Skoči na vsebino

Yamaha Niken


sesir

Priporočene objave

Yamaha dala ven zanimivo zadevo...kuk bil prej njihov trikolesnik slabši od mp3 zdaj ta boljši?Nova je tudi 3 cilinderska mašina,ki se naj bi uporabila tudi v mt09 cca 115konjev....

yamaha-niken.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...
pred 1 uro, Bostjan L pravi:

Na koliko se servisirajo sprednje vilice in koliko stane servis za vilice?

Mislim,da še ni cene...ko kaj zvem napišem...cena mopija pa je 15.500eu tak,da bom še dolgo sanjal,da stoji parkiran pred hišo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej vem vsake oči imajo svojega malarja, ampak jaz bi komentiral "kakšen grdavž". Morda so se naučili od MP3 LT in je to sedaj je to motor za ljudi ki nimajo izpita za motor. (Ali motoriste ki so se kej poškotovali pa ne morejo držat na nogi motor) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motocikel , motorno kolo , motor : je enosledno vozilo. basta.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, smasher pravi:

Sej vem vsake oči imajo svojega malarja, ampak jaz bi komentiral "kakšen grdavž". Morda so se naučili od MP3 LT in je to sedaj je to motor za ljudi ki nimajo izpita za motor. (Ali motoriste ki so se kej poškotovali pa ne morejo držat na nogi motor) 

Yamaha niken ni vozna z B kategorijo!

http://www.delo.si/prosti-cas/avtomobilno/z-zarezno-tehniko-do-vec-oprijema-54100.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Pravkar, skalar36 pravi:

 

Ze od nekdaj ju sledim. Zame osebno delata zelo dobre teste. Tudi realno povesta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se nekako dopade. Seveda to ni enosledno vozilo. Je pa motor. Pa razumi, če lahko. :D

Enkrat sem peljal MP3. koker sem bil v štartu proti, sem bil potem poitivno presenečen. Zelo lepo se drži ceste, pa tudi zalaga se dobro. Edina stvar, ki me moti je, da ne stoji sam na mestu, če si na semaforju. Zdej ne vem, ali tale Yamaha stoji, bi blo pa recimo, če stoji oz. ima to možnost,  fajn za nekoga, ki nima noge, poškodovan, ali pa invalid, da še vedno vozi nekaj podobnega motorju. Tukaj blizu mene, je bivši motorist, ki je postal invalid, pa sedaj vozi 4 kolesnik. Takale zdeva bi bila za njega odlična.

Nekateri ljudje, sploh začetniki, se bojijo zalagat ovinke. Pa s tem ne mislim po kolenu. Bojijo se nagiba. Tole bi bilo zelo fajn za take ljudi. Je pa res mal drago, pa potem naprej prodat. Bomo videli v prihodnosti.

Bogsigavedi, kaj so si mislili tisti na konjih, ko so videli prvi motor.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, skalar36 pravi:

Enkrat sem peljal MP3. koker sem bil v štartu proti, sem bil potem poitivno presenečen. Zelo lepo se drži ceste, pa tudi zalaga se dobro. Edina stvar, ki me moti je, da ne stoji sam na mestu, če si na semaforju. Zdej ne vem, ali tale Yamaha stoji, bi blo pa recimo, če stoji oz. ima to možnost,  fajn za nekoga, ki nima noge, poškodovan, ali pa invalid, da še vedno vozi nekaj podobnega motorju..

 

Jaz sem preizkusil MP3 leta 2014 500ccm in 350ccm...oba sta imela možnost blokiranja vzmetenja, ko si se ustavil na semaforju. Je pa potrebno pritisniti gumb tik preden se ustaviš. Ko štartaš pa sam sprosti vzmetenje. Mogoče spada to pod dodatno opremo in nimajo vsi modeli te opcije.

