Skoči na vsebino

Priporočene objave

pred eno uro, Kiri pravi:

 Zadnja K60s ima polno tekalno površino na sredini. Imajo pa ob strani lepo razporejene riple, da se da fino špaga not zahaklat in fiksirat.

Pol pa hitr kupit kako hudo Mitas zadnjo gumo, pa si zmagu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kiri pravi:

Ja pa ja de. Sem se lani jajcal z njimi gor. Zadnja K60s ima polno tekalno površino na sredini. Imajo pa ob strani lepo razporejene riple, da se da fino špaga not zahaklat in fiksirat. Sprednja je pa res zadosti OK, da ne rabi štrika.

Letos bom na cestnih gumah. Imam pa v planu verige naredit, če mi bo zneslo :)

k60s je samo za pikico boljša kot tkc70 , ki je brezveze za gor..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede pakiranjapa to...

minili so časi, ko sem imel motor opremljen že 2 meseca pred dogodkom. :)

zdaj grem na last-minute minimalizem.

spalna vreča in šotorsko krilo. basta!

jebeš šotor, to je za pozerje!

kavo in domačico bom že dal v top-case, rumenega snega z okusom uniona bo pa dovolj, sploh če boste ostali laško pili!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, ELO pravi:

glede pakiranjapa to...

minili so časi, ko sem imel motor opremljen že 2 meseca pred dogodkom. :)

zdaj grem na last-minute minimalizem.

spalna vreča in šotorsko krilo. basta!

jebeš šotor, to je za pozerje!

kavo in domačico bom že dal v top-case, rumenega snega z okusom uniona bo pa dovolj, sploh če boste ostali laško pili!

Elo, ti boš ja vmrl od mraza!:panic:

Popravljeno . Popravil bambi61
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Kiri pravi:

Ja pa ja de. Sem se lani jajcal z njimi gor. Zadnja K60s ima polno tekalno površino na sredini. Imajo pa ob strani lepo razporejene riple, da se da fino špaga not zahaklat in fiksirat. Sprednja je pa res zadosti OK, da ne rabi štrika.

Letos bom na cestnih gumah. Imam pa v planu verige naredit, če mi bo zneslo :)

Kaj pa vem... Jaz bi na tvojem mestu montiral kak Mitas c07 ali c09... jih ponucaš čez leto. Sosed ima c07 na 800GS in je zelo zadovoljen... Vozi sicer predvsem po asvaltu, a mu tudi teren ni tuj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede, v Lidlu majo ravno v ponudbi vrv. Vzet je treba tisto rdeco, ki je tanjsa in mocnejsa. Modra je zanic in se je scefrala predlani v par kilometrih. 

 

Vezice so pa itak obvezna oprema na vsakem motorju (poleg duct tapea). 

59364AFB-7A74-4441-8AA2-3860F0D77C20.jpeg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem nabavil nekaj ketne in še par stvari za zasilno varianto ..če bo kdo hotel naj si vzame s sabo inbus 4 in 10 ključek da si bo lahko zmontiral .. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

18 minutes ago, thumper said:

sem nabavil nekaj ketne in še par stvari za zasilno varianto ..če bo kdo hotel naj si vzame s sabo inbus 4 in 10 ključek da si bo lahko zmontiral .. 

Kaj pa uporabljaš za povezovalni člen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena opcija je zategnit kos ketne okoli feltne s štrikom... druga pa kos ketne s pvc cevjo čez(da ne poškoduješ feltne) pa vijak s podložko in matico skoz končna glida (pa pvc cevka čez vijak) ..  edin mere bodo mal problem , če mi klešče za ščipat ne bodo prestrigle ketne - bom pač različno dolge kose prinesel s sabo - pol pa kakor vam bo šlo... veriga- debelina 5mm , zunanja širina 17mm , notranja dolžina čista mera 13mm (ker ostane sosednji glid v 18mm). vijaki dolžin 90,100,110 in 120mm (po 10 kom - računam 5kom na feltno)  minus 3mm podložka , -10mm 2 glida..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, Peggy ima zamenjane gume. Sm že skor pozabu kok so krampli hecni za vozit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje a se vam ne zdi, da s temi verigami popolnoma brez potrebe strašite ljudi? Prav je, da so ustrezno pripravljeni, pred "strelski vod" jih pa res ne vlečemo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, SF pravi:

Fantje a se vam ne zdi, da s temi verigami popolnoma brez potrebe strašite ljudi? Prav je, da so ustrezno pripravljeni, pred "strelski vod" jih pa res ne vlečemo...

kdo jih vleče???? se bojo kr sami postavli.. prav res me firbec matra , kako bi bilo , če bi imeli shuttle samo za pokvarjene motorje..

ustrezno pripravljeni pomeni , da pridejo do gor brez nadčloveških naporov.. dva-trije padci in pobiranje motorjev krat 5 potrebnih mandlcev , da dvignejo 360 kilsko kravo , ki je po par metrih spet na tleh - ni glih ustrezno pripravljeno.. 

menim , da bi se lahko novinci bolj naslonili na izkušnje tistih , ki so pot opravili večkrat in to z minimalnimi težavami..

in menim , da se jim zmeraj pomaga z nasveti kolikor je to v naših močeh..še zmeraj sem mnenja , da je bolje biti preveč pripravljen kot premalo..

in gor se je bolje podcenjevati kot precenjevati..malo je izkušenih starih mačkov in nabildanih mladih endurašev , ki nebi imeli nikakršnih problemov pri tej poti..

jaz ne sodim ne med ene in ne med druge... in še zmeraj imam rešpekt od vitanj naprej .. 

men se zgodi , da še na mest padem z motorja .. in to zanalašč.. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da smo v preteklih 6 letih Mamuti dokazali, da se da. S čoperji, nakedi, sport touringi, na kramplah, z vrvjo, ketnami, štumfi, trmo, itd itd

Ne vem pa, če je kdo do sedaj kakršno koli Mamutovo pot ocenil kot ultra peresno lahko.

