Skoči na vsebino

SBM (Smart Brake Modul)-prižiganje stop lampe ko spustiš gas


stenc55

Priporočene objave

Zdravo

Spet jaz. Majstri ki so sestavili STS za ugašanje žmigavcev so spet naredili nekaj novega.

Tokrat so naredili modul, ki prižge ali požmiga štop lampo ko spustiš gas. 

Štop lampa ne žmiga kar tako vsakič, ko cukneš gas ampak ko sta izpolnjena dva pogoja, da je pojemek dovolj velik in da je preteklo nekaj časa ko je bil pojemek registriran v modulu. Ker sem bil priden s testiranjem STS so mi dali na testiranje še to.

Filozofija zadeve je ta, da motor precej močneje zavira z mašino kot avto. Ko jaz spustim gas, mora avto za mano aktivno zavirati, problem pa je, da z moje strani ni nobene indikacije kaj sem naredil, dokler se razdalja med nama ne zmanjša toliko, da avtomobilist vidi da bo treba po zavorah. Če ima pri tem telefon v rokah, veste kam pelje. Konec koncev je moja zmečkana tablica dokaz, da ta teorija drži.

Montaža je enostavna, poiščete kable od štop lampe in nanje priklopite modul. Zadeva se veže vzporedno, tako da ne moti normalnega delovanja štop lamp. Ko stisnete zavoro sveti tako kot zmeraj. Modul privezicate nekam pod sedež in to je to. Modul ima dva položaja, če je logo gor potem sveti, če je logo dol pa žmiga. 

Zaenkrat je moja ugotovitev, da škatlice ne snamem več.

Da ne boste samo brali:  (tista lučka na armaturi naj vas ne moti, tam je zato da jaz vidim kaj dela in jim lahko dam feedback.)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je pa res zanimivo! Vsekakor en velik like pa čakam na nadaljevanje... :)

Sam sem se, tako kot za ugašanje žmigavcev po koncu zavoja, navadil, da če imam avto za mano in bremzam z mašino, vsake toliko pritisnem na zavoro, da za mano vedo da zaviram... Je pa verjetno res to, da tale modul dela to avtomatsko in verjetno tudi takrat, ko jaz morda ne bi... kar pa je za varnost sigurno boljše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva zadeva, katera se bo pa morala dokazati v praksi kot uporabna.

Z kolegom sva debatirla o tej napravici in, ker je bolj netehničen tip človeka, oziroma 100 lučk, 1000 problemov ali drugače povedano- vse, kar obesi na motor bo obešeno z temeljitem, tehtnem premisleku o uporabnosti zadeve.

Pomislek:  Vozimo v koloni po nekakšnih ridah in pred vsakim zavojem prvi popusti plin, pritisne ročico menjalnika navzdol in zadaj začne utripat stop luč! Po par ovinkih ga pošljemo na začelje kolone.

Ali se motim? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Samuell ti maš nekaj takega , objavi,cda ne bo tople vode :)

 

pred 6 minutami, The OO pravi:

Zanimiva zadeva, katera se bo pa morala dokazati v praksi kot uporabna.

Z kolegom sva debatirla o tej napravici in, ker je bolj netehničen tip človeka, oziroma 100 lučk, 1000 problemov ali drugače povedano- vse, kar obesi na motor bo obešeno z temeljitem, tehtnem premisleku o uporabnosti zadeve.

Pomislek:  Vozimo v koloni po nekakšnih ridah in pred vsakim zavojem prvi popusti plin, pritisne ročico menjalnika navzdol in zadaj začne utripat stop luč! Po par ovinkih ga pošljemo na začelje kolone.

Ali se motim? 

varnostne razdalje nimate?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne! 

Sam veš, da je najlepše vozit kolegu na tablici po ridah:panic:

Drugače je pa itak, kot, da se solo vozim- dolgčas :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še bolj zanimiva zadeva!

Glede, da je višje locirana je tudi bolj opazna. Deluje pa na podoben sistem. Torej je SBS le kopja Nolana v drugi embalaži priklopljena na direktno napetost ???

:kmet:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Ali to zadevo še vedno kdo uporablja in kako se kaj obnese na dolgi rok? Trenutno za isto firmo testiram nekakšen black box in imam občutek, da fantje naredijo zadeve tako kot je treba. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem vrnil black box! Sem imel občutek, da sem več na SMSsih, kot na motorju. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno za diplomo izdelujem nekaj podobnega, z enakim namenom vendar drugacnim nacinom delovanja...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Živjo!

Kako je s to zadevo?

Zahteva vpis v homolomo?

Kakšne so reakcije policije na utripanje?

Popravljeno . Popravil rookie007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
Ob 7. 11. 2017 ob 10:36, stenc55 pravi:

Zdravo

Spet jaz. Majstri ki so sestavili STS za ugašanje žmigavcev so spet naredili nekaj novega.

Tokrat so naredili modul, ki prižge ali požmiga štop lampo ko spustiš gas. 

Štop lampa ne žmiga kar tako vsakič, ko cukneš gas ampak ko sta izpolnjena dva pogoja, da je pojemek dovolj velik in da je preteklo nekaj časa ko je bil pojemek registriran v modulu. Ker sem bil priden s testiranjem STS so mi dali na testiranje še to.

Filozofija zadeve je ta, da motor precej močneje zavira z mašino kot avto. Ko jaz spustim gas, mora avto za mano aktivno zavirati, problem pa je, da z moje strani ni nobene indikacije kaj sem naredil, dokler se razdalja med nama ne zmanjša toliko, da avtomobilist vidi da bo treba po zavorah. Če ima pri tem telefon v rokah, veste kam pelje. Konec koncev je moja zmečkana tablica dokaz, da ta teorija drži.

Montaža je enostavna, poiščete kable od štop lampe in nanje priklopite modul. Zadeva se veže vzporedno, tako da ne moti normalnega delovanja štop lamp. Ko stisnete zavoro sveti tako kot zmeraj. Modul privezicate nekam pod sedež in to je to. Modul ima dva položaja, če je logo gor potem sveti, če je logo dol pa žmiga. 

Zaenkrat je moja ugotovitev, da škatlice ne snamem več.

Da ne boste samo brali:  (tista lučka na armaturi naj vas ne moti, tam je zato da jaz vidim kaj dela in jim lahko dam feedback.)

 

Prodam to napravo,če koga zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!