Skoči na vsebino

Priporočene objave

Danes sem sprobal tist rdeč štrik iz Lidla. No bueno. 3/4 ga pade v profil in ni nobene razlike. Po celcu 15cm se kr da peljat brez pomagal na gumah. Popoldne se zaprem v delavnico pa probam narest nekaj iz enih starih avtomobilskih verig. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, Sahbazz said:

Danes sem sprobal tist rdeč štrik iz Lidla. No bueno. 3/4 ga pade v profil in ni nobene razlike. Po celcu 15cm se kr da peljat brez pomagal na gumah. Popoldne se zaprem v delavnico pa probam narest nekaj iz enih starih avtomobilskih verig. 

Ja tisto kar pade v profil je itak po robovih gume, kjer štrika ne rabiš ...  Rabiš ga na sredini, kjer je polna tekalna površina.

glej fotko od lani. S tem setupom sem prišel gor najlažje doslej. 

 

73D37816-6323-4396-91BF-59CF94924316.jpeg

F44F2523-C1C1-43CF-96CC-FAAEADD15670.jpeg

Popravljeno . Popravil Kiri
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Kiri pravi:

Ja tisto kar pade v profil je itak po robovih gume, kjer štrika ne rabiš ...  Rabiš ga na sredini, kjer je polna tekalna površina.

glej fotko od lani. S tem setupom sem prišel gor najlažje doslej. 

 

73D37816-6323-4396-91BF-59CF94924316.jpeg

F44F2523-C1C1-43CF-96CC-FAAEADD15670.jpeg

kaj pa 2 vrvi, ki jih zakrižaš (na sredini prepleteš in se vrneš na isto stran) na sredini tekalne površine, tako kot so recimo zavezani čevlji?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi tako lahko. Paziti moraš edino, da delaš ob strani zanke, ki držijo vrv, da ne zdrsne naprej, ko speljuješ oziroma ko ti prvič zdrsne guma pri speljevanju. Na moji prvi fotografiji se dobro vidijo te zanke. No, če imaš špice namesto krakov, te težave nimaš. Samo namotaš okoli, pa gas :)

P.s.: Pazi na ventilček, da ti ga ne odtrga.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sem eno leto v takih razmerah...

20150213143711.jpg

 

...s sabo primesel vijake in baterijski vijačnik in v 5 minutah naredil tole:

20150213143759.jpg

 

Ampak to je vse bolj za igro in zabavo, kot pa iz potrebe. Treba je ohranjat inercijo in ravnotežje in je pot kar izvedljiva. 

 

Thumper je tisto leto izdelal tut en poseben gadget :worship:

20150213143700.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, Ni3ous pravi:

Js sem eno leto v takih razmerah...

20150213143711.jpg

 

...s sabo primesel vijake in baterijski vijačnik in v 5 minutah naredil tole:

20150213143759.jpg

 

Ampak to je vse bolj za igro in zabavo, kot pa iz potrebe. Treba je ohranjat inercijo in ravnotežje in je pot kar izvedljiva. 

 

Thumper je tisto leto izdelal tut en poseben gadget :worship:

20150213143700.jpg

A niso 4kolesniki prepovedan???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, Ni3ous pravi:

 

 

 

Thumper je tisto leto izdelal tut en poseben gadget :worship:

20150213143700.jpg

tale od Thumperja bi bil primeren tudi za nas invalide :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kiri Samo jaz nimam polne sredinske tekalne površine. Moja guma je kot ta na sliki
https://www.oponeo.co.uk/Temp/heidenau-k60-scout-4743-t-f-l600-sk3.png

Tole s šraufi je še najlažja stvar za narest, samo se mi smilijo uporabniki ceste ko bo sneg skopnel in bodo za mano poberali šraufe. :S
 

Popravljeno . Popravil Sahbazz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Sahbazz pravi:

Danes sem sprobal tist rdeč štrik iz Lidla. No bueno. 3/4 ga pade v profil in ni nobene razlike. Po celcu 15cm se kr da peljat brez pomagal na gumah. Popoldne se zaprem v delavnico pa probam narest nekaj iz enih starih avtomobilskih verig. 

Poišči v lanski ali predlanski temi. Je dal nekdo gor en filmček od enga Turčina, ki je uporabil avtomobilske jermene in plastične vezice. Je zgledala kar uporabna varianta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Sahbazz pravi:

@Kiri Samo jaz nimam polne sredinske tekalne površine. Moja guma je kot ta na sliki
https://www.oponeo.co.uk/Temp/heidenau-k60-scout-4743-t-f-l600-sk3.png

Tole s šraufi je še najlažja stvar za narest, samo se mi smilijo uporabniki ceste ko bo sneg skopnel in bodo za mano poberali šraufe. :S
 

VRV bo kar najbolj uporabna, poceni in ohinsploh vredu varianta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, SF pravi:

Fantje pozabite na vezice. Na mrazu pokajo ob najmajsi obremenitvi...