Sam sem jo prevozil še več kot toliko krat, pa mi je vedno postavljala izziv. Ampak je pa tudi res, da imam do sedaj na vseh Mamutovanjih zabeležen samo en padec, pa še to takrat, ko sva se z DKjem hecala pa se skup dva peljala na PisOfŠit Hongdi.

In grem stavit, da bo letos tudi precej težko. Razen svetlih izjem, npr. Aleša, Matica, Romana in Načota, se bomo vsi kar precej utrudili, preden pridemo na Mamutplac.

Popravljeno . Popravil Dr_Jakob
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Dr_Jakob pravi:

In grem stavit, da bo letos tudi precej težko. Razen svetlih izjem, npr. Aleša, Matica, Romana in Načota, se bomo vsi kar precej utrudili, preden pridemo na Mamutplac.

hajotu recimo je full žur prit gor..tolk da je šel enkrat še eno rundo dol pa gor.. res pa je , da je imel vmes obilo časa k sta bila s pikom na enakih motorjih.. :P  

nikol ne bom pozabil četrtka pred mamuti 2016 .."we want snow!! we want snow!!" je odmevalo ob 22h ..uspešnost - pa po njihovih besedah (in po njihovihposnetkih) so se že vozili po snegu-naslednji dan? 20% ..to pove vse o zahtevnosti..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1:Sem reku bolši polovici da me mika da bi prišel vsaj za en dan, ker kot kaze bodo letos kar zahtevne razmere in ne bo glih vsak bizgec gor. Pa pravi: Aha samo največji al kaj? :lol1: 

Tak da... za vsak slučaj... kdaj boste v Tušu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot ponavadi..ob 10h s trojan pa do tuš-a..

pred 12 minutami, Ni3ous pravi:

:lol1: in ne bo glih vsak bizgec gor. Pa pravi: Aha samo največji al kaj? :lol1: 

povej svoji da se nazaj grede ustavimo na kavo... da bo dobila približno predstavo kam naj te realno uvršča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, ELO pravi:

royal enfield 500, narezane tkc 80, ultra peresno lahko!

Ti se kr norca delaj, obenem si pa pozabil, da ti te prodaje še vedno nisem oprostil.

pred 21 minutami, thumper pravi:

povej svoji da se nazaj grede ustavimo na kavo... 

Jebemu sunac... sej sploh nebi bila slaba ideja, da se nazaj grede oglasimo pr Nitrousu in mu potacamo vse solatne flance

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, thumper said:

in gor se je bolje podcenjevati kot precenjevati..

Jap tukaj se strinjam, me pa res zanima kakšna je to cesta, ker v mojih koncih je tudi precej ovinkastih makadamskih cest, ki so ponavadi slabo splužene, pa se kar ok peljem po njih. Zdej če je pa res na gladko zvožen nesplužen makadam, pa zna bit res kriza.

A zbor je "pri krofih" na Trojanah?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno je od podlage. Lani je bil balzam. Prišel do gor brez pobiranja. Vmes sem se ustavljal in speljeval, vse brez težav. Predlani sem za 7 km porabil slabi dve uri. Najhuje je, če je cesta zvožena.

 

@thumper jaz razmišljam, da bi na gumo uporabil dva kosa verige - po levem in desnem boku pnevmatike, čez tekalno površino bi pa napeljal štrik in ga fiksiral s členi verige. Štrik mi funkcionira OK, ampak ga težko učinkovito fiksiram, ker imam alu felne. Z verigo bi štrik fiksiral , da mi ga ne razvleče ali razrahlja, pa nabije na en del gume samo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Kiri pravi:

 

 

Danes je dovoljen počitek, 
jutri bo nov sneg...
(Milan Kučan)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce vam gre mimo vilic 23mm ...

20180206_120054.jpg

20180206_120039.jpg

20180206_120028.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kiri pravi:

@thumper jaz razmišljam, da bi na gumo uporabil dva kosa verige - po levem in desnem boku pnevmatike, čez tekalno površino bi pa napeljal štrik in ga fiksiral s členi verige. Štrik mi funkcionira OK, ampak ga težko učinkovito fiksiram, ker imam alu felne. Z verigo bi štrik fiksiral , da mi ga ne razvleče ali razrahlja, pa nabije na en del gume samo.

potem je vseeno če daš eno ketno po sredini in štrik napelješ skoz ketno - na vsakem od tvojih treh krakov pa štrik oz. dva kosa levi/desni prekrižaš okol kraka od feltne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!