Je pa hecno, če se ustaviš malo v nagibu...visiš dokler je rdeča luč :D

Popravljeno . Popravil Rey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
pred 3 urami, Rey pravi:

Jaz sem preizkusil MP3 leta 2014 500ccm in 350ccm...oba sta imela možnost blokiranja vzmetenja, ko si se ustavil na semaforju. Je pa potrebno pritisniti gumb tik preden se ustaviš. Ko štartaš pa sam sprosti vzmetenje. Mogoče spada to pod dodatno opremo in nimajo vsi modeli te opcije.

Je pa hecno, če se ustaviš malo v nagibu...visiš dokler je rdeča luč :D

Blokado ima vsak mp3...tudi vozni le z A izpitom...odblokira se na 2000rpm...zablokirat pa se ne spomnim....je le 7 let kar ga vozil...

Za test yamahe niken dogovorjen,ko bo možno...le še pokriti se še potem mora moje počutje,prostor na Raceland...

P.s

Poleg bo šel tudi zdrav prijatelj,ki vozi SS mopije...

Mene predvsem zanima kuk okorna je spredaj...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 hours ago, skalar36 said:

Meni se nekako dopade. Seveda to ni enosledno vozilo. Je pa motor. Pa razumi, če lahko. :D

Enkrat sem peljal MP3. koker sem bil v štartu proti, sem bil potem poitivno presenečen. Zelo lepo se drži ceste, pa tudi zalaga se dobro. Edina stvar, ki me moti je, da ne stoji sam na mestu, če si na semaforju. Zdej ne vem, ali tale Yamaha stoji, bi blo pa recimo, če stoji oz. ima to možnost,  fajn za nekoga, ki nima noge, poškodovan, ali pa invalid, da še vedno vozi nekaj podobnega motorju. Tukaj blizu mene, je bivši motorist, ki je postal invalid, pa sedaj vozi 4 kolesnik. Takale zdeva bi bila za njega odlična.

Nekateri ljudje, sploh začetniki, se bojijo zalagat ovinke. Pa s tem ne mislim po kolenu. Bojijo se nagiba. Tole bi bilo zelo fajn za take ljudi. Je pa res mal drago, pa potem naprej prodat. Bomo videli v prihodnosti.

Bogsigavedi, kaj so si mislili tisti na konjih, ko so videli prvi motor.

Ko je na miru, sama ne stoji, se prebrne koj, nič ne počaka ......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Sedaj so naredili se GT verzijo s stranskimi kovcki, ki so jih vzeli s police.

A so sploh kakega prodali? Zakaj to forsirajo? MP3 lahko z B vozis, tole ne mores. Torej zakaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, krucymucy pravi:

. Torej zakaj

Mogoče zato, ker gre tudi po zadnjem kolesu?:P

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, krucymucy pravi:

Sedaj so naredili se GT verzijo s stranskimi kovcki, ki so jih vzeli s police.

A so sploh kakega prodali? Zakaj to forsirajo? MP3 lahko z B vozis, tole ne mores. Torej zakaj?

niti ne glej tega mopeda, a veš kuk amortizerjev je za naštelat :P

Baje lahko voziš 2 sledno vozilo z B kategorijo. Da je dvosledno mora imeti več kot 40cm med gumami na osi...znajo pa biti verjetno še kake omejitve. V neki temi je Borut že pojasnjeval.(poskusi z iskalnikom, mislim, da je prav tema ali je mp3 vozen z b) Drug problem pa je ker MP3 na Hrvaškem voziš nelegalno če imaš samo B kategorijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je ta Niken, kot ne spak!

Če gledaš prednji kolesi, dobiš občutek, da bosta odpadli, skupaj z vilicami.

Poleg tega so na testih ugotovili, da na mokri cesti kar fino drsi.........

Ne vem, za katere kupce so ga naredili, glede na to, da ga moraš vozit z A...........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odšravfaš vilice v križiu in zamenjaš, imaš  "kolesa" zunaj, s tem razširiš spredaj medosno razdaljo in še kakšno malenkost spremeniš-dodaš, pa je vozen z B...... ???

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Danes bila na Raceland...vsedu gor...pa to konkreten motor...zame pretezek 263kg...

 

20190406_150643.jpg

20190406_150635.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!