Razen unih, ki so prav profi narejene za hude razmere, itd itd. Ampak je pa hec, da pride komplet 10 takih okrog 200€. Ja, tud jst nism mogu verjet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Sahbazz said:

@Kiri Samo jaz nimam polne sredinske tekalne površine. Moja guma je kot ta na sliki
https://www.oponeo.co.uk/Temp/heidenau-k60-scout-4743-t-f-l600-sk3.png

Tole s šraufi je še najlažja stvar za narest, samo se mi smilijo uporabniki ceste ko bo sneg skopnel in bodo za mano poberali šraufe. :S
 

Aha, potem imaš drugo dimenzijo. Sem pozabil, da so v ožjih dimenzijah tudi profili drugačni. S temi verjetno ne boš potreboval ničesar zraven. Jaz sem lani in predlani sprednjo imel brez česarkoli, pa je bilo OK. Samo zadnja je bila problem s polno tekalno površino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Ni3ous pravi:

Js sem eno leto v takih razmerah...

20150213143711.jpg

 

...s sabo primesel vijake in baterijski vijačnik in v 5 minutah naredil tole:

20150213143759.jpg

 

Ampak to je vse bolj za igro in zabavo, kot pa iz potrebe. Treba je ohranjat inercijo in ravnotežje in je pot kar izvedljiva. 

 

Thumper je tisto leto izdelal tut en poseben gadget :worship:

20150213143700.jpg

ta  tvoja je bila kar dobra..sploh lokalni vulkanizer je 1 mesec gruntal kermu klincu mora dat za gajbo pira..

jp..gadget se obnese ..to sm si naredil za afterparti ob 50 letnici.. letos sem smuče malo skrajšal , pa bom videl kako se obnese..

je pa res , da se vse to železje pripelje od oma na motorju..

ti si me pa tisto leto snemal enoročno ko si vozil za mano..pozer.. :P

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Dr_Jakob said:

VRV bo kar najbolj uporabna, poceni in ohinsploh vredu varianta

Sem danes...erm včeraj kupil ketno in vse potrebno za izdelavo verig kot jih je postal @thumper se mi zdi.
Samo upam da mi jih uspe narest kot sem si zamislil. 

P.S. Pridem brez bratranca, ker je bil tok navdušen da je fasal vnetje in ne more nikamor.
Zbor je "pri krofih" na Trojanah?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, thumper said:

ta  tvoja je bila kar dobra..sploh lokalni vulkanizer je 1 mesec gruntal kermu klincu mora dat za gajbo pira..

jp..gadget se obnese ..to sm si naredil za afterparti ob 50 letnici.. letos sem smuče malo skrajšal , pa bom videl kako se obnese..

je pa res , da se vse to železje pripelje od oma na motorju..

ti si me pa tisto leto snemal enoročno ko si vozil za mano..pozer.. :P

He he to je res, šraufov ni blo treba dol odvijat. Kar jih je gor ostalo sem ob prihodu dol nazaj na asvalt navil gas in jih je dol potrgalo.  

Jutr bo jeba, pr nas je sam čez noč vrglo se en meter snega! Slika v dokaz:

Screenshot_20180208-080217.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Sahbazz pravi:

P.S. Pridem brez bratranca, ker je bil tok navdušen da je fasal vnetje in ne more nikamor.
Zbor je "pri krofih" na Trojanah?

No, ti povem eno anekdoto;

Neka neimenovana oseba moskega spola je leta 2015 prišla na Mamutovanje DIREKTNO iz infekcijskega oddelka SBC po "ozdravljeni pljučnici". Pod zimskimi cotami je imela bolnišnično spalno srajčko, s seboj je imela jeklenko kisika, da si je vsake pol ure vpihovala. Ta oseba je sicer prišla na 4 kolesih (povsem sprejemljivo glede na stanje) in ponoči spala doma, ampak se je vsako jutro vrnila v času, ko smo se zbujali. Večini udeležencev se niti sanjalo ni.

 

P.s. Zbor ob 9:30 pr krofih sTrojanih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, mene majo v tej občinski sceni že tko radi, da smo tabuljš frendi:

Pridem do župankoviča Vitanj, pa uprašam če je cesta od Nove Cerkve do Vitanj res delno odprta, pa mi mudel reče: "Zate, dragi moj Jaka, nikol ni bla zaprta."

Ja, tko se to dela. I rox!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Ni3ous pravi:

Jutr bo jeba, pr nas je sam čez noč vrglo se en meter snega! Slika v dokaz:

Screenshot_20180208-080217.jpg

če pr vas tko merite po zna bit veeeelka jeeeeba .. .... uuu 3m mam douzga :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, thumper pravi:

če pr vas tko merite po zna bit veeeelka jeeeeba .. .... uuu 3m mam douzga :010

Ti men je ostal mal žičnate ograje, pa lahko naredimo nakurčnik!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!