trpim ko me je @DAMI34 "prevagal" na crosscalla, ki nima fingerprint senzorja... :ras::BUA::cry: Me sodelavec zajebava zakaj zdaj hodim z dvema telefonoma naokrog - z novim crosscallom ki je v enem kosu, in z razbitim xiaomijem, ki ima vse cukre, ki jih sedaj pogresam... Denarnica pa trpi tako ali tako. Vsaj ne toliko kot pri japkarjih. :jezik::lol1:

2. Ja in ne. Res je boljse s kolesom v kurbarijo kot z mercedesom na siht, ampak vseeno je bolje jokati v bmwju kot v ficotu. :D

3. Nene. Me je malo drugace vzgojila... :wub:

1. Kok se lohka pustiš tako zapeljat..... cccc.....:ras:

2. Ha ha ha.... pol je boljš jokat u zvezdi kot u bavarskem smetarskem vozu....:jezik:

3. Ne verjamem..... :devil:.... :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Kugelschreiber said:

a zdej sm pa jez kriv de si ti Avto-OCD slovencelj?

Sej nisem rekel, da si avto (vedno) cistim sam... :D Imam to sreco, da mi fantje to rihtajo v sluzbi. Tudi 3x dnevno, ce je treba. ;) In kot sem prej rekel glede 8-jedrnikov - ni treba, ampak ce lahko, zakaj ne bi? A ko mopedisti glancajo pa bozajo mopede, je pa to nekaj cisto normalnega...?  :ras: 

Se strinjam kar pravis glede nadzora higiene v car sharingu. ;)

 

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, da vaju malo potolazim. Sem clan car sharing-a od samega zacetka (med prvih 50 clanov). In tudi sem parkrat koristil car sharing in so avtomobili vedno, tako zunaj, kot notri....tipi topi! Imajo skupino ljudi, ki za to skrbi. Tudi pred prevzemom in ob vrnitvi v aplikaciji oznacis cistoco/poskodbe avtomobila. Npr. ce bi opazili, da za nekim uporabnikom se ponavlja oznaka “necistoce”, ga opozorijo!

Je pa tako, da zadeva sploh ni ugodna in pa prevzem in vracanje samo na dolocenih tockah (dokler ne bo free floatinga)! Ob Busu, taxiju, Biciklj....in pes (kjer je v LJ vse dosegljivo), je car sharing bolj sektizem. Pa zopet smo pri avtoakustiki (NoGo) in pa osebne predelave (NoGo)....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sodobne avte ustvarja politika ne pa avtomobilski navdušenci. Sam bom ostal dokler se bo dalo na dizlu z euro 4 izpustom, ker mi je dizelsko 'predenje" v užitek med vožnjo...elektro, hibridi, avtomatiki, to je za stare none :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!